Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013Raport SEO


 

 

BURMISTRZ MIASTA I GMINY GRYFINO
OGŁASZA NABÓR DZIECI DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2014/2015


 

WYNIKI NABORU DZIECI (rocznik 2011)

DO GRUP PRZEDSZKOLNYCH

W RAMACH PROJEKTU PN. "JAK DOBRZE BYĆ PRZEDSZKOLAKIEM!"

 

  Aktualności Maj
 Rok szkolny  2013/2014

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec
 

Dzień Mamy i Taty w grupie PAJACYKI i PIESKI.  Dnia 27.05. odbył się wspólny Dzień Mamy i Taty w grupie PAJACYKI i PIESKI. Dzieci wystąpiły z programem artystycznym, a następnie wręczyły prezenty swoim rodzicom. Na koniec był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do galerii.
 

 

Pszczółki w bibliotece

 

   3 czerwca dzieci z grupy "Pszczółki" na zaproszenie p. M.Kiełtyki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Gryfinie. Okazją był XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i spotkania z żółwiem Franklinem. W bibliotece przedszkolaki wysłuchały bajki pt. "Franklin i magik", przeczytanej przez Jolantę Krzak- dyrektora naszego przedszkola. Wielką atrakcją dla dzieci był pokaz magicznych sztuczek wykonanych przez zaproszonego magika i zabawy z żółwiem Franklinem.

 

Podziękowania i dyplomy

  Miło nam poinformować , że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w Ogólnopolskim Konkursie Akademia Misia Haribo pt Poznaj Świat z Misiem Haribo". Dwie grupy wysłały swoje prace grupa Zajączki i "Gromadka Misia Uszatka", a zadaniem konkursowym było zrobienie folderu reklamującego nasz piękny kraj.Poza tym dyplom i podziękowanie otrzymały: Alicja Jabłońska za udział w Ogólnopolskim Konkursie" Najsłynniejsze budowle Europy" oraz pani Elwira Bieskiewicz za przygotowanie dzieci do konkursu.
 

 

Sukcesy naszych wychowanków

 

   Na stronie igryfino znajduje sie relacja z zawodów pływackich zorganizowanych przez UKP Marlin z okazji Dnia Dziecka. Z grupy "Gromadka Uszatka"w kategorii 7 latków chłopców pierwsze miejsce zdobył Jakub Jastrowicz a drugie Patryk Mitręga.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

 

Bezpieczny internet

  W ramach realizacji programu "Bezpieczne Przedszkole" grupa "Gromadka Uszatka" uczestniczyła w zajęciach komputerowych, które poprowadził tata Emilki, pan Rafał Scisłowski. Dzieci dowiedziały się z jakiego sprzętu można korzystać,żeby móc sie komunikować za pomocą internetu, w jakich urządzeniach można znaleźć komputery, czy można ufać obcym osobom, z jakich witryn ewentualnie można korzystać dzieciom, gdzie można znaleźć filmiki mówiące o bezpiecznym korzystaniu z internetu, czy ciągłe siedzenie przed komputerem jest dobre dla zdrowia. Odbyliśmy również wirtualną wycieczkę po naszym mieście, to jedna z wielu zalet technologii informacyjnej.
Warto jednak pamiętać, że oczywiście korzystanie z komputera i internetu jest teraz i potrzebą i wielkim dobrem, ale ponad ruch nic zdrowszego nie ma dla dzieci.

 

"Policja w przedszkolu"

 

   Realizując program „Bezpieczne Przedszkole” grupa Va „Pszczółki” zaprosiła do przedszkola policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. W spotkaniu uczestniczyło 6 grup przedszkolnych. Dzieci bardzo uważnie słuchały, co mają nam do przekazania zaproszeni goście. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po mieście i po drodze. Dowiedzieliśmy się w jakich miejscach wolno przechodzić przez jezdnię oraz, że poruszać się po mieście wolno nam tylko pod opieką osób dorosłych. Policjanci przypominali nam również, że nie wolno rozmawiać z osobami nieznajomymi, ponieważ nigdy przecież nie wiadomo, jakie taka osoba ma wobec nas zamiary. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w zakresie bezpieczeństwa. Większość z nas znała podstawowe numery alarmowe oraz wiedziała co należy zrobić, gdy nawiążemy już połączenie telefoniczne z tymi służbami. Policjanci zapoznali nas z wybranymi znakami drogowymi oraz znakami oznaczającymi niebezpieczne substancje i miejsca. Dowiedzieliśmy się co mogłoby nam się stać gdybyśmy połknęli np. proszek gaśniczy. Bardzo uważnie słuchaliśmy, gdy policjanci mówili nam o miejscach szczególnie niebezpiecznych, na których zawsze widnieją odpowiednie oznaczenia. Wiemy już, że pod żadnym pozorem nie należy nam się zbliżać, a już szczególnie dotykać różnego rodzaju skrzynek elektrycznych oraz innych przedmiotów, które podłączone są pod prąd. Na koniec spotkania policjanci pokazali nam wyposażenie munduru, które każdy policjant posiada, pokazali sprzęt, który znajduje się w wozie policyjnym np. lizak policyjny, kolczatka, kajdanki. Dużą radością była dla nas możliwość wejścia do radiowozu, gdzie każdy z nas mógł się poczuć przez chwilę jak prawdziwy policjant.
Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie, na którym wielu rzeczy się dowiedziały. W ramach podziękowania wręczyliśmy naszym gościom własnoręcznie wykonane czerwone tulipany. 

 

Dzień Mamy i Taty


   26 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy wspólnie Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W programie artystycznym udział wzięły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz ze swoimi paniami nauczycielkami. Uroczystość odbyła się na przedszkolnym placu zabaw. Każda z grup
zaprezentowała swoje umiejętności w tańcu, wierszu lub piosence.Wzruszającym momentem było złożenie życzeń rodzicom. Każdy rodzic został obdarowany prezentem wykonanym przez swoje dziecko. Na twarzach mam i tatusiów gościł uśmiech, a także wzruszenie.Po części oficjalnej wszyscy ruszyli do wspólnego świętowania przy dźwiękach muzyki.Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim Rodzicom za przybycie i za przygotowanie
słodkiego poczęstunku.
 

 

"Pajacyki"w Straży Pożarnej

 

   Dzieci z grupy "Pajacyki" poznając zawód strażaka odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Dzieci mogły zobaczyć, gdzie pracują strażacy, jak wygląda ich strój roboczy oraz mogły obejrzeć wozy strażackie. Nawet kilkoro dzieci po tej wizycie chce w przyszłości zostać strażakiem :)

 

WIZYTA "GROMADKI USZATKA" w Crussow


   W ramach współpracy z przedszkolem w Crussow nasze przedszkole otrzymało zaproszenie. Dnia 28.05.2014r. odbyła się wycieczka do Niemiec, której uczestnikami były dzieci z "GROMADKI USZATKA" wraz z opiekunami. Kiedy dotarliśmy na miejsce przedszkolaki wraz z opiekunami przywitali nas bardzo serdecznie. Na początku zwiedziliśmy Tierpark w Angermuende, mogliśmy nawet karmić zwierzęta. Po zwiedzaniu parku zwierząt odbyła się "lekcja edukacyjna". Trochę zgłodnieliśmy więc udaliśmy się na obiad. Było pyszne spaghetti:) Po obiedzie pojechaliśmy do Crussow, gdzie zwiedzaliśmy przedszkole naszych przyjaciół. Następnie braliśmy udział w festynie, na którym był klaun oraz dobre jedzonko :) Na pożegnanie wymieniliśmy się prezentami oraz zaprosiliśmy naszych przyjaciół do nas!

 

Święto Mamy i Taty w grupie Misiów IA

 

   "... dla Mamy i Taty świeci słońce złote,
dla Mamy i Taty śpiewać mam ochotę."
... i tak też było- dzieci pokazały swoim Rodzicom, jak pięknie potrafią recytować wiersze, tańczyć i śpiewać.

 

Dzień Strażaka  23 Maja na Gryfińskim Nabrzeżu odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, nie zabrakło tam i naszych przedszkolaków. Na scenie pod okiem swoich nauczycielek, wystąpiły dwie grupy: Pszczółki oraz Gromadka Misia Uszatka. Dzieci zaśpiewały piosenkę "Pali się" oraz zaprezentowały taniec "Sałatka owocowa"- program specjalnie przygotowany na tę okazję.
My ze swojej strony życzymy wszystkim Strażakom jak najmniej pożarów i jak najwięcej sukcesów.

 

 Dzień Optymisty

 

   W naszym przedszkolu Dzień Optymisty obchodziliśmy w atmosferze radości, integracji i współpracy. Tego dnia na wszystkie przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Każda grupa była ubrana w inny kolor, dzięki temu wspólnie stworzyliśmy przepiękną, kolorową tęczę. O godzinie 10.00 zebraliśmy się na placu przedszkolnym. Uroczyście odśpiewaliśmy hymn naszego przedszkola, po czym zostaliśmy powitani przez Panią Dyrektor. Pani Dyrektor odczytała nam list od Ducha Optymizmu. Przy dźwiękach Hymnu Optymizmu wypuściliśmy optymizm (balony w kolorach tęczy) w świat. Były wspólne tańce i zabawy przy muzyce, a na zakończenie wszystkie przedszkolaki wzięły udział w przemarszu ulicami naszego miasta i rozdawały przechodniom kolorowe, optymistyczne słoneczka.

 

"Koguciki" w gospodarstwie ogrodniczym


  W ramach realizacji tematów: "Na wsi" oraz "Praca rolnika" - dzieci odwiedziły gospodarstwo dziadków Asi Szabałkin. Moglismy zobaczyć kurnik z małymi kurczątkami, małe kaczuszki i gąski oraz przemiłe króliczki. Dzieci zobaczyły uprawy warzyw i kwiatów. Szczególną atrakcją był "Żabi koncert" na żywo w stawie przy gospodarstwie. Babcia Asi przygotowała poczęstunek dla dzieci. Bardzo dziekujemy dziadkom Asi za zaproszenie i ugoszczenie nas.

  

Zajączki w Szkole

 

   Dnia 14 maja grupa "Zajączki odwiedziła Szkołę Podstawową nr 2. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z budynkiem szkoły, klasa szkolną wyposażeniem sal, placem zabaw przy szkole. Miały możliwość zająć miejsce w szkolnych ławkach, pisać kredą po tablicy.. Spotkały również kolezanki i kolegów, którzy chodzili do naszego przedszkola a obecnie uczęszczają do klasy "0" w szkole. Mamy nadzieje ,że dzieki temu doświadczeniu dzieciom łatwiej będzie we wrześniu przekroczyć próg szkoły.
Dziękujemy pani Mirosławie i pani Lidce za miłe przyjecie nas w progach szkoły

 

Dzień Optymisty na grupie żłobkowej 
Przyjaciele Misia Uszatka


  We wtorek 20.05.2014r dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka ubrane na żółty kolor razem ze swoimi Paniami postanowiły pójść do Urzędu Miasta i Gminy oraz do Straży Miejskiej rozdać zrobione wcześniej optymistyczne uśmiechy, był spacer po Urzędzie oraz odwiedziny u Pana Burmistrza oraz u Komendanta Straży Miejskiej, na koniec w podzięce dzieci zostały obdarowane łakociami.

  

Ważne Majowe Święta

 

   Trzy bardzo ważne święta obchodzimy na początku maja, Święto Pracy, Święto Flagi oraz Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszym przedszkolu odbyły się okolicznościowe zajęcia, powstały dekoracje oraz piękne prace plastyczne związane z tymi ważnymi wydarzeniami. Grupa Koguciki wykonała prace grupową - Polska, grupa Gromadka Misia Uszatka, Pszczółki i Kotki medale 3 Majowe, Pszczółki pokolorowały starannie okolicznościową ilustrację, Króliczki i Gromadka Uszatka zrobiły jeszcze flagi, które dzieci zabrały do domu,

 

Dzień Europy


 9 maja, grupy "Pszczółki" i "Koguciki" zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Europy i 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na scenie dominowały żółto- niebieskie barwy. Były piosenki, tańce krajów Europy, wiersze i bajka o Unii Europejskiej. Ostatnim punktem uroczystości było zaśpiewanie hymnu "Ody do radości".

 

Zagubione Literki - przedstawienie w Bibliotece

 

   Dzieci z grupy Pieski, podczas wizyty w Bibliotece Publicznej na Górnym Tarasie, obejrzały przedstawienie pt Zagubione Literki. Występował dla dzieci teatr Maska z Krakowa.

 

Zapachy Lata


 Dnia 14 maja dzieci z grupy  Pieski uczestniczyły w zajęciach pt „Zapachy lata”, zorganizowanych w Bibliotece Publicznej na Górnym Tarasie.

 

Piknik czytelniczy grupy "Pszczółki"

 

   W ramach Tygodnia Bibliotek  ponad  20. dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie wraz z nauczycielkami, opiekunami i rodzicami  uczestniczyło w pikniku czytelniczym w Kliniskach Wielkich zorganizowanym przez Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej i Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska.  

                      Cała Relacja

 

Zajączki odwiedziły Straż Pożarną


  Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka dzieci złożyły życzenia i wręczyły samodzielnie wykonana laurkę , zaśpiewały również piosenkę - "Jedzie straż pożarna". Przy tej okazji pan Adam - pracownik Straży Pożarnej oprowadził dzieci po pomieszczeniach budynku i pokazał sprzęt. Każdy z uczestników mógł też usiąść za kierownicą "Kobry" - wozu strażackiego.

 

 

 

  

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5