Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013Raport SEO


 

 

BURMISTRZ MIASTA I GMINY GRYFINO
OGŁASZA NABÓR DZIECI DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2014/2015

 

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2013/2014

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec
 

Ferie w grupie Gromadka Uszatka
 Chodź dzieci w szkole miały ferie , my aktywnie spędzaliśmy czas w przedszkolu. Zimy wprawdzie za oknem nie było, ale na naszych obrazkach królowała piękna zima, powstały również bałwanki, nie dziwcie sie, że takie krzywe, one po prostu gimnastykowały się. A czy ktoś widział bałwanka podczas gimnastyki?? My tez nie widzieliśmy ,ale od czego wyobraźnia. A te z rolek w pięknych kolorowych czapeczkach - tez nam sie podobały, przy okazji liczyliśmy te bałwanki. Było oczywiście mnóstwo czasu na zabawę oraz na robienie smakołyków. W tłusty czwartek robiliśmy faworki, -te samodzielnie robione jakoś wyjątkowo smakowały.

 

Podziękowanie za akcję "Góra Grosza"

 

 Miło nam poinformować, że otrzymalismy podziekowanie za udział w w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". W naszym przedszkolu za akcje odpowiedzialna były pani Agnieszka Pancyk i Marzena Nycz. My ze swojej strony również serdecznie dziękujemy za każdy grosik włożony do puszek, ponieważ już wszyscy chyba wiemy, że "Jeden grosz znaczy niewiele , ale góra grosza jest największa na świecie".

 

Tydzień kucharski w grupie Pajacyki
 


 W ramach tematu tygodniowego "Co się dzieje w kuchni" dzieci z grupy PAJACYKI odwiedziły przedszkolna kuchnie. Robiły ciekawe prace plastyczne, było wiele gier, zabaw i tańców zgodnych z tematem. Na koniec tygodnia dzieci mogły się wcielić w role prawdziwych kucharzy i piekły pyszne babeczki. 

 

Spacer po parku grupy Pieski

 

 Dzieci z grupy „Pieski” poznają swoje miasto podczas spaceru do Parku Miejskiego.

 

Przedszkolaki z grupy Pieski poznają swoje miasto
  

 

 Uszatek na Balu Przebierańców!

 

  W sali widowiskowej filii Gryfińskiego Domu Kultury, świetlicy Zagroda w Daleszewie odbył się bal przebierańców dla dzieci z Daleszewa, Radziszewa, Łubnicy. Imprezę zorganizowali animatorzy z Zagrody przy wspólnie z lokalnym Ogniskiem Przedszkolnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W ramach współpracy na spotkanie zaproszone zostały również dzieci z naszego Przedszkola.Zabawę z muzyką na żywo poprowadził Tadek Wasilewski gospodarz Zagrody, który korzystając z okazji podziękował dyrekcji Przedszkola im. Misia Uszatka za dotychczasową współpracę i wspieranie animacyjnych inicjatyw. Otrzymaliśmy dziecięce prace z wizerunkiem Misia Uszatka. Powstały one w pracowni Tęcza, pod okiem instruktora Kariny Tyły, w ramach zajęć których hasłem przewodnim był Miś Uszatek w Zagrodzie.Były wspólne zabawy prowadzone przez p. Anię oraz p. Marię w ramach współpracy z Przedszkolem TPD, konkursy z nagrodami na znajomość instrumentów połączony z występem na żywo, dużo różnorodnej muzyki oraz słodki poczęstunek...
                    Było super!
        Do miłego spotkania za rok!


 

 

Zabawy w Tłusty Czwartek - Misie IA
  

  ...a po spałaszowaniu pysznych pączków wszyscy ruszyliśmy do zabawy. Tańce, wyklejanie balonów karnawałowych i łapanie mydlanych baniek - to wszystko co Misie lubią najbardziej...

 

Tłusty czwartek u Misiów IA

 

 Był sobie pączek co nie miał rączek
i okrąglutki był jak miesiączek.
Miał lukrowaną złocistą skórkę,
a w środku dziurkę na konfiturkę.
Wszyscy go lubią, starsi i dzieci,
na jego widok aż ślinka leci.
Lecz co na prawdę pączki są warte,
to przede wszystkim wie Tłusty Czwartek!

 

W poszukiwaniu  oznak wiosny- spacer Misiów IA
  

  Czas już wyruszyć na poszukiwanie wiosny- Misie postanowiły, że zaczną jej wypatrywać. Szukały i szukały, a ile się przy tym wybawiły... No cóż trzeba będzie jeszcze raz wyruszyć na poszukiwania.

 

Przyjaciele Misia Uszatka ruszają na misję

 

 Dokarmiamy ptaszki......

 a potem czas na zabawę na świeżym powietrzu...
 

 

Zdrowe śniadanko
 


  Podczas ferii zimowych dzieci z grupy Pieski samodzielnie przygotowały smaczne śniadanie z różnorodnych i zdrowych produktów.

 

Walentynki

 

 W dniu świętego Walentego dzieci z grupy „Pieski” wykonały z czerwonej masy solnej serduszka, i nie tylko. Upieczonymi sercami obdarowały swoich rodziców, panią Dyrektor i panie kucharki.

 

Walentynki w grupie Pajacyki
 


 

 

Bal Karnawałowy u Misiów IA

 

 ....co się tutaj dzieje? WIELKI BAL KARNAWAŁOWY 2014! Wspaniała zabawa, muzyka i tańce umiliły czas naszym dzieciom. Oryginalne przebrania i charakteryzacja pozwoliły na korowód barwnych postaci. Oj nogi nas bolały od tych wygibasów ale za to na buziach gościł szeroki uśmiech...

 

Walentynki "Kotków" i "Króliczków"
 

  Serca, serducha, serduszka tego dnia królowały wszędzie. Wszystkie przedszkolaki chciały, aby serduszka wykonane przez nie były najpiękniejsze. Tego dnia dzieciaki układały serduszka z klocków,  zajadały słodkie serduszkowe lizaki, bawiły się w walentynkowe zabawy kołowe z wielkimi papierowymi serduchami. Były wspólne tańce, pląsy i zabawy.  Walentynki upłynęły nam w miłej atmosferze, a wszyscy w tym dniu byli dla siebie wyjątkowo mili i uprzejmi.

  

Walentynki w grupie Misiów - IA

 

 W dniu Dniu Świętego Walentego w grupie Misiów było bardzo wesoło. Dzieci ochoczo uczestniczyły w zabawach i tańcach, a potem malowały przepiękne czerwone serca. Tego dnia wszędzie było czuć miłość w powietrzu. Oby wszyscy bawili się tak wyśmienicie jak małe Misie...

 

Podziękowanie za udział w WOŚP
 

  Otrzymaliśmy podziękowanie za udział naszego przedszkola w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. My ze swojej strony również pragniemy podziękować wszystkim , którzy przyczynili sie do wsparcia tej szlachetnej akcji.

 

Walentynki na sportowo w grupie Gromadka Uszatka

 

 Wszystko zaczęło sie od otworzenia poczty Walentynkowej i wymiany kartek a następnie startowaliśmy w różnorodnych serduszkowych konkurencjach. Po południu dołaczyła do nas grupa Koguciki i mogliśmy razem sie fajnie pobawić

 

Warsztaty plastyczne w grupie Gromadka Uszatka
 


W naszej grupie odbyły się warsztaty plastyczne z panią Kariną Tyła z Gryfińskiego Domu Kultury. Z pomocą pani Kariny i pani Agnieszki zrobiliśmy piękne koguty i dowiedzieliśmy jak wygląda  wycinanka łowicka.

 

Kolorowy Tydzień w grupie Przyjaciele Misia Uszatka

 

 

 

Walentynki w grupie Przyjaciele Misia Uszatka
  

 

Bal Karnawałowy grupy Przyjaciele Misia Uszatka

 

 

 

Bal Karnawałowy
  Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu także odbył się taki bal , podczas którego najmłodsi mieli możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania.
Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, Indianie, krasnoludki, królewny, motylki, myszki, krakowianki, policjanci, smok oraz batman ze spidermanem i żółwiem ninja   a także  inne  postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze Przedszkole . Uśmiechy nie schodziły z buzi dzieci do końca dnia.

 

Sukces Kubusia Jastrowicza

 

 W dniu 08.02.2014 Jakub Jastrowicz z grupy Gromadka Uszatka zajął III miejsce w II Zimowych Wielobojowych Pływackich Mistrzostwach Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Helios w Ustroniu Morskim. Serdecznie gratulujemy

 

 Gromadka Uszatka poznaje
folklor Polski


  Przez cały tydzień nasz grupa poznawała jeden z piękniejszych regionów naszego kraju -góry. Dzieci dowiedziały sie jaka jest róznica miedzy strojem góralskim a krakowskim, jakie sa inne jeszcze stroje ludowe, co to są kierpce i oscypki, a po co góralom ciupaga? Jak bezpiecznie poruszac sie po górach i co powinno znaleźć sie w plecaku turysty? To tylko kilka pytań na które staraliśmy się odpowiedzieć podczas naszej "wyprawy po górach". Były również tańce i zabawy góralskie., a na zakończenie sprawdzian z wiadomości o górach.

 

 

  

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5