Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013Raport SEO


 

 

BURMISTRZ MIASTA I GMINY GRYFINO
OGŁASZA NABÓR DZIECI DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2014/2015


 

WYNIKI NABORU DZIECI (rocznik 2011)

DO GRUP PRZEDSZKOLNYCH

W RAMACH PROJEKTU PN. "JAK DOBRZE BYĆ PRZEDSZKOLAKIEM!"

 

  Aktualności Marzec
 Rok szkolny  2013/2014

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec
  

Przywitanie Pani Wiosny przez Misie z IA

 

 I do nas też zawitała w końcu wiosna- barwna i radosna! W tym dniu wspaniała zabawa i tańce towarzyszyły wszystkim dzieciom.

 

Stonoga Przyjaciół Misia Uszatka 

   Stonoga - praca zbiorowa wykonana z surowców wtórnych.

  

Rytmika w grupie Przyjaciele Misia Uszatka

 

 Zajęcia rytmiczne z Panią Elizą

 

W grupie Przyjaciele Misia Uszatka.. 

   Wiosenne zabawy z forsycją i żonkilem....

 


Grupa Króliczków w Jednostce Wojskowej

 

 Grupa Króliczków miała okazję wziąć udział w uroczystości, która miała miejsce w Jednostce Wojskowej w Szczecinie - Podjuchach, z okazji 15 Rocznicy Wstąpienia Polski do NATO. Dzieci obejrzały defiladę żołnierzy, wręczenie zasłużonym żołnierzom odznaczeń, a następnie przyjrzały się sprzętowi wojskowemu. Bardzo dziękujemy Panu Robertowi Babińskiemu, który zaprosił nas na tę ważną  uroczystość.

 

Grupa Pajacyki - idziemy na zakupy 

  Przez cały tydzień marca dzieci z grupy "PAJACYKI" poznawały zawód sprzedawcy. Dzieci same wcielały się w role sprzedawców oraz zwiedziły kilka sklepów gryfińskich. Mogły zobaczyc jak naprawdę wygląda praca w sklepie.

 Gromadka Uszatka przygotowuje się do nadejścia wiosny

 

 Nasza grupa pilnie przygotowywała sie do nadejścia wiosny: szukaliśmy jej w naszym przedszkolnym ogródku, malowaliśmy jej postać, sialiśmy rzeżuszkę i sadziliśmy cebulki, w ten sposób powstał nasz mini ogródek. Na placu przedszkolnym sprawdzaliśmy w którą strone wieje wiatr, nasze balony pofrunęły tam , gdzie wskazywał wiatromierz. Sprawdziliśmy również temperaturę i siłę wiatru, wszystko za pomocą  przedszkolnej stacji pogodowej - obserwacje będziemy dalej prowadzic i zapisywać w naszym kalendarzu pogody.

 

Pierwszy Dzień Wiosny  W tym dniu w naszym przedszkolu królowały dwa kolory żółty i zielony, każdy starał sie przypodobać wiośnie. W tym roku postanowiliśmy wysłać Zimę do Grenlandii . Wspólnie pożegnaliśmy ją piosenką na placu przedszkolnym , zapakowaliśmy do pudła i wysłaliśmy do Krainy Wiecznego Lodu, nastepnie ruszylismy w kolorowym pochodzie szukać oznak wiosny w naszym mieście. Okazało się , że wiosna już jest w naszym przedszkolu, jak nie wierzycie to zapraszamy -można ją u nas w przedszkolu zobaczyć :).

 

Happy Gryfino

 

 Nasze Przedszkole zgłosiło się do projektu Happy Gryfino. Teledysk będzie realizowany w naszym mieście z udziałem wielu ciekawych ludzi i instytucji, będzie to świetna promocja naszego przedszkola.

 

Warsztaty plastyczne w grupie "Króliczki"

  Grupa „Króliczków” wzięła udział w warsztatach plastycznych pod kierunkiem P. Kariny Tyły z GDK. Robienie pieczątek palcami bardzo się dzieciom spodobało. Pracę wyszły bardzo ciekawe, zobaczcie sami!

 

Zajęcia przyrodnicze w grupie Króliczków

 

 Grupa „Króliczków” wzięła udział w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez P. Urszulę Czapiewską z Nadleśnictwa Gryfino. Pani Ula w bardzo interesujący sposób przedstawiła  dzieciom ptaki  oraz ssaki występujące w naszym kraju.

 

Spacer po Gryfinie grupy "Króliczki" i "Kotki"


  Przewodnikiem po naszym mieście Gryfinie była P. Kamila Gadomska z MDK. Grupa „Króliczków” i „Kotków” z wielkim zainteresowaniem słuchała legendy o Regalickim Wodniku. Dzieci dowiedziały się jaką rolę w przeszłości naszego miasta spełniała  Baszta  Bańska  i stare  mury obronne.

 

Króliczki w zakładzie fryzjerskim

 

 Grupa „Króliczków” odwiedziła Zakład Fryzjerski  Pani Marioli Nowickiej. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem zakładu  i z bliska miały okazję podpatrzeć pracę fryzjerki.

 

Ćwiczenia logopedyczne u Króliczków
 


  Grupa „Króliczków”  wzięła udział w ćwiczeniach logopedycznych prowadzonych przez logopedę P. Małgorzatę Jabłońską.

  

Festiwal piosenki Sopot 2014

 

 W grupie Pajacyki odbył się Festiwal Piosenki SOPOT 2014 podczas którego dzieci prezentowały swoje talenty muzyczne. Każdy z uczestników festiwalu otrzymał dyplom. Zapraszamy do galerii!

 

Wizyta pani dietetyk w grupie Pajacyki
 


  Pajacyki gościły panią Ewę, która jest dietetykiem w naszym przedszkolu. Pani Ewa opowiedziała dzieciom o zasadach zdrowego żywienia. Przy tej okazji dzieci wykonywały wiele zadań praktycznych. Pani Ewa przyniosła wszystkim dzieciom smaczną i zdrową przekąskę.

 Dzień Kobiet w naszym Przedszkolu

 

 Z okazji tego miłego święta nauczycielki postanowiły przygotować przedstawienie, a chłopcy z każdej z grup program artystyczny. Panie zaprezentowały sztukę pt "Wybór Księżniczki", a chłopcy śpiewali, mówili wiersze oraz zaprezentowali układ choreograficzny. Każda z Pań uczestnicząca w akademii  otrzymała w tym dniu tulipana od chłopców. Mieliśmy również gości, przyszły do nas wszystkie grupy trzylatków z ul. Krzywoustego - występujące nauczycielki otrzymały za występ pakunek ze słodkościami oraz duże brawa.

 

 

 

  

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5