Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014Raport SEO

 

 


 

Konkursy  na kandydatów na stanowiska dyrektorów:

1. Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfinie
2. Szkoły Podstawowej w Radziszewie
3. Szkoły Podstawowej w Żabnicy
4. Przedszkola Nr 2 w Gryfinie.


 

Informacja burmistrza o naborze do przedszkoli i grup żłobkowych 
(ogłoszenie 2015 - 2016)


 

  Aktualności Kwiecień
 Rok szkolny  2014/2015

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty -
Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

 

"Gromadka Misia Uszatka"- Gryfino moje miasto


   Dzieci z grupy "Gromadka Misia Uszatka"zaprezentowały program
artystyczny z okazji 70 lat osadnictwa polskiego na ziemi gryfińskiej
pod hasłem "Gryfino moje miasto". Poprzez wiersze, piosenki o Gryfinie i
Polsce przedstawiły młodszym kolegom przywiązanie do rodzinnego miasta.
 


 


Kotki w Łodzi!

 

 Co tydzień grupa „Kotków” bierze udział w grze: „ Matematyczne Podróże z Misiem Uszatkiem”.  Co tydzień zwiedzamy kolejne miasto. Tym razem wybraliśmy się do Łodzi. Dzieci nie tylko poznają miasta Polski, ale rozwiązują też zadania matematyczne, tańczą i śpiewają! Nie brakuje też  gimnastyki!


 

„Kotki” i "Króliczki" sadzą bratki!


   Dnia 10.04  dziewczynki i chłopcy z „Kotków”i "Króliczków" zamieniły się w ogrodniczki i ogrodników. Dzieci z pomocą Pani Marysi  posadziły przyniesione przez siebie bratki. Po wykonaniu tej przyjemnej pracy był czas na oglądanie efektów. Dzieciom nasz ogródek bardzo się podoba! Mamy nadzieję, że rodzicom też:).
  Serdecznie dziękujemy rodzicom za kwiatki! Nasz ogródek jest teraz piękny i kolorowy.
 


 


Matematyczne podróże Kotków

 

 To juz kolejne miasto do którego dotarła nasza grupa, tym razem to Katowice. Do stacji kolejowej dotarliśmy autobusem, dzieci otrzymały bilety a następnie wyruszyliśmy pociągiem do Katowic  Podczas "podroży mieliśmy dużo przeszkód -zabaw ruchowych i oczywiście zadania matematyczne, Ze wszystkimi dzieci sobie świetnie poradziły. Brama miasta otworzyła sie gdy wszystkie grupy dotarły na wyznaczone pola. Zrobiliśmy również pamiątkowe kartki , które wysłaliśmy pocztą.  Na koniec tradycyjnie już piknik. Niedługo kolejne miasto.


 

Wiosenne zabawy dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka 


   Na dworze pojawiło się słoneczko,Przyjaciele Misia Uszatka wraz ze swoimi Paniami wyruszyły na plac zabaw. Dzieci wesoło bawiły się na świeżym powietrzu,zjeżdżając na zjeżdżalniach,radośnie biegały z rówieśnikami i korzystały ze sprzętu który znajduje się na placu tj drewniany domek,zjeżdżalnia drabinki.
 


 

Obiad wielkanocny

 

 To juz tradycja w Naszym Przedszkolu, że tuz przed świętami dzieci przychodzą ubrane odświętnie i przy pięknie udekorowanych stołach wszyscy zjadają Wielkanocny Obiad.  Stukamy sie jajkami, i w uroczystym nastroju spożywamy posiłek. W niektórych grupach najpierw dzieci szukają jajek ukrytych w sali, układają pisanki z rożnych materiałów, powstają równiez piękne dekoracje.


 

Masowe Biegi Przełajowe


  Już po raz 78 na stadionie odbyły się Masowe Biegi Przełajowe, najliczniejszą grupę zawodników stanowiły dzieci z przedszkoli. Wśród nich nie zabrakło oczywiście przedszkolaków z naszego Przedszkola. Następnego dnie mogliśmy podziwiać zdobyte pamiątkowe medale. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Na zdjęciach zawodnicy z grupy Pszczółki i Gromadka Uszatka
 


 

Grupa Króliczki zwiedza pocztę

 

 Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Była to dla nich również bardzo dobra lekcja prawidłowego zachowania się w miejscu publicznym. 


 

Gratulacje


  Grupa Kotki wzięła udział w ogólnopolskim internetowym konkursie matematycznym "Ruszaj z Przedszkolakiem łamigłówek szlakiem". Przez kilka tygodni rozwiązywaliśmy zadania matematyczne, w każdym z nich wyłaniany był zwycięzca tygodnia. Z naszej grupy nagrodę oraz dyplom otrzymała - Lenka Stankiewicz -serdecznie gratulujemy. Nasze Przedszkole otrzymało również podziękowanie za udział w konkursie.

 Grupa Pszczółki w Bibliotece

 

  Dnia 13 kwietnia dzieci z grupy Pszczółki były z wizytą w Bibliotece Publicznej w Gryfinie. Pan Mariusz Kiełtyka, który tym
razem wcielił się w rolę Czarodzieja, zaprosił dzieci do Krainy Czekolady.
Tematem przewodnim była czekolada, ponieważ 12 kwietnia obchodzony był Dzień Czekolady. W Krainie Czekolady czekało na nas wiele niespodzianek i zadań.Były opowiadania, zagadki dotykowe, zadania matematyczne, zagadkirozwijające słuch fonematyczny i wspólny "czekoladowy" taniec. Dziękujemy Panu Mariuszowi Kiełtyce za przygotowanie prezentacji o czekoladzie oraz za
ciekawie i wesoło spędzony czas w bibliotece.


 


 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5