Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016Raport SEO

 

 

 


      


 

 

  Aktualności Wrzesień
 Rok szkolny  2016/2017

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
- Maj - Czerwiec


 

Święto Dyni w grupie Zajączki

 

 

 


 

 
Motylkowe prace z masy solnej


 

 
 Motylki to twórcze i kreatywne dzieci! Zabawy z masą solną trwały 2 dni. Pierwszego dnia trzeba było wymieszać składniki, zagnieść ciasto, uformować owoce. Następnego dnia malowaliśmy farbami swoje dzieła. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości.
 
 

 
 


 Owocowy tydzień u Motylków

 

  Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Przyniesione przez dzieci owoce uatrakcyjniały nasze zajęcia. Ostatniego dnia odbyła się degustacja. Duża dawka witamin przydała się w tych chłodnych jesiennych dniach. Nie zabrakło też zabaw ruchowych i wspólnego tańca.

 

 


 

 
Jesienne obrazki  Motylków


 


 

 
 Nasze działania rozpoczęły się od przygotowania jeżyka - Julka, któremu naklejaliśmy ubrania zgodnie z aktualną porą roku. Tak wystrojony jeżyk obserwował jak dzieci radzą sobie z wykonywanymi zadaniami - a było ich nie mało. Dzieci utrwalały kolory, przeliczały listki, tworzyły zbiory oraz układały liście zgodnie z podanym wzorem. Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne, które zdobiły naszą szatnię.
 
 

 
 


  

Wrześniowy spacer Kaczuszek 

 

  Na początku roku szkolnego, dzieci z grupy Kaczuszki spacerowały na terenie przedszkola rozwijając umiejętność chodzenia w parach.

 

 


 

 
Drzewko zasad przedszkolaka 

 
 Dzieci z grupy "Kaczuszki" omówiły z Paniami zasady panujące w grupie i podpisały się pod nimi odbijając paluszek- listek na gałązkach drzewka zasad przedszkolaka.
 
 

 
 


  

Jesienna dekoracja 

 

  Dzieci z grupy "Kaczuszki" samodzielnie zebrały szyszki na terenie przedszkola do dekoracji sali.
Koszyki wypełnione szyszkami ozdobiły sale stojąc na parapetach.
Dzieciom sprawiło to wiele radości i wypełniło je dumą.

 

 


 

 
Zabawy z chustą w grupie "Kaczuszki" 
 Zabawa z chustą animacyjną jest świetną zabawą, która uczy współdziałania w grupie i doskonali spostrzegawczość, i refleks.
Podczas zabawy uśmiechy z twarz dzieci nie znikały.
 
 

 
 


  

Urodziny Agatki

 

  W grupie "Kaczuszki" świętowaliśmy trzecie urodziny Agatki !
Dzieci zaśpiewały "Sto lat" dla solenizantki i złożyły życzenia, po czym Agatka poczęstowała dzieci słodkościami.


 

 


 

 
"Kaczuszki" segregują zabawki 

 
 Podczas zajęć tematycznych dzieci miały za zadanie posegregować zabawki, tworząc zbiory (piłki, klocki, auta, lalki)
Wszystkie rączki chętnie pracowały przyklejając zabawki w odpowiednie koła.

 

 
 


  

Urodziny Marceliny w grupie "Kaczuszki"

 

 

 Przyjętym zwyczajem w naszej grupie jest wyróżnienie solenizanta koroną, zaśpiewaniem mu "sto lat" i złożeniem życzeń wraz z całusem. 
Tak więc wszystkie "Kaczuszki" świętowały w tym dniu urodziny Marceliny, podczas wspólnych tańców i poczęstunku.
 


 

 
Motylki poznają znaki drogowe

 

 
 Dzieci z grupy „Motylki” we wrześniu  zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze, dlatego wybrały  się wraz nauczycielką na pobliskie skrzyżowanie w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki zapoznawały się z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych, tj. przejście dla pieszychuwaga dzieci, czy sygnalizacja świetlna. Dzieci obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów. Przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Teraz już wiedzą jak i gdzie można bezpiecznie przechodzić przez ulicę i co nam mówią wybrane znaki drogowe.
 
 


  

Dzień Chłopaka w grupie „Kaczuszki”

 

  W tym dniu szczególnym - września trzydziestego, serdecznie witaliśmy chłopca każdego. Były gorące życzenia, prezenty, tańce oraz słodki poczęstunek. Wszystkie „Kaczuszki” tego dnia bawiły się wyśmienicie.

 


 

 
Koguciki na wycieczce integracyjnej 

 
 Rodzice z grupy Koguciki zorganizowali wycieczkę integracyjną do Dziewoklicza wraz z dziećmi i Pani z grupy. Dzięki cudownej pogodzie pływaliśmy na kajakach, łowiliśmy ryby i korzystaliśmy ze sprzętu sportowego: skoki na trampolinie, huśtawki. Na każdego głodomora czekał przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 
 


  

A u Piesków smaczna zupka z dyni

 

  Smacznym uwieńczeniem i podsumowaniem warzywnego tygodnia w grupie Pieski ,była  niespodzianka przygotowana przez naszą niezastąpioną panią Kasię!!!Kremowa zupka z dyni.Pani Kasiu było pysznie ,smacznie i troszeczkę za mało.Zupka tak przypadła  Pieskom do gustu smakowego ,że prosiły o więcej

 
 
.


 

 
Dzień chłopaka Pieski 

 
 W Dniu Chłopaka w grupie Pieski nie może być nudno. Chłopcy zostali uhonorowani wspaniałymi czapeczkami, dzięki rodzicom dzieci zajadały się przepysznym ciastem, a na koniec nie zabrakło drobnych upominków.

 

 
 


  

Na straganie

 

  Sala pajacyków zamieniła się w stragan z warzywami, dzieci poznały warzywa idąc na zakupy, o które poprosiła Pani :) Następnie wybraliśmy się na targowisko miejskie w Gryfinie, aby wybrać warzywa na następne zajęcia.


 

 
Bezpieczne poruszanie się na drodze 

 
 W grupie Pajacyki poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, poszliśmy na pierwszy spacer ćwicząc prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych, a na koniec każdy dzielny policjant wykonał zadanie ruchowe na torze przeszkód zakończone rozdaniem dyplomów "Jestem bezpieczny na drodze". Nie zabrakło również wyjazdu do Anglii naszymi autobusami.
 
 


 


Jesienny Piknik Integracyjny

 

  5 października w Naszym Przedszkolu odbył się jesienny Piknik Integracyjny. Główną atrakcją pikniku było przedstawienie Teatru Rodziców i nauczycieli pt "Calineczka" oraz występ Przedszkolnego Chóru Przedstawienie przygotowane było z okazji Dnia Dziecka i wystawiane na deskach Gryfińskiego Domu Kultury, teraz po raz pierwszy Tatr Rodziców pokazał swoje przedstawienie szerszej publiczności. Wszystkim bardzo się podobało , usłyszeliśmy nawet deklaracje kolejnych rodziców, którzy chcą się przyłączyć do grupy teatralnej - już serdecznie zapraszamy. Podczas pikniku nie zabrakło oczywiście różnych zabaw dla dzieci, a także pysznej grochówki przygotowanej przez nasze Panie Kucharki oraz kiełbasy i kaszanki z grilla.


 

Warsztaty przyrodnicze w 
Szmaragdowe - Zdroje Gromadka Misia Uszatka i Króliczki były na wycieczce, gdzie w niecodziennych okolicznościach uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych i historycznych. Dzieci zwiedziły powojenne schrony, które obecnie służą nietoperzom do ich hibernacji, miały możliwość zobaczyć nietoperze i poznać ich zwyczaje oraz zweryfikować swoje poglądy o tych latajacych ssakach. Zajęcia urozmaicone były częścią plastyczną i ogniskiem.
 
 

 


  

"Zajączki" występują na Nabrzeżu

 

  24 września na Nabrzeżu odbyło się widowisko historyczne  "Orły nad Nijmegen", pokaz został poprzedzony występami artystycznymi , w których brały udział wszystkie gryfińskie przedszkola. Nasze przedszkole reprezentowała grupa "Zajączki" Dzieci pięknie prezentowały się na scenie, za co otrzymały gorące brawa od licznie zgromadzonej  publiczności.


 

 
Jesienne zabawy w grupie Króliczki 

 
 Tydzień jesiennych zabaw rozpoczęliśmy w Parku Miejskim, przyglądając się zmianom jakie tam nastały. Poznaliśmy kilka drzew liściastycz i iglastych oraz ich owoce. Wiemy również, które grzyby są trujące a które jadalne.  

 

 
 


  

Dzień Chłopaka w gr. Króliczki

 

  W tym szczególnym dla chłopców dniu, dziewczynki i Panie miały wiele atrakcji dla chłopców, m.in śpiew, taniec i pamiątkowe medale z napisem "SUPER CHŁOPAK" oraz własnoręcznie udekorowane przez dziewczynki papierowe krawaty.


 

 
Wizyta u Burmistrza 

 
 Dzieci z grupy Zajączki odwiedziły Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie. Zostały zaproszone do gabinetu Pana Burmistrza. Teraz już wiedza na czym polega praca burmistrza i jak jest ważna dla naszego miasta.
 


  

Dzień chłopaka w grupie Kotki

 

  Jak co roku w gr. "Kotki" obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Chłopcy wzięli udział w różnych konkursach. Było bardzo zabawnie dziewczynki dopingowały chłopców podczas konkursów. Na dzieci czekał mały poczęstunek - babeczki upieczone przez mamę Kacpra i cukierki.


 

 
Międzynarodowy Dzień Kropki 

 
 "Nasze Przedszkole 15 września zamieniło się w wielką pracownię artystyczną. Dzieci jako uczestnicy Międzynarodowego Dnia Kropki tworzyły swoje prace na wzór małej Vashti - dziewczynki, która uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę, zaczynając od namalowania małej kropki."
 


  

Króliczki poznały żurawie

 

  Pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych gościli w naszej grupie. Dzieci poznały zwyczaje żurawi, środowisko,w którym żyją, obejrzały galerię zdjęć tych ptaków i wykonały prace plastyczne pod kierunkiem pań z ZPK. Pracownikom ZPK bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody.


 

 
Wycieczka grupy Gromadka Uszatka
 

 
 Na zaproszenie mamy Zuzi Bator nasza grupa pojechała na wycieczkę do magazynów zbożowych, gdzie pracuje własnie Pani Katarzyna jako laborantka. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeliśmy pomieszczenie , gdzie badane jest zboże, oraz pomieszczenia magazynowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ogromne maszyny, w których mieliśmy okazję zasiąść.Ponieważ był to akurat Dzień kropki to i atrakcji kropkowych nie brakowało i relacja jest z kropkami w tle. 

 Pani Katarzynie Bator serdecznie dziękujemy.
 
 


  

Sprzątanie świata- Grupa " Zajączki"

 

  Jak co roku, w trosce o czystość naszej planety,  dzieci z grupy " Zajączki" przyłączyły się do akcji Sprzątania świata. Dzięki zaangażowaniu i entuzjazmowi dzieci, park w Gryfinie w szybkim tempie oczyszczony został ze zbędnych śmieci.


 

 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 
 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które zostało ustanowione przez Sejm po to, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.W tym szczególnym dniu dzieci z naszego Przedszkola były wyjątkowo szczęśliwe i zadowolone, ponieważ obchodziły swoje święto.Specjalnie na tę uroczystość na grupach przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania , wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Nie zabrakło radości, uśmiechu, piosenek i zabawy oraz słodkiego poczęstunku. W stronę nieba został wypuszczony symboliczny balonik z życzeniami od Misia Uszatka dla dzieci kochających swoje przedszkole.Wszystkim przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

 

 


  

Pajacyki grają w bezpieczeństwo

 

  Dzieci z grupy Pajacyki odwiedził pan policjant - Rafał Gnap. Zaproponował przedszkolakom, by zagrały z nim w grę na temat bezpieczeństwa. Pajacyki podjęły wyzwanie. Poznały zasady i reguły bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez pasy; zachowania nad wodą, w domu , na rowerze , na łyżwach oraz w przedszkolu. Dziękujemy serdecznie panu policjantowi za mile spędzony czas.


 

 
Zabawy Pajacyków z piłką 
 "Skacze piłka po podłodze - klap, klap, klap;
gdy do ciebie rzucę piłkę to ją łap.
Skacze piłka po podłodze - stuk, stuk, stuk;
gdy nie złapiesz to ucieknie chociaż nie ma nóg..."
Wspaniałą zabawę z piłką w roli głównej miały dzieci z grupy Pajacyki. Rywalizacja w zawodach, szansa strzelenia gola do bramki i zdobycie pucharu, wywołały uśmiech na buziach małych sportowców. Dzieci serdecznie dziękują panu Rafałowi Gnapowi za możliwość odbycia treningu sportowego.
 


  

Urodziny Lenki

 

  " W grupie Pajacyki pierwsze świętowanie, urodzinki obchodziła nasz Lenka. Zajadaliśmy pyszny tort, a po nim niespodziankę przygotowała dla Nas Mama Szymona czytając nam ciekawe bajeczki :) Grupa Pajacyki bardzo dziękuje za wspaniałe chwile z książeczką."


 

 
"Bezpieczna droga do Przedszkola " 
 Koguciki na zajęciach o bezpieczeństwie gościły p.Rafała, który jest policjantem. Dzieci wysłuchały bajki o policjantach i wszyscy wspólnie porozmawialiśmy jak powinna wyglądać ,,bezpieczna droga do przedszkola'. Na podsumowanie zajęć wszystkie dzieci wzięły udział w grze, w której każdy doskonale odpowiadał na swoje pytania dotyczące bezpieczeństwa.
 
 W ramach podziękowania ,,Koguciki'' wręczyły p. Rafałowi drobny upominek.
 


  

"Koguciki" pieką babeczki

 

  Dzieci z grupy ,,Koguciki'' uwielbiają wypieki, więc postanowiliśmy wspólnymi siłami upiec babeczki. Każdy miał w tym swój udział, nie tylko w jedzeniu :)


 
  


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5