Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016Raport SEO

 

 

 


      


 

Uwaga Rodzice! 
Informacje dotyczące przyjęcia dzieci do publicznych przedszkoli 
oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których 
organem prowadzącym jest Gmina Gryfino w zakładce-  dla rodziców   Aktualności Marzec
 Rok szkolny  2016/2017

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
- Maj - Czerwiec

 
„Zdrowe Przedszkolaki” 

 
  W ostatnim tygodniu marca „Kaczuszki” poznawały zawód pielęgniarki i lekarza, a także miejsca, w których możemy uzyskać od nich pomoc oraz narzędzia ich pracy. Temat ten stał się wspaniałą okazją do zabawy i wcielenia się w rolę lekarza i pielęgniarki.
 


  

Powitanie Wiosny

 

  Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Gdy nadszedł oczekiwany dzień...  21 marca zaraz po śniadaniu wszystkie przedszkolaki z kwiatem, balonem oraz instrumentem  w dłoni  radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała kolorowa Pani Wiosna.  


 

 
W jak waga i ważenie 
w grupie Gromadka Misia Uszatka


 
  Na początku ułożyliśmy wagę na macie wg kodu, a następnie praktyczne ważenie różnych przedmiotów, poznanie różnego rodzaju wag, szacowanie oraz składanie własnej wagi papierowej. 
 


 
 

„Kaczuszki z wizytą na Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie.”

 

  We wtorek 14 marca wybraliśmy się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Na samym początku naszej wyprawy musieliśmy przejść „policyjną rozgrzewkę”, aby móc poznać tajniki pracy policjanta. Nie była ona łatwa, ale sobie świetnie z nią poradziliśmy. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć nietypowego policjanta – Psa Gaję, zapoznać się z wyposażeniem radiowozu oraz poznać umundurowanie policyjne. Ochotnicy mogli przymierzyć kask, który policjanci ubierają podczas zabezpieczeń meczów. Wszyscy byli bardzo podekscytowani tą wspaniałą wycieczką.


 

 
Pierwszy Dzień Wiosny 
  We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego Przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Podczas wspólnego wyjścia na spacer, poszukiwaliśmy oznak nadchodzącej Wiosny. Znaleźliśmy przepiękne krokusy nie tylko w parku, ale i na rabatach w centrum miasta. Dzieci radośnie maszerowały w barwnym i głośnym pochodzie, na czele którego szła ekologiczna Marzanna, wykonana przez grupę Gromadka Misia Uszatka. Następnie pożegnaliśmy Marzannę i wysłaliśmy ją pocztą, na biegun północny. Jesteśmy pewni, że Wiosna zawita do nas na dobre.
 


 

Wiosenne kanapki

 

  Grupa Gromadka Uszatka przekonała się, że nic bardziej nie smakuje niż własnoręcznie przygotowane , pyszne kanapki. Powstały małe arcydzieła sztuki kulinarnej, a ciemny chleb, przez dzieci raczej mniej lubiany w tym dniu smakował wyjątkowo.


 

 
Mali ogrodnicy 

 
  Dzieci z grupy Gromadka Misia Uszatka wcieliły się w ogrodników. Na początek zapoznanie z narzędziami ogrodniczymi ww wersji mini oraz rodzajami nasion, cebulek, następnie podzielone na  grupy dzieci miały za zadanie nałożyć ziemie do pojemników oraz posadzić cebulę. Już teraz nasza grupa wie co to takiego dymka i co z niej wyrośnie, poznaliśmy również takie dziwne urządzenie do badania gleby - kwasomierz.
 


 


Ogólnopolski Zjazd Mistrzów Kodowania Junior

 

  W Warszawie odbył się zjazd nauczycieli oraz dyrektorów przedszkoli uczestniczących w Ogólnopolskim Programie Mistrzowie Kodowania Junior. Spotkanie obfitowało w mnóstwo rozmów , wymiany doświadczeń oraz warsztatów. Po raz pierwszy na spotkanie zostali zaproszeni również Dyrektorzy przedszkoli, aby mogli się podzielić swoimi doświadczeniami, poznać się nawzajem oraz uczestniczyć w warsztatach specjalnie przygotowanych dla nich.
Z naszego przedszkola do Warszawy pojechały pani Dyrektor Jolanta Krzak oraz Agnieszka Mucha.


 

 
"Zajączki" odwiedziły bibliotekę 
  Dzieci poznały historię powstania książki od najdawniejszych czasów do obecnych. Obejrzały film, zjadły popcorn i zadowolone stwierdziły, że teraz będą przychodzić po książki do biblioteki z rodzicami.
 


 

8 marca -Dzień Kobiet

 

  8 marca  ,,Koguciki" i ,,Pszczółki", zaprosiły Panią Dyrektor oraz dzieci z innych grup wraz z Paniami na Dzień Kobiet i Dziewczynek. Było uroczyście i panowała miła atmosfera. Przez kilka dni dzieci przygotowywały się do występu, na którym pięknie wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki. Na koniec każda z Pań otrzymała od chłopców kwiatka a dzieci drobny, słodki upominek. 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5