Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016


Archiwum

2016/2017Raport SEO

 

 

 


      


  

  Aktualności Maj
 Rok szkolny  2017/2018

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
  - Maj - Czerwiec - Lipiec

 

Wycieczka nad Jezioro Szmaragdowe 

 

  15 maja Zajączki wybrały się na wycieczkę nad Jezioro Szmaragdowe. W Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe Zdroje” dzieci uczestniczyły w warsztatach sportowych. Po wyczerpujących zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku z kiełbaskami. Zachwyceni wycieczką i bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszego przedszkola, gdzie jeszcze długo wspominaliśmy te atrakcje.

 


  

Piknik Smętowice

 
    25 mają grupa Zajączki wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyła w pikniku rodzinnym w Smętowicach. W tym dniu dzieci zaśpiewały piosenki oraz wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla rodziców z okazji dnia Mamy i Taty. Cala grupa integrowała się podczas wspólnych gier, zabaw i grila. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za organizację. 


 

 

Motylki z wizytą w Endorfinie 

 

  Przedszkolaki z grupy "Motylki" wybrały się z wizytą do Studia Tańca Endorfina Fit & Dance, gdzie pod okiem profesjonalnego instruktora - Pani Pauliny Radke, doskonaliły swoje umiejętności taneczne, bawiąc się przy tym doskonale. Było dużo zabawy, gimnastyki i moc radości. Każde dziecko mogło zaprezentować się w indywidualnym układzie tanecznym. To była super przygoda. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za miłe przyjęcie.

 


 Koguciki zwiedzają Elektrownię Dolną Odrę i Krzywy Las

 
    Pierwsza część naszej wycieczki to zwiedzanie Elektrowni Dolna Odra. Ze względów bezpieczeństwa wycieczka miała charakter objazdowy. Dzięki uprzejmości i wiedzy naszego Przewodnika, autokarem dotarliśmy w miejsca, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.  Największą atrakcją okazały się  oczywiście potężne kominy, które z bliska wydawały się jeszcze większe. Druga część naszej wycieczki to Krzywy Las. Dzieci uważnie przyglądały się drzewom i zgodnie stwierdziły, że  tak dziwnego lasu jeszcze nie widziały.


 

 

Dzień Mamy i Taty w grupie Koguciki

 

 

   Dnia 23 maja w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci  recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, wykonywały układy taneczne, chcąc w ten sposób podziękować za miłość, cierpliwość i troskę. Rodzice byli bardzo zadowoleni i wzruszeni.  Ściskali swoje pociechy i dziękowali za upominki, którymi zostali obdarowani. Na zakończenie  odbył się słodki poczęstunek w miłej atmosferze.

 


  

Akcja Zdrowo i Sportowo – Zamek rycerski

 
    Kolejnym tematem zabaw ruchowych, w których wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne był Zamek rycerski. Celem zabaw były ćwiczenia poprawiające refleks, wzmacniające mięśnie postawne oraz doskonalenie rzutów do celu. Na powitanie przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, które są dzieciom dobrze znane. Zabawy pt. „Smok i owieczki”, „Księżniczki na zamku”, „Bal u króla”, „Walka rycerzy” i „Obrona zamku” sprawiły dzieciom wiele i radości.


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo – Na budowie


 

 

   Zabawy pt. Na budowie miały na celu rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej. Dzieci uczestniczyły w zabawach pt. „Murarz”, podczas której budowały mur. „Budujemy ścianę”, podczas której pokonywały tor przeszkód. Kolejne zabawy to:  „Spychacze”   i „Rusztowanie”. Na koniec odbyła się zabawa w sprawdzanie i czyszczenie maszyny, sięgając do stóp, czyli kół lub wyciągając się jak najwyżej by sprawdzić dach.

 


 Turniej matematyczny „GROSZEK”

 
   11 maja odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Mini Turnieju Matematycznego "GROSZEK". Jest to dwuetapowy turniej o charakterze konkursu wysyłkowego. Odbywa się na terenie jednostki macierzystej pod kontrolą komisji wewnętrznej. W turnieju wzięło udział 10 sześciolatków. Przedstawiciele grup: Zajączki, Króliczki i Gromadka Misia Uszatka prezentowali swoje umiejętności logicznego myślenia, umiejętności liczenia, rozwiązywania zadań i zagadek matematycznych. Dzieci musiały wykonać pięć zadań i miały na to 45 minut. Przedszkolaki dzielnie walczyły z zadaniami w pełnym skupieniu. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i życzymy rozwijania swoich matematycznych talentów!


 

 

Pszczółki nad Jeziorem Szmaragdowym
 

 

   Dnia 15 maja dzieci z grupy Pszczółki pojechały nad Jezioro Szmaragdowe. W Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe Zdroje” odbyły się zajęcia edukacyjne na temat nietoperzy. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, szukały ukrytych nietoperzy i stworzyły jadłospis w restauracji dla nietoperzy. Każde dziecko wykonało swojego nietoperza, a na końcu były kiełbaski pieczone na ognisku.

 


 Koguciki w gryfińskim kojcu

 
    Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Na miejscu powitał nas Pan Piotr, który opowiedział nam o funkcjonowaniu instytucji oraz o znajdujących się tam psach. Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. Każdy przedszkolak w swoim plecaczku przyniósł karmę, którą obdarowaliśmy zwierzęta, a Pan Piotr obdarował nas słodkimi lizakami.
 


 

 

Polskie Radio Dzieciom w Przedszkolu
 

 

   14 maja dzieci z grup "Gromadka Misia Uszatka", "Zajączki", "Króliczki" brały udział w audycji Polskiego Radia Dzieciom i na żywo odpowiadały na pytania prowadzącego. To już drugie takie spotkanie dzieci z Naszego Przedszkola, pierwsze miało miejsce dwa lata temu. Teraz nadawanie ruszyło ze zdwojoną siłą. Nasze Przedszkole jest w gronie "Ambasadorów Polskiego Radia Dzieciom" , jest to projekt, którego założeniem jest, aby tworzony program radiowy był przyjazny i ciekawy dla dzieci  oraz wspierał rodziców w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z wychowaniem i opieką. Zapraszamy do słuchania Polskiego Radia Dzieciom ( odnosnik na górze strony) i śledzenia informacji o audycjach na  tablicach informacyjnych w przedszkolu.

 


 


Koguciki zwiedzają Pocztę

 
    Koguciki udały się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej. Na miejscu bardzo serdecznie przywitała nas Pani Anetka, która oprowadziła nas po różnych zakątkach budynku. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od miejsca, w którym przyjmowani są klienci poczty. Następnie odwiedziliśmy miejsce w którym segreguje się listy, a także pomieszczenia, w których swoje stanowiska pracy mają listonosze. Był też czas na przymierzanie ciężkiej torby listonosza. Pani Anetka pokazała nam duży stempel, teraz
wiemy, że nazywa się datownik. Każdy przedszkolak samodzielnie wysłał list, który wcześniej napisały rodzicom. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
 


 

 

Relacja z Dnia Optymisty
 

 

   10 maja, w piękny, słoneczny dzień,  w Naszym Przedszkolu  odbyła się wspaniała uroczystość  z okazji Ogólnopolskiego Dnia Optymisty.  Na dziedzińcu Przedszkola spotkały się dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Dzieci zaprezentowały się w koszulkach w kolorach tęczy i balonami w rękach. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Naszego Przedszkola, hymnu Optymisty oraz  wystąpienia Pani Dyrektor Jolanty Krzak. Następnie dzieci popisały się występem artystycznym z wykorzystaniem wstążek, pomponów i szarf. Głównym punktem uroczystości było zaprezentowanie Herbu Optymizmu, który  Przedszkole otrzymało podczas  XVII Ogólnopolskiego Kongresu Optymistycznych Przedszkoli „Nowe Horyzonty – Regaty Optymizmu  2018 w Mielnie – Unieściu, w którym uczestniczyły Pani Dyrektor Jolanta Krzak i Wicedyrektor Agnieszka Mucha. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta   i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, który rozwiązał wstęgę na Herbie Optymizmu  i tym samy oficjalnie uczcił, to bardzo ważne i cenne wyróżnienie, które jest jednocześnie Certyfikatem Doskonałości Przedszkola.
    Herb Optymizmu'' to elitarny znak Ogólnopolskiego Programu ,,Optymistyczne Przedszkole''. Otrzymują go przedszkola, które posiadają certyfikat tego programu, biorą aktywny udział w jego realizacji, promują wychowanie przedszkolne w środowisku, podejmują innowacyjne działania w codziennej pracy z dzieckiem. Nasz Przedszkole znalazło się w gronie 25 przedszkoli w Polsce,  które posiadają Herb Optymizmu. Jest to więc ogromne wyróżnienie naszej placówki. Duma i radość z tego wyróżnienia dedykowana jest całej społeczności Przedszkola: dzieciom, rodziców i nauczycielom. Jest to ciężka, ale wspólna praca, która pozwala  realizować wszystkim zamierzone cele, oraz dążyć do coraz większej doskonałości.
    Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą przy muzyce oraz wręczeniem Panu Burmistrzowi „Słoika Optymistycznych Myśli” wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli               z Naszego Przedszkola. Optymistyczne, radosne i szczęśliwe przedszkolaki otrzymały prezenty.

  


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5