Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013Raport SEO


 

   

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2013/2014

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

 

Przedszkolaki odwiedzają zapomniane groby  Tuż przed Świętem Zmarłych przedszkolaki z grup 5 i -latków odwiedziły cmentarz w Gryfinie. Dzieci doskonale wiedziały, jak nalezy się zachowac na cmentarzu, szły skupione i zaciekawione. To ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego. Dzieci w ten sposób uczyły się okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły.

 


Dyplom Uznania

 
   Na ręce Pani Dyrektor Jolant Krzak przyszły podziękowania dla personelu i przedszkolaków za zaangażowanie i szczególny wkład w "nakręconą akcję".

  My ze swojej strony też dziękujemy rodzicom naszych dzieci i zapraszamy w dalszym ciągu do zbierania nakrętek dla bliźniaczek Olgi I Kariny.


 

 

"Zajączki" na poczcie  W dniu 17. 10 grupa Zajączki zwiedzała pocztę. Wcześniej dzieci poznały logo poczty, dowiedziały sie kto to jest nadawca i odbiorca oraz listonosz, jakie usługi wykonuje poczta.
Pani Ewa pracująca na poczcie oprowadziła dzieci po wszystkich pomieszczeniach. Dzieci obserwowały czynności wykonywane przez pracowników. Na koniec wrzuciły swoje listy do skrzynki pocztowej.

 


"Przyjaciele Misia Uszatka" - Spełniamy marzenie chorej Oliwki

 

 Dzieci dekorowały kartki urodzinowe dla chorej Oliwki, której marzeniem na jej 6 urodziny było dostanie jak najwięcej urodzinowych kartek....marzenia piękne są. Kartki zostały wysłane do dziewczynki listem.
 

 

DZIĘKUJEMY NOWOŻEŃCOM PAULINIE I ADAMOWI !!!  11 października 2013r. naszych Przedszkolaków spotkała miła niespodzianka. Para Młoda - Paulina i Adam, którzy 5 października 2013r. zawarli związek małżeński poprosili swoich gości, aby zamiast kwiatów w ramach prezentu przynieśli: gry, puzzle, maskotki, lalki, samochody. Wszystkie otrzymane prezenty Młodzi przekazali dzieciom naszego Przedszkola. Radości i podziękowań było bez liku, ale my raz jeszcze pomysłowej Parze Młodej
 DZIĘKUJEMY I
NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA ŻYCZYMY    WSZYSTKIEGO CO NAJPIĘKNIEJSZE!!!

  

Jesienny spacer grupy Misie I A

 

 Dzieci wybrały się na spacer w poszukiwaniu jesieni, szukaliśmy liści oraz kasztanów. Potem były zabawy na przedszkolnym placu zabaw.


 

 

Przedstawienie "Jaś i Małgosia"


  Do naszego przedszkola zawitał teatrzyk kukiełkowy "Czar Bajek" z Rzeszowa. Nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt "Jaś i Małgosia". Na zakończenie odbyła się pogadanka na temat jedzenia słodyczy, rozmów z obcymi osobami oraz o tym, że trzeba jeść dużo warzyw i owoców aby być zdrowym i silnym. Dzieci podziękowały za przedstawienie gromkimi brawami.

  

Tydzień owocowo-warzywny w grupie "Króliczki"

 

  Dzieci z grupy "Króliczki" w tygodniu owocowo -warzywnym robiły owocowe szszłyki, wyciskały sok z marchewki i czerwonego buraczka, robiły marchewkową surówkę. W tych dniach dp drugiego sniadania dołaczone były owocowo - warzywne przysmaki, które dzieci z apetytem zajadały i wypijały

 

Gromadka Misia Uszatka na wystawie samochodów strażackich  Nasz grupa zwiedzała wystawę samochodzików strażackich w siedzibie Towarzystwa Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej w budynku Dworca PKP.  Obejrzeliśmy naprawdę imponujący zbiór zabawek strażackich i innych przedmiotów związanych ze strażą pożarną. O wszystkim bardzo ciekawie opowiedziała nam pani Janina Zawadzka, członek Towarzystwa i nauczycielka - historyk z wykształcenia.Inną atrakcja była wystawa "Świat w miniaturze" - czyli replika mieszkania pani Urszuli Łacny oraz różne starocie znalezione na terenie Gryfina lub okolic bądź przyniesione przez mieszkańców.   Dzieci zapewniły, że jeszcze na wystawę przyjdą z rodzicami. My wystawę serdecznie polecamy.

 Idąc do przedszkola wstąpiliśmy na pocztę i wysłaliśmy samodzielnie zrobione kartki urodzinowe dla ciężko  chorej dziewczynki, której marzeniem było dostanie jak najwięcej kartek urodzinowych - cieszymy się ,że mogliśmy przyczynić sie do spełniania tego marzenia

 
Lekcja Europejska w grupie Gromadka Misia Uszatka

 
  W naszej grupie odbyła się lekcja europejska poprowadzona przez panią Darię Wróbel z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Szczecinie. Pani Daria przypomniała dzieciom jak jest idea Unii Europejskiej oraz w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o państwach należących do Unii. Dzieci mogły też pochwalić się znajomością niektórych państw, flag, które zapamiętały z poprzedniego roku, kiedy realizowaliśmy program Kraina Dzieci w Europie - bis. Lekcja ta była również początkiem działalności Uszatkowego Klubu Europejczyka, którego opiekunem jest Agnieszka Mucha.

Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek i piękne książeczki, a pani Daria podziękowanie.

 

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu


  Z okazji tego pięknego święta dzieci z grup Gromadka Misia Uszatka i Zajączki przygotowały dla dzieci oraz pracowników występ- niespodziankę oraz kartki z życzeniami. Mieliśmy również gościa panią Marię Juszkiewicz - przewodniczącą Oddziału Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP na której ręce złożyliśmy życzenia i kwiaty.

             Zapraszamy do galerii.

  

Występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

  Dzieci z grupy Gromadka Misia Uszatka wystąpiły na uroczystości zorganizowanej przez Koło Emerytów i Rencistów przy ZNP w Gryfinie.

Przedszkolaki zaprezentowały piosenki, taniec i wierszyki przygotowane specjalnie na te okazję. Występ bardzo sie podobał, dostaliśmy słodki poczęstunek a dla przedszkola podziękowanie.

 

Życzenia od Straży Pożarnej


   
                                                

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymaliśmy bardzo miłe życzenia od komendanta Straży Pożarnej.

  Od sekcji emerytów i rencistów oddziału ZNP w Gryfinie otrzymaliśmy podziękowanie za uświetnienie spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

           Serdecznie dziękujemy !

 


75 Masowe Biegi Przełajowe

 

  5.10.2013r na Gryfińskim stadionie odbyły się 75 Masowe Biegi Przełajowe. Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przełajach. Wszystkie dzieci które biegły otrzymały medale. Dzieci z grupy „Zajączki” i „Gromadka Uszatka” stały przy podium:

Wiktoria Urbanowicz – 5 miejsce

Julia Małolepsza – 6 miejsce

Patrycja Kudła – 7 miejsce

Aleksandra Leśniewska – 10 miejsce

Ziemowit Podfigurny – 5 miejsce

Bartosz Pałka – 6 miejsce

Jakub Jastrowicz – 10 miejsce
 

 

Sprzątanie świata


 Jak co roku nasze przedszkolaki włączają się w ogólnopolską akcję sprzątanie świata. Swoimi działaniami objęliśmy teren pobliskiego parku. "Uzbrojeni" w worki i rękawiczki ochoczo ruszyliśmy do pracy. Był czas  na sprzątanie i oczywiście na fajna zabawę w parku. Pogoda i humory dzieciom dopisały.
 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5