Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014Raport SEO


 
HAPPY GRYFINO

 


"ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PRZETARGU NA 
ZAKUP I DOSTAWĘ PRODUKTÓW
SPOŻYWCZYCH"

Załącznik nr 1
Załącznik nr 2

Odpowiedź na pytanie
Modyfikacja SIWZ

Rozstrzygnięcie przetargu


BURMISTRZ MIASTA I GMINY GRYFINO
OGŁASZA NABÓR DZIECI DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2014/2015


 

WYNIKI NABORU DZIECI (rocznik 2011)

DO GRUP PRZEDSZKOLNYCH

W RAMACH PROJEKTU PN. "JAK DOBRZE BYĆ PRZEDSZKOLAKIEM!"

 

  Aktualności Czerwiec
 Rok szkolny  2013/2014

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec
 

Serdeczne pozdrowienia z Kaszub :)

 

  Zakręciło nam się w głowie w domu do góry nogami :)

 

 

Wakacyjne pozdrowienia od Kuby Urbańskiego


  Wakacyjne pozdrowienia od Kuby Urbańskiego z rodziną z Kołobrzegu i wystawy klocków Lego.

 

Wakacyjnie pozdrawiają Tomek i Szymek

 

  Za nami przepiękne austriackie Alpy i pełen wrażeń pobyt w Legolandzie w Niemczech.

 

 

Pozdrowienia od Miłosza z rodziną


  Dzień dobry..Byliśmy w Szklarskiej Porębie (Karkonosze i Góry Izerskie). Miłosz zdobył samodzielnie wszystkie szczyty:) Pozdrawiam Mariusz Kiełtyka


Zachęcamy do przesyłania kolejnych wakacyjnych zdjęć.

 

Wakacje Kuby Jastrowicza z rodzinką

 

  Pozdrawiamy serdecznie ze słonecznej Chorwacji, Wiednia i Krakowa i wysyłamy pamiątkowe fotki z udanych wakacji

       Joanna Jastrowicz z rodzinką

 

 

Pożegnanie w grupie "Koguciki"


  Dzwonek w szkole już nas woła" - tak śpiewały "Koguciki" żegnając się z przedszkolem. Była radość, łzy i wzruszenie. Żal opuszczać przedszkole, swoje panie ale jednocześnie radość, że nadeszło coś nowego.  Życzymy wam samych sukcesów w szkole, wiele radości i ducha optymizmu. Jesteście wspaniali, możecie śmiało zmieniać świat i zdobywać szczyty waszych marzeń.

 

Wycieczka do Krzywego Lasu

 

  Grupa "zajączki wybrała sie autobusem do Krzywego Lasu. Był piękny słoneczny dzień, więc piknik i zabawy dzieciom bardzo sie podobały

 

 

Zajączki w bibliotece


  Dzieci z Zajączki zostały zaproszone na spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z art positiv studio pt. "Księga Wielkiego Maga"

 

Podziękowanie

 

  Miło nam poinformować , ze za występ naszej grupy "Zajączki" na "Targach  Pracy" otrzymaliśmy podziękowanie.

 

 

Występ "Zajączków" na "Targach Pracy"


 

 

Grupy: Zajączki i Koguciki w Pleciudze

 

  Dzieci oglądały przedstawienie pt "Przygoda Koziołka Matołka"

 

 

Żegnamy Przedszkole


  "...Mówią, mówią, że
że przedszkole  kiedyś kończy się,
że już szkoła wita nas
pożegnania nadszedł czas..."
  Tymi słowami piosenki przedszkolaki z grupy Gromadka Uszatka pożegnały sie ze swoimi kolegami, paniami i naszym przedszkolem. Były oczywiście jeszcze tańce, wzruszające wiersze i piosenki. Pani Dyrektor również pięknymi słowami pożegnała nasze przedszkolaki i wręczyła dyplomy dla najaktywniejszych rodziców. Na uroczystość przybyły również panie , które wcześniej pracowały w naszej grupie pani Agnieszka Kupińska , Sandra Bącela i Ewa Ziółkowska. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu dzieci otrzymały piękne książki ze zdjęciami.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, pyszny okolicznościowy tort upiekła mama Róży Boczarskiej - pani Marta, jak zwykle był pyszny.
My ze swojej strony życzymy naszym wychowankom, wielu sukcesów oraz powodzenia we wszystkich zamierzeniach. Mamy jednocześnie nadzieje ,że lata spędzone tutaj w naszym przedszkolu będą należeć do tych niezapomnianych.

 
Piknik Rodzinny

 

 23 czerwca nasze przedszkole opanowali "prawdziwi Wikingowie" - swój program dla dzieci i rodziców przygotowała agencja pana Gajewskiego. Było dużo śpiewu, konkursów, okazji do wspólnej zabawy. Jak zwykle były pyszne ciasta , upieczone przez niezastąpionych rodziców naszych dzieci oraz kiełbasa i kaszanka z grilla z pyszną surówką. Na dziedzińcu dzieci mogły poszalec na zamku dmuchanym.
Podczas pikniku pan Burmistrz z naszą Panią Dyrektor wręczyli dyplomy-podziękowania za udział w Teatrze Rodziców.
Humory i pogoda dopisała, następny piknik we wrześniu, już serdecznie zapraszamy.

 

 "Pszczółki" - pożegnanie starszaków


"Dzień dzisiaj ważny wszyscy o tym wiemy, bo my przedszkolaki do szkoły idziemy.

   Żegnamy przedszkole i miłe chwile, w zabawie, swobodzie minęły dni mile."

Dnia 13 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość "Pożegnania Starszaków" z udziałem grupy "Pszczółki'. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny. Oprócz wzruszających wierszy, były też piosenki itańce, między innymi- układ baletowy w wykonaniu dziewczynek i taniec z kapeluszami zaprezentowany przez chłopców. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami i uśmiechem radości ze strony rodziców ( niejednemu łezka się w oku zakręciła:-) ). Po zakończeniu występów głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła dzieciom życzenia wielu sukcesów w szkole a także podziękowała rodzicom  za pomoc i współpracę (szczególnie aktywni rodzice otrzymali podziękowania w formie dyplomu uznania). Dzieci otrzymały upominek w postaci bajkowego worka i pojemnika na kanapki. Po części artystycznej, na placu zabaw naszego przedszkola, został zorganizowany przez rodziców grill. Była smaczna kiełbaska, kaszanka, słodkości i dobre humory:-) .

 
Teatr Rodzice - Dzieciom "Gdzie jest Miś Uszatek"

 

 To już kolejny raz, kiedy  rodzice przygotowali dla dzieci wspaniałą niespodziankę - wystawili  przedstawienie pt "Gdzie jest Miś Uszatek". Piękna bajka o tym jak Mis Uszatek ucieka z sali przedszkolnej ponieważ dzieci nie szanują i nie sprzątają zabawek.  Na ratunek ruszają inne zabawki oraz dziewczynka, do pomocy przyłączają się również krasnale, okazuje sie , że Misia Uszatka zamknęła Baba Jaga - oczywiście wszystko dobrze się skończyło , Miś Uszatek odnaleziony a dzieci................
cała sala dzieci obiecała , ze będzie dbała o zabawki - trzymamy za słowo
Zapraszamy do galerii.

 

Pierwsza pomoc z misiem


  Dzieci z grupy z naszego przedszkola  brały udział w warsztatach pt.”Pierwsza pomoc z Misiem”. Warsztaty w formie ciekawych zabaw, poprowadziła instruktor- ratownik medyczny z Centrum Szkoleniowego MEDAID z Poznania. Dzieci uczyły się wzywać służby ratownicze, opatrywały ”lekkie rany” za pomocą bandaży i plastrów. Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzymał Dyplom Dzielnego Małego Ratownika.

 


Pierwsza pomoc z Misiem w grupie  "Pajacyki"

 

 Wizyta ratowników medycznych w grupie PAJACYKI w ramach programu "Pierwsza pomoc z Misiem"

 

 

Pożegnanie Katechetki


  Grupa „Pszczółki” i „Zajączki” wspólnie pożegnały katechetkę, która prowadziłaz nami religię. Pani Beatka wręczyła wszystkim dzieciom dyplomiki za udział w katechezie oraz podziękowała za wspólnie spędzony czas. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy pieśń,  wręczyliśmy Pani Beatce własnoręcznie wykonane kwiatki oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

 

 Pszczółki w Zalipiu

 

   Z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnania starszaków, którzy od września opuszczą  nasze przedszkole i rozpoczną naukę w szkole wybraliśmy się na pyszne kręcone lody do Restauracji „Zalipie”.  Pogoda była piękna, lody pyszne i tylko trochę  żal, że to nasze ostatnie wspólne wyjście.

POWODZENIA W SZKOLE! –  życzą dzieci i nauczycielki gr. Va „Pszczółki”

 

Wycieczka Gromadki Uszatka i Pszczółek do Ostoi
„Pszczółki” i „Gromadka Uszatka” uczestniczyły w warsztatach edukacyjnychpt. „Energia wiatru”. Na początku gospodarze zaprosili nas do udziału w  podchodach, podczas których dowiedzieliśmy się czym jest wiatr, skąd się bierze wiatr i do czego jest ludziom potrzebny. Sprawdzaliśmy ile potrzeba wiatru aby napędzić turbinę wiatrową. Dowiedzieliśmy sie ,że można na słońcu wyprodukować popcorn Własnoręcznie wykonaliśmy papierowe wiatraki. Na koniec przyszedł czas  na ognisko, na którym smażyliśmy kiełbaski i jedliśmy smakołyki, które ze sobą przywieźliśmy.

 

 Praca zbiorowa dzieci z grupy PAJACYKI

 

 

 

Zakończenie roku grupy "Pajacyki"


  Z okazji zakończenia roku przedszkolnego grupa Pajacyki uczciła to święto w restauracji, zajadając pyszną pizze, frytki i lody. Było smacznie i wesoło :)

 

Pajacyki we Włodkowicach

 

  Dnia 12.06. grupa Pajacyki i Pieski odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne we "Rajski Gaj" we Włodkowicach. Dzieci poznawały zwierzęta oraz miały okazję je karmić. Było ognisko oraz wspólne zabawy!

 

Ogólnopolski Tydzień czytania dzieciom w grupie Gromadka Uszatka

 

  W naszej grupie czytanie to właściwie codzienność, ale ten wyjątkowy tydzień postanowiliśmy w szczególny sposób spędzić - "przy kominku".Przy okazji  poznawania sławnych polaków, odkryliśmy jakie ciepło i jaką atmosfere wprowadza zapalenie lampy naftowej, postanowilismy więc, że nasze czytanie koniecznie będzie sie odbywac przy zapalonej lampie. Teraz to już nasz rytuał, przenosimy sie zawsze w zaczarowany świat czytanych opowiadań, a dzieci kolejno przynoszą swoje lampy od dziadków, czy wyszukane z jakieś domowej piwnicy.
Czy to światło lampy, czy atmosfera powoduje ,że dzieci czekają na kolejne "Opowieści przy kominku".

 
II Miedzyprzedszkolne Mistrzostwa Pamięci - sławni Polacy

 

   10. czerwca w Zespole Szkół przy ul. Iwaszkiewicza 70 odbyły się II Międzyprzedszkolne Mistrzostwa Pamięci Dzieci 6-letnich. Do konkurencji stanęły wszystkie gryfińskie przedszkola. Nasze Przedszkole reprezentowała grupa "Gromadka Uszatka" Emocji było co niemiara, kazda drużyna była świetnie przygotowana.
  Za każde dobrze wykonane zadanie dzieci otrzymywały kolorową piłeczkę. Odgadywane były fragmenty muzyczne, fragmenty książek. Oczywiście wszyscy świetnie sobie poradzili, każda drużyna otrzymała pamiątkowe medale i puchar.
Zapraszamy do galerii

 

Spartakiada Przedszkolaków  06.06.2014r. dzieci ze wszystkich przedszkoli w naszym mieście spotkały się na XXXIV Spartakiadzie. Jak co roku 4,5 i 6-latki spróbowały swoich sił w różnych konkurencjach sportowych. Jednak nie wygrana była najważniejsza lecz dobra zabawa i aktywne spędzanie czasu. Na koniec, wszystkie dzieci wraz z paniami, wzięły udział we wspólnym biegu i zostały nagrodzone medalami.Takie przedszkolne mistrzostwa to już 34-letnia tradycja w naszym mieście.

 

Koguciki w teatrze i bibliotece

 

   W ramach realizacji tematu "Książka" dzieci były w teatrze na przedstawieniu bajki polskiego autora "Koziołek Matołek" oraz odwiedziły bibliotekę miejską.

 

Koguciki na lekcji w szkole  Dzieci odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 2, nauczycielka Pani Zofia Wiczkowska poprowadziła z nimi lekcję "od dzwonka do dzwonka". Były pierwsze szóstki dla wszystkich dzieci za głoskowanie,
praca plastyczna oraz zabawy na dywanie. Uczniowie klasy I, którzy nas gościli, pomagali dzieciom w wykonywaniu zadań. Zwiedziliśmy szkołę: świetlicę, salę gimnastyczną, stołówkę. Dzieci otrzymały piękne zakładki do ksiązek, wykonane przez uczniów klasy I. Bardzo dziękujemy Pani Zosi oraz jej wychowankom za serdeczne przyjęcie naszych dzieci.
 

 

Spartakiada najmłodszych grup

 

   Dnia 6.06. w grupie PAJACYKI i PIESKI odbyła się spartakiada. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zawodach sportowych. Czym jednak byłyby zawody bez dopingu? U nas go nie zabrakło :) Przedszkolaki motywowały się nawzajem bardzo głośno :) Zapraszamy do galerii!

 


 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5