Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012


JUŻ W LUTYM 2014R. ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ DO
 KOLEJNYCH GRUP UNIJNYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU.
 ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI REKRUTACJA NA STRONIE PROJEKTU!!!


 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013Raport SEO


 

My tez "graliśmy" dla
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  Każda z grup przygotowała z tej okazji cos słodkiego do sprzedaży, piekły mamy, babcie oraz ciocie, grupa Gromadka Uszatka postanowiła sama upiec pierniczki. Całą kwotę z uzyskanych pieniędzy przekazaliśmy na konto WOŚP. My serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie tej szlachetnej akcji.
 


 

  Aktualności Styczeń
 Rok szkolny  2013/2014

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

 

Pożegnanie pani Małgosi

 

 W ostatnim dniu stycznia odbyło sie pożegnanie  pani Małgosi Szekiel. Były wspomnienia, wspólnie odśpiewane sto lat oraz wręczenie  pamiątkowego upominku i laurki z pięknym wierszem. Mamy nadzieje ,że pani Małgosia będzie miło wspominać prace w naszym przedszkolu. My ze swojej strony życzymy jej powodzenia.

 

 Muzyczna podroż z papugą Dodo


  Nasze przedszkole odwiedziła grupa teatralna , która przeniosła nas w świat muzyki. Wraz z papugą Dodo przedszkolaki "podróżowały" Dodolotem  poznając muzykę różnych zakątków świata.

 


 


Dzień Babci i Dziadka w Grupie KRÓLICZKÓW

 

 Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, jest taki dzień w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazje podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.Dzieci bardzo przeżywały występ, ale pod czujnym okiem wychowawczyń pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia itańczyły. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

  Naszym Drogim Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałego poczęstunku.

 

 ... Kochana Babciu, kochany Dziadku...- występ grupy Misie IA


  W tym wyjątkowym dniu Misie przygotowały dla swych Babć i Dziadków wyjątkowy prezent- pięknie zatańczyły i recytowały wierszyki. Po wspaniałym występie, wnuczęta wręczyły samodzielnie przygotowane podarunki. Niesamowitą radość naszych szacownych Gości osłodził mały poczęstunek. A potem nastąpiła wspólna zabawa z Babcią i Dziadkiem. Misie serdecznie dziękują za tak liczne przybycie seniorów.

 

Grupa Pieski- Bal Karnawałowy

 

 

 

 Dzień Babci i Dziadka w grupie Pieski


  Dnia 30 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście obejrzeli występ artystyczny, nagrodzili swoje wnuki brawami i słodkimi całusami. Dzieci cieszyły się bardzo z tego, że babcia i dziadek są z nimi w przedszkolu. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali rodzice.

 

Przygotowania do Święta Dziadków w grupie Misiów IA

 

 Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie prezentów dla swoich Dziadków. Było malowanie i klejenie... Każda Babcia i Dziadek naszych milusińskich zostanie obdarowana przez swojego wnuczka.

 

 Bajkowy bal kopciuszka


  W grupie III "PAJACYKI dnia 31.01. odbył się Bajkowy Bal Kopciuszka. Dzieci w profesjonalny sposób wcieliły się w swoje role :) Zapraszamy do galerii!!!

 

Na pomoc Kopciuszkowi

 

 Grupa "Pajacyki" pomagała cały tydzień Kopciuszkowi w ciężkich pracach m.in. sprzątaniu, prasowaniu, segregowaniu różnych nasion.

 

 Zabawy zimowe grupy "Pajacyki


 

 

Pani Zima i Pan Mróz

 

 Dzieci z grupy "Pajacyki" wykonywały opaski, dzięki którym dziewczynki zamieniły się w Panią Zimę a chłopcy w Dziadka Mroza :)

 

Nareszcie zima


  "Zajączki" i "Pszczółki" wykorzystały piękną, słoneczną pogodę i wybrały sie lepić bałwana, jeździć sankami, rzucać do celu śnieżkami

 

Styczeń - grabimy liście :)

 

 Już styczeń a zimy nie widać. "Zajączki postanowiły, że zrobią porządki w ogrodzie przedszkola. Może wtedy zima posypie śniegiem?

 

"Gromadka Uszatka" na wystawie map

  23.01.2014r. grupa VI „Gromadka Uszatka”  oglądała wystawę map w Bibliotece Publicznej. Dzieci były bardzo zainteresowane, uważnie słuchały i oglądały. Zobaczyły również jak wyglądało Gryfino w dawnych czasach.

 Dzień Babci i Dziadka w Gromadce Uszatka

 

 Jak to było jak babcia była mała? Co babcia robiła ? Czy z dziadkiem jak się poznała to tańczyła? A czego słuchali jak się spotkali? Jak wędrowali? Na te pytania starały sie odpowiedzieć przedszkolaki podczas swojego występu w rytmie muzyki z lat 70-tych, przygotowanego specjalnie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po udanym występie było wspólne zdjecie , rozdanie samodzielnie wykonanych prezentów oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy sto lat . Rodzicom serdecznie dziękujemy za słodkie pyszności.

 

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Zajączki"

  Dzieci pięknie występowały dla zaproszonych gości, potem wręczyły samodzielnie wykonane upominki. Na zakończenie słodki poczęstunek i buziaki.

 

Dzień Babci i Dziadka w grupie Przyjaciele Misia Uszatka

 

 Wspaniały występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami od szczęśliwych dziadków. Babciom i Dziadkom jeszcze raz sto lat...

 

"PAJACYKI" - Dzień Babci i Dziadka

 

 Dnia 21.01.2014r. w grupie "Pajacyków" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wystąpiły w programie artystycznym oraz wręczyły prezenty swoim Gościom. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem-niespodzianką przygotowaną przez wszystkich rodziców. Serdecznie dziękujemy!

 

Występ dzieci z grupy "Kogucików" w Klubie Emeryta i Rencisty "Senior"

 

 W Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej Regalica na Górnym Tarasie w Gryfinie miało miejsce okolicznościowe spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły dla zgromadzonej licznie publiczności przedstawienie świąteczne oraz wręczyły upominki.W części oficjalnej w imieniu grona pedagogicznego, dzieci oraz własnym słowa uznania i podziękowania za gościnność oraz życzenia dalszej pomyślności na rzecz integracji seniorów przekazała Jolanta Krzak, dyrektor Przedszkola .Nasza placówka od wielu lat współpracuje z lokalnym  Klubem Emeryta i Rencisty Senior. Całości dopełnił występ gryfińskiego artysty - Tadka Wasilewskiego również od lat współpracującego z tym bardzo sympatycznym Klubem

 

Gromadka Uszatka w Zalesiu

 

 7 stycznia nasza grupa pojechała na wycieczkę do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. To była naprawdę bardzo ciekawa wyprawa, dzieci miały okazje dowiedzieć sie wielu interesujących rzeczy o życiu zwierząt leśnych oraz jak powstaje tęcza. Dowiedzieliśmy się  czy na końcu tęczy rzeczywiście ukryty jest skarb.Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy najprawdziwszą burzę, sprawdziliśmy również jak silny jest wiatr. Dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.

 

Grupa "Pieski " w Teatrze Pleciuga

 

 Dnia 7 stycznia dzieci z grupy Pieski pojechały do Teatru Lalek Pleciuga na przedstawienie pt Calineczka. To jedna z najbardziej czarujących opowieści Hansa Christiana Andersena. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie.

 

 

 

  

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5