Polityka cookies 
 

 

 
Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014Raport SEO


 ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA OFERT NA STANOWISKO DORADCA ZAWODOWY W PROJEKCIE WSPÓŁFINANSOWANYM ZE ŚRODKÓW UE

 

  Aktualności Wrzesień
 Rok szkolny  2014/2015

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty -
Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE KOGUCIKI
  W dniu 30.09.2014r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka.GRUPA KOGUCIKI też świętowała.

  Dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom „Sto lat" oraz złożyły najlepsze życzenia. Każdy chłopiec w tym dniu mógł poczuć się jak prawdziwy książę. Ten dzień minął w miłej i radosnej atmosferze.
Odbyły się zabawy, gry i konkursy przy których wszyscy świetnie się bawili. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci, ZA CO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZAANGAŻOWANYM MAMOM.


 

Dzień Chłopaka w grupie Kotki

 

  Na chłopców w naszej grupie od rana czekały same niespodzianki, dziewczynki wręczyły im pamiątkowe emblematy, krawaty oraz wspaniały prezent czerwone samochodziki, były  również  konkursy i zabawy specjalnie dla nich przygotowane.  W tym dniu przyjechał także do naszego przedszkola teatrzyk. Był to dzień pełen wrażeń.


 

Grupa Pieski w Krzywym Lesie


  Dnia 17.09. dzieci z grupy PIESKI wybrały się na wycieczkę do Krzywego Lasu. Czas spędzony w lesie był przyjemny, miły i ciekawy. Zapraszamy do galerii.


 

Wizyta pielęgniarki w PIESKACH

 

  W ramach zajęć tygodniowych o czystości na wizytę przyszła pani pielęgniarka, która opowiedziała dzieciom dlaczego tak ważne jest utrzymywanie higieny osobistej. Dzieci na koniec wzięły udział w quizie -  znały odpowiedzi na wszystkie pytania :) Gratulujemy!

W galerii również poranne wycinanie :)


 

Wizyta dzieci z Niemiec!
  W ramach współpracy z przedszkolem w Crussow dnia 26.09.2014r. do naszego przedszkola przyjechali goście z Niemiec. Dzieci wraz z opiekunami cały dzień spędzili z grupa PIESKI. Na początku był występ artystyczny przygotowany przez nasze przedszkolaki, następnie wszyscy poszliśmy na nabrzeże, gdzie odbywał się Dzień Żurawia. Po powrocie do przedszkola czekał na nas pyszny obiad, po którym udaliśmy się do Krainy Zabaw "Fantazja". Na koniec wizyty były jeszcze wspólne gry i zabawy w sali. Na pożegnanie wymieniliśmy się prezentami oraz dostaliśmy zaproszenie od naszych przyjaciół.


 

Grupa PIESKI w bibliotece miejskiej

 

  Dzieci z grupy PIESKI wybrały się z wizytą do biblioteki miejskiej. Przedszkolaki zostały przywitanie przez czarodzieja, w którego wcielił się pan Mariusz Kiełtyka. Dzieci poznały magiczny świat bajek i książek. Mogły samodzielnie wybrac książeczkę z półki i ja pooglądac. Na koniec przedszkolaki oglądały teatrzyk, któy bardzo się im spodobał. Zapraszamy do galerii.


 

Dzieci z grupy PIESKI sprzątają świat!


  Z okazji Dnia sprzątania świata dzieci z grupy Pieski z radością przyłączyły się do akcji. Postanowiły posprzątać plac zabaw. Zapraszamy do galerii.


 


Dzień Przedszkolaka

 

   "Wszyscy swoje święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają,
I też swoje święto mają."

 
  To już po raz drugo w Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego zwany "Dniem przedszkolaka", nasze przedszkole przyłączyło sie do obchodów tego bardzo wesołego święta. Przemaszerowaliśmy ulicami miasta w kolorowym pochodzie, żeby wszystkich mieszkańców poinformować o tym wydarzeniu, rozdaliśmy kolorowe plakietki a następnie wszystkie dzieci bawiły sie przy muzyce na placu przedszkolnym. Święto juz na stałe weszło do kalendarza naszych przedszkolnych uroczystości

  Poza tym otrzymaliśmy życzenia od Rzecznika Praw Dziecka, zaskoczeni mieszkańcy również nam życzyli samych radosnych chwil.


 

Nasze pierwsze malowanie farbami


  Malowanie jest fajne :), dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka przekonały się o tym po raz pierwszy. Można rączki pobrudzić i nikt sie temu nie dziwi, a jakie piękne dzieła powstają :)


 

Nawlekamy kolorowe koraliki

 

  Dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka przy pracy, to wcale nie łatwe zadanie dla małych rączek , ale z pomocą pań
wszystko sie udaje, a radość z samodzielnie wykonanych korali wielka :)


 

Odsłonięcie Pomnika Matki Polki Sybiraczki


  Grupa "Zajączki" reprezentowała nasze Przedszkole na uroczystości odsłonięcia pomnika Matki Polski Sybiraczki


 Podaruj im trochę słońca

 

  Nasze przedszkolaki w sobotnie popołudnie licznie przybyli wraz ze swoimi rodzicami na gryfińskie nabrzeże. Wzięliśmy udział w imprezie charytatywnej pod hasłem "Podaruj nam trochę słońca". Dzieci ze wszystkich przedszkoli zaśpiewały dwie piosenki "Kończy się lato" oraz "Papugę". Poza tym organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. jazda wierzchem na koniu, jazda motocyklem, „windą” strażacką, strzelnica, basen z rybkami. Humory i pogoda dopisała. Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za poświęcony czas.


 

Konferencja Przedszkoli im. Misia Uszatka
  W dniach 12 - 14 września odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Przedszkoli im. Misia Uszatka, której organizatorem było Przedszkole Nr 3 im. Misia Uszatka w Zielonej Górze. Konferencja była organizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra i Katedrą Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Motto przewodnie Konferencji: " Bajka jest dobra na wszystko... wykorzystanie bajki w pracy z dzieckiem przedszkolnym". Cele Ogólnopolskiej Konferencji: znaczenie bajki w edukacji dziecka przedszkolnego, rola bajki w procesie wychowawczym, poznawczym i emocjonalny, znaczenie bajki w procesie terapeutycznym, praktyczne wykorzystanie bajkoterapii w pracy z dzieckiem przedszkolny.Nasze Przedszkole reprezentowały: Jolanta Krzak i Janina Warzoszczak.

 


 

Podziękowanie

 

  Miło nam poinformować, że Nasze Przedszkole włączyło się w akcję dzieła budowy Pomnika Matki Polki-Sybiraczki Bohaterki Golgoty Syberyjskiej w Gryfinie, za co otrzymaliśmy podziękowanie.

 

Certyfikat Bezpieczne Przedszkole

  Miło nam poinformować, że Nasze Przedszkole otrzymało certyfikat "Bezpieczne Przedszkole ".

 

 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5