Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013Raport SEO


 

BURMISTRZ MIASTA I GMINY GRYFINO
OGŁASZA NABÓR DZIECI DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2014/2015


 

WYNIKI NABORU DZIECI (rocznik 2011)

DO GRUP PRZEDSZKOLNYCH

W RAMACH PROJEKTU PN. "JAK DOBRZE BYĆ PRZEDSZKOLAKIEM!"

 

  Aktualności Kwiecień
 Rok szkolny  2013/2014

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec
 

Kotki w wojsku  Dzieci z grupy Kotki odwiedzily Jednostkę Wojskową w Podjuchach. Czekały tam na nie same niespodzianki. Dzieci zobaczyły sprzęt bojowy, samochody i wiele ciekawych sprzętów wykorzystywanych na co dzień w jednostce. Zwiedziły budynki, słuchały bardzo ciekawych informacji na temat działań wojskowych. Brały udział w uroczystości z okazji 15 Rocznicy Wstąpienia Polski do NATO. Obejrzały defiladę żołnierzy i wręczenie zasłużonym żołnierzom odznaczeń.
Do przedszkola dzieci wróciły pełne wrażeń, z którymi chętnie dzieliły sie ze swoimi rodzicami.

 
Wycieczka do Pleciugi
 

   24 kwietnia dwie grupy wybrały sie do Teatru Lalek "Pleciuga, Gromadka Misia Uszatka oraz Pszczółki. Dzieci obejrzały przedstawienie pt "Pamiętniki Tatusia Muminka".Jest to sceniczna adaptacja jednego z tomów serii "Muminki" Tove Jansson, to zabawna, wzruszająca, chwilami pełna grozy i nieco melancholijna opowieść o minionej młodości, wielkich marzeniach, pierwszych przyjaźniach i poznawaniu świata. To także historia tworzenia się domu rodzinnego i hołd temu, co każdy z nas nosi w sobie i pielęgnuje: wspomnieniom.

 

 

Wycieczka do Glinnej 

  Dnia 29 kwietnia odbyła się wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej, w której uczestniczyły dwie najstarsze grupy "Gromadka Misia Uszatka" i "Zajączki". Dzieci miały okazje zwiedzić park oraz dowiedzieć się wielu interesujących wiadomości na temat roślin rosnących na terenie parku. Następnym punktem programu była prezentacja przygotowana dla dzieci przez panią Urszulę Czapiewską z Nadleśnictwa Gryfino. Zwieńczeniem pobytu było zorganizowane ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek oraz wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu.

 

Listy dla Ziemi w grupie Pieski

 

   W ramach akcji Listy dla Ziemi dzieci z grupy Pieski uczyły się jak segregować śmieci, pisały listy dla ziemi, uczestniczyły w  sadzeniu młodych drzew i kwiatów na terenie przedszkola.

 

Dzieci z grupy Pieski w Sali zabaw Fantazja 

 

 

Grupa Pieski z wizytą w bibliotece

 

   

 

Podziękowania i dyplomy

  Miło nam poinformować , że otrzymaliśmy ostatnio kilka podziękowań i dyplomów
  • podziękowanie dla naszego Przedszkola za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mieszkańcy polskich lasów ", dyplom w tym konkursie otrzymała Nina Lesiak z grupy V A Pszczółki
  • dla pani Elwiry Bieskiewicz za przygotowanie dzieci do konkursu plastycznego "Każdy przedszkolak wie, że ruch to zdrowie", w tym konkursie wyróżnienie otrzymała Alicja Jabłońska z grupy VI Gromadka Misia Uszatka,
  • podziękowanie za udział i przygotowanie z dziećmi prac plastycznych na ogólnopolski konkurs plastyczny "Ziemię kochamy, więc o nią dbamy" otrzymały pani Marzena Nycz oraz pani Agnieszka Mucha, w tym konkursie II miejsce zajęła Amelia Zych z grupy VI Gromadka Misia Uszatka
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach.

 

Nasze przedszkolaki na Turnieju Tańca

 

   Dnia 26.04.2014 Liwia , Ada Julia z grupy "Króliczki" oraz Przemek z grupy Kotki brały udział w VIII Zachodniopomorskim turnieju Tańca Torzyńskiego w Dębnie. Dzieci pokazywały swoje umiejętności za co otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i kubeczki.

 

"Króliczki" poznają pracę Policjanta 

  Grupy "Kotki" i "Króliczki" zwiedzały Komendę Powiatową Policji w Gryfinie. Nie lada atrakcją było zwiedzanie komendy, zrobienia odcisku palca oraz możliwość posiedzenia sobie w prawdziwym radiowozie.

 

Króliczki w Bibliotece

 

   Grupa Króliczki odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Gryfinie. Pan Mariusz oprowadził dzieci po bibliotece, opowiadał ciekawostki związane z tym miejscem, zachęcał do wypożyczania książek. Wszystkie dzieci uważnie słuchały, oglądały książki i czuły radość ze wspólnej zabawy.

 

Świąteczne "Króliczki" 

  Dzieci z grupy Króliczki spotkały się przy pieknie przygotowanym stole by wspólnie podzielić sie jajkiem i zjeść "wielkanocny obiad" - biały barszcz. Nastrój był prawdziwie świetczny, ciepły i radosny, apetyty wszystkim dopisały

 
 

Wielkanocne zabawy w grupie
Gromadka Uszatka
 

   W przedświąteczny piątek naszą grupę czekało wiele niespodzianek i zadań do wykonania. :"Zajączek" napisał list do dzieci z informacją , że schował w ogrodzie jajka i jesli dzieci je znajda to moge je wymienic na czekoladowe, które ma ich Pani. To wszystko jednak nie było takie proste, ponieważ żeby otrzymać czekoladowe jajka dzieci, podzielone na grupy, musiały wykonać kilka zadań: ułożyć wielkie jako z puzzli, dmuchać piórka, ustawić się tak w grupie ,żeby powstało jajko a później żeby powstała literka W, obiegnąć tyle razy plac, ile ma liter wyraz jajko, zrobić tyle przysiadów ile ma liter wyraz Wielkanoc. Poza tym poznaliśmy nową zabawę na wybitki. Bawiliśmy się świetnie tym bardziej ,że udało nam się znaleźć te jajka zanim zaczął padać deszcz.
              Zapraszamy do galerii

 

760 LAT GRYFINA
  Nasze przedszkole z tej okazji urządziło wystawę zdjęć, rusunków starego i nowego Gryfina. Dzieci wraz z rodzicami wykonały na wystawę ciekawe prace plastyczne. Każda grupa urządziła kącik o Gryfinie. Kolejne grupy zwiedzały zabytki i ciekawe miejsca Gryfina z p Kamila Gadomska z Gryfińskiego Domu Kultury.
Grupa "Zajaczki" z tej okazji przygotowała przedstawienie. Dzieci recytowały między innymi wiersze o naszym mieście, które napisali wspólnie z rodzicami. Byli to: Ola Leśniewska, Bartek Lityński i Weronika Magdziarz. Serdecznie gratulujemy talentu.

 

Wiosna w grupie Pajacyki

 

   W grupie PAJACYKI wszędzie dookoła WIOSNA :))))

 

Pajacyki w "Fantazji"

  Grupa "Pajacyki" odwiedziła krainę zabaw dla dzieci "Fantazję". Była wspaniała zabawa. Zapraszamy do galerii!

 


 

Konkurs plastyczny "Regiony Polski"

 

  W przedszkolu odbył sie konkurs plastyczny "Regiony Polski". Zwyciężczynią została Natasza K. z grupy III PAJACYKI. Serdecznie gratulujemy!

 

Dzieci z grupy Pajacyki okwiecają przedszkole


  Wiosna już zawitała na dobre, wiec grupa "Pajacyki" wspólnie okwiecała przedszkole oraz robiła wiosenne porządki.

 


 

Warsztaty Świąteczne w grupie Pieski

 

  Dzieci z grupy Pajacyki oraz Pieski  wraz z rodzicami  malowały jajka podczas warsztatów świątecznych.  Dzieci z grupy Pajacyki powitały rodziców wierszami i piosenkami o tematyce świątecznej. Naszym gościem była pani instruktor plastyki z GDK-u- Karina Tyła , która prezentowała mniej znane techniki wykonania pisanek.

 

Zabawy na powietrzu grupy Pieski


  Korzystamy z ładnej pogody i bawimy się na świeżym powietrzu.

 


Dzieci z grupy Pieski składają życzenia

 

  Tuż przed świętami dzieci z grupy Pieski złożyły życzenia strażakom oraz pracownikom biblioteki w Gryfinie.

 

76 Masowe Biegi Przełajowe


  12 kwietnia na stadionie miejskim odbyły 76 masowe Biegi Przełajowe , nie zabrakło oczywiście tam i naszych przedszkolaków. Pogoda dopisała, więc i uczestników było naprawdę dużo. W zawodach najważniejsze oczywiście jest uczestnictwo i dobiegniecie do mety po medal, jednak rywalizacja jest ogromna. Wśród dziewcząt w pierwszej dziesiątce znalazły się: Wiktoria Urbanowicz - 3 miejsce, Antonia Górecka -4 miejsce, Patrycja Kudła - 7 miejsce. Wśród chłopców : Ziemowit Podfigurny - 8 miejsce i Bartosz Pałka - 9 miejsce. W poniedziałek wszystkie przedszkolaki, które brały udział w biegach otrzymały od Pani Dyrektor słodkości "dla wyrównania kalorii" :).
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu.

 

Warsztaty teatralne z panem Gajewskim

 

  Udział w warsztatach wzięły najstarsze grupy dzieci-gr VI Gromadka
Uszatka I VIa Zajączki. Podczas castingu spośród wszystkich chętnych
dzieci wybranych zostało 21 aktorów. Po próbie rozpoczęło się
przedstawienie, na które zostały zaproszone pozostałe grupy z
przedszkola. Syrenka Kaja w wykonaniu dzieci wszystkim bardzo się
spodobała. Młodzi aktorzy spisali się na medal

 

Spacer po Gryfinie grupy Zajączki


  Na spacerze z panis Kamilą - instruktorką GDK grupa poznawała historię miasta o raz odwiedzała miejsca zabytkowe Gryfina

 

Grupa Pieski w parku

 

  Dzieci z grupy Pieski podczas zabaw na świeżym powietrzu.

 

Grupa Pieski w GDK-u


  Dzieci z grupy Pieski, pod opieką pani Kamili Gadomskiej zwiedziły Pałacyk Pod Lwami. Byliśmy w pracowni teatralnej i plastycznej. Obejrzeliśmy wystawę prac dzieci uczęszczających na kółko plastyczne.  Pani Kamila przygotowała dla nas zagadki i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Dziękujemy wszystkim pracownikom GDK-u za miłe przyjęcie.

 

Przygody Misia Uszatka

 

  Dzieci  z grupy Pieski i Pajacyki oglądają wiosenne przygody Misia Uszatka na „dużym ekranie”.

 

Grupa Pieski poznaje Gryfino

  Dzieci z grupy Pieski poznają swoje miasto Gryfino z przewodnikiem Marianem Anklewiczem

 

Tydzień z teatrem w grupie Gromadka Uszatka- występy

 

 Na podsumowanie naszych działań dzieci podzielone na grupy przedstawiły trzy bajki: Czerwonego kapturka, Jasia i Małgosie oraz Kota w Butach, w role narratora wcieliła się pani Agnieszka. Wszyscy świetnie sie bawili, a na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Tydzień z teatrem w grupie Gromadka Uszatka-scenografia


  W ramach poznawania teatru nasza grupa zajmowała sie scenografią. Podzieleni na grupy dzieci miały za zadanie zrobić sobie dekoracje do przedstawienia , które będą "wystawiać " w piątkowym podsumowaniu tygodnia teatralnego. Okazało sie ,że to wcale nie łatwa praca, ale efekty były wspaniałe i powstały piękne dekoracje. Był zamek czarnoksiężnika z Kota w butach, domek babci z Czerwonego Kapturka oraz Chatka Baby Jagi z Jasia i Małgosi
                  Zapraszamy do galerii
 

 

Bajkowa gra planszowa

 

 Grupa Gromadka Uszatka podczas tygodnia z teatrem zagrała w grę planszową. Celem było uwolnienie Żaby zamkniętej w Zamku, nie było to jednak takie proste, po drodze na dzieci czekało wiele zadań i niespodzianek.Miedzy innymi zadania matematyczne, ruchowe oraz konstrukcyjne.

 

 

 

  

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5