Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016Raport SEO

 

 

 


      


 

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W
 SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych w szkołach podstawowych zostaną określone do dnia 15 kwietnia 2017 roku.

Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59)
- Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe
(Dz. U. z 2017 r., poz. 60).

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2016/2017

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
- Maj - Czerwiec

Warsztaty teatralne z panem Krzysztofem Gajewskim

 28 lutego miało miejsce niezwykle interesujące wydarzenie. Poranek tego dnia minął przedszkolakom wokół niezwykle kreatywnych artystycznych i twórczych doświadczeń. Dzieci z najstarszych grupy miały przyjemność współpracować z Panem Krzysztofem Gajewskim nad tworzeniem prawdziwego przedstawienia teatralnego pt. „Smok”.

Była to niezwykła opowieść o przyjaźni smoka zamieszkującego wulkaniczną wyspę i pilota, który lądując awaryjnie dotarł przypadkowo właśnie na smoczą wyspę.

Warsztaty teatralne, w których starszaki wzięły udział, pozwoliły im zaprezentować się w roli prawdziwych aktorów. Powodem do dumy, wartym zaznaczenia, jest fakt, że dzieci „chwyciły” scenariusz w bardzo krótkim czasie i chwilę później były już gotowe, by wbiec na scenę i zrobić furorę jako aktorzy. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role – wykorzystując swój wdzięk, temperament i oczywiście umiejętności aktorskie.


  

Zabawy matematyczne "Piesków"

 

  Grupa "Piesków" chętnie bierze
udział w zabawach matematycznych.
Klasyfikowanie, liczenie nie sprawia im
kłopotu. Podczas omawiania tematu
"Robimy zakupy" ćwiczyliśmy także
umiejętność posługiwania się nożyczkami, wypełniliśmy po brzegi nasze kosze "zakupami"

 


 

Goście w grupie "Pieski"


 Dzieci z grupy "Pieski" odwiedziła Pani
Alicja ze Straży Miejskiej oraz Pan Hubert policjant oraz jego podopieczna - suczka "Gaja". Podczas spotkania rozmawiano o bezpiecznej drodze do przedszkola oraz o tym na czym polega służba policjanta i psa, a także o bezpiecznym zachowaniu w pobliżu psa. Dzieci z naszego przedszkola na pewno długo będą pamiętały tą nietypową wizytę.Było to bardzo udane spotkanie.


 
 

"Pieski" w Bibliotece

 

  Grupa "Pieski" udała się na
wycieczkę do Miejskiej Biblioteki
w Gryfinie. Spotkaliśmy się z ciepłym
i życzliwym powitaniem przez kierownika
oddziału dziecięcego P. Mariusza Kiełtykę.
Przedszkolaki z wielką radością i zapoznały
się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro
z nich bywało wcześniej w bibliotece, jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Było ciekawie i bardzo interesująco. Dzieciom spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można się świetnie bawić oraz sympatycznie spędzić czas.


 

Grupa Misie I A - Walentynki


 I kochają się te Misie, przytulają swoje pysie... - zabawy walentynkowe


 

Zbierz obrazki 

 

  To kolejna gra naszej Gromadki inspirowana stekeezami, które namiętnie zbierają ostanio dzieci. Dzieci podzielone na grupy mają za zadanie "zebrać" komplet 9 mistrzowskich obrazków umieszczonych na macie . Aby zdobyć obrazek drużyna rzuca dwiema kostkami cyfry wyznaczają miejsce na planszy, gdzie ma stanąć maskotka, obrazek można zabrać lub zaznaczyć na swojej karcie - my wybraliśmy te drugą opcję . Jeśli na polu na którym stanęliśmy jest obrazek , który mamy juz zaznaczony na karcie,  niestety tracimy kolejkę.  Dzieciom zabawa bardzo się podobała na pewno do niej wrócimy i polecamy wszystkim , nie trzeba mistrzowskiej maty , tylko kartki , kredki oraz dwie kostki i juz zabawa gotowa.


 

Feryjne kodowanie w grupie Gromadka Uszatka


 Nie było nudy podczas ferii, oprócz zabaw na macie, dzieci kodowały wymyślone przez siebie obrazki,chętne dzieci układają stolikowe sudoku, tworzyliśmy również kosmiczną wyprawę w aplikacji scretch junior


  

G jak gra

 

  Wbrew pozorom to nie było łatwe zadanie, najpierw dzieci miały za zadanie narysować coś na literę G, następnie juz przy macie dzieci miały za zadanie rozmieścić swoje litery wg wymyślonego przez koleżankę lub kolegę  kodu (tak jak w grze w statki). Po małej modyfikacji - dołożenia pól-powstała nam gra, podczas której trzeba było zebrać wszystkie litery G na wyznaczonym polu


 

Zabawy na macie Gromadki Misia Uszatka


 Pierwszy dzień ferii i pierwsze wyzwania,  dzisiaj tworzyliśmy obrazki wg kodu, oraz odwzorowanie ,na koniec dzieci postanowiły same stworzyć rysunki -następnie dzieci zapisały  (zakodowaly)ten rysunek (no nie całą grupą , ale zabawa była swietna). 


 Walentynkowe życzenia od grupy Gromadka Misia Uszatka

 
  Nasza grupa Walentynowe życzenia stworzyła w aplikacji Scretch Junior
 


 


 

Opowieści o Afryce  grupie Koguciki


 W piątek 10 lutego, Koguciki miały kolejnego gościa. Był to tata naszej Elenki. Opowiadał nam o swoim pobycie oraz pracy w Afryce. Obejrzeliśmy przepiękne zdjęcia oraz filmy. Na koniec nie obyło się również bez pytań, jakie zadawały dzieci :)


  

Ciekawi goście u Kogucików

 
  Ostatnio na zajęciach grupę Koguciki odwiedzili bardzo ciekawi goście - p. Alicja ze straży miejskiej oraz p. Hubert z policji wraz ze swoją partnerką do pracy - Gają. Tematem zajęć było bezpieczeństwo oraz prawidłowe zachowanie wobec obcych psów. Pan Hubert opowiadał jak wygląda na co dzień Jego praca z psem. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach oraz miały możliwość bliższego poznania ,,Pani policjantki'' :) W podziękowaniu zostały wręczone drobne upominki.
 

 

Zabawy z literami w grupie Gromadka Misia Uszatka


 Trochę na poważnie , trochę na wesoło,  najważniejszy jest cel - poznawanie liter oraz przygotowanie do czytania . 


 Malujemy jak Wyspiański

 
  Grupa Gromadka Misia Uszatka postanowiła zamienić się w artystów malarzy i sprobować malować jak Stanisław Wyspiański. Najpierw poznaliśmy sylwetkę malarza oraz dowiedzieliśmy co najbardziej lubił malowac, a następnie każde dziecko wybrało sobie temat pracy i wzięlismy się do malowania. Najpierw powstały szkice, a następnie piękne obrazy. 
 


 

 
Doświadczenia w grupie Gromadka Misia Uszatka


 
 Dopóki jeszcze było troszkę śniegu postanowiliśmy zbadać go,  czy jest zimny, czy jest czysty,  czy wata potrafi zatrzymac zanieczyszczenia, czy szybciej rozpuszcza się w zimnej czy ciepłej wodzie, czy pływa w wodzie no i czy można go zabarwić.  Doświadczenia bardzo nam się spodobały,  ciekawe co będziemy następnego badać?
 


  

Bezpieczne zabawy zimą w grupie Gromadka Misia Uszatka

 
  Tym razem nasza grupa bezpieczna zabawę przedstawiała na tablecie w aplikacji Scratch junior. Oj zanim ubralismy ciepło Kotka duszka i posadzilismy bezpiecznie na sanki....nie było łatwo ,ale daliśmy radę,  Kotek  ciepło ubrany, bezpiecznie zdążył zsiąść z sanek przed drzewem . Zajęcia zakończyliśmy  zabawą ruchową w przenoszenie papierowych śnieżynek.
 


 

 
Zaczarowana tęcza misiów - Rytmika 

 
 
 
 


 

Język Niemiecki w Naszym  Przedszkolu

 


 
  


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5