Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014Raport SEO


 

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2014/2015

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty -
Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

 

Podziękowanie

 

  Miło nam poinformować, że Nasze Przedszkole otrzymało Podziękowanie za włączenie się do akcji Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy.
My ze swojej strony również serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za włączenie się do tej szlachetnej akcji.


 

 "Gromadka Misia Uszatka" w Szkole Podstawowej Nr 1

  Starszaki odwiedziły dzieci z klasy 1 e, której wychowawcą jest p. Irena Łączyńska. Przedszkolaki od tego roku szkolnego rozpoczną naukę w szkole, więc z ciekawością oglądały szkolę, klasę i zajęcia starszych kolegów. Usiadły w szkolnych ławkach i przez chwilę poczuły się już jak
uczniowie. Miłym akcentem wizyty były wspólne pamiątkowe zdjęcia.


 


 

Zimowe zabawy Króliczków

 

  Zima w tym roku była wyjątkowo łagodna, więc radość dzieci ze śniegu była ogromna - co widać na załączonych zdjęciach


 

„Dzieciństwo bez próchnicy”

  To program ogólnopolski ,w którym uczestniczą dzieci z naszego przedszkola.To „Edukacja, promocja  i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców.Program promuje zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. Dzieci  szczotkują zęby pastą i szczoteczką przekazaną każdemu dziecku indywidualnie. Projekt obejmuje kampanię informacyjną: w zakresie zabiegów higienicznych, zasad właściwego sposobu żywienia wraz z dbałością o konsystencję pokarmów oraz zwalczania szkodliwych nawyków. Grupa „Zajączków” bardzo chętnie przystąpiła do realizacji ww .programu.Tak realizujemy program – relacja w postaci zdjęć.


 

Warsztaty plastyczne w grupie „Zajączków”

 

  W grupie 5 – latków instruktor plastyki Pani Karina Tyła przeprowadziła warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały bałwanka z papierowej rolkiwedług instrukcji P. Kariny.


 

Przyjaciele Misia Uszatka
 -kolorowy tydzień

  Dzień żółty - dzień pełen wspaniałych i radosnych zabaw...


 

Przyjaciele Misia Uszatka -kolorowy tydzień

 

  Dzień zielony - w oczekiwaniu na wiosnę...


 

Przyjaciele Misia Uszatka-kolorowy tydzień

  Dzień niebieski - kolorowanie niebieskich baloników


 

Kolorowy tydzień na grupie Przyjaciele Misia Uszatka - dzień czerwony

 

 


 

Przyjaciele Misia Uszatka - Bal Karnawałowy 

  Dzieci z grupy żłobkowej również świetnie się bawiły na balu karnawałowym w przepięknych strojach.......


 

Bal Karnawałowy

 

  Na koniec karnawału w naszym przedszkolu odbył się bal choinkowy. Dzieci miały wspaniałe stroje i świetnie się bawiły.
W galerii - grupa "PIESKI".


 

 Wystawa plastyczna grupy Pieski

  Dzieci z grupy "PIESKI" wraz z rodzicami zorganizowały wystawę prac plastyczno - konstrukcyjnych pt. "Zabytki Niemiec". Wystawa odbyła się w ramach projektu edukacyjnego pt." Niemcy - nasi najbliżsi sąsiedzi".

  Dziękujemy bardzo rodzicom za angażowanie się w wydarzenia grupy.


 

Wycieczka po Gryfinie- Kotki i Króliczki

 

  W środę 25.02 grupy „Kotki” i „Króliczki” wybrały się na wycieczkę po Gryfinie. Tematem przewodnim były zabytki miasta Gryfino. Dzieci zaciekawieniem obejrzały mury obronne, basztę Bańską oraz kościół Narodzenia NMP. Wszystkie dzieci z uśmiechem na buzi wróciły do przedszkola.


 

Warsztaty w Pracowni Teatralnej
w Gryfińskim Domu Kultury

   Grupa "Zajączków" uczestniczyła w warsztatach  teatralnych  prowadzonych przez instruktora Panią Dorotę Krutelewicz-Sobieralską. Pani Dorota jest pasjonatem swojej pracy i w sposób bardzo ciekawy opowiedziała   dzieciom o przedstawieniach teatralnych, o rodzajach lalek, scenografii, rekwizytach i aktorach.           


 

Bal karnawałowy

 

  Bal karnawałowy to jedno z najważniejszych wydarzeń w przedszkolu. Jeszcze po latach wracamy do zdjęć, wspominamy kolegów. Zabawa była świetna, kostiumy zaskakująco pomysłowe, dzieci bawiły się znakomicie, co możemy zobaczyć na załączonych zdjęciach.


 

Bal karnawałowy w tłusty czwartek

   Bal w tłusty czwartek nie ma nic wspanialszego - cieszyły się dzieci z grupy III Pajacyki.Wspaniała zabawa została zakończona zjedzeniem pysznych pączków. 


 

Zabawy zimowe Grupy III ,,Pajacyki"

 

  I wreszcie upragniony śnieg, więc wszystkie dzieci czym prędzej wybrały się na podwórko przedszkolne ulepić bałwana i nie tylko !!!. Zabawa była doskonała.


 

Urodziny w grupie III ,,Pajacyki"

   Olaf i Mateusz obchodzą w przedszkolu wyjątkowy dzień. Dzień swoich urodzin. Wszystkie dzieci i Panie  zaśpiewały sto lat, złożyły życzenia a później odbyła się prawdziwie urodzinowa zabawa.


 


Walentynki w grupie "Pszczółki"

 

  Walentynki w naszej grupie były wyjątkowe. Serca, serducha, serduszka tego dnia królowały wszędzie. Wszystkie przedszkolaki chciały, aby serduszka wykonane przez nie były najpiękniejsze. Były wspólne tańce, pląsy i zabawy. Walentynki upłynęły nam w miłej atmosferze, a wszyscy w tym dniu byli dla siebie wyjątkowo mili i uprzejmi. Na koniec naszych zabaw wykonaliśmy serduszkowe drzewko szczęścia, każde dziecko wykonało również walentynkę, którą obdarowało ukochaną osobę. 

 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5