Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014Raport SEO


 

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2014/2015

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty -
Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

 


„Dzień  Dyni” w grupie „Zajączków”

 

  Ostatni dzień października był w naszej grupie„DNIEM  DYNI” Dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo i każdy przyniósł ze sobą piękną dynię. „Zajączki” nie tylko podziwiały zewnętrzną urodę tego zdrowego warzywa ale miały okazję poznać wnętrze dyni, jej walory zdrowotne, a także dowiedziały się, jak  różnorodne i smaczne potrawy można z niej zrobić. Dyniowe dekoracje, zabawy ruchowe, plastyczne,pozwoliły odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a nasza grupa pokazała, że Święto Dyni wejdzie na stałe w kalendarz świąt przedszkolnych.


 

Wycieczka „Gromadki Misia Uszatka” do „PSB Mrówki” w Gryfinie   Przedszkolaki chcą poznawać co raz to nowe ciekawe miejsca w naszym mieście. Wybrały się z wizytą do nowoczesnego sklepu samoobsługowego sektora „dom i ogród” pod nazwą „PSB-Mrówka” z akcesoriami budowlanymi i roślinami ogrodniczymi. Pani Paulina oprowadziła dzieci po sklepie , magazynie jak również po części zewnętrznej –„ogród”. Oglądały asortyment sklepu i poznawały różne rośliny. Miłym akcentem wizyty była wymiana prezentów. Dzieci przyniosły piękne rysunki mrówki a otrzymały  prezent w postaci odblaskowych kamizelek i zawieszek dla całej grupy Upominek ten jest  wsparciem edukacji i działań profilaktycznych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach.
 


 

 

 

  

Pasowanie na Starszaka w grupie Gromadka Uszatka
 

 

  W dniu ,28 października 2014r. w naszym Przedszkolu w grupie 6-latków- „Gromadka Misia Uszatka”, odbyła się uroczystość „Pasowania na Starszaka". W tak ważnym dniu - aby być świadkami niezwykłego wydarzenia - do przedszkola przybyli zaproszeni goście: pani Dyrektor Jolanta Krzak oraz rodzice, rodzeństwo i dziadkowie.

 Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradziły sobie wspaniale. Po gromkich brawach przystąpiliśmy do uroczystości ślubowania.
Następnie pani Dyrektor  pasowała przedszkolaków na starszaków. Wychowawczynie wręczyły starszakom plakietki z napisem „Jestem Starszakiem” i  złożyły gratulacje . Pani Dyrektor również gratulowała 6-latkom wręczając dzieciom słodki upominek. Bohaterowie dnia bardzo poważnie potraktowali całą uroczystość i z powagą przystąpili do ślubowania i pasowania. Uśmiech i radość na twarzach „Starszaków" świadczyły o tym, że impreza była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci.


 

Dzień Białej Laski- "Gromadka Misia Uszatka"   Obchody Dnia Białej Laski przyczyniły się do przybliżenia problematyki
osób niewidomych i niedowidzących. Dla osób niewidomych jest to
uroczyste święto, podczas którego przypominają zdrowej części
społeczeństwa, że chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele kraju i
świata. Z tej okazji 24 października 2014, dzieci z grupy "Gromadka
Misia Uszatka"uświetniły obchody tej uroczystości występem artystycznym,
składając życzenia wierszem, piosenką i tańcem.
 


 

"Pszczółki" na poczcie

 

  Dzięki uprzejmości pracowników Urzędu Pocztowego, a w szczególności Pani Ewy Dąbrowskiej, dzieci z grupy Pszczółki  zobaczyły co dzieje się, na zapleczu poczty,  z listami , które wysyłamy.


 

Święto Dyni i zabawy na halloween
w grupie Koguciki


 

 

 

 
 

  Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.Halloween to także  świetna okazja  do zabawy w przedszkolu.
Ostatni dzień października również w naszym przedszkolu   przebiegał pod  hasłem „Halloween". W tym dniu dzieci   z grupy VA KOGUCIKI przyszły  do przedszkola przebrane za piratow,duszki i czarownice ,a niektóre ukryły   twarz  za maskami. Przeważającym kolorem był kolor czarny,czerwony  i pomarańczowy.
 Koguciki już w domu razem  z rodzicami przygotowały  lampiony  z dyni  oraz  wesołe czarodziejskie  wierszyki i  rymowanki,które wklejone  zostały  do „ WIELKIEJ  KSIĘGI  DOBRYCH  CZARÓW „.
Magicznym samolotem  przy dźwiękach muzyki  dzieci w asyscie  pani  czarownicy  zwanej  dalej  Marzeną polecieliśmy  do  Londynu,gdzie podczas zabaw
1.zapoznały  się ze zwyczajem obchodów święta Halloween,
2.poznały  i utrwaliły  słownictwo związane z tym zwyczajem,
3.weszły  w świat fantazji,odkryły  nowe, własne możliwości ruchowych,
4.integrowały się,rozwijały współpracę i współzawodnictwo oraz odczuwały  radości we wszystkich jej przejawach,
  5.rozwijały inteligencję, wyobraźnię i umiejętności kojarzenia,nauczyły się czarodziejskie rymowanki.

UWIEŃCZENIEM ŚWIETNEJ ZABAWY  BYŁ ”Pokaz Mody – Halloween”-czyli Parada Stworów  zaprezentowanie się dzieci w strojach Halloween  i  bardzo, bardzo  słodki poczęstunek  który  przygotowaly  MAMY   TYMOTEUSZA,DOMINIKA I FILIPA.

WSZYSTKIM RODZICOM  SERDECZNIE DZIEKUJEMY  ZA ZAANGAZOWANIE I POMOC  W ZORGANIZOWANIU  DNIA HALLOWEEN.

TO  TAK   W KILKU  SŁOWACH  JAK  TO U  NAS   BYŁO  A  TERAZ  ZAPRASZAMY  DO  OBEJRZENIA   KILKU ZDJĘĆ  Z NASZEJ  ZABAWY.


 

Grzybobranie u Misiów w IA

 

  "Grzybek tu , grzybek tam..."- Misie też uwielbiają zbierać grzybki. Ileż radości sprawia znajdowanie podgrzybków i prawdziwków...


 

Jesienne inspiracje z liściem w tle z Misiami w IA   " Złocisty listeczek na ziemię spadł..." a Misie go podniosły z ziemi. Wspólne zabawy w przedszkolnym ogrodzie nie miały końca. Dzieci nazbierały mnóstwo kolorowych liści, które później wykorzystały do pracy plastycznej. Efektem tej pracy było przepięknie ozdobione spadającymi listkami drzewko.
 


 

Misie z IA - ostatnie promienie słońca

 

  Jak fajnie , gdy na dworze świeci słoneczko! Misie postanowiły, że rozjaśnią swoje twarzyczki ostatnimi promieniami słońca. Zabawa była przednia...


 

Dzień Dyni u Kotków

   30 października w grupie Kotków ogłoszony został Dzień Dyni. Tego dnia kazdy miał włożyć ubranko pomarańczowe, przynieść dynię-jeśli miał i być gotowy do fajnej zabawy. Na dzieci czekało wiele atrakcji : iskierka i przeniesienie w zaczarowany świat przy dyniowym lampionie, szukanie dyni w ogrodzie przedszkolnym a potem sprawdzanie ile to nasionek mają dynie znalezione w trawie. Były dyniowe zawody, zabawy i mnóstwo śmiechu.
               Zapraszamy do galerii


 

Święto Dyni u Króliczków

 

  To był wesoły dzień Dzieci przebrały się w kolory dyni, same przyozdobiły swoja salę dyniami przyniesionymi z domu. Były tańce i zabawy przy świecących dyniach, a potem chwila relaksu przy bajce oczywiście o dyni.


 

Wycieczka na pocztę

 

  Dzieci z grupy „Zajączki” udały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego mieszczącego się przy ulicy Sprzymierzonych. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą listonosza,  pracą urzędników pocztowych oraz poznanie Urzędu Pocztowego  . Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami , na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pracowników poczty. Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.


 

„Zajączki ” w bibliotece   Dnia 28 października w Bibliotece Publicznej w Gryfinie odbyło się spotkanie z Urszulą Kozłowską - autorką około 200 książeczek dla dzieci zawierających: wiersze, bajki i legendy dla dzieci. Pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała młodym czytelnikom o swojej twórczości. Czytała również wesołe historyjki o zwierzątkach z książki – „Zwierzęta świata na wesoło” oraz wierszyki – „Psotny piesek”, i „Ciekawski kotek”. W jej twórczości znajdują się także wierszyki logopedyczne i do gimnastyki języka, które z dziećmi w formie zabawy zaprezentowała poetka. Rymowanki okazały się doskonałym ćwiczeniem językowym oraz sprawdzianem umiejętności recytatorskich dzieci. Na zakończenie spotkania, pani Urszula chętnie odpowiadała na pytania dzieci. Z wielką przyjemnością wpisywała również autografy oraz dedykacje dla swoich małych czytelników.


 


 

Rekord Guinnessa z Aquafresh

 

  W tegorocznej edycji Akademii  Aquafresh ustanawialiśmy Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie!  W naszym przedszkolu brało udział  183 dzieci. Rekord został ustanowiony!!! Przez 2 minuty 313 328 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki! Każde dziecko, które brało udział w ustanawianiu Rekordu otrzymało pamiątkowy certyfikat uczestnictwa.


 

Wycieczka na ogródki działkowe   Pani Jesień wiele darów w swoim koszu niesie. Jednymi z nich są dary, jakie otrzymujemy z sadu i ogrodu. Dlatego też, zgłębiając tematykę jesiennych zmian, jakie zachodzą w różnych środowiskach, przedszkolacy z grup „Zajączki” i „Pszczółki” wybrały się z wycieczką do ogródków działkowych. W bezpośredni sposób miały okazję zapoznać się z czynnościami wykonywanymi w okresie jesieni na działce oraz wykazać się znajomością owoców i warzyw, jakie obecna pora roku nam ofiarowuje.


 


Zabawy matematyczno – plastyczne z liśćmi w „Gromadce Uszatka”

 

  Dzieci do zabaw wykorzystały piękne kolorowe liście, które dała nam Pani Jesień. Najpierw przeliczaliśmy, tworzyliśmy zbiory, segregowaliśmy liście ze względu na kolori kształt. Później udało nam się stworzyć piękne, jesienne prace plastyczne.


 

Jesienne biegi przełajowe


   W sobotnie popołudnie dzieci brały udział w „Jesiennych biegach przełajowych”. Pomimo padającego deszczu nasze przedszkolaki licznie przybyły na stadion, aby reprezentować nasze przedszkole. Mateusz Pawłowski z grupy „Gromadka Uszatka” zajął drugie miejsce! Dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz koszulki.

   Gratulujemy wszystkim przedszkolakom!


 

Jesienne biegi przełajowe z udziałem dzieci ze żłobka

 

  Nasze najmniejsze pociechy również reprezentowały nasze przedszkole podczas biegów przełajowych. Dzieci z grup żłobkowych z pomocą rodziców dzielnie dobiegły do mety. Za udział zostały nagrodzone medalami i koszulkami. 

                       Brawo!!


 

Występ dzieci z grupy Pszczółki dla emerytów


   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy Pszczółki zaprezentowały program artystyczny dla nauczycieli emerytów. Spotkanie odbyło się w Gryfińskim Klubie Nauczyciela. 

„Pomysł Na Bezpieczeństwo”-Bądź bezpieczny i widoczny na drodze - konkurs muzyczny


   Dzieci z grupy Pszczółki i Zajączki wzięły udział w konkursie muzycznym „Pomysł Na Bezpieczeństwo”-Bądź bezpieczny i widocznyna drodze. Dzieci śpiewały na scenieGryfińskiego Domu Kultury. Nagrodamiw konkursie były dyplomy, czapeczki z odblaskami, słodkości i dobra zabawa.
 


 


Przyjaciele Misia Uszatka - Halloweenowa zabawa
 

 

 
 


 

Przyjaciele Misia Uszatka, Halloweenowe maski


 

 


 

Przyjaciele Misia Uszatka i Halloweenowe dynie

 

 
 


 

Króliczki w Krzywym Lesie
 


  Wycieczka autokarowa to dla dzieci nie lada gratka. Dzieci przygotowały się do wyjazdu - zabrały ze sobą plecaki z prowiantem na piknik w lesie. Spróbowały swoich sił w zawodach sportowych. Bawiły sie w berka i chowanego. Czas zleciał szybko i trzeba było wracac do przedszkola, gdzie czekał cieplutki obiadek.


 

Króliczki przyrządzają sałatkę owocową

 

  Własnoręcznie przygotowana sałatka to mnóstwo radości i jak sie okazuje wcale nie taka trudna sprawa. Samodzielne krojenie owoców to zarazem radość z samodzielnie przygotowanego posiłku a także doskonały sposób na poznanie zasad zdrowego odżywiania. Jednym słowem było smacznie , zdrowo i kolorowo.


 

Czy w drzewach też ukryta jest matematyka??
 


  To sprawdzały dzieci w grupie "Kotki", przeliczały liście na drzewie, i drzewa, oraz owoce drzew. Okazało się, że podczas poznawania drzew, ich liści i owoców tez można znaleźć matematykę :).


 

Ile matematyki jest w pieczeniu ciasta?

 

  Dzieci z grupy "Kotki"  piekły  ciasto. Przedszkolaki zastanawiały się czy podczas przygotowywania ciasta można  "uczyć" się matematyki?.
Ile składników potrzebujemy, żeby upiec ciasto, ile łyżek kakao trzeba dodać - czy to nie matematyka?? Pewnie, że tak- i to jaka "pyszna".


 

Zabawy sportowe u "Kotków"


  Gimnastyka ważna sprawa - to dla "Kotków" super zabawa!


 

"Krzyś Chroniś"

 

  Nasze Przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem pt Krzyś Chroniś". Dzieci przy okazji ciekawego widowiska poznały zasady bezpiecznego poruszania sie po ulicach,. teraz już dobrze wiedzą jakich niebezpieczeństw trzeba się strzec, ale wiadomości te należy ciągle powtarzać i utrwalać.


 

Gratulacje

  Gratulacje dla zespołu wokalnego "Desire", który obchodził 10- lecie działalności artystycznej. W składzie 4-osobowego zespołu znajduje sie Agnieszka Mucha - wychowawczyni grupy IV "Kotki". Brawo Agnieszka, życzymy dalszej udanej pracy artystycznej i czekamy na następne występy zespołu .
P. S. Tort był pyszny! - Koleżanki z Przedszkola


  Jesienny Piknik integracyjny

 

  10 października w naszym Przedszkolu odbył się Jesienny Integracyjny Piknik Rodzinny. Było wiele atrakcji: dmuchane zamki, panowi którzy chodzili na szczudłach. Przygotowane również były różne konkurencje ze słodkimi nagrodami przez nauczycielki przedszkola. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Góry czy morze każdy namalować może". Pyszne ciasta upiekli rodzice naszych dzieci a zupę grochową Panie Kucharki, była oczywiście kiełbaska i kaszanka. Pogoda jak zawsze nam dopisała:) Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, rodziców oraz gości świadczyły o tym ,że zabawa była udana!


 

Dzień Edukacji Narodowej


  Dnia 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy Pszczółki przygotowały, wspólnie z dziećmi z grupy Gromadka Uszatka, występ artystyczny dla całego personelu naszego przedszkola oraz dla dzieci z innych grup.


 

 Tydzień  Żurawia

 

  Z okazji Tygodnia Żurawia, dzieci z grupy Pszczółki dnia 26 września wystąpiły na Nabrzeżu w Gryfinie. Dzieci zaprezentowały wiersze o żurawiach, piosenki i taniec. Po występie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ogłoszonego z tej okazji. Kilkoro dzieci z naszego przedszkola zdobyło nagrody.


 

Podziękowanie

  Miło nam poinformować ,że otrzymaliśmy podziękowanie za udział naszego Przedszkola w imprezie charytatywnej.


 

Pyszne witaminki w „Gromadce Uszatka”

 

  Zgodnie z realizacją tematu „Pyszne witaminki” przynieśliśmy do przedszkola owoce i warzywa. Przez cały tydzień o nich rozmawialiśmy, dotykaliśmy, smakowaliśmy kroiliśmy. Było smacznie, zdrowo i wesoło.


 

Zabawy z masą solną w „Gromadce Uszatka”


  Z własnoręcznie wykonanej masy solnej wykonywaliśmy kształty wybranych owoców i warzyw. Po wyschnięciu masy malowaliśmy farbami swoje dzieła. To była bardzo fajna zabawa!


 

„Gromadka Uszatka”piecze ciasto

 

  Pieczenie ciasta to fajna zabawa i jak się okazało, wcale nie trudna sprawa. Wszystkie produkty do miski wrzuciliśmy i razem z paniami zamieszaliśmy. Ciasto wylane, śliwki ułożone i do piekarnika ciasto włożone. Potem czekanie, aż ciasto urośnie, które na koniec zjedliśmy radośnie!


 

"Koguciki" na poczcie


 

  Koguciki poznały pracę Poczty Polskiej. Najpierw "napisały" listy do swoich bliskich, następnie wybrały się na pocztę aby je wysłać. Dzięki uprzejmości pracowników poczty mogliśmy zobaczyć zaplecze poczty, W sortowni poczty spotkaliśmy listonoszy, przygotowujących sie do wyjścia w teren. Dzieci wrzuciły swoje listy do skrzynki, a w domu będą oczekiwać listonosza.


 

Koguciki w "Krzywym lesie"

 

  Uwieńczeniem tematu tygodniowego - Las i jego mieszkańcy - była autokarowa wycieczka do lasu.Dzieci mogły zobaczyć chlubę naszego regionu, pobiegać po lesie, poobserwować przyrodę.Odkryliśmy w lesie szałas, do którego każde dziecko musiało koniecznie wejść. Przywieźliśmy z lasu eksponaty do kącika przyrody.

 

 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5