Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016


Archiwum

2016/2017Raport SEO

 

 

 


      


  

  Aktualności Styczeń
 Rok szkolny  2017/2018

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
  - Maj - Czerwiec - Lipiec

 

Dzień Babci i Dziadka 

 

 Babcia i Dziadek to osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z dobrem, miłością oraz przywołują same przyjemne skojarzenia. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich świeta. Przedszkolaki od rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, aby mogli zaprazentowac przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny.

 


  

Dzień Babci i Dziadka - Misie

 

  Kochamy Babcie, Kochamy Dziadków - z taką dedykacją grupa MISIE wystąpiła dla swoich bliskich.


 

 

Kino- Przyjaciele Misia Uszatka


 

 W dniu .12.01.2018 r. dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do kina „ Gryf ” na film animowany pt. „ Coco”. Wspaniały film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca. . Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość.
W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.

 


  

Zajęcia ruchowe w Motylkach

 

  Dzieci z grupy Motylki włączyły się aktywnie do zabawy. Wszystkie dzieci wiedzą, że zabawy i ćwiczenia w przedszkolu spełniają ważną rolę, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości.


 

 

Czekając na święta uczymy dzieci programować -finał ogólnopolskiego projektu -konkursu.
 
  Przez trzy tygodnie starsze grupy  brały udział w tym projekcie. Na korytarzu wisiał kalendarz adwentowy w którym ukryte były codziennie inne zadania. Każda grupa miała możliwość wyboru i ich wykonania. Okazało się ,że najwięcej tych zadań wykonała grupa "Koguciki" . Wszystkie relacje były przekazywane co tydzień do organizatorów. Jury oceniając zaangażowanie oraz ilość wykonanych zadań przyznało dla naszego przedszkola nagrodę. Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami "małego - wielkiego" robota o nazwie Ozobot oraz zestawu scenariuszy zajęć, w którym znajduje się mnóstwo pomysłów do wykorzystania podczas zabaw z dziećmi. 
 
 Dzięki uczestnictwu  w tym projekcie zostaliśmy  przyjęci do Ogólnopolskiego programu  "Razem Uczymy Dzieci Programować", dzięki któremu będziemy uczyć podstaw programowania przez doświadczanie i zabawę.
 


 Jak powstaje czekolada?

 

  Koguciki dowiedziały się, co jest potrzebne, aby przygotować czekoladę.  Poznały historię oraz etapy jej produkcji. Zobaczyły drzewo kakaowca, na którym rośnie jeden z głównych składników czekolady. Opowiadanie o Krzysiu uświadomiło dzieciom, że należy trzymać umiar w spożywaniu słodyczy. A wszystko to, odbyło się na macie edukacyjnej. Strzałki oraz ponumerowane drogi prowadziły nas do chusty, pod którą ukryta była oczywiście  czekolada. Do degustacji nikogo nie trzeba było namawiać.  


 

 

Przedszkole z sercem 

 Bez wątpienia tak możemy się nazwać - nasze Przedszkole po raz kolejny włączyło się w akcje charytatywne. Tym razem , dzieci z kilku grup ozdabiało torby, które następnie były sprzedawane na akcji charytatywnej oraz przekazaliśmy pieniądze na rzecz fundacji "Razem łatwiej". Uczestnictwo w takich akcjach ma na celu uczyć i wychowywać nasze dzieci, aby w przyszłości wyrosły na mądrych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi. By potrafiły okazać serce i nieść pomoc istotom słabszym i potrzebującym.

 


 
 

Akcja Zdrowo i Sportowo - Straż Pożarna 

 

  Głównym celem zabaw było rozwijanie koncentracji, szybkości reakcji oraz współpraca w grupie. Jak na prawdziwych strażaków przystało na  hasło ALARM dzieci reagowały błyskawicznie. Tworzyły wozy strażackie z hula hop, rozwijały węże strażackie i oczywiście gasiły pożary.  Na koniec wszystkie wozy strażackie wróciły do garaży, a nasi dzielni mali strażacy odpoczywali po ciężkiej akcji. 


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo - Owoce 

 

 Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest dbanie o stopy, wzmacnianie ich mięśni i rozciąganie. Dzieci wykonały szereg ćwiczeń z użyciem piłek i sznurków. Podczas zabaw zbierały owoce, przechodziły pomiędzy grządkami truskawek, przygotowywały lemoniadę z cytryn oraz zamieniały się w arbuzy zwijając się w kulkę. 
 

 


 
Przyjaciele Misia Uszatka
z wizytą Bibliotece Publicznej
w Gryfinie

 

  Po bibliotece oprowadzał nas elf
P. Mariusz Kiełtyka. Przyszli czytelnicy
dowiedzieli się co trzeba zrobić, by
zostać czytelnikiem biblioteki i móc
wypożyczać książeczki.
Dzieci wyruszyły z elfem na "bajkową
wyspę", na której bawiły się kolorową
kostką, a następnie wysłuchały bajki
pt:"Gdzie jest Mikołaj?".
Na koniec wizyty dostaliśmy w prezencie
książeczkę oraz maskotkę misia.
Obiecaliśmy elfowi, że wrócimy tu wiosną,
by poznać kolejne tajemnice tego
zaczarowanego miejsca.
Dziękujemy za miłe przyjęcie!
 


 

 

Koguciki czekają na śnieg 

 Koguciki - czekając na śnieg, aby móc ulepić prawdziwego bałwana tworzyły bałwany na macie edukacyjnej. 
 

 


  

Pszczółki

 

  Dzieci z grupy Pszczółki bawią się na śniegu.


 

 

Urodziny Julii


 

 Julia z grupy Pszczółki obchodziła swoje 6 urodziny. Była to kolejna okazja do zabawy z chustą animacyjną, która tym razem zmieniała się w tort urodzinowy. Wszystkiego najlepszego Juleczko!!!

 


  

Kodowanie

 

  Dzieci z grup Pszczółki i Gromadka Misia Uszatka spotkały się podczas ferii na zajęciach z kodowania. Dzieci wspólnie tworzyły opowiadanie, tropiły głoski i układały wzory na macie.


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo – MASZYNY I POJAZDY
w grupie Przyjaciele Misia Uszatka 

 

 Celem zajęć było kształtowanie zwinności, sprawności fizycznej oraz siły mięśni obręczy barkowej.
Zabawę rozpoczęliśmy krótką rozgrzewką. Następnie dzieci otrzymały koła- kierownice, naśladowały jazdę samochodem. Poznały zasady ruchu drogowego . prawidłowo rozpoznawały odgłosy wydawane przez niektóre środki transportu i potrafiły odtworzyć charakterystyczne odgłosy wydawane przez: samochód, pociąg, samolot. Zabawa „Pociąg”, „ Tramwaj”, „ Autobus” wymagała od dzieci ogólnej sprawności oraz współpracy w grupie. Przedszkolaki doskonale poradzili sobie z tym zadaniem! Największą radość sprawiła im zabawa wymagająca szybkości i zwinności „ Wyścigówki”. Na zakończenie dzieci wykonywały ćwiczenia rozciągająco- rozluźniające w zabawie „ Pojazdy wracają do garażu”. 

 


  

Zima - Przyjaciele Misia Uszatka

 

  Radości nie było końca gdy grupa "Przyjaciele Misia Uszatka " wybrała się na przedszkolny plac zabaw. Biały puch zachęcał do zabaw na świeżym powietrzu. Podczas pobytu na dworze dzieci rzucały się śnieżkami, robiły ślady.

 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo- Kosmos, gr. Przyjaciele Misia Uszatka

 

 Celem zajęć było wzmacnianie mięśni głębokich- postawnych, balans ciała, trening funkcjonalny.
  Zabawę rozpoczęliśmy  krótką rozgrzewką. Następnie dzieci naśladowały zakładanie skafandra i hełmu kosmonauty. Poprzez podnoszenie oburącz do góry naśladowaliśmy start rakiety. Przybory gimnastyczne t.j. koła, piłeczki, szarfy i znaczniki pomagały  dzieciom w zabawach „ SKOK NAD KRATERAMI”, „ UFO”, „ GWIEZDNE WOJNY”.  Dzieci Bawiły się również w planety krążące wokół Słońca i dowiedziały się, jak każda z nich się nazywa

Zabawom  ruchowym  towarzyszyła  piosenka, pt: „ KOSMOS” Moniki Kluzy.

 


 Nakrywam do stołu- gr. Przyjaciele Misia Uszatka

 

  Dzieci z gr. Przyjaciele Misia Uszatka  uczyły się nakrywać do stołu oraz przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania się podczas spożywania posiłków. Dzieci dowiedziały się, co to jest „savoir vivre” i skąd się wziął taki zwrot, uczyły się składania serwetek, .  Po zajęciach praktycznych  dzieci postanowiły utrwalić zdobyte wiadomości,  tworząc prace plastyczną pt: Nakrywam do stołu”. . Na zajęciach plastycznych  dzieci dowiedziały się  jak ustawić talerz, po której stronie powinny leżeć widelce, a po której łyżki i noże.


 

 

Masa solna  w
Grupie Przyjaciele Misia Uszatka 

 

Masa solna w rozwijaniu wyobraźni dzieci.

 W grupie Przyjaciele Misia Uszatka  odbyło się zajęcie plastyczne, podczas którego dzieci wykonywały pracę z masy solnej- gwiazdkę. Była to świetna zabawa rozwijająca aktywność twórczą oraz sprawność manualną dzieci. Przedszkolaki najpierw bacznie obserwowały jak robi się masę solną, co pewien  czas  sprawdzając jej konsystencję . Kiedy masa solna była gotowa, dzieci z zapałem wzięły się do pracy. Każde z nich z pomocą pani  zrobiło gwiazdkę. Następnie gwiazdki wysuszyliśmy. Dzieci pomalowały farbami i udekorowały brokatem. Celem zajęć było rozbudzenie ekspresji plastycznej i dawanie radości z wykonanego działania

 


 


Grupa Motylki oraz Grupa Kaczuszki

 
  Grupa Motylki i grupa Kaczuszki w pierwszych dniach ferii zimowych :)


 

 

WOŚP 
  To już tradycja, że nasze Przedszkole bierze udział w zbiórce pieniędzy na WOŚP. W piątek, przed finałem, tej właściwie już światowej imprezy, w grupach pojawiają się ciasteczka, serduszka pierniczki, które każdy dostaje w zamian za wrzucony "grosik". Akcja cieszy sie zawsze dużą popularnością, za co bardzo serdecznie dziękujemy.
W tym roku udało nam się zebrać       
995,51 zł.  
 
 Wszystkim biorącym udział w naszej akcji gorąco dziękujemy.
 


 

Zajączki świętują urodziny Antosia

 
  Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ubiegłym tygodniu swoje 6 – te urodziny obchodził Antoś. Wszyscy zaśpiewali głośne „Sto lat” i złożyli życzenia urodzinowe, a po życzeniach przyszedł czas na pyszny poczęstunek.


 

 

Karuzela miesięcy i pór roku 

 
  Grupa Zajączki wie, , że na macie można poznawać wiele rożnych rzeczy, tym razem poznawaliśmy i utrwalaliśmy pory roku i miesiące. Oczywiście nie zabrakło ruchu, tańca i dobrej zabawy.
 
 

 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5