Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013Raport SEO


 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2013/2014

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

 

Święto Misia pluszowego i Misia Uszatka w grupie żłobkowej IA

 W całym przedszkolu świętowano z Pluszowym Misiem, więc i dzieci z grupy Misie-IA też postanowiły przyłączyć się do wspaniałej Święto Misia pluszowego i Misia Uszatka w grupie żłobkowej IA zabawy. Były śpiewy i tańce. W radosnej i miłej atmosferze upływał nam czas.

 

Dzień Życzliwości u Pszczółek I Zajączków

 
  W ten bardzo miły dzień  Zajączki zrobiły dla swoich kolegów z grupy Pszczółki piękne serce , następnie wspólnie bawiliśmy się przy muzyce. Zajączki w zamian otrzymały pyszne cukierki.

 

Dzień Misia Uszatka u Pszczółek, Kogucików i Gromadki Uszatka
  Dużo sie działo tego dnia w poszczególnych grupach. Pszczółki za całodzienną zabawę z Misiem Uszatkiem otrzymały Dyplom Przyjaciela Misia Uszatka oraz wysłuchały opowiadania czytanego przez pana Janusza Janiszewskiego z Gryfińskiego Domu Kultury. Pan Janusz czytał również dzieciom z grupy Gromadka Uszatka I Koguciki, które poza tym brały udział w zabawach integracyjnych. Gromadka Uszatka otrzymała również tajemniczy list z zadaniami do wykonania, z którymi bez trudu sobie poradziła. Całość zakończona pysznymi misiowymi ciasteczkami upieczonymi przez panią Boczarską, mamę Róży z Gromadki Uszatka- serdecznie dziękujemy.
To był naprawdę bardzo ciekawy i wesoły dzień.

 


Galeria Misia Uszatka

 
  Zapraszamy do obejrzenia prac zrobionych na konkurs plastyczny "Miś Uszatek naszym przyjacielem" oraz "misiowych" prac

 

Dzień Misia Uszatka i otrzymanie certyfikatu KDWE - bis


  Święto naszego patrona obchodzimy 26 listopada. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs na wykonanie przez dzieci z rodzicami Misia Uszatka dowolną techniką. Pracę powstały naprawdę wspaniałe, trudno wybrać było tę najpiękniejszą. Decyzją jury wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.
Jeszcze jedna okazja była do świętowania, otóż właśnie w tym dniu otrzymaliśmy certyfikat" Krainy Dzieci w Europie -bis" - naprawdę bardzo sie cieszymy.

 

Warsztaty plastyczne w grupie V A Pszczółki

 
  Pszczółki gościły na zajęciach Panią Karinę z Gryfińskiego Domu Kultury. Dzieci z pomocą pani Kariny oraz swoich pań wykonały piękne zimowe bałwanki. Zapraszamy do galerii.

 

25 LISTOPADA Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie Króliczki


  Króliczki atrakcyjnie spędziły czas w przedszkolu, bawiąc się swoimi ukochanymi misiami. Misiowy taniec z maskotkami, lizanie miodku, kolorowanie kredką, składanie misiowej zagadki – naprawdę było co robić! A następnego dnia nagrody za udział w konkursie plastycznym, w którym głównym bohaterem był oczywiście Miś Uszatek.

 

Praca plastyczna „Góry”

 
  Jak wspaniale pracuje się w zespole, jedno drugiemu pomaga, doradza, dzieli się materiałami. „Króliczki” znają zwierzęta zwierzęta mieszkające w górach, wiedzą co to schronisko, szlak górski.

 

Prace plastyczne w grupie Króliczki


  „Króliczki” podzielone na zespoły, z wielkim zaangażowaniem pracowały tworząc piękną pracę pt.”Morze”  Dzieci bardzo się napracowały ale jaki jest efekt wspólnej pracy !

 

Wizyta  Pana Jacka Postawy w grupie „Króliczków”

 
  Pan Jacek opowiedział dzieciom o swojej pasji  związanej ze wspinaczką wysokogórską.Dzieci z uwagą słuchały i oglądały sprzęt potrzebny do wspinania się po górach.

 

Dzień Pluszowego Misia w grupie Pajacyki


  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA dzieci z grupy Pajacyki spędziły bardzo przyjemnie i aktywnie. Były piosenki,  tańce, zabawy ze swoimi misiami oraz dzieci przygotowały pyszne misiaczki z różnych słodkości.

 

Dzień Misia Uszatka w grupach młodszych - 3 latkach

 
  Z okazji DNIA MISIA USZATKA ogłosiliśmy konkurs na wykonanie misia dowolną techniką. Dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne prace. Każdy uczestnik konkursu dostał dyplom oraz coś słodkiego.

 

Dzień Życzliwości w grupie Pajacyki


  21 listopada 2013 r. z okazji Dnia Życzliwości dzieci z grupy III PAJACYKI wybrały się z pięknymi uśmiechami na miasto, aby napotkanym przechodniom przekazać trochę uśmiechu. UDAŁO SIĘ :)

 

Karmniki dla ptaszków

 
  Chętni rodzice wraz z dziecmi z grupy PAJACYKI wykonali karmniki dla ptaszków na zimę. Tej zimy na pewno żaden ptaszek, który przyleci do przedszkola nie będzie głodny :).

 

Przyjaciele Misia Uszatka


  26 listopada to święto naszego patrona Misia Uszatka, w ten dzień Miś Uszatek odwiedzał grupy i częstował słodkościami, zawitał oczywiście i do naszej grupy.

 

Zabawy z deszczem w grupie "Pajacyki"

 
  Jesienne zabawy dzieci 3-letnich z grupy "PAJACYKI". W ramach zajęć tygodniowych "Zabawy z deszczem" dzieci poznały wiele gier i zabaw, piosenek oraz wykonywały ciekawe prace plastyczne.

 

Dzień Pluszowego Misia


  W tym roku z okazji tego bardzo miłego święta na dzieci czekała niespodzianka. Nauczycielki przygotowały przedstawienie pt "Czarnowłosa i trzy misie". Dzieci były miło zaskoczone widząc swoje panie rolach aktorek, było dużo śmiechu i fajnej zabawy.
Następnie w salach czekały na dzieci kolejne misiowe niespodzianki.

 

Bibliotekarz w przedszkolu

 
   19 listopada, grupę "Pszczółki" odwiedził p. Mariusz Kiełtyka, który przeczytał dzieciom bajkę "Niebieska niedźwiedzica" autorstwa J. M. Chmielewskiej. Dzieci w skupieniu słuchały dowiadując się, że tolerancja to bardzo ważna sprawa. Bo czy łatwo być Innym ! Czy łatwo zaakceptować Innego ? A przecież każdy ma prawo być sobą! Te trudne tematy poruszały przedszkolaki. Miłym akcentem zakończenia spotkania było pamiątkowe zdjęcie.

 

Spotkanie z pisarką

  Grupa Va Pszczółki” na zaproszenie p. Mariusza Kiełtyki

  Odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Gryfinie. Celem wizyty  było spotkanie z pisarką Joanną Marią Chmielewską autorką bajki pt.”Niebieska niedźwiedzica”. Dzieciom na spotkaniu towarzyszyły własne  pluszowe misie, bo tego właśnie dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pisarka przeczytała nam fragmenty bajki o misiach, odgadywaliśmy zagadki o misiach, tańczyliśmy z misiami, szukaliśmy misiów podobnych do naszych. Na zakończenie własnoręcznie przygotowywaliśmy dyplomy dla naszych misiów.

  To było bardzo fajne „misiowe” spotkanie! 

 

Jesienne zabawy grupy III "PAJACYKI"

 
   Jesień  dookoła, więc dzieci z grupy III PAJACYKI wykorzystują ten czas jak najlepiej. Zabawy na placu zabaw zawsze sprawiają nam wiele radości :)
                           

 

Piękne latawce grupy "Pajacyki"


  A takie pękne latawce wykonały dzieci z grupy III "PAJACYKI"

 


Pasowanie grupy III "Pajacyki"

 
  Dnia 29.10.2013r. w grupie III "PAJACYKI" odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Z tej okazji dzieci wystąpiły w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Były piosenki, wierszyki i tańce. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Krzak ołówkiem pasowała każdego przedszkolaka. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy oraz znaczki.  Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem- niespodzianką przygotowaną przez wszystkich rodziców. Serdecznie dziękujemy!
                           

 

Pasowanie na starszaka w grupie "Zajączki"


  U "Zajączków" wielkie święto. 18 listopada to dzień "Pasowania na  starszaka". Wspólne śpiewy, wiersze, tańce zaproszonym gościom bardzo sie podobały. Odbyło sie uroczyste pasowanie, a następnie ślubowanie. Każdy starszak otrzymał od pani Dyrektor piekny dyplom. Słodki poczęstunek zakończył dzień pełen radości .

 


Goleniowska Mila Niepodległości

 
  11 listopada Liwia Babińska z grupy "Króliczki" uczestniczyła w Goleniowskiej Mili Niepodległości. Liwia wraz z innymi goleniowskimi przedszkolakami przebiegła aż 300 metrów. Za swoja wytrwałość otrzymała pamiątkowy medal i dyplom.
                    Serdecznie gratulujemy


                           

 

11 listopada Święto Niepodległości


  W tym roku przypada już 95 rocznica tego najważniejszego święta państwowego. Przedszkolaki już wcześniej przygotowywały sie do tego święta, były zajęcia poświęcone temu tematowi oraz prace plastyczne. Dzieci z własnoręcznie przygotowanymi kokardami wyruszyły w pochodzie na plac Sybiraków, gdzie stoi obelisk upamiętniający walki niepodległościowe. To ważna lekcja patriotyzmu dla każdego przedszkolaka.

 


Podwójne święto u "Zajączków"

 
  W grupie Zajączki podwójne święto. To Karolinka obchodziła imieniny, a Nikola ^-te urodziny. Dziewczynki z tej okazji przyjęły od dzieci i pań z grupy serdeczne życzenia. Były śpiewy i całuski. Słodki poczęstunek i wspaniały tort smakowały wyśmienicie


 

 

„Zajączki” na wystawie


  Grupa VI A Zajączki wybrała się na wystawę „Wozy strażackie” zorganizowaną przez Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały eksponaty zabawkowych wozów strażackich, mogły się również niektórymi pobawić.O całej wystawie i jeszcze innych ciekawych eksponatach ciekawie opowiadała pani Janina Zawadzka.

 


Alarm przeciwpożarowy

 
  W dniu 6. 11. 2013 w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Dzieci wychodziły ze swoimi paniami z sal i schodziły grupami przed budynek przedszkola. Próbna ewakuacja przebiegła sprawnie i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Dzieci utrwaliły w ten sposób już wcześniej poznane zasady właściwego zachowania się w momencie zagrożenia pożarowego. Pan strażak pochwalił dzieci za szybką reakcję i prawidłowe zachowanie.


 

 

Pasowanie na starszaka w grupie "Gromadka Uszatka"  7 listopada w naszej grupie odbyło sie uroczyste pasowanie na starszaka. Z tej okazji dzieci wystąpiły w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Była gra na bum bum rurkach, i piosenki wierszyki i piękny taniec. Pani Dyrektor Jolanta Krzak następnie ołówkiem pasowała każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, znaczki oraz rożki ze słodkościami. Swoje przyrzeczenie mówili również rodzice. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem- niespodzinką przygotowanym przez panią Martę Boczarską, był to wspaniały tort w kształcie książki z wypisanymi imionami całej naszej grupy. Serdecznie dziękujemy!

 

  

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5