Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016Raport SEO

 

 

 


      


 


 

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2016/2017

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
- Maj - Czerwiec

 

Święto Misia Uszatka


 
 W październiku swoje święto miał nasz kochany miś - Miś Uszatek. Patron naszego przedszkola odwiedził przedszkolaków, gdzie każdy przygotował dla niego pełno atrakacji.
 
 


 


Pluszowy Miś

 
  Święto Pluszowego Misia jest bardzo ważnym wydarzeniem w naszym Przedszkolu, w tym dniu przedszkolaki przyniosły swoje przytulanki i razem z nimi wyjątkowo i twórczo spędzili ten dzień.


 

 

Dzień Dyni w grupie „Pieski”
 

 

 
 W tym dniu w naszej grupie
dominował kolor pomarańczowy.
Oglądaliśmy różne dynie, zajrzeliśmy
do środka , malowaliśmy kolorowankę,
a kilka dni wcześniej jedliśmy pyszną i
i zdrową zupę dyniową.
Dowiedzieliśmy o dyni wiele ciekawych
rzeczy i doskonale się bawiliśmy.

 
 


 

Przedszkolny kącik wymiany książek dla dzieci i dorosłych w Przedszkolu Misia Uszatka.

 
                  Szanowni Rodzice!
W  tym roku szkolnym rozpoczynamy akcję
PRZEDSZKOLNY KĄCIK WYMIANY KSIĄŻEK DLA  DZIECI I DOROSŁYCH.

                                        Czytaj więcej


 

 
Pajacyki
 

 
 Pajacyki uwielbiają swoje przedszkole - zobaczcie za co :)
 
 


  

Dzień Dyni w Motylkach

 

  Dzieci z grupy "Motylki", ubrane na pomarańczowo bawiły się tego dnia wesoło. W kolorowej sali , udekorowanej pomarańczowymi balonami, odbywały się "dyniowe zabawy"-tj.:przekładanie dyni nad głową, pomiędzy nogami czy wybieranki z dynią. Dzieci kolorowały prawdziwe dynie mazakami i wycinały malowanki z kartonu. Słodkiego poczęstunku nie zabrakło.


 

 
Dzień Dyni w grupie 
Gromadka Misia Uszatka 

 
  W ostatni dzień października obchodzimy dzień dyni, mata to idealna pomoc do naszych działań, wiec, układaliśmy historyjkę obrazków -jak rośnie dynia, było klasyfikowane , liczenie a potem dyniowe stworki. Dzień wcześniej powstały piękne lampiony do dekoracji. Było pomarańczo i dyniowo.

 
 


  

Tydzień kodowania w Gromadce Misia Uszatka

 

  Nasza grupa wzięła udział w Europejskim tygodniu Kodowania, oczywiście działaliśmy na macie i tablecie. Układaliśmy drogę dla Fuuzziego z aplikacji Kodable, a także drogę dla liter do imienia, mata przydała się również do podziału owoców oraz układania sylab. Na zakończenie otrzymaliśmy Certyfikat dla grupy i Przedszkola


 

 
Miś Ksawery w Gromadce Misia Uszatka
 
 Tym razem zawitał do nas Miś Ksawery z Częstochowy , dzieci postanowiły zbudować dla niego mebelki ,żeby miał gdzie siedzieć , spać oraz nawet pooglądać telewizję. Na telewizje u nas mało czasu można znaleźć, albo wcale, bo Gromadka Misia Uszatka uwielbia popołudniowe spotkania przy kominku. Misiowi bardzo się spieszyło bo musi jeszcze dużo dzieci odwiedzić, żeby zdążyć wrócić do swojego przedszkola na święto Wszystkich Misiów -25 listopada,więc pojechał dalej w drogę, a my czekamy na następnego Misia Podróżnika.

 
 


 

Kodowanie w Gromadce Misia Uszatka

 

  Nasza grupa bardzo często wykorzystuje mistrzowska matę do różnych zajęć-tutaj dodawaliśmy oraz bawiliśmy sie w pacanie-dodawanie, to zabawa podczas, której dzieci maja za zadanie pacnąć wynik dodawania . Emocje były spore , rywalizacja zacięta ale najważniejsze , że dobrze bawiliśmy się dodając.


 

 
„Kaczuszki” poznają warzywa


 
 W drugim tygodniu października na zajęciach w grupie „Kaczuszek” gościły kolorowe warzywa. Dzieci miały okazję utrwalić ich nazwy, a także poznać ich kształt, kolor, zapach i smak. Ugotowały z nich „papierową zupę”. Dowiedziały się również, że jedzenie warzyw dostarcza człowiekowi wielu witamin, które są niezbędne do zachowania zdrowia.
 

 
 


  

Święto dyni

 

  28 października „Kaczuszki” obchodziły w swojej sali „Święto Dyni”. Wszystkie dzieci ubrane były na pomarańczowo, a niektóre nawet przebrały się za dynie, dzięki czemu czuliśmy się jak na dyniowej grządce. Odbyły się zawody w podawanie „zgniłej dyni” oraz degustacja soku i pestek z tego pysznego warzywa. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne wyklejając dynię pomarańczowymi paseczkami z papieru. Tego dnia humory dopisywały wszystkim.

 


 

 
Park oczami Pajacyków


 
 "Jesień, to już jesień..."
Pajacyki wybrały się do Miejskiego Parku w Gryfinie. Jakże były zdziwione, gdy ujrzały piękne, wysokie drzewa z których leciały kolorowe liście. Oczywiście nie byłoby zabawy bez rzucania liści w górę...
 

 
 


 


Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Pajacyki

 

  My maluchy przyrzekamy być od dzisiaj przedszkolakami:
- nie grymasić i nie szlochać, zawsze swoje panie kochać;

- grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka;

- nauczymy się dziękować i porządnie się zachować;

- od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami.
PRZYRZEKAMY

W bajkowym nastroju, w świecie magii i czarów Pajacyki złożyły Wróżce przyrzeczenie. Od tego momentu stały się oficjalnie Przedszkolakami. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na naszą uroczystość. Małym i tym dużym AKTOROM dziękujemy za przepiękny występ,a rodzicom za słodki poczęstunek.

 


 

 
"Najsmaczniejsze ciasto w świecie..."
- tak,tak,tak.


 
  Pajacyki postanowiły skorzystać z darów jesieni i wzięły się za pieczenie ciasta z jabłkami. Zabawa podczas przygotowania była przednia ale najlepsze było pałaszowanie ciacha. Wszystkie buzie oblizywały się ze smakiem.
 
 
 


  

Dzień Dyni w grupie Pajacyki

 

  Dzieci z grupy Pajacyki poznały jakie rodzaje, kształty i kolory mogą mieć dynie. Następnie zabraliśmy się za tworzenie wielkiej grupowej dyni, która ozdobiła naszą szatnię.

 


 

 
Jesienna wycieczka do lasu 
 Dzieci z gr. Zajączki i Koguciki podziwiały w Puszczy Goleniowskiej piękno jesiennej przyrody. W programie zajęć znajdowała się prelekcja filmu , zwiedzanie ekspozycji przyrodniczych, zajęcia terenowe na ścieżce dydaktycznej, zabawy, pieczenie kiełbasek przy ognisku.  Wszystko zgodnie z hasłem  "Poznać, przeżyć, zrozumieć".
 
 

 
 


 

Grupa "PIESKI" piecze ciasto

 

  W związku z omawianym tematem
postanowiliśmy upiec ciasto drożdżowe
z owocami. Wszystkie dzieci były bardzo
zaangażowane w przygotowanie ciasta.
Jedne wsypywały mąkę do miski, inne
mieszały, wlewały ciasto na blachę ,
kolejne układały połówki śliwek na ciasto.
Wszystkie czynności sprawiły dzieciom
wiele radości. Zapach drożdżowego
ciasta, który roznosił się po całym
przedszkolu wyostrzył nasze apetyty.
W końcu doczekaliśmy się
najprzyjemniejszego momentu - degustacji
ciasta. Ciasto owocowe wszystkim dzieciom
bardzo smakowało, o czym świadczyły
puste talerzyki.
 

 


 

 
"Pieski" w pracowni plastycznej
w Młodzieżowym Domu Kultury 

 
 11 października udaliśmy się do
pracowni plastycznej, w której
prowadzi zajęcia plastyczne
p. Małgosia Ragan.
Dzieci najpierw wysłuchały
krótkiej historii "Pałacyku pod
lwami", a następnie zwiedziły
pracownię, obejrzały jej wyposażenie
i dowiedziały się do czego służy.
Zadaniem dzieci było ozdobienie
pastelami olejnymi szablonu słonia.
Dzieci z wielką z wielkim zainteresowaniem wzięły się do pracy. Gotowe prace zostały
wyeksponowane na tablicy naszej grupy.Zapraszamy do oglądania.
Dziękujemy p. Małgosi za możliwość
wzięcia udziału w zajęciach plastycznych
w Młodzieżowym Domu Kultury.


 
 


  

A to my Pieski w poszukiwaniu polskiej złotej jesieni

 

 

 


 

 
Zdrowe kanapki "Kotków"


 

 
 Jesteśmy zdrowi, gdy zdrowo się odżywiamy!  Dzieci z grupy Kotki samodzielnie przygotowywały kanapki na śniadanie- celem było promowanie dobrego odżywiania. Każda kanapka była inna. Dzieci zjadły wszystko ze smakiem.
 
 

 
 


  

Dzień Edukacji Narodowej

 

  Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto wszystkich osób pracujących w przedszkolu. Grupa Gromadka Misia Uszatka przygotowała program artystyczny specjalnie na te okazję. były piosenki , taniec i okolicznościowe wiersze dla wszystkich pracowników naszej placówki.

 

 


 

 
Króliczki i Gromadka Uszatka w Świdwiu


 


 

 
 To już kolejna wspólna wycieczka tych dwóch grup, tym razem wybraliśmy się do Ośrodka Dydaktyczno - Muzealnego w Świdwiu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji o zwierzętach zamieszkujących teren rezerwatu przyrody, były zagadki konkursy, oraz spacer po okolicy.Na naszą wycieczkę wybrał się również Miś Henio z Kolbuszowej, uczestnik Ogólnopolskiego programu rozwoju czytelnictwa i współpracy miedzy przedszkolami. Na zakończenie wspólne ognisko.  
 
 

 
 


 


 

Mis Henio z Kolbuszowej w naszym Przedszkolu

 

  Miś Henio z Kolbuszowej przyjechał do nas akurat , gdy wyruszaliśmy na wycieczkę do Świdwia, dzieci postanowiły , ze trzeba go koniecznie wziąć, żeby się nie nudził sam w Przedszkolu . Dopiero następnego dnia odbyło się uroczyste powitanie , a okazje były dwie , oprócz własnie wizyty naszego przemiłego gościa urodziny obchodziła Maja. Tradycją w naszej grupie jest jest uroczyste odśpiewanie stoa lat przy "torcie i świeczkach", czyli rozłożonej chuście i bum bum rurkach, więc sto lat śpiewaliśmy i Mai i Heniowi, a później oczywiście czytanie przy kominku.Henio odwiedził również grupę Kotki i Króliczki, gdzie również oczywiście słuchał z dziećmi bajek. Oczytany Heniu wyruszył w dalsza drogę do Przedszkola w Suchej Beskidzkiej.

 

 


 

 
Mały Miś w świecie wielkiej literatury 

 
 Nasze Przedszkole bierze udział w Ogólnopolskiej programie rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami - grupa Gromadka Misia Uszatka jest koordynatorem tej wspaniałej akcji.
Jako pierwsze zawitały do nas zawitały dwa misie, Miś Całusek z Trzebini oraz Miś Bazyli z Oleśnicy. Dzieci były zachwycone, każdy chciał je przywitać , obejrzeliśmy sobie miejsca , skąd przyjechały do nas, a następnie zapoznaliśmy z naszym Patronem Misiem Uszatkiem, wspólnie wszyscy wysłuchali opowiadań o przygodach Misia Uszatka.Misie zawitały równiez do grupy Kotki i Zajączki
Wszystkie trzy Misie wyruszyły w dalsza podróż do Przedszkola w Suchej Beskidzkiej
 


 
 

Bezpieczeństwo dzieci na drodze

 

  Dzieci z grupy Kotki poznawały zasady bezpieczeństwa na drodze. Naszym gościem była pani Alicja Kubiak ze Straży Miejskiej w Gryfinie. Pani Alicja przyniosła ze sobą interesujące pomoce dydaktyczne, które pomogły dzieciom zrozumieć i zapamiętać zasady właściwego zachowania się na drodze. Dzieci otrzymały w prezencie odblaski, które powinny zostać przymocowane np. do kurtki czy plecaka. Dzięki tym odblaskom dzieci będą lepiej widoczne na drodze, a tym samym bezpieczniejsze!

 

 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5