Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016


Archiwum

2016/2017Raport SEO

 

 

 


      


  

  Aktualności Grudzień
 Rok szkolny  2017/2018

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
  - Maj - Czerwiec - Lipiec
 

Motylki - spacer po gryfińskim nabrzeżu

 
  Dzieci z grupy Motylki wybrały się na zimowy spacer po gryfińskim nabrzeżu. Po drodze podziwialiśmy piękne dekoracje świąteczne naszego miasta, ale przede wszystkim pokazaliśmy naszym paniom, że znamy zasady bezpiecznego poruszania się poza terenem naszego przedszkola.


 

Wizyta Mikołaja- Misiaczki 

  Wizyta Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci z grupy Misiaczki juz od samego rana nie mogły doczekać się tej wizyty. Poza obdarowaniem słodkim upominkiem, przedszkolaki spedziły radosne chwile na wspólnych zabawach z Mikołajem.

 


 
 

Mikołajki w przedszkolu

 
  6 grudnia do naszego Przedszkola zawitał Mikołaj. Dzieci od samego rana nie mogły doczekać się tej wizyty. Każda grupa zaśpiewała specjalnie przygotowaną piosenkę dla naszego gościa. Była pogadanka, drobny upominek dla każdego dziecka oraz wspólne zdjęcie. Dziękujemy Mikołajowi za wizytę!


 

 

Kartka świąteczna


 

 
Początek grudnia upłynął bardzo pracowicie. Grupy cztero-, pięcio- i sześciolatków robiły kartki świąteczne. Grupa Króliczków oraz Gromadka Misia Uszatka bardzo aktywnie uczestniczyły w tworzeniu kartki świątecznej, która już została wysłana do naszych niemieckich przyjaciół z Crussow.
 
 


 

 

Grupa "Przyjaciele Misia Uszatka"
w Pałacyku Pod Lwami

 
  Na zaproszenie teatru "Kameleon"
grupa "Przyjaciele misia Uszatka"
miała okazję obejrzeć przedstawienie
pt."Rybak i złota rybka".
W trakcie trwania spektaklu dzieci kolejno
poznawały głównych bohaterów:
poczciwego rybaka o dobrym sercu, jego
złą i chciwą żonę oraz spełniającą życzenia
złotą rybkę. Po obejrzeniu przedstawienia
podziękowaliśmy artystom za ich grę
gromkimi brawami. Dzięki tej baśni
dowiedzieliśmy się , że chciwość zostaje
ukarana, a pracowitość i dobro popłaca.
 


 

 

Grupa "Przyjaciele Misia Uszatka"
uczą się kodowania

 


 

 
  Czwartego grudnia w Dzień Barbórki
gościliśmy naszą Panią wicedyrektor
Agnieszkę Muchę. W związku z
obchodzonym w tym dniu świętem
wszystkich górników, Pani Agnieszka
pięknie opowiedziała nam o tym trudnym i
niebezpiecznym zawodzie, o znaczeniu
węgla w naszym codziennym życiu.
Przy tej okazji uczyliśmy się kodowania.
Dziękujemy za piękne zajęcie Pani Agnieszko !
 
 


  

Mikołajki

 
  6 grudnia dzieci spotkała miła niespodzianka, Wszystkie grupy odwiedził Mikołaj, rozdając każdemu dziecku mały smakołyk :) Dzieci w podzięce zaśpiewały Mikołajowi Piosenkę. Oprócz wizyty Mikołaja dzieci bawiły się przy piosenkach tanecznych oraz miały zabawy dotyczące Mikołajek. To był jeden z niezapomnianych dni :)


 

 

Mikołajki na placu Barnima


 

 
  To juz tradycja , że nasze najstarsze grupy występują na imprezie zorganizowanej z okazji Mikołajek na placu Barnima, w tym roku przed zgromadzoną publicznością wystąpiły dzieci z grupy Króliczki i Zajączki.
 


 
 

Czekając na święta uczymy się programować

 
  Kolejny tydzień i kolejne zadania z kalendarza.W naszym Przedszkolu mnóstwo rzeczy się dzieje, na korytarzach słychać kolędy i zimowe piosenki, wszędzie migają kolorowe światełka  -trwają przygotowania do świątecznych  występów dla rodziców, nie brakuje jednak czasu na wykonanie kolejnych zadań: dzieci kodowały też na krzesłach, układały skrypt mycia zębów, oraz układały ślimaka z kolorowych cyfr ćwiczyły do zakodowanej gimnastyki.


 

 

Czekając na święta uczymy się programować 

 
  Kolejne grupy włączają się do naszej zabawy w programowanie. Każda grupa ma inny pomysł na wykonanie zadania. Wykorzystywane są różne pomoce: kółka , klocki oraz kolorowe kubeczki, do kodowania potrzebne są też kredki. W kolejnych dniach  grudnia dzieci szukały brakującej cyfry, odwzorowywały kod, rysowały lub układały choinkę wg wiersza, kolejne zadania juz czekają.
 


  

Akcja Zdrowo i Sportowo - Kolory

 
  Kolejnym tematem zabaw ruchowych były kolory. Dzieci ze wszystkich grup wykonywały ćwiczenia kształtujące poprawną postawę ciała, wzmacnianie mięśni brzucha i grzbietu. Poprzez zabawy tj. kolorowe wyścigi, łowimy kolorowe rybki oraz kolorowy pająk dzieci rozwijały szybkość reakcji, a poprzez zabawy utrwalały kolory.


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo - Figury geometryczne


 

 
  Głównymi celami ćwiczeń i zabaw ruchowych pt. Figury geometryczne było rozwijanie gibkości oraz wzmacnianie mięśni nóg. Zabawy rozpoczęły się od pokazania dzieciom figur geometrycznych oraz utrwalenia ich nazw. Następnie powstały olimpijskie koła, a zabawy, które najbardziej się dzieciom podobały to: żywy tor przeszkód, budujemy figury i noga artystka.
 


 

Prezenty Świętego Mikołaja

 
  "Mikołaju, Mikołaju spójrz na matę" - tymi słowami dzieci wołały Świętego Mikołaja, który zostawił w każdej sali list, w którym prosił dzieci o pomoc. Z listu dowiedzieliśmy się, że Mikołajowi pomieszały się prezenty, a były to lalki, misie, piłki i samochody różnej wielkości. Zadaniem dzieci było ułożenie z klocków półek, ponumerowanie ich, posegregowanie zabawek wg rodzaju oraz ułożenie ich od najmniejszej do największej i od największej do najmniejszej. Przy tej okazji, dzieci poznały dwa nowe klocki ruchu: pomniejszenia  i powiększenia. Dzięki naszym przedszkolakom wszystkie zabawki znalazły się na wyznaczonych półkach. Święty Mikołaj docenił nasze zaangażowanie i pomoc, zostawiając dla dzieci słodkie upominki.


 

 

Zajączki w Muzeum Narodowym


 

 
  Pod koniec listopada dzieci z grupy „Zajączki” kolejny raz wybrały się na wycieczkę do Szczecina. Tym razem naszym celem było Muzeum Narodowe, a w szczególności spektakl interaktywny „Laboratorium Pana Kleksa”. Dzieci mogły obserwować ciekawe doświadczenia wykonaniu docenta Pigwy i jego asystenta Hegla. Dodatkową atrakcją był przejazd tramwajem, tym bardziej, że większość naszych przedszkolaków pierwszy raz poruszała się tym środkiem transportu. To był udany dzień!
 


 Czekając na święta uczymy się programować

 
  W korytarzu naszego Przedszkola pojawił się wyjątkowy kalendarz - kalendarz oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.  Przedszkolaki, czekając na święta uczą się programować, każda koperta zawiera zadanie, przedstawiciele grup mogą wziąć zadanie i je z grupą wykonać -  dla najwytrwalszych czeka niespodzianka. Pierwsze zadanie - "znajdź drogę do choinki"  wykonała grupa Pszczółki, natomiast  bałwanka rozkodowała grupa Króliczki. Ciekawe kto podejmie się kolejnych zadań?


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5