Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016Raport SEO

 

 

 


      


 

Uwaga Rodzice! 
Informacje dotyczące przyjęcia dzieci do publicznych przedszkoli 
oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których 
organem prowadzącym jest Gmina Gryfino w zakładce-  dla rodziców 
 

  Aktualności Kwiecień
 Rok szkolny  2016/2017

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
- Maj - Czerwiec

Dzień Ziemi u 
„Kaczuszek” i „Motylków”
  „Kaczuszki” wspólnie z „Motylkami” obchodziły Dzień Ziemi. Z tej okazji każdy miał w swoim ubraniu zielony akcent. W trakcie wspólnej zabawy dzieci wysłuchały wierszy pt.: „Sznurek Jurka”, „Kolorowe kosze”, a także segregowały śmieci oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych pt.: „Śmieci do kosza” i „Ratujmy Ziemię”. Spotkanie to miało na celu uwrażliwić dzieci na zachowanie porządku w miejscach publicznych oraz uświadomić znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska. Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było sadzenie pięknych kwiatów w ogrodzie przedszkolnym.


 Segregacja śmieci w grupie "Króliczki"

 
  Dzieci podczas zajęć dowiedziały się co oznacza recykling i po co segregujemy śmieci.
 Na początku malowaliśmy farbami kartony na odpowiednie kolory żółty - na plastik, zielony - na szkło oraz niebieski - na papier, następnie segregowaliśmy odpady do odpowiednich "kontenerów" .Na końcu była praca plastyczna, polegająca na kolorowaniu trzech kontenerów i segregowania "odpadów" wyciętych z gazet.
 


 

Pchła Szachrajka 
- Teatr Rozmaitości "Gwitajcie"

  Dnia 26 kwietnia, dzieci z grup „Pszczółki” i „Kotki”, obejrzały przedstawienie pt. Pchła Szachrajka.  Wierszowana bajka Brzechwy, w wykonaniu Teatru Rozmaitości „Gwitajcie”, wywołała u dzieci wiele radości, podczas przedstawienia było wiele okazji do zabaw dzieci z aktorami.


 


Malowanie jajek przez dzieci z grupy Zajączki

 
  Zbliżająca się Wielkanoc okazała się doskonałą okazją do stworzenia przez dzieci niepowtarzalnych pisanek. Każde dziecko wykazało się dużą wyobraźnią podczas pracy, a radości z malowania jajek nie popsuły nawet przypadki pękania pisanek.


 

 
Warsztaty mydełkowe u "Zajączków
 

 
  Tworzenie przez dzieci własnych mydełek dostarczyło  wszystkim niesamowicie dużo radości. Poznanie etapów powstawania mydła oraz własnoręczne komponowanie ich wyglądu okazało się świetną zabawą pozostającą na długo w pamięci dzieci.
 


 


 

Wielkanocny obiad

 
  Tuż przed Świętami Wielkanocnymi we wszystkich grupach odbył się tradycyjny uroczysty obiad. Odświętnie ubrane dzieci  i pięknie udekorowane stoły wprowadziły naprawdę wyjątkową atmosferę podczas spożywania posiłku. Nie zabrakło stukania jajkami oraz oczywiście życzeń z okazji Świąt.


 

 
Rodzice czytają dzieciom


 
  Mama Filipka z grupy Pszczółki czytała bajkę wszystkim kolegom  i koleżankom z grupy.
 


 Motylki i Koguciki z wizytą w Chlebowym Domu w Marianowie

 
  Dzięki uprzejmości gospodarzy dzieci  miały możliwość zwiedzić piekarnię, zapoznać się z pracą piekarza oraz poznać pełny cykl powstawania pieczywa - od mąki po cieplutki bochen świeżego pachnącego chleba. Zabawy w piekarza przy wielkim wspólnym stole okazały się dla dzieci niezwykłą przygodą, gdyż takiej czynności jeszcze nie wykonywały. Przedszkolaki  samodzielnie ugniatały, wałkowały i formowały małe chlebki, bułeczki, ciasteczka oraz słodkie drożdżówki, które układaliśmy na blachy. Potem surowe jeszcze ciasto "wędrowało" do piekarnika, a panie pilnowały, aby upiekły się na złoty kolor.  Nasze wyroby też znalazły się w piecu i mogliśmy podziwiać je oraz  zabrać ze sobą do przedszkola. Kolejnymi atrakcjami były zabawy na placu zabaw oraz przejażdżka bryczką po Marianowskiej okolicy.  W porze obiadu Gospodarze Chlebowego Domu przygotowali dla nas pizzę, która była bardzo smaczna. Zadowoleni   i najedzeni powróciliśmy do przedszkola.


 

 
Wycieczka do Marianowa 

 
  Podczas wycieczki dzieci wypiekały ciasto oraz chlebek do wielkanocnego koszyczka. Uwieńczeniem tego miłego dnia było kolorowanie jajka
 


 


Palmy wielkanocne

 
  Tuż przed niedzielą palmową w grupie Gromadka Misia Uszatka powstały wspaniałe palmy wielkanocne. Nie było to proste zadanie, ,ale przedszkolaki świetnie sobie poradziły a uśmiechnięte buzie świadczą o zadowoleniu z wykonanego zadania.
 


 

 
Rodzice czytają dzieciom 

 
  W naszej grupie czytanie to tradycja, jak w całym przedszkolu, tym razem rolę czytających przejęli rodzice dzieci z naszej grupy.Odwiedziły nas mamy: Zuzi, Martynki, Oliwii, Hani oraz Lenki, a także tata Tymka.  Książki do czytania  wybierali rodzice z dziećmi. Zapraszamy kolejne chętne osoby do czytania. 
 
 


 


"U fryzjera"

 
  Grupa  "Kaczuszki" i "Motylki" odwiedziły salon fryzjerski. Dzieci z ciekawością oglądały przybory potrzebne do pracy fryzjerowi.
 


 

 
Wizyta w Hańczówce 
grupy Pszczółek 

 
  Na warsztatach ceramicznych u Pani Kasi Hańczuk w Wełtyniu dzieci z grupy Pszczółki pięknie wyklejały z gliny prezenty dla taty i mamy
 


 


 

Wizyta koleżanki z Niemiec

 

  Grupę Pszczółki odwiedziła koleżanka Magda, która teraz mieszka i chodzi do przedszkola w Niemczech. Dzieci powspominały wspólny pobyt oraz razem się pobawiły.


 

 
Wiosenne przedstawienie 
grupy Króliczki 
  Grupa Króliczki przygotowała niespodziankę dla swoich rodziców i kolegów z przedszkola - wiosenny teatrzyk. Było zielono i wesoło. Wiosenne piosenki z własnym akompaniamentem oraz inscenizacje wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Dzieci bardzo się napracowały, przygotowując przedstawienie, uznały, że było warto i chcą jeszcze.Tuż po świętach ruszamy z próbami do nowego przedstawienia, oczekujcie zaproszenia.
 


 


Gryfino moje miasto - przedstawienie grupy Zajączki

 

  "Zajączki" znają i kochają swoje miasto - GRYFINO. W swoim przedstawieniu zaprosiły dzieci z innych grup do zwiedzania miasta. Zaśpiewały,zatańczyły oraz wskazały zabytki i miejsca ciekawe. 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5