Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012Raport SEO


 

 

   

  Aktualności Maj
 Rok szkolny  2012/2013
 
 Wrzesień - Październik - Listopad -
Grudzień - Styczeń - Luty

- Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec
 

Dzień Dziecka

 

  Poraz kolejny 1 czerwca nasza patronacka firma Fliegel Textilservice organizowała Dzień Dziecka, który miał miejsce na głównym placu firmy w Nowym Czarnowie. Można było skorzystać z różnorodnych atrakcji m.in. : dmuchanych zamków, trampoliny, gry i zabawy, jak również udostępnione były motory trójkołowe oraz samochody firmowe. Każdy odważny przedszkolak mógł zmierzyć się ze swoimi możliwościami na scenie, wykonując taniec bądź piosenkę. Wszystkie występy były nagradzane brawami oraz zabawkami. Dzieci z naszego przedszkola ubrane w koszukli z logo Misia Uszatka odśpiewały hymn przedszkola. Wszystkie dzieci miały zagwarantowane przez firmę Fliegel napoje oraz poczęstunek w postaci hot-doga oraz waty cukrowej. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

Podziękowania i dyplomy

 Miło nam poinformować ,że w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Uśmiech Dziecka - ósmy kolor tęczy" nasi wychowankowie Paweł Domański i Magdalena Urbanowicz otrzymali nagrody a pani Aleksandra Domańska i Paulina Urbanowicz podziękowania za wykonanie zdjęć.

Nasze Przedszkole otrzymało również podziękowanie za udział w Ogólnopolskim Konkursie "Księga Optymistycznych myśli".
                 Zapraszamy do galerii

 

Festiwal Piosenki i Tańca - Eurowizja

 

 W przedszkolu przy ul. Krzywoustego i Sprzymierzonych odbył się "Festiwal piosenki i tańca Dziecięca Eurowizja". Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach, w barwach wybranego kraju. Festiwal był połączony z obchodami Dnia Dziecka w przedszkolu.

 

 

Dzień Mamy i Taty w grupie "Króliczki"

 
 27 maja w grupie "Króliczki" odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia
Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny będący
składanką wierszy, piosenek, inscenizacji i układów rytmiczno-
tanecznych. Po udanych występach każde dziecko wręczyło rodzicom drobne
upominki. Miłym akcentem tego dnia był wspólny grill na placu zabaw
przedszkola, gdzie oprócz smacznej kiełbaski, rodzice mogli spokojnie
porozmawiać między sobą o swoich pociechach a dzieci "wyszaleć" się do woli.
 

 

Dzień Mamy i Taty grupy "Koguciki"

 

   Nasza grupa ten wyjątkowy dzień postanowiła spędzić wspólnie z rodzicami w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej. Spotkanie odbyło się 25 maja, niestety pogoda nie dopisała, ale nie przeszkodziło to nam we wspaniałej zabawie. Odbyliśmy muzyczną podróż po krajach Europy, nie zabrakło tańców integracyjnych, konkursów i wyścigów.

 

 

Wycieczka do Glinnej

 
 Dnia 27. 05. 2013r. najstarsze przedszkolaki z grup: GROMADKA USZATKA i ZAJĄCZKI wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. Dzieci miały okazję poznać wiele gatunków roślin, uczestniczyły także w zorganizowanej lekcji o wiewiórce. Po szaleństwach na placu zabaw przyszedł czas na zjedzenie pysznej kiełbaski. Zapraszamy do galerii.  

 

Wycieczka "Pszczółek" i "Gromadki Uszatka"

 

   W dniu 15 maja dzieci z grupy V A ,,Pszczółki" i grupy VI ,,Gromadka Uszatka" wybrały się na wycieczkę autokarową. Dziewoklicz przywitał nas piękną, wiosenną pogodą. Dzieci wspaniale bawiły się na dmuchanym zamku, zjeżdżalni linowej, dmuchanej poduszce, mini golfie, szachach gigantach, domkach, huśtawkach i wielu innych atrakcjach. Dzieci zjadły pyszną zupę pomidorową oraz kiełbaski z ketchupem.

 

 

"Kotki" bawią się w teatr.

 
 Wszystkie dziewczynki chciały być Kopciuszkiem a wszyscy chłopcy Królewiczem, dlatego graliśmy "Kopciuszka" kilka razy. Na koniec zabawy dzieci dowiedziały się, że wszystkie dzieci mają takie same prawa, Kopciuszek również i tylko w bajce może być inaczej.  

 

Dzień tolerancji

 

   Dnia 24.05.2013 r grupa sześciolatków GROMADKA USZATKA dostała zaproszenie do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfinie z okazji tygodnia tolerancji. Przedszkolaki wybrały się tam, z wcześniej zrobionym "wagonikiem uśmiechu", który został podczepiony do lokomotywy TOLERANCJI. Dzieci miały okazję obejrzeć występy starszych kolegów oraz wypuścić w niebo kolorowe balony. Zapraszamy do galerii.

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY w grupie Pszczółek

 
 Dzieci i rodzice z grupy V A ,,Pszczółki" w dniu 18 maja spotkały się na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Mamy i Taty w Glinnej. Odbył się krótki występ dzieci, potem konkursy i zawody dzieci - rodzice. Przy wspaniałej pogodzie pieczono kiełbaski na ognisku, zabawy w ogrodzie dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Na koniec wszyscy wybrali się podziwiać ogród dendrologiczny w wiosennych barwach. Wszyscy uczestnicy imprezy byli zachwyceni i zrelaksowani.  

 

Wycieczka do  „Toys Garden”

 

   23.05.2013r. dwie grupy ‘Koguciki i „Zajączki” wybrały się na wycieczkę do „Toys Garden” w  Dziewokliczu. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Grały w szachy, skakały na dmuchanych zabawkach, grały w mini golfa, oraz zjeżdżały na linie. Po zabawie była zupa pomidorowa i ciepłe kiełbaski. Dzieci nie chciały wyjeżdżać, pytały kiedy znowu tam wrócimy.

 

Marsz Przyjaźni

23 maja, na zaproszenie Przedszkola nr4 im. "Pszczółki Mai"w Gryfinie,
grupy "Króliczki" i "Kotki" wzięły udział w "Marszu Przyjaźni" z okazji "Dnia Życzliwości" wraz z innymi przedszkolami gryfińskimi. Kolorowy pochód dzieci, z transparentami,
kwiatami i chorągiewkami przeszedł ulicami Gryfina aż do Placu Barnima, gdzie wszystkie przedszkolaki na pożegnanie zaśpiewały piosenkę "Różne dzieci są na świecie". Mieszkańcy Gryfina na widok dzieci- zatrzymywali się, odwzajemniali uśmiechy i wesoło machali do przedszkolaków.
          Miła akcja życzliwego gestu !!!

 

Konferencja Klubu Misia Uszatka w Legionowie

 

   25 - 27 kwietnia 2013 r. Jolanta Krzak i Halina Winkowska wzięły udział w VII Ogólnopolskiej Konferencji Klubu Misia Uszatka w Legionowie. Podczas wizyty była okazja obejrzeć nasze zaprzyjaźnione przedszkole, podzielić się naszym innowacyjnym pomysłem jakim jest "wędrujący woreczek", do wymiany doświadczeń i wielu ciekawych rozmów.

 

Wizyta Pielęgniarki w grupie Koguciki

W grupie Koguciki gościła Pani pielęgniarka - Joanna Jastrowicz, mama Kubusia. Dzięki niej mogliśmy się wcielić w role lekarza i pacjenta, zapoznać ze sprzętem lekarskim, uczyć właściwego zachowania w przychodni. Były zajęcia praktyczne- bandażowanie różnych kończyn kolegom oraz zobaczyliśmy jak gipsuje się nogę, zakłada opatrunki na głowę i chustę trójkątną. Dzieci otrzymały drobne upominki a Pani Asia serdeczne podziękowania od naszej grupy.Zabawa wszystkim bardzo się podobała i dostarczyła najważniejszych witamin zdrowia – endorfin.

 

Niebieski piesek

 

   Grupa „Króliczki” 14 maja wybrały się na wycieczkę autokarową do Teatru Pleciuga w Szczecinie na przedstawienie pt.”Niebieski Piesek”. Pouczająca bajka o piesku, który niespodziewanie urodził się niebieski. I w tym momencie rozpoczęły się jego kłopoty. Jeden brat czarny, drugi brązowy - jak normalne psy. A nasz bohater
niebieski, inny niż wszystkie pieski. I gdy już się wydawało, że czekają go same smutki, spotkał na swej drodze rudego marynarza, który dobrze wiedział jak sobie radzić w takiej sytuacji. Sam też był inny i samotny. Stali się przyjaciółmi i wypłynęli w rejs.
A dokąd? –dzieci  zobaczyły w teatrze, gdzie oglądały bajkę w wielkim skupieniu a na koniec nagrodziły aktorów wielkimi brawami.

 

Bajkowy koncert   „O dzielnym Dratewce i leniwym smoku”

8 Maja ramach Tygodnia Bibliotek, grupa „Króliczki” odwiedziła Odział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Gryfinie. Artyści z Agencji Artystycznej PRO MUSICA przedstawili opowieść muzyczną pt. „O dzielnym Dratewce i leniwym smoku”. Podczas występów dzieci poznały instrumenty- gitarę basową i saksofon sopranowy. Spotkanie z muzyką na żywo bardzo się dzieciom podobało.

                     WIĘCEJ TUTAJ

 

Dzień Optymisty

 

   Już po raz drugi w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Optymisty. Już parę dni wcześniej trwały przygotowania do obchodów tego miłego święta.  Dzieci przygotowywały optymistyczne kartki, tęczowe kwiaty oraz łańcuchy. Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania przez wszystkich hymnu optymistów, hymnu naszego przedszkola oraz przesłania iskierki. Następnie zawiesiliśmy nasze łańcuchy na Drzewku Optymizmu , a Pani Dyrektor odczytała nam Optymistyczne przesłania od zaprzyjaźnionych przedszkoli. Całość zakończył pokaz mody każdej z grup oraz wspólna zabawa przy muzyce. Miłym akcentem tego dnia było przekazywanie optymistycznych życzeń i kwiatów optymistycznych przechodniom oraz zaprzyjaźnionym instytucjom, sklepom.

 

 

Sprzątnij po swoim psie

 
 10 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w pikiecie "Sprzątnij po swoim psie". Przedszkolaki przeszły ulicami Gryfina z transparentami i okrzykami. Na placu Barnima została odczytana i wręczona petycja Panu Burmistrzowi wraz z podpisami rodziców, mówiąca o zwiększeniu ilości pojemników na psie odchody i pojemników z woreczkami  w naszym mieście.. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę, były tańce i małe upominki.
 
 

 

Bal Narodów

 

   W naszym przedszkolu został zorganizowany "Bal Narodów". Dzieci przebrane w stroje z krajów Unii Europejskiej odbyły podróż muzyczną po różnych zakątkach Europy.

 

 

Dzień Unii Europejskiej

 
 9 maja grupy pięciolatków- Pszczółki i Koguciki zaprosiły koleżanki i kolegów z przedszkola na występ zorganizowany z okazji Dnia Unii Europejskiej. Były piosenki, taniec , wiersze. Przedszkolaki spisały się wspaniale.
 
 

 

Wiosenne drzewko grupy " Misie I A"

 

   Praca zbiorowa "Wiosenne Drzewko" wykonana przez dzieci z grupy Misie I A
 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5