Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016


Archiwum

2016/2017Raport SEO

 

 

 


      


  

  Aktualności Kwiecień
 Rok szkolny  2017/2018

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
  - Maj - Czerwiec - Lipiec 

Wiosenne Biegi Przełajowe 2018

 
    21 kwietnia 2018 roku odbyła się 84 edycja gryfińskich masowych biegów przełajowych. Pogoda dopisała i nasi przedszkolacy mogli się "ścigać" w słoneczku. Wszystkim uczestnikom biegów, a najbardziej naszym przedszkolakom serdecznie gratulujemy wytrwałości, odwagi i ducha walki. Zapraszamy do galerii...
 

 

 

Zabawy Króliczków 

 

  Ile ciekawych rzeczy można stworzyć z klocków, pomysły dzieci nie znają granic. Klocek do klocka i efekty są niezwykle. A oto młodzi konstruktorzy ze swoimi dziełami. 

 


 


Piknik "Kogucików"

 
    W słoneczny, kwietniowy poniedziałek przedszkolaki wybrały się na
wycieczkę na plac zabaw za mostem. Z pełnymi plecakami słodkich
przekąsek, przygotowane na mały piknik. Dzieci cieszyły się bawiąc na
huśtawkach, karuzelach i drabinkach.Oprócz wspólnych zabaw, dzieci z grupy "Koguciki posprzątały teren wokół placu zabaw z okazji Dnia
Ziemi, święto, które jak co roku obchodzi nasze Przedszkole.
 


 

 

Nasi sportowcy
 

 
   Dzieci z grupy Króliczki wystartowały w Gryfinskich Masowych Biegach Przelajowych. Gratulujemy Filipowicz zdobycia 3 miejsca.

 

 


 


 

Urodzinki Tomka

 
    Tomasz  z KRÓLICZKOW skończył 6 lat! Dzieci złożyły koledze życzenia, zaśpiewały 100 lat, wręczyły laurkę a potem wspólnie zjadły pysznego torta. Tomku życzymy Ci 100 lat!

 


 

 

Gratulacje !! 

 
Gratulujemy Julce z KRÓLICZKOW. Podczas zawodów pływackich w  Kołobrzegu  zdobyła dwa pierwsze miejsca. Brawo, brawo!!!

 

 


 


 

Kotki " Zalipie "

 
   Dnia 26.04.2018 roku przedszkolaki z gr. Kotki udały się na wycieczkę do pobliskiej restauracji "Zalipie" na pizzę. Celem naszej wycieczki było przede wszystkim uświadomienie dzieciom jak należy zachować się w restauracji oraz świadome stosowanie zasad i nawyków związanych z kulturalnym jedzeniem, i zachowaniem przy stole. Dzieci z wielkim apetytem zjadły pizzę i pełne miłych wrażeń wróciły do przedszkola.


 

 

"Dzień Ziemi" - Dbamy o przyrodę! 

 

  Z okazji Dnia Ziemi dzieci z naszego przedszkola kształtowały świadomość ekologiczną - jak postępować aby chronić środowisko naturalne. Dzieci wysłuchały opowieści o naszej planecie i obejrzały inscenizacje, wykonały pracę plastyczną oraz uczestniczyły w akcji Sprzątanie Świata.

 


  

Misie w teatrze 

 
    Byliśmy w teatrze Pleciuga na przedsztawieniu pt. "Tygrysek i Kapitan Morgan". Wrażenia niezapomniane, szczególnie dla dzieci, które po raz pierwszy były w teatrze. Wszystkie dzieci były wzorowymi widzami, skupione na przedstawieniu, grzeczne w podróży. Brawo!
 


 

 

Urodziny Oliwki 

 

  W grupie Zajączki w ostatnim czasie swoje 7 urodziny obchodziła Oliwka. Wszyscy zaśpiewali głośne "Sto lat" i złożyli Oliwce życzenia, a potem przyszedł czas na pyszny poczęstunek. Na przedszkolne przyjęcie, tort został przygotowany przez Mamusie Oliwki. 

 


 
 

Warsztaty mydełkowe

 
    Grupę ,, Króliczków" odwiedziła P. Kasi z Robótkowo.pl, która przeprowadziła warsztaty. Dzieci zapoznały się z procesem powstawania mydła, a później sami według własnego pomysłu wykonały pachnące mydło do kąpieli.


 


 

 

Przyjaciele Misia Uszatka ukwiecają ogród przedszkolny
 

 

  Przedszkolaki z grupy Przyjaciele Misia Uszatka podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczycieli posadziły wiosenne kwiaty – bratki, aksamitki, prymulki Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji, podlewania i doglądania roslin. Pomysł sadzenia kwiatków bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć „Od nasiona do rośliny”, podczas których dzieci poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem plastikowych nakrętek.

 


 Koguciki z wizyta w świetlicy

 
    Grupa dzieci 'Koguciki", na zaproszenie p. Kasi-nauczyciela swietlicy i
mamy naszej Hani, odwiedziły swietlicę w Szkole Podstawowej nr 3
im.Noblistów Polskich w Gryfinie. Przedszkolaki miały również okazję
zobaczyć jak wyglądają: biblioteka, stołówka, sekretariat i sala
gimnastyczna. Wysłuchały pogadanki o zdrowym żywieniu i z zapałem wzięły
się do przygotowania sałatki owocowej, którą później ze smakiem zjadły.
Mniam! Wycieczka bardzo się dzieciom podobała.
 


 

 

Przyjaciele Misia Uszatka- Światowy Dzień Książki

 

 

   23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Nie mogliśmy zapomnieć o tak ważnym święcie. Przedszkolaki poznały budowę książki oraz zapoznały się z etapami jej powstawania. Brały również udział w quizach i zabawach, które sprawdziły ich wiedzę o bohaterach z najpopularniejszych bajek, usystematyzowały wiedzę o książkach oraz utrwaliły postawę szacunku do książek odbijając czerwony paluszek pod treścią przysięgi. Na koniec wysłuchały bajki, a następnie stworzyły piękną zakładkę.
Drodzy Rodzice, Zachęcajmy dzieci do oglądania książeczek, gdyż wprowadzają dziecko w cudowny świat, rozwijają myślenie i słownictwo, dostarczają wspaniałych przeżyć :)
 

 


 Przyjaciele Misia Uszatka „Dinozaury są wśród nas”

 
    Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Który był największym drapieżcą? Skąd wiemy, że dinozaury niegdyś zamieszkiwały naszą planetę i dlaczego wyginęły? Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć dzieci i Panie. Dzieci podzieliły się zgromadzoną dotąd wiedzą na temat strasznych jaszczurów. Kroczyły śladami prehistorycznych gadów uczestnicząc w zabawach ruchowych usprawniających koordynacje oko- reka oraz wzmacniające siłę mięśni nóg: „ Dino-berek”, „ Wyścigi dinozaurów”, „ Dinozaury wracają do jaskini”. Na zakończenie z pudełek po chusteczkach higienicznych wykonaliśmy stopy dinozaura. Radości nie było końca :)


 

 

Przyjaciele Misia Uszatka – Dzień Fioletowy
 

 

  Świat pełen kolorów- inspiruje dzieci do odkrywania różnych ciekawych rzeczy. Aby ten świat był bardziej zrozumiały, barwny i odkrywczy w naszym przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ FIOLETOWY.
Jak nam dorosłym wiadomo kolor fioletowy to kolor pochodny – co to znaczy? tego dowiedziały się dzieci poprzez doświadczenia z kolorami. Ileż było radości gdy łącząc dwa kolory czerwony i niebieski – wyczarowano kolor fioletowy. Tego dnia dzieci również uczestniczyły w wesołych zabawach przy muzyce i ćwiczeniach. Następnie układały sylwetę krokusa wg okreslonego rytmu. Celem zabawy było skupianie uwagi na rytmach, wychwytywanie powtarzających się sekwencji i kontynuowanie ich. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczną oczywiście w kolorze fioletowym.
 

 


 


Urodziny Marysi

 
   
 


 

 

Wizyta w Teatrze Pleciuga- Misiaczki

 

  Pod koniec kwietnia dzieci z grupy „Misiaczki” wybrały się do Teatru Lalek „Pleciuga” na przedstawienie pt.: „Tygrysek i Kapitan Morgan”. Ważną rolę w spektaklu odegrała zarówno bardzo dobra gra aktorska, jak i muzyka, która bardzo podobała się dzieciom pomagając wczuć się w klimat panujący na scenie. Podczas spektaklu z twarzy dzieci ani na chwilę nie schodziły uśmiechy.

 


 


Zajączki

 
    Serdecznie gratulujemy Helence Góreckiej za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim konkursie plastyczno-technicznym „ Wiosenne kwiaty” organizowanym przez Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Koszalinie. W konkursie wzięło udział 20 placówek z Koszalina i kraju. Na konkurs wpłynęło 78 prac.Cieszymy się bardzo i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach!

 


 

 

Urodzinki Kamila u Kaczuszek

 

 

 

 


 


=
 

Urodzinki Bartka

 
    Każde dziecko marzy o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im to kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. W ubiegłym tygodniu swoje 6 – te urodziny obchodził Bartuś. Tradycyjnie nie zabrakło tortu urodzinowego wraz z „szampanem”, prezentu, życzeń i wspaniałej zabawy.


 

 

Koguciki kodują

 

  "Ile kroków mam do domu?" - to tytuł zabawy na macie edukacyjnej, w której uczestniczyły Koguciki. Dzieci utrwalały nazwy zwierząt z wiejskiego podwórka, ich dzieci oraz miejsca, w których mieszkają.  Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej w kole pt. "Gąski, Gąski do domu". Następnie rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe - odgłosy zwierząt. Każde dziecko wylosowało jedno zwierzę,  w które wcielało się podczas zabawy. Zabawa na macie polegała na doprowadzeniu zwierzęcia do swojego domu. Do utworzenia drogi wykorzystaliśmy klocki ruchu strzałki a następnie cyfry, które układaliśmy we właściwej kolejności.  Dzięki temu dowiedzieliśmy się,  ile kroków muszą zrobić zwierzęta, aby dojść do swojego domu. 

 


 


"Który kwiat szybciej urośnie? " - zabawa z elementami współzawodnictwa na macie edukacyjnej w grupie Koguciki 

 
    Mata została podzielona na pół,  a dzieci podzieliły się na dwie drużyny.  Do zabawy wykorzystaliśmy klocki ruchu strzałki,  klocki start oraz małe kolorowe obrazki. Celem głównym zabawy było wyrabianie ogólnej sprawności oraz kształtowanie poprawnej postawy podczas współzawodnictwa tj. radości  z wygranej i przyjmowanie ewentualnej przegranej. Rywalizacja wyzwoliła w dzieciach radość i uczyła umiejętności panowania nad swoimi emocjami. 


 

 

Wiosenny piknik Króliczków 

  Dzieci wybrały się na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu wiosny oraz wesołych zabaw po drugiejego stronie Odry. Potem był piknik i wesoły powrót do przedszkola.

 


 Przyjaciele Misia Uszatka-  Gryfińskie schronisko KOJEC

 

  Jak świat światem oczywistości nie trzeba tłumaczyć i wyjaśniać. Zwierzęta są piękne – miłe i cudowne w dotyku, ale posiadanie Braci Mniejszych to przede wszystkim obowiązek dbania o nie. W tym tygodniu dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta mieszkają z nami i obok nas. Zajęcia dydaktyczne w przedszkolu miały na celu uświadomienie dzieciom, iż zwierzęta też mają swoje prawa. Dzieci usłyszały różne ciekawostki na temat ulubieńców. Dowiedziały się , że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami. Natomiast największą atrakcją była wycieczka do gryfińskiego schroniska KOJEC.

Kierujemy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom z grupy Przyjaciele Misia Uszatka, którzy tak licznie włączyli się do akcji „ Dorośli i Dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki”

 Bez Was nie byłaby ona tak owocna!


 

 

Teatrzyk Hokus Pokus

 

 
  Dzieci z grup "Koguciki", "Pszczółki" i "Kotki" obejrzały teatrzyk pt. " Hokus Pokus". Czarodziej pokazał różne sztuczki. Razem z dziećmi zmieniał kolory piłeczek i wyciągał z rękawa różne przedmioty. Dzieciom bardzo podobał się występ czarodzieja.
 


 


 

Motylki

 
    Grupa Motylki odwiedziła zegarmistrza, który opowiedział nam o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jak powstał zegar, jakie są rodzaje zegarków oraz jak kuka kukułka. Dzieci były zachwycone i z zaciekawieniem słuchały tego, co opowiadał Pan zegarmistrz. Było super. 


 

 

Misie sadzą kwitki
 

 

  Grupa Misie ukwiecała ogródek przedszkolny. Dzieci samodzielnie wykopywały dołki oraz sadziły i podlewały kwiatki.

 


 

 

Motylki

 

  Motylki wybrały się na zajęcia z sensoplastyki, które wpływają na stymulację wszystkich zmysłów - węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku. Dzieci miały okazję obserwować jak materiał suchy i sypki zmienia się w kleisty, mokry, a następnie miękki i stały. Nabyły w ten sposób wiedzę na temat związków przyczynowo- skutkowych. Poznały sposoby przemiany jednych rzeczy w w drugie, jednocześnie trenując kompetencję elastyczności i przystosowania się do zmian. Również wpłynęły na  kreatywność dzieci oraz ich twórcze myślenie. 


 

 

Motylki sadzą kwiatki


 

 

 

 


 
 

Wiosna u Kogucików

 

  W grupie Kogucików, przedszkolaki postanowiły odłożyć kredki i kartki i zamienić je na pędzel, farbę i folię.Sala zamieniła się w pracownię artystyczną, a z pracy dzieci powstały piękne, wiosenne obrazy.
 


 

 

Gromadka Misia Uszatka i Kogucik


 

  Dzieci z ogromną chęcią i uśmiechem na twarzy ukwiecały teren naszego przedszkola. Teraz będzie pięknie i kolorowo

 


 

 

Zajączki i Pszczółki w Parku Dinozaurów

 
    W otoczeniu lasu i naturalnej przyrody, dzieci wraz z przewodnikiem spacerowały krętą ścieżką z licznymi modelami dinozaurów, która prowadzi przez poszczególne okresy w dziejach Ziemi. Przedszkolaki dowiedziały się skąd się wzięły i jak żyły dinozaury a także jak wyglądały zwierzęta i jak wyglądał świat dawno, dawno temu. Następnie dzieci zwiedziły muzeum gdzie podziwiały skamieniałe ślady i kości pradawnych zwierząt, a także kolorowy świat „skarbów ziemi" czyli minerałów z całego świata. A to jeszcze nie koniec atrakcji. W „Dino-Clubie" odbyły się warsztaty. Dzieci otrzymały odlewy gipsowe dinozaurów, które ozdobiły według własnego pomysłu oraz obejrzały animowany film o dinozaurach. Po zajęciach z przewodnikiem czekały na nas fantastyczne place zabaw,  między innymi z ukrytym w piasku szkieletem tyranozaura do odkopania gdzie zabawa w odkrywcę skamieniałych szczątków  wzbudziła wiele radości.


 

 

Przyjaciele Misia Uszatka- Śpiące Tulipany
 

 

  Zabawa matematyczna, pt: ŚPIĄCE TULIPANY  z wykorzystaniem maty edukacyjnej. Celem zabawy było kształtowanie umiejętności przeliczania w zakresie 4 i więcej, utrwalanie znajomości figur geometrycznych i kolorów. Szczególnie dużo radości i zaangażowania wykazały dzieci podczas  układania figur na odpowiednich polach na macie edukacyjnej. Przedszkolaki dzięki aktywnej zabawie rozwijały spostrzegawczość oraz pamięć wzrokową. Na końcu nazywaliśmy wytwory naszej pracy ( tulipan, chmurka....) oraz dzieliśmy się wiedzą na temat charakterystycznych cech pory roku- Wiosny.

 


 


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5