Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014Raport SEO

 

 


 


 

Informacja burmistrza o naborze do przedszkoli i grup żłobkowych 
(ogłoszenie 2015 - 2016)


 

  Aktualności Marzec
 Rok szkolny  2014/2015

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty -
Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

Przedszkolaki witają Wiosnę

 

  20 marca to pierwszy dzień wiosny, dzieci z przedszkola przy ulicy Sprzymierzonych wyszły na spacer poszukać oznak i przywitać Wiosnę. Zwiastunów wiosny było już dużo: kwiatki, pąki na drzewach a także cieplutkie słoneczko. Dodatkową atrakcją spaceru było zaćmienie słońca, które dzieci miały okazje oglądać przez specjalną szybkę.

 

Klaun Czaruś i Kropeczka u Króliczków

   Występy Klauna to nietypowy prezent dla dzieci z okazji "Świąt Wielkanocnych". Atrakcji było mnóstwo:żonglerka, iluzja, monocykl, balansowanie talerzami, a także wspólne zabawy śpiewy, konkursy. Dzieciom występy bardzo się podobały.


 

Matematyczne podróże z Misiem Uszatkiem

 

  Raz w tygodniu wybieramy się w ciekawą podróż do jednego z Polskich miast. Tym razem odwiedziliśmy POZNAŃ. Jednak zanim Kotki dotarły do Poznania czekało na nich kilka zadań matematycznych i ruchowych. Oczywiście nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Na koniec wyprawy był PIKNIK!

         Już wkrótce kolejne miasta!

 

Warsztaty wielkanocne u „ Króliczków”


   Nareszcie jest. Wiosna, bo o niej mowa a wraz z nią zbliżające się wielkimi krokami święta wielkanocne. Z tej właśnie okazji dzieci z grupy „ Króliczki” miały okazję zaprezentować swoje zdolności plastyczne, wykonując pod okiem Pani Kariny z Gryfińskiego Domu Kultury najróżniejsze ozdoby wielkanocne. Malowanie pisanek, wykonywanie pięknych kogucików i zajączków wzbudziło wśród dzieci duże zaangażowanie i radość z wykonywanej pracy. Zapraszamy do galerii zdjęć! 

 

Scooby Doo w Naszym Przedszkolu

 

  Do przedszkola zawitał  interesujący gość, a był nim Scooby Doo! Grupa Kotków bardzo ucieszyła się na te odwiedziny. Scooby Doo przygotował dla naszych przedszkolaków wiele zagadek z którymi świetnie sobie poradzili! Nasz nowy przyjaciel pokazał nam swoje ulubione zabawy, a potem my nauczyliśmy jego swojego ulubionego tańca.

  Scooby Doo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!


 

Sukcesy na Ogólnopolskim Zjeździe Optymistycznych Przedszkoli


  W dniach 19 - 21 marca w Świnoujściu odbył sięW dniach 19 - 21 marca w Świnoujściu odbył się XIV Ogólnopolski Zjazd Optymistycznych Przedszkoli ", którego tematem przewodnim był "Rozwój kompetencji - liderzy w Optymistycznym Przedszkolu". W konferencji wzięły udział Jolanta Krzak i Agnieszka Mucha. Wyjazd zaowocował w wiele nagród: za opracowanie gry edukacyjnej Jolanta Krzak Agnieszka Mucha oraz Marzena Nycz odebrały nagrody oraz gra otrzymała tytuł - Innowacja Roku, poza tym wyróżnienie i nagrodę otrzymał Reportaż Optymistyczny przygotowany przez Agnieszkę Kupińską i Magdalenę Paradowską, dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Optymistycznych Przedszkoli " Wesoła mama, radosna Hanka, oto optymistyczna wyliczanka" otrzymał Maciej Kowalewski, podziękowanie w tym konkursie otrzymała - Marzena Nycz, otrzymaliśmy również Certyfikat Sieci Uczących się Przedszkoli "Supeł" oraz licencję programu Dziecięca Kraina Kreatywności.
 


 

Pszczółki sadzą cebulki


   W czasie wiosennych spacerów dzieci z grupy Pszczółki znalazły wiele oznak
nadchodzącej wiosny i dlatego postanowiliśmy, że sami również wyhodujemy
wiosenne kwiatki z cebulek.
 


 

Poszukiwanie Wiosny


  Dnia 20 marca dzieci z grupy "Pszczółki" i "Zajączki" wyruszyły na poszukiwanie wiosny w parku. Wiosna zostawiła w parku swoje ślady:krokusy, zieloną trawę, piękne słońce. W czasie tego spaceru mogliśmy
zaobserwować zaćmienie słońca.
 


 

Gratulujemy 


   Miło nam poinformować, że nasza Lenka Kubiak z grupy „Pszczółki” zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie plastycznym  „Zimowy pejzaż mojej miejscowości”. GRATULUJEMY!


                      


 

Wiosenne prace u Kotków


  W naszej sali powstał piękny ogródek. Zasadziliśmy fasolkę, cebulkę na szczypiorek, posialiśmy też owies oraz aksamitki. Wszystkie nasionka obejrzeliśmy przez lupę. Wszyscy ciekawi jesteśmy , kiedy zaczną rosnąc nasze roślinki, wiemy, że trzeba je podlewać i nie może im zabraknąć słońca żeby mogły rosnąć. Będziemy prowadzić systematyczne obserwacje - obiecały Kotki

 


 

Podróże po Polsce - Gdańsk

 

  W interesującą podróż do Gdańska grupę Kotki "zabrała" mama Kuby Wojciechowskiego pani Gabriela Wojciechowska. Podróż odbywała sie autobusem, każdy otrzymał "bilet" uprawniający do  wspólnego oglądania i słuchania ciekawostek. Przy okazji "zajrzeliśmy" również do Sopotu na molo oraz do Szymbarku, gdzie stoi dom do góry nogami. Mama Kubusia przygotowała dla nas bardzo ciekawe filmiki z tych miejsc, słuchaliśmy również legend. Na koniec dzieci stworzyły oryginalną kartkę ze zdjęciami, którą wysłaliśmy do rodziców. Grupa Kotki wraz z Paniami składa serdeczne podziękowania Pani Gabrieli Wojciechowskiej za wspaniale przygotowaną i bardzo ciekawą podróż, w która nas zabrała.Zachęcamy kolejnych rodziców do prezentowania swoich ciekawostek o innych miastach.


 

Matematyczne podróże po Polsce grupy Kotków

  To już kolejny etap podróży naszej grupy, "odwiedzaliśmy" już  Szczecin, następne miasto to Gdańsk. Po drodze ćwiczyliśmy, rozwiązywaliśmy zadania matematyczne i oczywiście śpiewaliśmy. Wiemy teraz, kto to Neptun i gdzie leży Gdańsk, że żuraw to nie tylko ptak, to również dawny dźwig.  Czekamy już na podróż do następnych miast. 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5