Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016


Archiwum

2016/2017Raport SEO

 

 

 


      


  

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2017/2018

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
  - Maj - Czerwiec - Lipiec

 

Spotkanie z pielęgniarką


 

 
 Pod koniec listopada, na zaproszenie dzieci z grupy „Misiaczki” odwiedziła nas pielęgniarka- Pani Halinka, opowiadając dzieciom o wykonywanym przez siebie zawodzie. Dzieci miały okazję poznać prace pielęgniarki oraz atrybuty potrzebne podczas wykonywania tej pracy. Była to również doskonała okazja do przypomnienia zasad dbania o zdrowie.
 


 


 

Wizyta Pani pielęgniarki w Motylkach

 
 W grupie Motylki odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką. „Higiena osobista przedszkolaka” to myśl przewodnia interesującej opowieści dla dzieci z naszego przedszkola. A główny cel pogadanki to kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno – kulturalnych, zwłaszcza higiena ząbków. Podczas spotkania, które przebiegało w formie rozmowy, przedszkolaki dowiedziały się co to jest higiena osobista oraz uzyskały praktyczne rady jak dbać o własne zdrowie i ząbki. 


 

 

Pasowanie na przedszkolaka w grupie Motylki

 
  Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu małych przedszkolaków. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Dzieci uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań - stały na jednej nodze, podskakiwały i uśmiechały się do publiczności - po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.
 


 

Urodziny Misia Uszatka

 
 W naszym Przedszkolu urodziny Misia Uszatka są bardzo ważnym świętem. Tego dnia odbyło się wiele zabaw z udziałem naszego Pluszowego Przyjaciela.  Nie zabrakło również zabawy na macie edukacyjnej. Dzieci pokonując drogę zgodnie z podanym kodem, kolejno odkrywały prezenty, które otrzymał Miś Uszatek. Każda z 4 drużyn  wytypowała ze swojej drużyny jedną osobę, która poruszała się po macie. Zadaniem pozostałych dzieci było rzucanie kostką i wskazywanie przedstawicielowi swojej grupy o ile pól do przodu ma się poruszyć. Zabawa zakończyła się  w momencie, kiedy wszystkie prezenty zostały odkryte, a my Przedszkolaki wspólnie zaśpiewaliśmy dla Misia Hymn Naszego Przedszkola.


 

 

Koguciki i Pszczółki podczas wspólnych  zabaw andrzejkowych na macie edukacyjnej


 

 
  "Czary mary, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary"- tymi słowami dzieci dzieci z grupy Koguciki i Pszczółki rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło do miski z wodą swój dar - maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w wróżbach  i czarach andrzejkowych, a poprzez zabawy utrwalaliśmy cyfry, przeliczaliśmy i tworzyliśmy drogę kotka do odpowiedniego klucza.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
 


  

„Marchewkowe zabawy” w grupie  Zajączki

 
 Tego dnia w ubiorze przedszkolaków i nauczycieli dominował kolor pomarańczowy. Dzieci z grupy Zajączki świetnie się bawiły. Piły sok z marchwi, chrupały marchewkowe paluszki oraz  śpiewały i tańczyły przy piosence „Na marchewki urodziny”. Realizowały marchewkowe zabawy „Marchewka parzy”, „Gdzie schowały się marchewki”,  a także samodzielnie wykonały marchewkowe opaski.  Na zakończenie dzieci tworzyły prace plastyczne z marchewką w roli głównej.


 

 

Wycieczka do manufaktury słodyczy „ CUKIER LUKIER”

 
  Grupa Zajączki wybrała się pociągiem do Szczecina na warsztaty, podczas których własnoręcznie tworzone są lizaki i cukierki karmelki. Masa na słodycze wykonana jest z karmelu. Składa się on z cukru, wody i tajemniczego składnika. Taki karmel podgrzewany jest do 150 stopni, a następnie wylewany na specjalny blat z ramką, do którego dodawane są aromaty i barwniki. Później taką karmelową masę wyrabia się, kształtuje, nacina i nadziewa na drewniane patyczki. Tego wszystkiego doświadczyć mogły dzieci z grupy Zajączki.  Każdy samodzielnie wykonał dla siebie lizaka, którego ozdobił według własnego pomysłu.  Zabawa była znakomita.
 


  

Grupa "Kaczuszki"

 
  Dzieci z grupy Kaczuszki wykonały pracę plastyczną, którą były karmniki. Przedszkolaki przyklejały trójkątny dach, trzy ptaszki oraz nasiona które były pokarmem dla ptaszków. Dowiedzieliśmy się również jak można dokarmić zwierzęta zimą oraz powtarzaliśmy wierszyk o jeżyku.


 

 

Zabawy Andrzejkowe w grupie "KACZUSZKI" 

 
   Dzieci wraz z Panią bawiły się w Andrzejkowe wróżby ;) Układaliśmy buty w stronę drzwi, były losy, wróżby woskowe oraz zabawy taneczne :)
 


 
Andrzejki w grupie "Przyjaciele Misia Uszatka"

 
  Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa nie należy traktować jej poważnie.
30 lisopada 2017 roku dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka obchodziły Andrzejki. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy i która dziewczynka pierwsza dostanie prezent od Mikołaja.
Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni.
Pewne jest to, że zabawy andrzejkowe przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej,wesołej zabawy.
 


 

 

Wizyta Pani pielęgniarki 

 
  Gromadkę Misia Uszatka ostatnio odwiedziła Pani pielęgniarka, która pokazała i dokładnie wytłumaczyła dzieciom, jak należy prawidłowo myć zęby. 
 


  

Byczek Fernando

 
  Króliczki i Gromadka Misia Uszatka wybrały się Biblioteki Miejskiej na górnym tarasie, na przedstawienie pt. ,,Byczek Fernando". Dzieciom się bardzo podobało, co było doskonale słychać poprzez śmiech oraz gromkie brawa. 


 

 

Motylki - 11 listopada 

 
   Data 11 listopada 1918r. Jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość, czyli wolność. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny dzisiaj możemy radośnie spędzać czas w przedszkolu.  Z okazji tego święta grupa Motylki wykonała pracę plastyczną - Orzeł Biały oraz kotyliony. 
 


  

Dzień Niepodległości w grupie Koguciki

 
  Czy wiesz jaki to znak
w czerwonym polu Biały Ptak?
Wiem – odpowiedział Przedszkolak mały.
To jest znak Polski – Orzeł Biały.


 

Kotki w kinie 

  "Zielony Kopciuszek" to przedstawienie na który były Kotki w Gryfińskim kinie.
Przedstawienie dotyczyło ochrony środowiska, segregacji śmieci i kulturalnego zachowania.


  

Kotki i zabawy ruchowe

 
 


 

 

Kotki i Króliczki 

 
   11- listopada Kotki i Króliczki obchodziły odwiedzając Plac Sybiraków i maszerując ulicami Gryfina z kotylionami i flagami.
 


 Kotki i Hipopotam

 
Za pomocą Hipopotama dzieci uczyły się jak należy myć zęby. 
Zaśpiewały piosenkę o hipopotamie, który bał się dentysty
 po czym same pięknie umyły własne zęby.


 

 

Urodziny Misia Uszatka 

 
   Grupa Króliczków bardzo lubi patrona naszego przedszkola. W tym świątecznym dniu dzieci w swoich zajęciach i zabawach pamiętały o Misiu Uszatku. 
 


 Dzień Niepodległości- grupa 3-latki " Przyjaciele Misia Uszatka"

 
„ ….Polska to język nasz ojczysty,
Wszystkim Polakom tak sercu bliski....
Polska to piękna dziejów historia
Mazurek, biel - czerwień i w godle znak orła...”


Dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka zapoznały się z historycznymi wydarzeniami z 11 listopada 1918 roku, słuchały i śpiewały hymn Polski z zachowaniem właściwej postawy oraz poznały symbole narodowe: godło, barwy, hymn. Kodowanie na dywanie „FLAGA POLSKI”- utrwalanie kolorów, ćwiczenia spostrzegawczości i pamięci wzrokowej i słuchowej.
 


 

 

Projekt KIDS SPORT

 

 
   Dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka wzięły udział w projekcie KIDS SPORT, pt. Owoce – ćwiczenia stóp.
Temat zajęć: Wzmacnianie i rozciąganie mięśni stóp.
Celem zabaw było wzmocnienie siły mięśni stóp, kształtowanie prawidłowej postawy ciała, utrzymanie równowagi ciała, rozwój koncentracji i ogólna sprawność i wydolność organizmu.
Zabawy:
Brek „ Banan”, marsz , bieg dookoła sali „ Zbieramy owoce”, „ Farma truskawek”, zwinność , siła mięśni stóp „ Lemoniada”, zwinność, szybkość „ Winogrona”, „ Arbuzy”
 
 


  

Higiena osobista- Bańki

 
 


 

 

Króliczki w gabinecie stomatologicznym 

 
   Króliczki dbają o swoje ząbki. Odwiedziły panią  stomantolog i z zainteresowaniem  słuchały jak należy dbać o swoje obecnie  i przyszłe zęby. Już wiedzą, że wizyta  u dentysty nie jest wcale straszna.
 


  

Grupa Pszczółki i jej pluszowe misie

 
 


 

 

Dzień Pluszowego Misia
 

 
   Dn. 27.11.2017r, grupa "Motylki" świętowała Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci do przedszkola zabrały ze sobą swoich pluszowych przyjaciół. Odwiedził nas Miś Uszatek, który również obchodził swoje urodziny.  Świetnie się bawiliśmy. 
 


  

Motylkowe Andrzejki

 
  Dn. 30.11.2017r. w grupie "Motylki" odbyły się zabawy Andrzejkowe. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę.  Było dużo radości, zabawy, uśmiechu. 
 


 

 

Akcja "Zdrowo i Sportowo" 
   "Maszyny i pojazdy" - to kolejny zestaw zabaw ruchowych, w których nasze przedszkolaki zawsze chętnie biorą udział.
 


  

Certyfikat udziału w akcji zdrowo i sportowo

 
  Miło nam poinformować , że nasze Przedszkole otrzymało certyfikat udziału w tej bardzo zdrowej akcji, polegającej na aktywizacji ruchowej dzieci.  


 

 

Grupa Żabki uczy się kodować 
   Na naukę kodowania i poznania możliwości wykorzystania maty edukacyjnej przyszła do naszego przedszkola grupa Żabki z Przedszkola nr 4 im. Pszczółki Mai. Rolę gospodarza pełniła grupa Koguciki, która opowiadała o tym jak fajnie można się bawić i uczyć na macie,  następnie były zakodowane zabawy ruchowe oraz zabawy matematyczne. Grupie Żabki zabawy bardzo się podobały i już umówiliśmy się na następne spotkanie tym razem z matą i tabletami.
 


 


Króliczki zajęcia z matą edukacyjną

 
  Zajęcia  z matą  edukacjna  dla  dzieci  z  grupy  Króliczki to nielada wyzwanie.  Połączenie  matematyki  z muzyką  daje dzieciom wiele nowych doświadczeń i inspiracji.  Panią Agnieszkę zaprosimy   do nas jeszcze nie jeden raz .


 

 

Dzień Niepodległości


 
   "Data 11 listopada 1918r. Jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość, czyli wolność. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny dzisiaj możemy radośnie spędzać czas w przedszkolu.  "Z okazji tego święta grupa Motylki wykonała pracę plastyczną - Orzeł Biały oraz kotyliony. 
 


 


Wycieczka na wystawę

 
  Dzieci z grupy „Pszczółki” i „Zajączki” wybrały się do Centrum Informacji Turystycznej na wystawę zatytułowaną "OWO - O K O" autorstwa trzech absolwentek w Gryfinie.


 

 

Dzień Niepodległości


 
   Grupa "Zajączki", "Pszczółki", " Koguciki", i "Gromadka Uszatka" uczciły Dzień Niepodległości. Dzieci miały przypięte kotyliony i trzymały w ręku flagi. Zapaliły znicze przy Obelisku Niepodległościowym.
 


 


Zabawa na macie edukacyjnej

 
  Grupa "Pszczółki" bawiła się na macie edukacyjnej  Mistrzowie Kodowania. Układaliśmy klocki z cyframi i kolorami. Po ułożeniu wszystkich klocków dowiedzieliśmy się co kryło się pod tym zadaniem. Dzieciom udało się ułożyć flagę polski.


 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5