Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013Raport SEO


 

życzą 
Dyrekcja, Pracownicy i Dzieci Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka 

  Aktualności Grudzień
 Rok szkolny  2013/2014

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

 

 

Ubieranie choinki i wigilia w grupie "Króliczki" 

 
 Grupa „Króliczków” samodzielnie przygotowała ozdoby na choinkę.Pawie oczka i łańcuchy z kolorowych pasków papieru pięknie wyglądają na naszej choineczce. Nie obeszło się bez pomocy naszych Pań wychowawczyń Pani Magdy i Pani Beaty.Miło jest spędzić „mini” Kolację Wigilijną w grupie rówieśników. Czerwony barszczyk smakował wyśmienicie i ten nastrój świąteczny udzielił się nam wszystkim.

 

 

 

Przedświąteczny nastrój w grupie "PAJACYKI"

 

 Przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy PAJACYKI malowały aniołki, które następnie zabrały ze sobą do domu. W grupie odbyła się również wspólna kolacja wigilijna.

 

Ubieranie choinki w grupie  "PAJACYKI" 

 Dzieci z grupy "PAJACYKI" samodzielnie ubierały choinkę, dzięki temu w ich sali można było poczuć nastrój zbliżających się świąt.

 

 

Jasełka grupy "Króliczki"

 

 Dzieci z grupy Króliczki przedstawiły inscenizację świąteczną dla swoich rodziców. Były również życzenia świąteczno - noworoczne oraz dzielenie się opłatkiem.

 

Sukces naszych wychowanków 

 
 Miło nam poinformować, że Gabrysia Greń z grupy Pszczółek oraz Nel Tarczyńska absolwentka naszego przedszkola zostały wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży "Moja rodzina". Obie dziewczynki rozwijają swój talent plastyczny w Gryfińskim Domu Kultury, skąd wysyłane były prace. My oczywiście ze swojej strony bardzo serdecznie gratulujemy

 

 

Jasełka grupy Koguciki

 

 Tuż przed świętami dzieci wystawiły Jasełka dla rodziców. Oprócz tradycyjnych postaci jasełkowych, do szopki w Betlejem przybyły postacie z bajek: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Calineczka, Pinokio, Rybak. 

 

 

Jasełka w grupie "Pszczółek" 

 
 19 grudnia dla swoich rodziców "Jasełka" przygotowała grupa"Pszczółek"
Licznie zgromadzeni rodzice po zakończonym występie nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Występ był naprawdę bardzo udany. Był opłatek, świąteczne życzenia, nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd a na koniec dzieci wręczyły rodzicom drobny podarunek.

 

 

 

Gromadka Uszatka poznaje swoich sąsiadów - Niemcy

 

 Nasz grupa bardzo chętnie "podróżuje" po świecie, naszym celem tym razem były Niemcy. Porównaliśmy sobie jak wyglądają tam święta, czy są jakieś podobieństwa i czy również przychodzi Mikołaj ?Piekliśmy również pierniczki, poznaliśmy tradycyjne stroje bawarskie i taniec, naszą ulubioną piosenką stał się Shnappi kleine Krokodil

 

 

Gromadka Uszatka poznaje swoje miasto 
  Nasza grupa aby lepiej poznać swoje miasto zaczęła od poznania legendy o Regalickim Wodniku, oglądaliśmy również stare fotografie, wydawnictwa  przyniesione przez rodziców a z pocztówek, zdjęć i wycinków z prasy powstał piękny album, będzie to pamiątka zrobiona przez nasze grupę dla  przedszkola. Wyruszyliśmy również na spacer z mapą po Gryfinie z panią Kamilą Gadomską z Gryfińskiego Domu Kultury podczas którego zdobywaliśmy kawałki puzzli w zamian za rozwiązanie zadania.

 

 

 

Świąteczne życzenia

 

 Dziewczynki z grupy "Pszczółki" odwiedziły redakcję "Gazety Gryfińskiej
i złożyły świąteczne życzenia . Miłym akcentem wizyty było pamiątkowe
zdjęcie.

 

Wigilijny obiad w grupie  "Pszczółki"

 

  20  grudnia dzieci z grupy "Pszczółki"spotkały się przy pięknie przystrojonym stole przy , którym zjadły wigilijny obiad - tradycyjne świąteczne potrawy- barszcz czerwony i rybę.
Zanim siadły do stołu, wszystkie dzieci przełamały  się opłatkiem i złożyły sobie świąteczne życzenia a oraz razem zaśpiewały kolędy.Nastrój był prawdziwie ciepły i radosny!
„Wigilia – przystrojony biało stół
zaprasza siądź z nami wraz gościu nasz
opłatek weź i z nami dziel,
bo dzisiaj radość gości w nas.”

 

Tymoteusz i Mikołajki

 

 19.12 przedszkolaki z grup "Pszczółki" i "Gromadki Uszatka "wybrały się
na przedstawienie pt. „Tymoteusz i mikołajki”.Niesforny, pomysłowy i wesoły miś Tymoteusz przeżywa świąteczne
rozterki. Ileż sprzątania!
Czy prawdziwy Mikołaj w ogóle istnieje? I czy lis, który dotąd oszukiwał, rzeczywiście w czasie świąt zmienił się na lepsze? Na te i inne pytania dzieci dostały odpowiedź podczas przedstawienia w Teatrze
Lalek „Pleciuga” w Szczecinie.

 

Przedstawienie Jasełkowe -Rodzice - dzieciom
 


Niemałą niespodziankę sprawili rodzice swoim dzieciom w grupie Gromadka Uszatka podczas spotkania świątecznego. Tym razem to rodzice przygotowali przedstawienie Jasełkowe dla dzieci . Tto było niesamowite wydarzenie , bo czy często można zobaczyć mamę w roli dziecka czy aniołka , albo tatę w roli diabełka lub pastuszka, a co dopiero jak to babcia jest aniołkiem a dziadek diabełkiem. To wszystko mozna było zobaczyć w naszym przedstawieniu. Dzieci były zachwycone, brawom nie było końca. Były jeszcze życzenia, wspólnie zaśpiewana piosenka świąteczna oraz warsztaty przeprowadzone przez panią Karinę Tyła z Gryfińskiego Domu Kultury.
Wydarzenie to chyba na długo zapadnie wszystkim w pamięci. My ze swojej strony serdecznie dziękujemy za to niezwykłe przeżycie.

 

Karmniki dzieci z grupy "Pieski"

 

 Dzieci z grupy „Pieski” wraz z rodzicami wykonały przepiękne karmniki dla ptaków. Budki zostały umieszczone na balkonach naszego przedszkola i w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki chętnie sypią do nich ziarna i z wielkim zainteresowaniem obserwują przylatujące ptaki.

 

Świąteczny obiad w grupie "Pieski"
 


Dzieci z grupy „PIESKI” podczas świątecznego obiadu- było świątecznie i rodzinnie…

 

Łańcuch choinkowy dzieci z grupy "Pieski"

 

 Dzieci z grupy „Pieski” wykonały przepiękny, kolorowy łańcuch na choinkę.

 

List do Świętego Mikołaja


 Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy „PIESKI” „napisały” listy do św. Mikołaja. Podczas spaceru na pocztę, każde dziecko wysłało swój list z narysowanym, wymarzonym prezentem.

 

Święto Misia Uszatka w grupie "Pieski"

 

 W dniu święta patrona naszego przedszkola –Misia Uszatka, dzieci z grupy „PIESKI”, bawiły się ze swoimi pluszakami –misiami przyniesionymi z domu, robiły postać misia z ciasteczek, zjadały miód jak misie- bez pomocy rączek,  bawiły się przy wesołej muzyce i gościły u siebie w sali Misia Uszatka. 

 

Otrzymaliśmy podziękowanie z Klinki Świętego Mikołaja


 

 My ze swej strony również serdecznie dziękujemy za okazanie serca i wspaniałe podarunki. 
 

 

Podziękowania

 

 Serdeczne podziękowania składają motocykliści powiatu gryfińskiego Rodzicom oraz Dzieciom Grupy „Króliczki” i „Kotki”  za wsparcie Akcji Motomikołaje 2013. Odwiedziliśmy 20 rodzin oraz Dom Pomocy Społecznej w Moryniu.  

 

 

Zimowe przedstawienie w gr. "Zajączki"


 W miłej świąteczno - zimowej scenerii dzieci przygotowały swoim rodzicom duchową niespodziankę. Na zakończenie podzieliły się z rodzicami opłatkami oraz wręczyły samodzielnie wykonane aniołki.
 

 

Mikołajki w gr. VI A "Zajączki"

 

  W ten dzień, dzieci niecierpliwie oczekiwały wizyty Mikołaja. Wszyscy ubrali sie na czerwono, specjalnie dla długo oczekiwanego gościa. Mikołaj nie zawiódł - dzieci dostały wiele prezentów. Jedne od wysłannika Świętego Mikołaja, a drugie od przedstawicieli naszej patronackiej firmy Fliegel Textilservice. Serdecznie dziękujemy


 

 

Przedstawienie "Reksio" w naszym przedszkolu


 Gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr „DUET” z Krakowa w przedstawieniu pt. „Reksio”. Tym razem przedszkolaki miały okazję nie tylko oglądać przygody sympatycznego pieska, ale również wziąć w nich udział. Aktorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji. Dzieci pomagały Reksiowi łowić ryby, uczyły go pływać, grały z nim w piłkę… Pomogły nawet złapać lisa, który wykradał jajka z kurnika! Wizyta Reksia w naszym przedszkolu sprawiła dzieciom ogromną radość.
 

 
Goście z Niemiec w naszym przedszkolu

 

  Nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Niemieckich przedszkoli wraz z zastępcą burmistrza Angermünde panią B. Ritter. To poczatek współpracy jakie ma nawiazac nasze przedszkole z naszymi zachodnimi sąsiadami.
Na powitanie nasze przedszkolaki przygotowały  piosenki oraz tańce, które spotkały sie z ciepłym przyjęciem, goście nawet dołączyli do tańca Schnapi Das Kleine Krokodil. Program artystyczny przygotowały grupy: Pszczółki, Gromadka Uszatka i Koguciki. Nasze przedszkolaki otrzymały słodkie upominki oraz wspaniałe gry dla grup. Następnie nauczyciele z Niemiec obejrzeli nasze przedszkole oraz zwiedzili Krzywy Las.


 


 

Wizyta Dyrekcji Fliegel Textilservice

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzeni naszeprzedszkole odwiedziła Dyrekcja Fligel Texstilservice z życzeniami i słodkimi niespodziankami dla każdej grupy. My z całego serca serdecznie dziękujemy i również wszystkiego dobrego życzymy.

 

Mikołajki- grupa żłobkowa  Misie- IA

 

  Do Misiów w tym wyjątkowym dniu zawitał długo oczekiwany gość. Za nim jednak przyszedł Święty Mikołaj w czerwonym płaszczu i z długą zakręconą brodą, dzieci postanowiły umilić swój czas przy tańcu , śpiewie i wyśmienitej zabawie...


 

 

 Mikołajkowe zabawy w gr Przyjaciele Misia Uszatka

 
 

 

Mikołajki

 

6.12.2013r. do naszego przedszkola przy ul. Sprzymierzonych przybył wysłannik Świętego Mikołaja który odwiedził grupy „Gromadki Uszatka”, „Koguciki”, „Zajączki”, „Pszczółki”, „Króliczki” i „Kotki” i wręczył słodki upominek.


 

 

Oryginalne bombki Kogucików


 W ramach współpracy naszego przedszkola z GDK, plastyk z tego ośrodka Pani Karina Tyła przeprowadziła zajęcia z naszymi dziećmi. Dzieci wykonywały bardzo oryginalne bombki choinkowe..

 

ZABAWY W NASZEJ SALI

 

„Kotki” uwielbiają zabawy dowolne w sali. Wszyscy bardzo lubimy bawić się klockami. Dziewczynki najczęściej bawią się w „dom”, chłopcy wolą samochody i dinozaury.  


 

 

WSPÓLNE ZABAWY KOTKÓW I KRÓLICZKÓW


 Aby lepiej się poznać, Kotki zaprosiły Króliczków do wspólnych zabaw w sali. Poznaliśmy dzięki temu lepiej siebie,  swoje imiona i Panie pracujące na grupach. No i wiemy, że dzielenie się zabawkami to super sprawa, a sprzątanie po zabawie to czysta przyjemność..

 

Zabawy na placu przedszkolnym

 
  Bardzo lubimy bawić się na świeżym powietrzu. Najbardziej lubimy zabawy w piasku i huśtawki… Nasze Panie grają z nami w piłkę. Chętnie z nimi biegamy i skaczemy.


 

 

W poszukiwaniu jesieni

 Grupa „Kotków” w poszukiwaniu jesieni wybrała się do parku. Podziwialiśmy piękno jesiennego krajobrazu, nazywaliśmy drzewa i ich owoce, a do kącika przyrody przynieśliśmy mnóstwo jesiennych skarbów..


 

Tak w przedszkolu mija dzień

 
  W grupie „Kotków” od rana jest miło i wesoło. Lubimy się wspólnie bawić, aktywnie uczestniczymy w zajęciach i chętnie jemy zdrowe obiadki.


 

 

Kotki sprzątają świat

 Po raz kolejny grupa „Kotków” uczestniczyła w akcji sprzątania świata. Zapał i chęci do pracy były ogromne. Jesteśmy z siebie bardzo dumni.


 

Sałatka owocowa

 
  Dzieci z grupy IV „Kotki” robiły przepyszną sałatkę owocową. Dzieci przyniosły swoje ulubione owoce, po ich umyciu przystąpiły do krojenia i robienia sałatki. Na samym końcu była degustacja… mmmmmmmm było pysznie i zdrowo
 

 

PRACE KONKURSOWE W GRUPIE „KOTKÓW”

 Serdecznie dziękujemy dzieciom
i rodzicom za aktywny udział w konkursie zorganizowanym przezNasze Przedszkole. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody i gratulacje za trud pracy i pomysłowość

.


 

MROŹNY SPACER

 
  Mroźny spacer nam nie straszny! KOTKI nawet gdy mróz na dworze wychodzą chociaż na chwilkę dotlenić i zahartować  swoje małe organizmy. Jak co dzień zaczynamy od ćwiczeń chodzenia w parach, to dzięki nim tak sprawnie spacerujemy poza granicami przedszkola.


 

 

KOTKI W BIBLIOTECE NA GÓRNYM TARASIE 

  04.12.2013 roku „KOTKI” wybrały się do oddziału Biblioteki Miejskiej na Górnym Tarasie, gdzie obejrzały przedstawienie „Przygody Mikołaja Sosenki”. Dzieci dowiedziały się jakie wspaniałe przygody ma przyjaciel Mikołaja. Jegomość spotykał na swojej drodze wiele  ciekawych stworzeń. Było wesoło. Dziękujemy Paniom z Biblioteki za wspaniałą gościnę.

 

  

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5