JADŁOSPIS
 

MIŚ USZATEK
                                                        życzy
                                                      wszystkim Przedszkolakom 
                                                          SMACZNEGO!
 

19.02.2024

poniedziałek

Śniadanie

 

Kawa na mleku (mleko), chleb pszenno-żytni(mąka pszenna i żytnia), masło (mleko), pasztet z królika(jaja), ogórek

Drugie śniadanie

 

Kisiel cytrynowy z musem truskawkowym

Drugie danie

 

Makaron pszenny z serem i polewą jogurtowo- jagodową (mąka pszenna, jaja, mleko), woda

Zupa

 

Meksykańska z papryką i kukurydzą (seler)

 

20.02.2024
wtorek

Śniadanie

 

Herbata owocowa ,chleb słonecznikowy(mąka pszenna, jęczmienna, żytnia ) ,masło (mleko),ser mozzarella (mleko), pomidor, rukola

Drugie śniadanie

 

 

Banan, kiwi

 

 

Drugie danie

 

Kotleciki z fileta z  kurczaka z serem i pieczarkami ( mąka pszenna, jaja, mleko),  sałata z jogurtem greckim (mleko), ziemniaki, kompot wiśniowy

Zupa

 

Jarzynowa (seler, mleko)

 

21.02.2024

środa

Śniadanie

 

Zacierka na mleku (mleko, mąka pszenna, jaja
)
,  chleb staropolski  (mąka: pszenna, żytnia ) , masło (mleko), ser żółty (mleko), papryka

Drugie śniadanie

 

Twarożek truskawkowy (mleko)

 

 

Drugie danie

 

Indyk siekany z warzywami ( mąka pszenna, seler, mleko),kasza gryczana,  fasolka szparagowa, kompot wieloowocowy

Zupa

 

Barszcz ukraiński z fasolą (seler, mleko)

 

22.02.2024
czwartek

Śniadanie

 

Kakao na mleku (mleko), bułka z ziarnami  (mąka pszenna ,graham, jęczmienna i sezam), masło (mleko), szynka z indyka gotowana , sałata

Drugie śniadanie

 

Gruszka

Drugie danie

 

Schab duszony panierowany(mąka pszenna, jaja, ), marchewka z jabłkiem i jogurtem greckim (mleko), ziemniaki, woda

 

Zupa

 

Krupnik jęczmienny z natką pietruszki (seler, mleko, jęczmień)

 

 

23.02.2024
piątek

 

Śniadanie

 

Ciepłe mleko (mleko), kawiorka pszenna (mąka: pszenna), masło(mleko), twarożek z awokado i nutą czosnku (mleko)

 

Drugie śniadanie

 

Sok warzywno- owocowy, wafle ryżowe

 

Drugie danie

 

Kotleciki morskie z dorsza (ryba, mąka pszenna, jaja, mleko) ,  surówka z kapusty kiszonej,marchewki i jabłka z oliwą z oliwek, puree ziemniaczane z jogurtem naturalnym (mleko), napar z mięty

 

 

Zupa

 

Grysikowa na rosole z kaszą manną i natką pietruszki  (seler, pszenica)

26.02.2024
poniedziałek

Śniadanie

 

Kawa na mleku (mleko) ,chleb pszenno- żytni (mąka pszenna i  żytnia ) ,masło (mleko), parówki cielęce, ketchup

Drugie śniadanie

 

Jabłko, papryka

Drugie danie

 

Bułki na parze z polewą jogurtowo- truskawkową  ( mleko, mąka pszenna, jaja),   woda

Zupa

 

Barszcz biały z jajkiem i kiełbasą (seler, mąka pszenna, jaja, mleko)

 

27.02.2024
wtorek

Śniadanie

 

Herbata z imbirem i miodem, masło (mleko), chleb 7 ziaren  (mąka: pszenna, jęczmienna, żytnia, owsiana i sezam) , jajko na twardo (jaja), rzodkiewka, kiełki brokuła

Drugie śniadanie

 

Kasza kukurydziana z musem malinowym (mleko)

Drugie danie

 

Kotleciki pożarskie z fileta z kurczaka  (mąka pszenna, jaja ), marchewka mini, puree z ziemniaków z jogurtem naturalnym (mleko), kompot z czarnej porzeczki

Zupa

 

Kalafiorowa  (seler, mleko)

 

28.02.2024

środa

Śniadanie

 

Płatki jaglane  na mleku (mleko), rogalik maślany  (mąka pszenna , jaja ) ,masło (mleko), twarożek waniliowy (mleko)

 

Drugie śniadanie

 

Gruszka

Drugie danie

 

Makaron pszenny z filetem z kurczaka, szpinakiem i sosem śmietanowym (mąka pszenna, jaja, mleko), woda

Zupa

 

Ziemniaczana z czerwoną soczewicą  i natką pietruszki (seler)

29.02.2024

czwartek

Śniadanie

 

Herbata z imbirem i miodem, chleb pszenno- żytni(mąka pszenna i żytnia), masło (mleko), pasta z kurczaka wędzonego i jajek (jaja)

Drugie śniadanie

 

Jogurt grecki z bananem i truskawką i kiwi (mleko)

Drugie danie

 

Pałki z kurczaka duszone, surówka z białej rzodkiewki, marchwi i jogurtu  (mleko), ziemniaki, kompot wieloowocowy

Zupa

 

Krem z zielonych warzyw (seler, mleko)

 

01.03.2024

piątek

 

Śniadanie

 

Kakao na mleku (mleko), bułka z ziarnami (mąka pszenna ,graham, jęczmienna i sezam), masło (mleko), ser żółty (mleko), papryka, rukola

 

Drugie śniadanie

 

Chałka drożdżowa (mąka pszenna, jaja), herbata owocowa

 

Drugie danie

 

Rybka miruna w chrupiącej panierce z mąki kukurydzianej (ryba), surówka z kapusty pekińskiej, marchewki, kukurydzy z oliwą z oliwek i nutą czosnku , puree ziemniaczane z jogurtem naturalnym, woda

 

Zupa

 

Ogórkowa (seler, mleko)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                     

 

  

 
 



W każdym posiłku zostały wyszczególnione substancje lub produkty powodujących alergie lub reakcje nietolerancji zgodnie  z rozporządzeniem nr 1169/2011 z odniesieniem do nazwy substancji lub produktu wymienionego w załączniku II.  

Dokładny wykaz wszystkich składników posiłków i użytych  produktów znajduje się w katalogu dostępnym dla rodziców.

 

Woda mineralna dostępna dla dzieci bez ograniczeń










 



 
COFNIJ