Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016Raport SEO

 

 

 


      


 

 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2016/2017

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
- Maj - Czerwiec
  

Andrzejki w Pajacykach

 

    Pajacyki postanowiły w Andrzejki powróżyć nietypowo i twórczo... praca z tuszem


 

 
Andrzejki u „Kaczuszek”


 
 30 listopada 2016 r. u „Kaczuszek” odbył się Bal Andrzejkowy.
Dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw. Mogły poznać m.in.
„kim będą w przyszłości” oraz „co muszą zmienić w swoim życiu, aby nie spotykały ich żadne smutki”. Były również wspólne tańce oraz konkursy. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.
 


  

Zabawy Andrzejkowe Piesków i Motylków

 

  Czary, mary, czary, mary, aby się wróżby spełniały

Tymi słowami dzieci z grupy Motylki i Pieski rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło do miski z wodą swój dar grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. W tajemniczy nastrój i świat magii wprowadził nas blask świecy płonący w lampionie. Przedszkolaki poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby m. in. kim będziesz w przyszłości, kolor prawdę ci powie, wróżby z butami oraz serduszka
z imionami koleżanek i kolegów. Wszyscy bawiliśmy się super, tańczyliśmy, a na koniec zasiedliśmy do wspólnego stołu, na którym czekał na nas słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. To był bardzo fajny i wesoły dzień.


 

 
Grupa Kotki w Klubie sportowym


 
 Nasza grupa została zaproszona na zajęcia do Uczniowskiego Klubu Sportowego KAMIKAZE gdzie mogliśmy obejrzeć chwyty samoobrony pokazane przez uczniów z klasy policyjnej. Dzieci również mogły nauczyć się kilku chwytów. Było przeciąganie liny, mały poczęstunek i chwila na dowolna zabawę. 
 


 Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 

 
 W naszym przedszkolu, gdzie prawa dziecka są priorytetem, dbamy szczególnie o ich przestrzeganie, a także o wyposażanie dzieci w odpowiednią wiedzę i umiejętności, związane z tymi prawami.Dzień 20 listopada jest na stałe wpisany do kalendarza uroczystości przedszkolnych, jako Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.W tym roku oprócz zajęć we wszystkich grupach wiekowych na temat praw dziecka, wyszliśmy poza przedszkole i przemaszerowaliśmy ulicami miasta zaopatrzeni w transparenty propagujące  prawa dziecka. Zatrzymaliśmy się przed Urzędem Miasta i Gminy, kilkuosobowa delegacja odwiedziła burmistrza, by wręczyć mu list od dzieci, w którym dzieci przypominają o swoich prawach. Pan burmistrz zaprosił dzieci na debatę o prawach dziecka i zapewnił, że władze miasta je respektują. Dzieci obiecały wypełniać swoje obowiązki i szanować prawa innych. Dzieci zebrały wiele uśmiechów od mieszkańców miasta.
 


 

 
Motylki w Bibliotece

 
  Dzieci wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach czytelniczych prowadzonych przez p. Mariusza K. Celem naszych spotkań jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych. Pan Mariusz udzielił nam  podstawowych wskazówek dotyczących korzystania z księgozbioru, zachęcał nas do częstego sięgania po książki i odwiedzania biblioteki. Dzieci miały możliwość obejrzenia wielu książek przygotowanych na nasze spotkanie, wysłuchały też bajki połączonej z mini – teatrzykiem w wykonaniu p.
Mariusza. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, które uatrakcyjniły nasze spotkanie.
 


 Dzień Pluszowego Misia

 

Miś jest mały i kudłaty
Miś jest fajny i puchaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.
 

 Dzień Pluszowego Misia obchodził już 111 urodziny. Dzieci lubią to święto bardzo, bo przecież kochają swoje milutkie i mięciutkie misie.
  


 

 
Czyste rączki w grupie Pajacyki

 
 Dzieci z grupy Pajacyki utrwaliły wiadomości dotyczące zalet posiadania czystych rączek, biorąc udział w przedstawieniu, w którym główne rolę grały: biała rękawiczka lubiąca się myć oraz czarna rękawiczka, która myć się nie cierpiała. Przedszkolaki nauczyły brudną "aktorkę" myć prawidłowo ręce.
 


 


Pajacyki odwiedziły Komendę Policji

 
   Dzięki uprzejmości Pana Derenowskiego oraz Pana Gnapa (za co serdecznie dziękujemy) Pajacyki miały możliwość odwiedzenia Komendy Policji w Gryfinie. Poznały psa policyjnego, obejrzały ważne pomieszczenia w budynku, miały możliwość wsiąść do radiowozu oraz łódki policyjnej. Zapoznały się z umundurowaniem oraz sprzętem potrzebnym w pracy policjanta. Na zakończenie odcisnęły dłoń, aby zobaczyć swoje linie papilarne.

 


 

 
Pierwsza wycieczka grupy Pajacyki

 
  Pajacyki wyruszyły w swoją pierwszą podróż autokarem, aby poznać faunę i florę jesieni w Krzywym Lesie w Nowym Czarnowie. Posłuchały historii tajemniczych drzew oraz wykonały specjalne zadania przygotowane w celu zaznajomienia się ze skarbami lasu. A na koniec wycieczki urządziły mały piknik zachowując szczególną uwagę na prawidłowe zachowanie się w lesie oraz zadbały o porządek.
 
 


 


Andrzejki w grupie Gromadka Misia Uszatka

 
   To było nietypowe spotkanie Andrzejkowe, bo zamiast tradycyjnych wróżb graliśmy w grę Andrzejkową. Tym razem mistrzowska mata zamieniła się w pole do gry -każdy klucz to możliwość wybrania sobie wróżby dla drużyny, każde kolorowe pole to losowanie zadania matematycznego. Była i  zabawa i była nauka, przede wszystkim cierpliwości, czekania na swoja kolej, z tym nasza Gromadka naprawdę już sobie dobrze radzi. Było również dużo śmiechu i dobrej zabawy, gdy okazało się , że zawodem przyszłości dla dziewcząt okazał się hydraulik bądź drwal, ciekawe, że chłopcom baletnica nie wyszła. 


 

Niespodziewana wizyta Burmistrza 

  Zajączki na placu zabaw odwiedził Burmistrz. Krótko z dziećmi porozmawiał i życzył wesołej zabawy.
 


 

Doświadczenie u króliczków

 
  Wspólnie robiliśmy eksperyment przy pomocy wody, oleju, octu i sody. Potrzebna była również bibuła Aby uzyskać kolor. Przy odpowiednim połączeniu składników uzyskaliśmy kolorowe pęcherzyki powietrza.

 


 

 
Dzień Życzliwości
 w "Motylkach " i "Kaczuszkach"
 
 21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym.Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy także co oznacza „być dobrym kolegą/koleżanką” oraz co należy zrobić, aby uczcić to święto? Z tej okazji dzieci z grupy "Motylki", wykorzystując zabawy, spotkały się z koleżankami i kolegami z grupy "Kaczuszki". Przypomnieliśmy sobie także magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam", "uśmiechnij się" czy "życzę miłego dnia!".
 


 

Spotkanie z Melanią Kapelusz

 
   Grupa Gromadka Uszatka spotkała się w bibliotece z autorką książek dla dzieci Melanią Kapelusz . To niezwykle ciekawe, najpierw w przedszkolu poznaliśmy książkę panie Melanii, a później  mieliśmy okazje się z nią spotkać -zakupiliśmy również książkę dla naszej grupy pt Krasnoludki z autografem pisarki.Dzieci wysłuchały również fragmenty książki w wykonaniu autorki, dowiedziały się, gdzie można spotkać i skąd się biorą dobre maniery.

 


 

 
Miś Stefanek odwiedza 
nasze Przedszkole

 
 Tuz przed Świętem Pluszowego Misia zawitał do nas Mis Stefanek, pozaglądał do grup, pośpiewał, poprzytulał się do dzieci i pojechał dalej , chciał zdążyć na Święto do następnego przedszkola.
 


 

11 Listopada

 
   Dzień 11 listopada to Święto Niepodległości. W naszym przedszkolu zaczęliśmy świętowanie już dzień wcześniej, poprzez uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych dotyczących tego wydarzenia. Dowiedzieliśmy się, że dawno temu nasza ojczyzna została „podzielona” i nie było jej na mapie Europy ale dzięki odważnym żołnierzom udało nam się odzyskać wolność. Dzięki zajęciom wiemy jaką postawę należy przyjąć podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego, znamy także symbole narodowe Polski, czyli: flagę, godło i hymn. Tradycyjnie również udaliśmy się w pochodzie z kotylionami na plac Sybiraków aby tam uczcić to ważne dla każdego Polaka święto.


 

 
Miś Kolorek z Żor w naszym przedszkolu

 
  Nasze przedszkole odwiedził kolejny już miś KOLOREK z Żor, w grupie Kotki przeczytał książkę pt."Król naszego lasu", w Grupie Gromadka Uszatka opowiadanie Melanii Kapelusz -Z pamiętnika pewnego Świerszczyka. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadanie. Miś udał się nawet z nami na plac Sybiraków aby upamiętnić Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
 


 

"Króliczki" wysłały listy do rodziców

 
   Dzieci wykonały historyjki obrazkowe pt. "Mój dzień w przedszkolu", które drogą pocztową trafiły do rodziców. Dzieci już wiedzą, że list musi być zaadresowany oraz musi posiadać znaczek pocztowy, same wrzuciły swoje listy do skrzynki pocztowej. Zobaczyły też, jak wygląda praca na poczcie. Później wraz z rodzicami oczekiwały listonosza.

 


 

 
Wycieczka do Krzywego Lasu 
 Jesień jest przepiękną porą roku.Szczególnie urzekający jest las jesienią. Pajacyki postanowiły odwiedzić jeden z najdziwniejszych lasów w Polsce- to Krzywy Las. Poznając historię tego miejsca świetnie się przy tym bawiły. Nie zabrakło ćwiczeń i zadań. Na koniec wszystkie ze smakiem zajadały przywiezione sobą smakołyki. W lesie smakuje najlepiej... 
 
 


 


Pamiętamy o tych którzy już odeszli.

 
   W nawiązaniu  do  Święta Zmarłych oraz zbliżajcego się Święta Niepodległości dzieci z grupy Pieski odwiedziły cmentarz.

 Celem wizyty było oddanie  hołdu żołnierzom poległym w czasie ll wojny światowej ,zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych.
 


 

 
Pieski i Pszczółki z wizytą 
w Chlebowym Domu
 
 Aby bliżej poznać proces pieczenia ciast i wypieków chleba Pieski i Pszczółki  odwiedziły Chlebowy Dom w Marianowie .Dzięki uprzejmości gospodarzy  przedszkolaki miały możliwość zwiedzić piekarnię, zapoznać się z pracą piekarza oraz poznać pełny  cykl powstawania pieczywa od mąki po cieplutko  bochen świeżego  chleba. Dzieci nauczyły się rozróżniać gatunki zbóż ,dowiedziały się jakie powstają z nich rodzaje mąki .Przekonały sie która z nich jest najzdrowsza i dlaczego.Dzieci miały możliwość zmielić ziarno .Kolejną atrakcją była zabawa w piekarza przy wielkim wspólnym stole .Dzieci otrzymały   bryły drożdżowego ciasta i zaczęła się ciekawa praca. Z wielką radością i zaangażowaniem tworzyły rogale,drożdżowki i ciasteczka. Samodzielnie wyrabiały i  formowały chleb. Wszystkie wypieki dzieci zabrały ze sobą do domu .Mamy nadzieję, że wszystkim smakowały! Po pracowitych warsztatach czekała na dzieci niespodzianka- przejażdżka bryczką,a po powrocie gorąca pizza prosto z pieca.
 


 


Motylki kodują

 
   Dziś na naszą matę edukacyjną Pani Jesień wysypała kolorowe liście. Porządkowanie ich zajęło nam wiele czasu, bo zadania wcale nie były łatwe. Do zabawy wykorzystaliśmy klocki ruchu w odpowiednich kolorach oraz cyfry, które już drugi raz gościły na naszej macie. Na koniec odbył się wspólny taniec liści - oczywiście na macie!


 

 
Jesienne drzewa - praca plastyczna 
Motylków
 z liści przyniesionych z parku 


 
 Przed wyjściem do parku dzieci przygotowały drzewka malując je farbami. Nasze prace zostawiliśmy do wyschnięcia a my wyruszyliśmy nazbierać kolorowych liści, którymi po powrocie ozdobiliśmy nasze prace.
 
 


 


Motylki w poszukiwaniu darów Jesieni

 
  Korzystając z jesiennej aury wybraliśmy się do parku w poszukiwaniu darów jakie daje nam Pani Jesień. Odnaleźliśmy je w postaci kolorowych liści, kasztanów oraz żołędzi. Bez trudu odnaleźliśmy drzewa na których one rosły oraz dowiedzieliśmy się jak się one nazywają.  Kosz pełen jesiennych wspaniałości udekoruje naszą salę i będzie  wykorzystany do zabaw w przedszkolu.   


 

 
Dary Jesieni - zabawy matematyczne 
Motylków 

 
 Zebrane w parku dary Jesieni wykorzystaliśmy do zabaw na macie edukacyjnej. Dzieci znając nazwy drzew oraz ich owoce segregowały i układały je na wyznaczonym miejscu. Podczas zabawy utrwalaliśmy przeliczanie oraz tworzenie zbiorów.  
 
 


 

Motylki - warsztaty plastyczne

 
   Dzieci z grupy"Motylki"spotkały się z p. Kariną Tyła- plastykiem GDK "Pałacyk pod Lwami", która poprowadziła zajęcia plastyczne w naszym przedszkolu. Owocem tego spotkania były przepiękne prace-(odbijanie malowanych farbami liści na płótnie) pt."Jesienne liście".


 

 
Wycieczka do Komendy Powiatowej 
w Gryfinie


 
 Dzieci z grupy „Motylki’ wybrały się na wycieczkę do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Na miejscu przedszkolaki spotkały się z panem Wojtkiem, który oprowadził je po budynku i opowiedział o pracy w policji. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele sprzętów pomocnych w codziennej pracy policjantów, w tym pałkę policyjną i kajdanki,  przymierzyły też kamizelkę i kask, potrzebne w pracy policjanta. Największe wrażenie jednak zrobiły na dzieciach spotkanie z panem Hubertem i jego podopieczną , psem policyjnym, Gają. Po wizycie wielu z przedszkolaków zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne.
 
 


  

Pszczółki na poczcie

 

  Dzieci z Grupy ,,Pszczółki" odwiedziły siedzibę Poczty Polskiej w Gryfinie. Nasze Przedszkolaki zostały zapoznane z pracą Pana listonosza oraz wszystkich osób pracujących na poczcie.


 


 


 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5