Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016


Archiwum

2016/2017Raport SEO

 

 

 


      


 


 

  Aktualności Czerwiec
 Rok szkolny  2017/2018

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
  - Maj - Czerwiec - Lipiec

 

Bezpieczne wakacje

 

  W Naszym Przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad i dbanie o bezpieczeństwo w okresie wakacji. Dzieci wysłuchały pogadanek popartych ilustracjami na ten temat, zapoznały się z różnymi miejscami, w których można spędzić wakacje( morze, jezioro, góry, wieś, miasto). Utrwaliły również znajomość numerów alarmowych. Ostatnim etapem zajęć było wykonanie prac plastycznych na temat "Bezpieczne wakacje, czyli dobre rady na wakacyjne wyprawy", które niewątpliwie wpłyną na lepsze zapamiętanie wszystkich wskazówek.
 

 


  

"Pszczółki" na wycieczce w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Techniki w Szczecinie

 
   12.06. Zwiedzaliśmy Uniwersytet Techniki.  Dzieci mogły zobaczyć różne rośliny naturalnej wielkości oraz pod mikroskopem i owady. Przedszkolaki doiły sztuczną krowę, oglądały doświadczenia chemiczne np. jak zrobić pastę dla słonia i złoty deszcz. Każde dziecko zostało zamknięte w bańce.


 

 

Gratulujemy Julce z KRÓLICZKÓW!   

 

  Julia zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. Król Maciuś I


               

 


 

Góra Grosza

 
  Nasze Przedszkole już kolejny raz wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka, czy w rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących
 
.  Przedszkolaki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do skarbonek.
 
 Ogółem zebraliśmy  637,98 zł
 
Przedszkolaki pokazały, ze  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:
 
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
 
Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do Akcji  i chęć niesienia pomocy!


 

 

Bezpieczne Wakacje 

 

  Zbliżające się wakacje to niezwykły czas, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Aby jednak przebiegł on w pełni szczęśliwie, warto uświadomić dzieci o ewentualnych, różnego rodzaju niebezpieczeństwach, mogących pojawić się podczas wypoczynku, a także o sposobach ich zapobiegania. A to wszystko po to, aby nadchodzące wakacje stały sięczasem bezpiecznym, pełnym uśmiechu oraz radości.

 


  

Urodziny Wiktorii

 

Wiktoria wraz ze swoją grupą „Zajączki” świętowała swoje 7 urodziny na bawialni. Wszystkie dzieci bardzo się cieszyły ze wspaniałego przyjęcia. Był bajkowy tort, pyszny poczęstunek i głośne „sto lat”. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia!


 

 

Gromadka Misia Uszatka 

 

    Pod koniec maja dzieci wybrały się wraz z Paniami na piknik, który odbył się za Gryfińskim mostem. Było oczywiście dużo zabawy na placu, oraz czas na zjedzenie smakołyków które dzieci w plecaczkach zabrały ze sobą. Był to bardzo udany dzień, co przede wszystkim widać na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

 


 
Niezwykły dzień Króliczków

 
    Tego dnia u Króliczków działo się naprawdę dużo. Od rana dzieci oczekiwaly na gości z zaprzyjaźnionego przedszkola z Niemiec. Potem wspólne śniadanie i przemarsz do SzP Nr 3. W auli szkoły dzieci wzięły udział w organizowanym corocznie VI finale Mistrzostw Pamięci. W tym roku pt. Matematyka jest wszędzie. Duża wiedzą została nagrodzona medalami i pucharem.
A w przedszkolu po smacznym obiadku wspolne zabawy integracyjne. Potem jeszcze wiele atrakcyjnych zajęć z Kropką i Klaunem Czarusiem. Dzień szybko zleciał, dzieci pozegnały niemieckich kolegów.


 

 

"Pyszne lody dla ochłody" 

 
  Dzieci z grupy "Koguciki" wraz z paniami wybrała się na lody do
restauracji "Zalipie", gdzie ze smakiem zjadły lodowe słodkości. Po smacznym deserze, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do przedszkola.
 
 


 

 

Urodziny Julki

 

    Julka z KRÓLICZKOW kończy 7 lat. Z tej okazji poczestowała wszystkich pysznym tortem jagodowym, który uciekły wspólnie z mamą. Julki życzymy Ci udanych wakacji i 100 lat!!!


 

 

Zajączki w Glinnej 

 

    W Ogrodzie dendrologicznym w Glinnej dzieci poznały wiele ciekawych gatunków drzew i krzewów z różnych kontynentów. Niektóre z okazów to prawdziwe pomniki przyrody, najstarsi i najwięksi przedstawiciele swoich gatunków w naszym kraju. Po krótkiej przerwie i zabawie odbyły się bardzo ciekawe warsztaty, na których wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie dzieci zjadły pyszne kiełbaski. Był to dzień pełen wrażeń i fantastycznej zabawy.

 


 

Zajączki odwiedziły ZUT

 
    12 czerwca Zajączki uczestniczyły w warsztatach podczas IX Zachodniopomorskiego Dnia Owada 2018 na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Dzieci miały okazję podziwiać  egzotyczny świat owadów w terrarium, różnorodne robaczki, motyle pod lupą a także rośliny w probówce. Przedszkolaki odwiedziły laboratorium gdzie odbyły się warsztaty „Chemia barw i wybuchów”, które okazały się fantastycznym przeżyciem. Ale to nie koniec atrakcji. Po warsztatach mieliśmy okazję obejrzeć wystawę fotograficzną „ FOTO-EKO 2017” oraz rośliny wodne. Na zakończenie Zajączki mogły samodzielnie wydoić krowę. Ten dzień dostarczył nam niezwykłych i fantastycznych wrażeń.


 

 

Gry planszowe Króliczków 

   Dzieci z grupy Króliczki lubią zadania matemtyczne. Często sami wymyślają i rozrysowują ciekawe plansze gier i wychodzi im to bardzo dobrze. 

 


  

 Słuchanie bajek czytanych przez rodziców w grupie " Pszczółki"

 
    W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" w grupie " Pszczółki", tata Hani, Pan Rafał przeczytał dzieciom książkę pt. "Czerwony królik". Mama Kornelii, czytała dzieciom Bajki wierszowanki. Dzieci z ciekawością wysłuchały prezentowanych utworów. 


 

 

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie
 

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie,    gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być,  jakimi pragnęliby być, choć nie maja na to odwa   i jakimi są…….

Tove Johsson

6 czerwca 2018 r. Rodzice Optymistycznego Teatru Rodziców z Naszego Przedszkola Nr 2 zaprezentowali w Gryfińskim Domu Kultury przedstawienie dla dzieci  pt. „Królewna Śnieżka”. W taki sposób  postanowili uczcić Dzień Dziecka swoich milusińskich. Scenariusz napisany przez wicedyrektora Przedszkola Agnieszkę Muchę,  powstał na podstawie  znanej i lubianej przez wszystkie dzieci  bajki Braci Grimm. Bajkę wzbogaciły przepiękna muzyka, żywy, skoczny taniec i wesołe piosenki. Rodzice pilnie przygotowywali się do występu na licznych próbach, które odbywały się popołudni  w Przedszkolu. „Była to ciężka praca, ogromna trema i stres, ale także cudowna  i wspaniała zabawa” – wspominają rodzice… . „Królewna Śnieżka” bardzo przypadła do gustu wszystkim dzieciom i aktorzy otrzymali gromkie brawa. Dekoracje, aranżacja, rekwizyty  i stroje aktorów aż zapierały dech w piersi…
 Pod ogromnym wrażeniem talentu aktorskiego byli również zaproszeni goście - sekretarz Miasta i Gminy Gryfino Ewa Sznajder, prezes ZNP oddział w Gryfinie Beata Gorzelańczyk oraz przedstawicielki naszej firmy patronackiej Fliegel Tekstilservice  w Nowym Czarnowie (w imieniu prezesa Daniela Tarczyńskiego i dyrektor HR Aleksandry Łowicz). Dyrektor Przedszkola Jolanta Krzak, podziękowała rodzicom słowami pięknej piosenki „Cudownych rodziców mam…” i wyraziła przekonanie, że za rok znowu się spotkamy w zapewne innej bajce, ale na tej samej scenie. Przedstawienie będzie można jeszcze obejrzeć we wrześniu na Pikniku Rodzinnym w Naszym Przedszkolu . Zapraszamy!

 


 Koguciki- wycieczka do Muzeum Narodowego w Szczecinie

 
    Muzeum Narodowe w Szczecinie prowadzi bardzo ciekawe lekcje muzealne dla
najmłodszych. Przedszkolaki z grupy "Koguciki" uczestniczyły w jednej z
nich. W czasie zajęć "ABC MALARSTWA"- dzieci wyruszyły w świat sztuki.
Dowiedziały się co jest związane z pracą malarza, poznały takie pojęcia
jak: blajtram, sztaluga, paleta malarska, szkic czy pejzaż. Następnie
teoria poparta byla praktyktą- ogladały obrazy w gmachu muzeum i
wykonywały zadania rysunkowe. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie
wystawy "W aftykańskiej wiosce", gdzie dzieci zobaczyły jak wyglądają afrykańskie domy i inne magiczne przedmioty jak maski, rzeźby czy
afrykńskie bębny.


 

 

Przyjaciele Misia Uszatka  „EDUKACJA PRZEZ RUCH- KROPKI, KRESKI... DOROTY DZIAMSKIEJ”


 

Praca plastyczna wykonana metodą

EDUKACJA PRZEZ RUCH- KROPKI, KRESKI... DOROTY DZIAMSKIEJ

Metoda ta polega na wykorzystaniu spontanicznej aktywności i radości dzieci na zajęciach. Jest to integracja ciała ze zmysłem w rytm dobranej przez nauczyciela muzyki.

 Dzieci rysują kropki, kreski, róznorodne kształty.
W trakcie pracy synchronizujemy pracę mózgu, wspomagamy koncentrację oraz polisensoryczne poznawanie. Dzieci rozwijają się emocjonalnie, społecznie i poznawczo
 


 
Przyjaciele Misia Uszatka
„ Dzień Niebieski”

 

   W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko.  Spotkanie odbyło się w ramach projektu „ Kolorowe przedszkole”.

Dzieci  rozwiązywały zagadki związane z tym kolorem. Następnie szukaliśmy „niebieskości” w przedszkolnym  otoczeniu (co wcale nie było dla nas trudne), śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się,  pokazywaliśmy niebieskie zabawki i maskotki przyniesione z domu. Na koniec  z białej i  granatowej farby stworzyliśmy różne odcienie niebieskiego z których powstała praca plastyczna, pt: „ niebo”.


 

 

Przyjaciele Misia Uszatka „DZIEŃ BEZ ZABAWKI”


 

Dla przedszkolaków zabawa to podstawowa forma aktywności. Poprzez zabawę dzieci poznają świat, nabywają doświadczeń, rozwijają wyobraźnię i różnorodne umiejętności. Dobra zabawa angażuje całe dziecko- jego rączki, nóżki, oczy, uszy, umysł. Do dobrej zabawy wcale nie potrzeba drogich, modnych zabawek czy ultranowoczesnych urządzeń, niezbędna  jest  bezpieczna przestrzeń, materiał którym można dowolnie  manipulować, czas i przede wszystkim dobry kolega lub koleżanka.

O tym, że do dobrej zabawy naprawdę nie potrzeba wiele przekonały się dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka. Trzylatki spędziły w przedszkolu jeden dzień bez zabawek. Maluchy zastały w sali zabaw puste półeczki a na dywanie mnóstwo opakowań plastikowych, papierowych, kartony, pudełka, sznurki, materiały o różnorodnej strukturze. Prawdziwe zabawki pojechały na wakacje, ale maluchy wcale nie zalały się łzami i  postanowiły działać :)

Nasi milusińscy zaskoczyli nas swoją fantazją i kreatywnością. Dzieci w pełni wykorzystały możliwość swobodnego działania. Realizowały swoje pomysły: z rolek po ręcznikach i papierze toaletowym tworzyły lunety, lornetki, z różnego rodzaju opakowań i pudełek – samochody, roboty. „Artystyczne dusze” stworzyły teatr, samodzielnie wykonując kukiełki.

Przedszkolaki zafascynowane były tworzeniem i zachwycone tym, że miały wpływ na wygląd swojej zabawki. Stały się sprawniejsze manualnie, uczyły się samodzielnego rozwiązywania konfliktów, rozwijały umiejętności społeczne: nawiązywania kontaktów z innymi, koleżeństwa, tolerancji, empatii. Przełamywały nieśmiałość i brak wiary we własne możliwości. Odczuwały radość z tworzenia, z własnej pracy i uczyły się, że nie warto czekać na „gotowce.

 


 
Przyjaciele Misia Uszatka- wycieczka do Włodkowic

 

5 czerwca, br. dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka i Misiaczki wyjechały na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Raj” we Włodkowicach. Już od rana w przedszkolu trwały przygotowania. Panie nauczycielki udzielały ostatnich wskazówek, przypominając zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wycieczki.

Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowlanymi. Dzieci z dużym zaangażowaniem karmiły konia, kozy, kury, kaczki, lame, dzika i inne zwierzęta. Później bawiły się na placu zabaw. Na zakończenie, gospodarz upiekł na ognisku  pyszne kiełbaski.

 Po takim wysiłku smakowały wyśmienicie !

Nasza wycieczka dobiegła końca. Żegnając przemiłych Gospodarzy, zmęczeni ale zadowoleni, wróciliśmy do przedszkola :)


 

 

Przyjaciele Misia Uszatka „ ...LODY, LODY DLA OCHŁODY...” 

    Poniedziałek, 4 czerwca, był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Dzielne przedszkolaki wraz z paniami wybrały się na spacer do cukierni na pyszne lody  a potem  na plac zabaw. Ta zimna i jakże smaczna nagroda, w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych. Po zabawie i  smacznym poczęstunku, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.  

 


  

Dzień bez zabawek w grupie Pszczółki

 
    Dnia 29 maja obchodziliśmy Dzień bez zabawek. Przygotowywaliśmy się do tego dnia zbierając wcześniej różne rzeczy przydatne do zabawy lub do wykonania zabawek. Tego dnia z naszej sali zniknęły wszystkie zabawki. Dzieci bawiły się tylko rzeczami wykonanymi z materiałów wtórnych. Dzieci tworzyły łodzie, rzekę, żyrafę, samoloty... Grały także w wykonane, przy pomocy rodziców, gry planszowe i zręcznościowe. Dzieci były zafascynowane wymyślaniem i zabawą przedmiotami z materiałów wtórnych.


 

 

Pszczółki z wizytą w Szkole nr 2 

 

    Dzieci z grupy Pszczółki były z wizytą w Szkole Podstawowej nr 2. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda szkolna świetlica, sala gimnastyczna, sale lekcyjne i szatnia. Dzieciom bardzo podobała się szkoła, a szczególnie szkolny plac zabaw. Chłopcy spróbowali swoich sił na szkolnej bieżni.

 


 

Pszczółki konstruują grę planszową

 
    Dzieci z grupy Pszczółki stworzyły własną grę planszową pt. Wiosenna przygoda. Zadaniem dzieci było wymyślenie przygód jakie mogą spotkać graczy, gdy staną na oznaczonym polu.


 

 

Olimpiada Przedszkolaków 

 

    5 czerwca na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gryfinie odbyła się XXXVIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Organizatorami Olimpiady Sportowej Przedszkolaków byli : Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfinie. jak zwykle było mnóstwo zabawy, emocji a na koniec wspólny bieg i wręczenie medali.
Zapraszamy do galerii.

 


  

Biała Wstążka

 
    Poznanie miejsca pracy rodziców.  Korzystając z możliwości Króliczki  odwiedziły dom weselny Biała Wstążka w Czepinie. 


 

 

Króliczki w Glinnej 

 

    Wycieczka autokarowa do ogrodu dendrologicznego w Glinnej okazała się być niezwykle interesująca dla dzieci. Spotkanie z przyrodą w ciekawym miejscu, poznanie nowych roślin, wesołe zabawy połączone z  piknikiem to jest to co Króliczki lubią najbardziej. 

 


  

Dzień Przyjaciela

 
                       8 Czerwca
  Dziś Zajączki bardzo zgodnie i przyjaźnie bawiły się podczas spotkania z przedszkolakami  z innych placówek z okazji dnia Przyjaciela. Dzieci uczestniczyły w marszu przyjaźni śpiewając piosenki. Gdy dotarliśmy do Gryfińskiego Parku odbyły się wspólne tańce. Na zakończenie delegacja z każdego przedszkola odcisnęła kolorowe dłonie na wspólnym plakacie. 


 

 

Dzień Dziecka w Naszym Przedszkolu 

  

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
 
  Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W Naszym Przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa.  Tego dnia nie zabrakło artystycznych, muzycznych i sportowych atrakcji, które odbyły się na przedszkolnym placu zabaw. Były również słodkie niespodzianki. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.
  


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5