Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014Raport SEO


 

 

  Aktualności Grudzień
 Rok szkolny  2014/2015

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty -
Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

Wigilia w grupie " Gromadka Misia Uszatka"

 

 


 

Spotkanie z Mikołajem- gr. "Pszczółki"
 


 Jak co roku, bardzo wyczekiwany gość odwiedził dzieci ze słodkimi upominkami. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały dla Mikołaja.

  
           


 

"Pszczółki" z świątecznymi życzeniami w ZEAS-ie

 

  Dzieci z grupy "Pszczółki" złożyły świąteczne życzenia pracownikom
Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Gryfinie.


 

Obiad świąteczny w grupie "Pszczółek"
 

 


 

Rytmika z Misiami

 

  W każdy piątek na naszej grupie odbywa się rytmika. Zawsze czekamy na nią z utęsknieniem. Pani Eliza zawsze ma dla nas ciekawe ćwiczenia, a my z ochotą i uśmiechem je wykonujemy.


 

Misie na zimowym przedstawieniu
 


   Z wielką przyjemnością dzieci obejrzały przedstawienie teatralne. Na scenie pojawiły się postaci zabawek biorących udział w karnawałowym balu - lalka, pajac, czarodziej, miś. Przybył także Święty Mikołaj,który choć troszeczkę spóźniony częstował dzieci słodyczami. Na koniec wszystkie dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.


 

Misie przygotowują się do świąt

 

  Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, więc i my postanowiliśmy pomóc w ubieraniu choinki, by cieszyć się jej blaskiem... Pod choinką nie może też zabraknąć świątecznych prezentów. Mamy nadzieję, że wykonane przez nas ozdoby ucieszą naszych rodziców...


 

Gromadka Misia Uszatka z życzeniami w Urzędzie Miasta i Gminy
 
  W przedświątecznej aurze 19 grudnia Urząd Miasta i Gminy odwiedziły  przedszkolaki z grupy „Gromadka Misia Uszatka".Dzieci udały się do wiceburmistrza Tomasza Milera, aby złożyć świąteczno-noworoczne życzenia, a w tym dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiego powodzenia. Miły gest ze strony przedszkolaków został doceniony. Pan Miler serdecznie podziękował za pamięć i życzył dzieciom wiele uśmiechu i radości w czasie Świąt i w nadchodzącym Nowym Roku 2015.  Z kartkami świątecznymi również odwiedziły Straż Miejską , gdzie przywitał ich komendant Roman Rataj i podziękował za życzenia w imieniu swoich pracowników.


 


 

 Mikołajki u Misiów IA

 

  "Czerwony na nim płaszczyk i czapkę ma czerwoną i długą białą brodę- na końcu zakręconą..." Kto to taki? To Mikołaj! I nas też odwiedził i obdarował- zasłużyliśmy, bo byliśmy grzeczni i czekaliśmy na Niego.


 

Misie IA w miasteczku drogowym
 


   Wyśmienita zabawa a przy tym i nauka- miasteczko drogowe. Dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze: zielone-idź, czerwone stój. Uśmiech na buźkach mówi sam za siebie... Misie serdecznie dziękują Straży Miejskiej w Gryfinie za wypożyczenie miasteczka.


 


,,Zajączki lubią matematykę"

 

 Przygotowywanie dekoracji na świąteczne przedstawienie nie obyło się bez matematyki.Dzieci w zespołach malowały ogromne sylwety choinek, a następnie ozdabiały pieczątkami z figurami geometrycznymi. Kwadraty, prostokąty , koła i trójkąty bardzo dobrze znają wszystkie "Zajączki". A  chętne dzieci bawiły się cyferkami, obrysowywały szablony i dokładnie kolorowały kredką. Na koniec matematycznych zabaw - matematyczna piosenka "Jeden, dwa, trzy tu wróbelek patrzy..."


 

Świątecznie u Zajączków
 


  Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście okresu Świąt Bożego Narodzenia. Choć pracy przy przygotowaniach do tych świątecznych spotkań nie brakuje , jest  to  dla  wszystkich  czas   radości  z organizowania  niespodzianek  dla  bliskich. Taką niespodziankę dla swoich rodziców przygotowały "Zajączki". "Śnieżynki", ,,Bałwanek", Pani Zima", ,,Dziadek Mróz"  ,,Renifery" i ,,Mikołaj" wystąpili w przedstawieniu. Przedszkolaki długo przygotowywały się do występów, ale trud sie opłacił bo wszyscy mali aktorzy doskonale wcielili się w swoje role.Po przedstawieniu dzieci wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w warsztatach plastycznych i wspólnie wykonali piękną świąteczną choinkę.Na koniec świątecznego spotkania, słodką niespodziankę przygotowały mamy z naszej grupy, które specjalnie na tę okazję upiekły pierniczki. 


 


Spotkanie Jasełkowe u Kotków

 

  W  naszej grupie to rodzice w tym roku postanowili zrobić swoim dzieciom niespodziankę i przygotowali przedstawienie Jasełkowe. Wszystkim bardzo sie podobało,  uśmiechy nie schodziły z buzi zadowolonych dzieci. Mimo tremy rodzice spisali sie doskonale, być może to początek "wielkiej"kariery aktorskiej :).Uważamy, ze warto  dawać dzieciom dobry przykład, bo przecież występy to wcale nie łatwa sprawa i dla małych i dla dużych. Nasze spotkanie zakończyły się wspólnymi warsztatami plastycznymi, podczas których powstały piękne ozdoby świateczne
 


 

Nasza pierwsza wyprawa do kina
 


   Dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka w grudniu wybrały się ze swoimi opiekunkami na pierwszą wyprawę do kina na świąteczną bajkę pt. "Królowa Śniegu". Z ciekawością oglądały kino, a co najważniejsze wytrwale obejrzały całą bajkę i na dobre zakończenie nagrodziły ją brawami, po czym z uśmiechami wróciły do przedszkola...


 


 

Odwiedziny Mikołaja w „Gromadce Uszatka”

 

  Starszaki od samego rana oczekiwały wizyty niezwykłego gościa. Na Jego przyjście dzieci tego dnia ubrane przyszły na czerwono, a na głowach miały mikołajkowe czapki. Mikołaj oczywiście nie zawiódł i odwiedził naszą grupę z workiem pełnym słodkości a my podziękowaliśmy piosenką.


 

Gromadka Uszatka na przedstawieniu Teatrzyku Bomba Bomba
    „Gromadka Uszatka” skorzystała z zaproszenia i wybrała się na spektakl teatralny Teatru „Bomba Bomba”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały występ oraz brały w nim aktywny udział. Na koniec starszaki nagrodziły aktorów brawami i podziękowali za zaproszenie.


 


Zabawy matematyczno – plastyczne w „Gromadce Uszatka”

 

  Starszaki wiedzą, że matematyka to nie tylko cyfry i liczenie, ale również fajna zabawa. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Dzieci chętnie przeliczały, dodawały, odejmowały, układały cyfry w odpowiedniej kolejności.  Na koniec wykorzystały cyfry, aby ponumerować wagoniki, które rysowały białą kredą na czarnych kartkach.


 

Jasełka Króliczki

  


 
Bożonarodzeniowy opłatek w grupie Koguciki

 

  Są takie święta, jest taki czas,
co ślad na duszy zostawia
i myślom nie daje spokoju.
Są takie święta, jest taki czas,
co zło w dobro zamienia,
a lód twardy w sercach kruszeje.
Są takie święta, jest taki czas,
gdy wszyscy się jednoczą
i spełniają swe życzenia.
Są takie święta, jest taki czas
...teraz jest ten czas...?"

 Najważniejszym i najbardziej wzruszającym momentem Świąt Bożego Narodzenia było i jest dzielenie się poświęconym opłatkiem. Opłatek, tak jak całe święto Bożego Narodzenia jest symbolem wspólnoty. Wigilia jest świętem rodzinnym, dlatego śmiało można stwierdzić, że dzielenie się opłatkiem również symbolizuje jedność, wzajemną miłość oraz szacunek w rodzinie.


 

Wigilia w grupie Koguciki
    Boże Narodzenie to cudowny czas,
wszyscy już czekają na choinki blask,
na jej świeży zapach i kolorów moc,
na tę pierwszą gwiazdką w wigilijną noc.

 W piątek 19-go grudnia 2014 r. w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia.
Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały i zjadły wspólny wigilijny obiad.


 

Grupa Koguciki w świątecznym nastroju

 

  W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia
 


 

Gratulacje !!

   Miło nam poinformować , że Paula Duk z grupy Króliczki otrzymała Dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mis Uszatek i Przyjaciele", podziękowanie otrzymała również nauczycielka Małgosia Chatkowska -to pod jej kierunkiem powstała wyróżniona praca.
Gratulujemy Pauli i naszej koleżance.


 

Wigilia u Króliczków

 

  Piątek 19 grudnia to był bardzo magiczny dzień. Od rana dzieci przychodziły do przedszkola w odświętnym ubraniu. Przy pięknie nakrytym stole zjadły świąteczny obiad (barszcz i rybka). Potem do dzieci przyszedł w odwiedziny Mikołaj. Odwiedzili  nas również przedstawiciele  firmy Fliegel Texstilservice – naszej patronackiej firmy, którzy przynieśli dla dzieci słodycze. Oj dużo się działo. 
 


 

Wigilia u Kotków


   To już tradycja w naszym przedszkolu, że przed świętami dzieci oraz panie przychodzą odświętnie ubrani i wspólnie zasiadają przy pięknie udekorowanym stole. Dzieci opowiadają o wigiliach w ich domach, śpiewamy kolędy, nawet Mikołaj odwiedził naszą grupę. To naprawdę była niezwykła niespodzianka dla dzieci. Nie dość ,że Mikołaj przyniósł dla Każdej osoby prezent, to jeszcze miał przygotowane zabawy :). Uśmiech i zadowolenie  na twarzy dzieci to prawdziwa nagroda dla Mikołaja.
My ze swojej strony serdecznie dziękujemy rodzicom Stasia Kadłubka za taka wspaniałą niespodziankę, a szczególnie tacie, który tak  się wcielił w role Mikołaja.


 

Podziękowania

 

  Miło nam poinformować, że nasze Przedszkole otrzymało podziękowania, za udział w konkursie plastycznym oraz za zbiórkę nakrętek. My ze swojej strony również serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy włączają się w tę "Zakrętkową akcję" i prosimy o jeszcze .
 


 

Malujemy sygnalizacje świetlną

   Zadaniem dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka było pomalowanie sygnalizatora odpowiednim kolorem czyli czerwoną kredką - ludzika stop, a zieloną - ludzika możemy przejść.


 

Wizyta Straży Miejskiej w żłobku 

 

  Niedawno dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka odwiedziła Pani Ala - Strażniczka Miejska, która poprzez zabawę uczyła dzieci między innymi jak bezpiecznie przejść przez drogę. Nie zabrakło również innych różnych zabaw z kamizelkami czy innymi odblaskami. Na koniec dzieci zostały obdarowane różnymi prezentami i odblaskami za co jeszcze raz bardzo dziękujemy. 


 

Lukrowanie pierniczków w grupie "Pszczółki"

    Przedszkolaki z grupy V „Pszczółki”, 5 grudnia pod okiem babci Dorotki miały okazję spróbować swoich sił jako dekoratorzy pierniczków. Dzieci najpierw dowiedziały się jak i z czego robi się lukier. Po tej pouczającej lekcji przystąpiły do zdobienia pierników lukrem i najróżniejszymi posypkami, cukiereczkami i koralikami. Dzieci pięknie ozdobiły pierniczki w kształcie choinki, gwiazdki, a z pierniczka w kształcie koła powstały cudne reniferki. Każde dziecko zabrało ze sobą do domu swoje dzieło. Dzieci otrzymały również przepis na pyszne pierniczki i lukier.

Dziękujemy serdecznie pani Helenie za poświęcony czas dla naszych przedszkolaków. Gratulujemy tak cudownych i słodkich umiejętności.


 

Podziękowanie

 

  Miło nam poinformować ,ze nasze Przedszkole otrzymało podziękowanie za występ dzieci podczas Mikołajek na placu Barnima. My również serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciom :) za przybycie i reprezentowanie Naszego Przedszkola.
 


 

Mikołajki w grupie Kotki 

   Mikołaj w grupie Kotki "złapał " dzieci akurat na zabawie z chustą klanzy. Ponieważ za oknem nie było śniegu postanowiliśmy zrobić sobie "burze śnieżną " w sali. Dla Mikołaja mieliśmy przygotowany wierszyk oraz piosenkę, Mikołaj wraz z Elfem -naszą Panią Dyrektor -bardzo się ucieszyli i z wielką ochotą obdarowali dzieci prezentami, a my wróciliśmy do naszej zabawy.
A burza ?-była, nawet rzucanie śnieżkami -jak to możliwe??
                   Zapraszamy do Galerii


 

Mikołajki w grupie Pszczółki

 

  Nasze Przedszkole odwiedził Mikołaj wraz z Elfem -naszą Panią Dyrektor-która pomagała Mikołajowi rozdawać prezenty.  


 

Przyjaciele Misia Uszatka - Mikołajkowe Czapeczki 


   W czwartek dzieci z grupy pomalowały pędzlem i czerwoną farba swoje Mikołajowe czapeczki. Praca została starannie wykonana, każde dziecko starało się dokładnie pomalować swoją czapeczkę aby pokazać ją Świętemu Mikołajowi....
 


 

Przyjaciele Misia Uszatka - pierwsze wycinanie nożyczkami

 

  Dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka po raz pierwszy dostały do rączek nożyczki, aby na kolorowych gazetach ćwiczyć pod opieką swoich Pań swoje pierwsze wycinanie. 


 

 

 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5