Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014Raport SEO

 

 

 

INFORMACJA dot. przetargu nieograniczonego na
„Zakup i dostawę produktów spożywczych dla Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie”

 Informacja
 

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino o rekrutacji do
klasy I do Szkoły Muzycznej I stopnia w Gryfinie

WNIOSEK O PRZYJĘCIE
DO SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W GRYFINIE

 

BURMISTRZ MIASTA I GMINY GRYFINO OGŁASZA REKRUTACJĘ DO KLASY I SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W GRYFINIE

 

 

Konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Muzycznej w Gryfinie


 

  Aktualności Czerwiec
 Rok szkolny  2014/2015

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty -
Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

  

Pożegnanie przedszkola "Gromadka Misia Uszatka"

 
  23 czerwca 2015 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkola przez grupę „Gromadka Misia Uszatka”.

      Dzieci wraz z paniami przygotowały program artystyczny, który był podsumowaniem ich pobytu w przedszkolu oraz swoistym pożegnaniem z tym niezwykłym okresem w ich życiu. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem przygotowały się do uroczystości, podczas której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Występy były oklaskiwane hucznymi brawami. Wszyscy mieli świadomość, że są to już ostatnie dni pobytu dzieci w przedszkolu i że dobiega końca pewien wyjątkowy etap w życiu każdego małego człowieka. Pani Dyrektor również pożegnała przedszkolaków życząc im sukcesów w szkole, natomiast nauczycielki uroczyście wręczyły dyplomy zakończenia przedszkola. Mimo deszczu rodzice mieli niespodziankę dla swych pociech- zorganizowali grill pod daszkiem, a smaczne kiełbaski i słodkości wszyscy degustowali w sali zabaw w przedszkolu. Wszystkim absolwentom życzymy udanych wakacji oraz sukcesów w dalszej edukacji.

A kiedy czerwiec jak woda płynie ,

za oknem lata nadchodzi dzień.

Dla wszystkich chłopców i dla dziewczynek

przedszkole właśnie kończy się


 

Rodzice - Dzieciom 

  To już stało się tradycją naszego Przedszkole ,że Rodzice z okazji Dnia Dziecka przygotowują dzieciom przedstawienie - niespodziankę. W tym roku było to "Brzydkie Kaczątko".  Rodzice spisali sie rewelacyjnie, dzieci były zachwycone . 
            Zapraszamy do galerii


 


 Grupa "KOTKI" w gospodarstwie agroturystycznym "RAJ"

 
  10 czerwca dzieci z grupy „Kotki” pojechały autokarem na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „RAJ” we Włodkowicach. Na miejscu okazało się, że to prawdziwy raj dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić całe gospodarstwo i zobaczyć wiele zwierząt np. lamę, konia, krowy, kury, świnie, dzika, sarenkę. Dzieci największą sympatią obdarzyły kozy, bardzo chętnie je karmiły, a także głaskały. Był też czas na posiłek- kiełbaski z grilla i ziemniaki z ogniska oraz na świetną zabawę.


 

Dzień Mamy i Taty

  To szczególne święto w życiu dziecka. Wszystkie grupy z przedszkola przy ulicy Sprzymierzonych zorganizowały wspólny program artystyczny dla swoich rodziców. Powitały rodziców wspólnym tańcem do muzyki Vivaldiego „Cztery pory roku”, następnie każda z grup zaprezentowała się na scenie, a na koniec dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Kocham Cię mamusiu”. Piknik na powietrzu w piękny słoneczny dzień uprzyjemnił doznania po występach. Dzień bez zabawek w grupie "Kotki"

 
  "Gdy nie macie eis czym bawić,
to nie trzeba się tym martwic
bo zabawa bez zabawek to jest właśnie to.."
  W myśl słów tej piosenki grupa "Kotki" postanowiła spędzić cały dzień bez zabawek. Rano dzieci przyszły do Przedszkola i zamiast zabawek zobaczyły tylko puste półki, stos różnych "niepotrzebnych" gazet , rolek itp rzeczy oraz list od Misia Uszatka, w którym poinformował dzieci , ze wysłał zabawki na urlop, żeby odpoczęły. Miś Uszatek ma nadzieje ,że dzieci zawsze będą dbać o zabawki i je sprzątać.
Zabawa była fantastyczna, "Kotki" wykazały się niesamowitą kreatywnością-powstały piękne, własnoręcznie wykonane zabawki.
Dzieci obiecały, że zawsze będą sprzątać po sobie, a Miś?-podglądał przez okno  i cieszył się z działań przedszkolaków.


 

DZIEŃ OPTYMISTY  Wspólne wesołe zabawy przy muzyce na świeżym powietrzu, przemarsz po tęczowej autostradzie, malowanie kredą tęczy na chodnikach, kolorowe balony – w ten sposób dzieci z całego przedszkola – ubrane oczywiście w koszulki w kolorach tęczy – świętowały Dzień Optymisty.
 

„Optymiści nie dopuszczają do siebie czarnych myśli,

Oni je kolorują. Czym?

Mają magiczną kredkę jaką jest: uśmiech”


 

„Króliczki” w odwiedzinach w gospodarstwie agroturystycznym

 
  Piękna, czerwcowa pogoda okazała się doskonałym momentem na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego we Włodkowicach. Kontakt z naturą i zwierzętami, wspólne pieczenie kiełbasek oraz ziemniaków wywołały wśród dzieci mnóstwo radości. Na brak atrakcji nie można było narzekać, co widoczne było na uśmiechniętych twarzach dzieci. 


 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 
"Miś Uszatek zwiedza Polskę" -wyniki

 
  Przedstawiamy wyniki konkursu ogłoszonego przez nasze Przedszkole pod patronatem wyd . "Przedszkolne ABC", i naszej firmy patronackiej
 Fliegel Textilservice Warszawa Sp. z o.o. Sp.k


                    Wyniki


  

Koguciki robią lizaki

 
  Na warsztatach w cukierni "Słodka cytrynka" w Szczecinie, która specjalizuje się w wyrobie lizaków z naturalnych produktów. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się jak panie robią lizaki w różnych kształtach, następnie każdy dla siebie wykonał lizaczka, z możliwością wyboru kształtu i kolorów. I tak powstawały lizaki w kształcie kotków, motylków, koników, chłopcy chcieli rakiety, auta. Wszyscy byli zadowoleni z wycieczki i dumni z kolorowych i smacznych lizaków.


 

"Zgryfiada"

  5 czerwca nasze przedszkole  zostało zaproszone przez dyrekcje Zespołu Szkół Ogólnokształcących na piknik z okazji Dnia Dziecka.Na "Zgryfiadę"- bo tak nazywała się ta impreza udała się grupa Przyjaciele Misia Uszatka oraz połączone grupy przedszkolne. Dzieci brały udział w licznych atrakcjach tj. loterie,łowienie rybek,rzut ringiem na pachołek,a także podziwiały wozy strażackie motory policyjne i poznały sprzęt jakim posługują się służby mundurowe. 


  Piknik Rodzinny

 

  2 czerwca w naszym Przedszkolu odbył się piknik rodzinny. Na rodziców i dzieci czekało wiele atrakcji. Na początku program rekreacyjny prowadził pan Krzysztof Gajewski, poza tym był pokaz chodzenia na szczudłach, wielkie bańki, klaun, dmuchany zamek, pyszne ciasta upieczone przez rodziców, kiełbaski , zupa, wata cukrowa. Dzieci mogły sobie pomalować buzie oraz startować w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli  -pogoda i humory dopisywały. 
Wszystkim rodzicom za przepyszne ciasta serdecznie dziękujemy.

                 Zapraszamy do galerii


 

Olimpiada Przedszkolaków
 
 

  2 czerwca na stadionie przy ZS w Gryfinie odbyła się Olimpiada Przedszkolaków. To już 35 lat historii tej imprezy. Olimpiada Przedszkolaków to świetna zabawa i mnóstwo wrażeń.  Było wniesienie flagi olimpijskiej,   zapalenie znicza olimpijskiego oraz zgłoszenie gotowości do olimpiady przedstawicieli przedszkoli, zgodnie z ideą olimpijskiej tradycji.W konkurencjach brały udział 10- osobowe drużyny. Startowały cztero-, pięcio i sześciolatki, na koniec wszyscy wzięli udział we wspólnym biegu, a każdy uczestnik olimpiady otrzymał pamiątkowy medal.

 


 

Dzień dziecka na nabrzeżu

 
  1 czerwca podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka na gryfińskim nabrzeżu wystąpiły dwie nasze grupy przedszkolne -grupa Króliczki i Kotki. 
Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę "Dzień bez zabawek" , oraz zaprezentowały taniec -"Cztery pory roku". 
To był ich pierwszy występ na tak dużej imprezie, dzieci spisały się wspaniale -licznie zgromadzona publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.


 


 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5