Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016Raport SEO

 

 

 


      


 
Uwaga Rodzice! 
Informacje dotyczące przyjęcia dzieci do publicznych przedszkoli 
oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których 
organem prowadzącym jest Gmina Gryfino w zakładce-  dla rodziców 
 

  Aktualności Czerwiec
 Rok szkolny  2016/2017

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
- Maj - Czerwiec
 

 

Urodziny u "Kotków"


 
  W ostatni dzień przed wakacjami gr. "Kotki" świętowała urodziny Igi i Bartka. Zaproszone do wspólnej zabawy zostały dzieci z grupy obok "Króliczki". Zaśpiewaliśmy "Sto lat...", zjedliśmy lody, torta i inne pyszności przygotowane na tą okazję. Iga zaprosiła do przedszkola Elzę z "Krainy lodu". Były zabawy, tańce i śpiewy. 
 
 


  

Teatr Rodziców

 
   Już po raz kolejny Rodzice przygotowali dzieciom niespodziankę w postacie pięknego przedstawienia. Na deskach Gryfińskiego Domu Kultury wystawiliśmy przedstawienie pt "Smerfy" Było mnóstwo piosenek, układów choreograficznych , śmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim bardzo sie podobało -dzieci bardzo dumne ze swoich  rodziców już czekają na następne przedstawienie 

 

Grupa KRÓLICZKI na wycieczce w Niemczech
 

  
 Nasze przedszkole jest zaprzyjaźnione z przedszkolem w Crussow.
 W ubiegłym roku  przyjmowaliśmy gości z Niemiec, teraz my gościliśmy u nich. Na wycieczkę pojechała grupa Króliczki, Pani Dyrektor, Pani Małgorzata Czyleko, która była naszym tłumaczem oraz Pani Bożenka, nasza pielęgniarka. Gospodarze przyjęli nas śniadaniem w przedszkolnej stołówce, były uściski i wymiana drobnych upominków. Nasze dzieci bardzo szybko nawiązały kontakt z dziećmi z Niemiec. Po śniadaniu wspólnie wybraliśmy się do Angermunde, gdzie w ratuszu oczekiwał nas burmistrz miasta, okazał nam dużą sympatię i nawet specjalnie dla nas nauczył się powitania w języku polskim. W ratuszu dzieci zatańczyły polski taniec ludowy, był też smaczny poczęstunek. Przed ratuszem czekał na nas Jeleń Hannibał, który oprowadził nas po miasteczku, snując ciekawą opowieść. Naszym następnym celem wędrówki było zoo, gdzie dzieci mogły karmić i głaskać zwierzęta, nie ominęły też atrakcyjnego placu zabaw w ogrodzie. Z ogrodu pojechaliśmy na  obiad, gdzie nikt nie grymasił i wszystko smakowało. Po obiedzie pojechaliśmy do siedziby straży pożarnej, w sali konferencyjnej spotkaliśmy się z komendantem, który zaprosił dzieci na przegląd wozów i sprzętu strażackiego. Największą atrakcją okazała się drabina sięgająca do chmur oraz przymierzanie ubrania strażaka. Wizyta w straży tak się przeciągnęła, że tam zjedliśmy podwieczorek i przyszedł czas pożegnania. Dzieci nie odczuwały zmęczenia, nie chciały jeszcze wracać. Zapraszamy na foto-relację.
 


 Czytanie przy kominku w grupie Gromadka Misia Uszatka

 
 Tradycją w naszej grupie jest poobiednie czytanie przy kominku , czyli przy zapalonej świeczce bądź lampie naftowej. Pewnego popołudnia, właśnie w trakcie czytania odwiedziła nas uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 -absolwentka naszego przedszkola Lena Błajszczak. Opowiedziała dzieciom jak to jest w jej szkole oraz bardzo chętnie skończyła czytać nasze opowiadanie. Szkołą szczególnie zainteresowane były dzieci, które w tym roku już idą do pierwszej klasy. Natomiast dziewczynki jeszcze podpytywały Lenkę co jeszcze robi w wolnych chwilach, Lena zaprezentowała kilka figur , które wykonuje podczas zajęć z gimnastyki. Było nam bardzo miło, że Lenka odwiedziła naszą grupę.


 

 

Koguciki i Gromadka Misia Uszatka w Czelinie

 
  Żeby spotkać się oko w oko z reniferem Rudolfem, wcale nie trzeba jechać do Skandynawii. Ten Rudolf, którego czasami oglądać możemy w rodzimych reklamach telewizyjnych mieszka na co dzień we wspaniałej farmie pod Czelinem, tam własnie wybrały się na swoja ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym dwie grupy Koguciki i Gromadka Misia Uszatka. Oprócz sympatycznych renów w gospodarstwie mieszkają daniele i muflony, jelenie wapiti, dwie tchórzofretki - Fela i Ferdek, strusie, konie fiordzkie i wszędobylskie kucyki szetlandzkie. Jest niewielka rodzina dzików, które w naturze nie miałyby szans na przeżycie i jedna z największych w Polsce hodowla dzikich królików. Są przesympatyczne wiewiórki – rude, szare, brązowe i wielobarwne oraz para szopów praczy.Ponadto właściciele przygotowali specjalny program pod nazwą Wioska Lapońska, jest plac zabaw, tor przeszkód i miejsce na ognisko, z którego jedliśmy przepyszne kiełbaski oraz podpłomyki z dżemem oczywiście samodzielnie robionym przez gospodynię. Pogoda nam dopisała, atrakcji mnóstwo, wszystkim bardo się podobało -na pewno tu wrócimy.
 
 


  

Czerwcowe malowanie na trawie

 
   Dzieci z Przedszkola przy ulicy Sprzymierzonych po śniadaniu wyszły na dwór na zajęcia plastyczne w plenerze. Wszystkie grupy tworzyły piękne kolorowe, prace, które zdobiły nasz plac zabaw. Dzieciom się bardzo podobało i proszą o powtórkę.


 

 

Wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej


 
  Jak co roku najstarsze dzieci jadą na wycieczkę do Glinnej i tak było tym razem. 6-latki  z Grupy Gromadka Misia Uszatka i Króliczki zwiedzały piękny ogród, poznały wiele gatunków drzew
 i krzewów, poznały historie małej żabki, był czas na drugie śniadanie oraz zabawę.  Wszystkim się bardzo podobało i pogoda nam dopisała!
 
 


  

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

 
   Pięć przedszkoli brało udział w Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez Zespół Szkół w Gryfinie. Podczas imprezy dzieci mogły nie tylko sprawdzić swoje umiejętności sportowe , ale przede wszystkim dobrze się bawić. Przedszkolaki  brały udział w różnych konkurencjach, ale nie zabrakło też oficjalnego otwarcia  Olimpiady. Na końcu jak zawsze był wspólny bieg oraz wręczenie medali.


 

 

Podziękowanie


 
  Nasze przedszkole otrzymało podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, my ze swojej strony również serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy wzięli udział w tej szlachetnej akcji.
 
 


  

Pieski z wizytą w Miejskiej Bibliotece

 
   Na zaproszenie pana Mariusza dzieci z grupy Pieski odwiedziły bibliotekę i wzięły odział w lekcji bibliotecznej z okazji urodzin Kota Filemona.Gościem specjalnym była pani Elżbieta Olszewska gryfińska projektantka mody,która w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom przeczytała przedszkolakom Przygody kota Filemona i jego przyjaciół. Dzieci wzięły udział w mini pokazie mody i konkursie plastycznym.


 

 

Rodzinny Piknik Integracyjny 

 
 W piękne czerwcowe popołudnie odbył się w naszym przedszkolu Rodzinny Piknik Integracyjny. Na rodziców i dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Do tańca i zabawy w rytmach afrykańskiej dżungli zapraszał pan Gajewski, był zamek dmuchany oraz ogromne bańki, nasze kucharki oferowały pyszne kiełbaski i kaszanki, była grochówka ugotowana oczywiście w naszej kuchni, oraz ciasto, które upiekli rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola, za co bardzo serdecznie dziękujemy.
  Odbył się również "Festiwal talentów"- rodzice bądź dziadkowie  z dziećmi prezentowali swoje umiejętności, była piosenka , wierszyki oraz piękny taniec. Aby ośmielić występujących nasza Rada Pedagogiczna zaprezentowała krótki układ choreograficzny do piosenki o naszym patronie, czyli Misiu Uszatku. Pogoda i humory dopisały, następny piknik już we wrześniu.
 


 


 


 

 

 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5