Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016


Archiwum

2016/2017Raport SEO

 

 

 


      


  

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2017/2018

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
  - Maj - Czerwiec - Lipiec

 


 

Pingwinkowa rodzina

 
  Tym razem do Króliczków i Kotków "zawitała" rodzina Pingwinków w kolorowych czapeczkach. Podczas zabaw na macie dzieci rozwijały umiejętność liczenia w zakresie 10, klasyfikowania wg koloru i wielkości oraz kształtowały umiejętność współdziałania z grupą. 


 

Bałwankowe guziki    Jeszcze przed nadejściem wiosny bałwanki "opanowały" sale naszego przedszkola. Podczas zajęć na macie edukacyjnej dzieci bawiąc się, rozwijały umiejętność przeliczania w zakresie 3, a w starszych grupach 6 i więcej, kojarzenia liczby z jej zapisem graficznym oraz rozwijania spostrzegawczości i pamięci wzrokowej. Zajęcia na macie edukacyjnej uczą również umiejętności współdziałania w grupie oraz przestrzegania reguł i zasad, a to tylko niektóre z umiejętności które zdobywają dzieci podczas zajęć.
 
Zapraszamy do galerii.


 


 

Misie czekają na wiosnę

 
  Śpiewają wiosenne piosenki, przedstawiają ruchem ich treść. 8 marca chłopcy nie zapomnieli o swoich koleżankach, przynieśli dla nich słodkie lizaczki.


 

Mufinki marchewkowe 

2.lutego grupa Zajączków wykonywała marchewkowe mufiny na dzień Babci i Dziadka. Cała grupa z ogromną ciekawością uczestniczyła w zajęciach, szczególnie zaangażowani  byli chłopcy. 
 
Zajączki uczyły się odmierzać potrzebne proporcje, rozróżniać składniki i napełniać masą papilotki. 


 

Urodziny Helenki

 
 


 

Zajączki na warsztatach w Gryfińskim Domu Kultury 

  Zajączki poznały japońska sztukę opowiadania bajek – Kamishibai. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię butai, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Dzieci w ten sposób poznały legendę o władczyni morza i dowiedziały się, dlaczego warto dotrzymywać obietnic.


 
Zabawy zimowe- Przyjaciele Misia Uszatka

 
  Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno a śniegu jak na lekarstwo . Postanowiliśmy zorganizować zimowe zabawy w naszej sali zabaw. Dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka najpierw dowiedziały się, jakie ubrania należy założyć o tej porze roku. Następnie oddały się zimowemu szaleństwu przy użyciu rekwizytów ( gazety, piłka, lina).
Pierwszą zimową zabawą była „Śliska ścieżka” – dzieci szły po śliskiej ścieżce (rozłożonym sznurku); ostrożnie i powoli, „toczenie śniegowej kuli”, „ aniołek na śniegu”, „spadające płatki śniegu”.Podczas wyścigów saneczkowych , jazdy na nartach i rzucania śnieżkami do siebie, (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa) radości nie było końca. Po zajęciach ruchowych odpoczywaliśmy przy stoikach wykonując prace plastyczną, pt: „ jazda figurowa na lodzie”. Zabawa była przednia, dzieci z szerokimi uśmiechami spędziły kolejny dzień w przedszkolu 
 


 

 

Akcja zdrowo i sportowo. Zima
 

 

  Dzieci budowały bałwana, toczyły kulę śnieżną, bawiły się w zamrożonego berka, pokonywały zimowy tor przeszkód i jeździły na "kocykowych" sankach. Przy wykonywanych ćwiczeniach dzieci wzmacniały wydolność oddechową, siłę mięśni i stawów oraz ćwiczyły wytrzymałość i kondycję.

 


  

"Robótki babci Jadzi" zabawy z Mistrzami Kodowania Junior

 
  Dzieci słuchały opowiadania o dziadku Antonim i kotku Mruczku i pomagały babci Jadzi policzyć kolory włóczek, które były potrzebne do zrobienia sweterków dla ich wnucząt.


 

 

"Zimowe Śnieżynki" na macie Mistrzów Kodowania Junior
 

 

  Dzieci pomagały Pani Zimie ułożyć śnieżynkowy kalendarz pogody. Przeliczały płatki śniegowe i bawiły się Panem Mrozem.

 


  

Ozobot w kosmosie - Koguciki 

 
  Dziś nasz Ozobot zwiedzał kosmos a my bacznie obserwowaliśmy jak odwiedza kolejne planety i jak porusza się wokół Słońca najpierw wolno jak żółw, później szybko jak rakieta. 


 

 

Kosmiczne zabawy na macie - Koguciki 
 

 

  Na naszej macie powstała wielka rakieta, którą ułożyliśmy zgodnie z podanym kodem. Następnie każde dziecko otrzymało zestaw figur geometrycznych, które segregowaliśmy wg koloru i kształtu oraz przeliczaliśmy. Na koniec dzieci ułożyły z nich rakiety wg własnego pomysłu. 

 


  

Kosmiczne zabawy na tabletach - Koguciki 

 
  Kosmos na tablecie - ten pomysł się dzieciom bardzo spodobał. Koguciki działając w parach najpierw stworzyły tło,  a następnie umieściły wybrane planety, kosmonautę i oczywiście rakietę. Radość z efektów końcowych była niesamowita. 


 

 

Zabawy zimowe- Przyjaciele Misia Uszatka

 

  Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno a śniegu jak na lekarstwo . Postanowiliśmy zorganizować  zimowe zabawy w naszej sali zabaw. Dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka najpierw dowiedziały się, jakie ubrania należy założyć o tej porze roku. Następnie oddały się zimowemu szaleństwu przy użyciu rekwizytów ( gazety, piłka, lina)

 Pierwszą zimową zabawą była „Śliska ścieżka” – dzieci szły po śliskiej ścieżce (rozłożonym sznurku); ostrożnie i powoli, „toczenie śniegowej kuli”, „ aniołek na śniegu”, „spadające płatki śniegu”.Podczas  wyścigów saneczkowych , jazdy na nartach i rzucania śnieżkami do siebie, (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa) radości nie było końca. Po zajęciach ruchowych odpoczywaliśmy przy stoikach wykonując prace plastyczną, pt: „ jazda figurowa na lodzie”. Zabawa była przednia, dzieci z szerokimi uśmiechami spędziły kolejny dzień w przedszkolu

 


 


Wystawa Przyjaciele Misia Uszatka

 
 Spotkania ze sztuką służą kształtowaniu wrażliwości estetycznej, stanowią źródło silnych przeżyć, rozwijają wyobraźnię dziecka, poszerzają zdolności percepcyjne, uwrażliwiają na piękno, inspirują do samodzielnych działań twórczych. 19 lutego 2018r dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka wybrały się do Centrum Informacji Turystycznej w naszym mieście aby obejrzeć wystawę fotografii pana Jurka Arsoba „ O Australii”. Pan Jurek  to uzależniony podróżnik, operator kamery, fotograf od 30 lat. Przemierzył samotnie ponad 10 tysięcy km po drogach i bezdrożach Australii. 

Dzieci dowiedziały się kto to jest podróżnik i dlaczego ludzie podróżują. Fotografie pana Jurka przedstawiały bardzo różnorodny klimat  występujący na tym  kontynencie, różnorodną roślinność oraz wiele gatunków zwierząt zamieszkujących te tereny. Dziękujemy panu Jurkowi za podróż po Australii, piękne widoki i ciekawe miejsca godne zobaczenia.

 Dzieła pana Jurka wywarły wielkie wrażenie na naszych wychowankach. Przedszkolaki z zachwytem i zadziwieniem wpatrywały się w barwne fotografie.

Wystawa ta była kolejną okazją do kontaktu dzieci ze sztuką oraz formą uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego miasta.


 

 

Motylki i Kaczuszki - spacer po gryfińskim nabrzeżu
 

 

  Dn. 15.02.2018r. grupa Motylki wraz z grupą Kaczuszki wybrały się na spacer po gryfińskim nabrzeżu. 

 


  

Walentynki u Misiaczków

 
  Walentynki były dla dzieci z grupy Misiaczki prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień pełen miłych wrażeń. Każde dziecko miało tego dnia okazje wykonać własnoręcznie piękne, czerwone serce.


 

 

Misiaczków zabawy w sklep
 

 

  Dzieci z grupy Misiaczki podczas zabawy w sklep miały okazje utrwalić czynności wykonywane podczas robienia zakupów, jak choćby wybieranie właściwch produktów, płacenia za nie oraz stosowanie zwrotów grzecznościowych.

 


  

Zimowe zabawy Króliczków

 
 Napadalo śniegu białego. ..
Króliczki od razu skorzystały z pieknego, słonecznego dnia, wybiegły na  podwórko przedszkola i cieszyły się długo wyczekiwaną zimą. 


 

 

Zabawa choinkowa

 

 

Dnia 8 lutego w budynku Przedszkola przy ul. Sprzymierzonych odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, baletnice, rycerzy, piratów, policjantów… Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci bawiły się wesoło w towarzystwie bohaterów bajki „Kraina Lodu”.

 


  

Akcja Zdrowo I Sportowo - Pogoda

 

  Celem zabaw było wzmacnianie mięśni obręczy barkowej,  nauka kozłowania oraz rzuty do celu. Na rozgrzewkę  dzieci bawiły się w zabawę pt. Wiatr. Kolejne zabawy to: Deszcz, Tęcza,  Słońce, Śnieg,  Mgła, Mróz, Burza. Na zakończenie  odbyły się ćwiczenia rozluźniające, rozciągające ramiona np. skrętoskłony, łapanie dłoni za plecami.


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo - Kosmos

 

 

Podczas kosmicznych zabaw dzieci wzmacniały siłę mięśni oraz rozwijały koncentrację. Nasi mali astronauci po ubraniu skafandrów, hełmów wyruszyły w kosmiczną podróż.  Podczas zabaw skakały nad kraterami, uciekały przed UFO i bawiły się w gwiezdne wojny. Na zakończenie astronauci bezpiecznie powrócili na Ziemię.  

 


 

Zakodowane serce -  Koguciki

 

  14 lutego Koguciki stworzyły na macie wielkie czerwone serce z plastikowych kubeczków. 


 

 

Koguciki i Ozobot 


 

 

  Koguciki w wielkim skupieniu słuchały informacji dotyczących Ozobota. Dowiedziały się co ten "mały - wielki" robot potrafi. A potrafi naprawdę wiele np. jechac prosto, w prawo, w lewo, zawracać, poruszać się wolno jak żółw, bardzo wolno jak ślimak, szybko jak gepart, bardzo szybko jak samolot i jeszcze szybciej jak rakieta. Potrafi też kręcić się jak tornado, chodzić zygzakiem, do tyłu, zatrzymać się i wiele innych. A każda z tych czynności oznaczona jest wybranym kodem. Pierwszą naszą zabawą były lody. Zakodowalismy Ozobota  tak, aby przeszedł po całym pucharku z lodami, a na gałce czekoladowej Ozobot miał zrobić tornado. Po pomyślnie wykonanym zadaniu dzieci bardzo się cieszyły i biły brawo. 

 


  

Koguciki, Pszczółki i Ozobot

 

  Koguciki i Pszczółki wspólnie zakodowały Ozobota, który poruszał się po sercu zgodnie z podanym kodem. Dzieci bacznie obserwowały robota, który prawidłowo wykonywał wszystkie nasze polecenia. 


 

 

Koguciki w bibliotece 

 

 Spotkanie z panem Kuleczką i jego przyjaciółmi odbyło się w Oddziale Dziecięcym BP w Gryfinie. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania Wojciecha Widłaka pt."Narty". Świetnie się bawiły układając kuleczkowe puzzle i odgadując dźwiękowe zagadki. A nawet były zaczarowane w kuleczkowych bohaterów przez wróżkę z ulicy Czereśniowej.Milym akcentem na zakończenie spotkania była nagroda, każde dziecko dostało naklejkę od pana Kuleczki. Dzieci z grupy "z Koguciki" pięknie podziękowały panu Mariuszowi Kieltyce za miłe spotkanie w bibliotece.

 


  

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu - Motylki

 

  Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu na naszym przedszkolnym placu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

 

 

Tłusty Czwartek- Przyjaciele Misia Uszatka

 

 

W tym roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy
 8 lutego . Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w grupie Przyjaciele Misia Uszatka. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

 


  

Wystawa w Centrum Informacji Turystyczna

 

  Grupa "Pszczółki" i " Zajączki" obejrzała  Poplenerową wystawę prac pt."Configuracja" - Dziwnówek 2017 w Centrum Informacji Turystycznej. Dzieci mogły zobaczyć obrazy ręcznie malowane, na których widniały pejzaże morskie. 


 

 

Zajączki na Balu Karnawałowym 

 

8 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Wystrój „Sali balowej” wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Bogaty program zabaw i konkursów sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Dzieci miały również możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

 


 


Zabawa bum bum rurkami w grupie Zajączki
 

  Bum Bum Rurki idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Praca z nimi nie tyko wprowadza dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii, ale także pozytywnie wpływa na spostrzegawczość, wyobraźnię plastyczną, a także umiejętność współpracy w grupie. Ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Zajączki wspólnie wystukały na tubach melodię „Sto lat”. To była naprawdę świetna zabawa.


 

 

Zabawy badawcze z lodem w grupie Przyjaciele Misia Uszatka 
Aura nas niestety zawiodła-lód zrobiliśmy sami ;-)
Doświadczenie z lodem - dzieci obserwowały i za pomocą zmysłu dotyku, zapachu i smaku określały cechy lodu: twardy, zimny, gładki, lśniący, …
„ Kiedy lód topnieje ? ” - topnienie lodu, właściwości lodu
Czy lód tonie czy pływa po powierzchni wody ?
Kolejno wrzucaliśmy lód do miski z wodą – lód pływa, dlaczego ? - bo jest lżejszy od wody.
Zastanawiały się dlaczego lód się topi ?
Następnie postawiliśmy naczynie z kostkami lodu w najcieplejszym miejscu, po upływie 1,5 h -lód zamienił się w wodę.
Wnioski: lód topi się pod wpływem dodatniej temperatury i zamienia się w wodę.
Najlepszą atrakcją tego dnia były lody wodne o smaku jabłkowym !!! Smacznego
 


 
Dzień Babci i dziadka - Przyjaciele Misia Uszatka

 

„Kochana babciu, Kochany dziadku… ” - tymi słowami rozpoczęliśmy uroczystość związaną ze Świętem Babci i Dziadka, która odbyła się w grupie Przyjaciele Misia Uszatka.
Na uroczystość przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Na początku przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.
Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego, aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. 
Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym, dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. 
Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.
Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.


 

 

Karnawał- Przyjaciele Misia Uszatka 

 
  W grupie Przyjaciele Misia Uszatka trwały przygotowania do balu karnawałowego. W środę 7 lutego w Przedszkolu Nr 2 im. „Misia Uszatka” odbył się bal przebierańców, pod hasłem -„W królestwie bajek”.
Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Pierwszą damą parkietu w naszej sali została Elza- wielkie brawa !!!
 
 


  

Dzień Babci i Dziadka - Koguciki

 

  Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święto. Koguciki tego dnia obdarzyły swoich gości szczególnym dowodem miłości w postaci wierszy, piosenek,  tańców oraz własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową.

 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5