Polityka cookies 
 

 

 
"Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Niemiecki i Polski jako język obcy"KLAUZULA INFORMACYJNA
Z radością do Przedszkola               


Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


       


 

  Aktualności Wrzesień
 Rok szkolny  2019/2020

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj
 

Dzień Chłopaka - ul. Krzywoustego


 

  30 września obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu szczególne święto, czyli Dzień Chłopaka. Dzień upłynął nam na zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.
 


 

Kids & sport - Kolory

 
  Kolory to zestaw ćwiczeń kształtujących  poprawną postawę ciała, wzmacnianie mięśni brzucha i grzbietu, rozwijających szybkość reakcji oraz  poznawanie kolorów. Z rozpoznawaniem kolorów oczywiście nie było problemów a dzieci ćwicząc świetnie się bawiły


 

Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka


  W tym roku troszkę później obchodziliśmy to ważne święto. Z tej okazji Nasza Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor złożyły wszystkim przedszkolakom najlepsze życzenia. Całą zabawę poprowadziły Agatka i Jacek, czyli Panie nauczycielki z grupy "Króliczki" Beata Klepacka i Katarzyna Mroczkowska. Było wesoło i kolorowo. Dzieci pięknie zaśpiewały Hymn Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka oraz Hymn Przedszkolaka. Zabawom nie było końca. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, pląsały w tańcach integracyjnych przy muzyce. Na zakończenie uroczystości otrzymały słodki poczęstunek. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w propagowaniu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.
 


 


Kids & sport - owoce

 
  Podczas tych zajęć dzieci wzmacniały siłę mięśni stóp;  kształtowały prawidłową postawę ciała oraz podnosiły ogólną sprawność i wydolność organizmu; rozwijały koncentrację oczywiście dobrze sie przy tym bawiąc.


 

Kids & Sport - Witaj w grupie  

  To pierwszy z serii scenariuszy Ogólnopolskiego programu w którym Nasze Przedszkole bierze udział. Każdy z nich to dużo ruchu oraz dobrej zabawy. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie sprawności ogólnej, ćwiczenia kształtujące orientację przestrzenną,wzmacnianie mięśni ramion i obręczy barkowej, rozwijanie szybkości reakcji i zwinności.
 


 


Ziemniaczane cudaki - Grupa Pajacyki

 
  Nasze przedszkolaki rozwijały kreatywne myślenie oraz pobudzały swoją wyobraźnię tworząc "Ziemniaczane cudaki".
Radość dzieci była nie do opisania, a prace przecudowne.


 

Dzień Kropki w Naszym Przedszkolu 

  To był dzień pełen kropek! Inspiracją do jego powstania stała się książeczka „The Dot” P.H.Reynoldsa. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Tego dnia wszyscy w przedszkolu mieli na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki. W każdej grupie tego dnia powstały „kropkowe” dzieła sztuki - każde z tych dzieł - nietuzinkowe i wyjątkowe!!! Zapraszamy do kropkowej galerii.


 


Owocowo-znaczy zdrowo! 

 
  Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. 27 września dzieci wykonały pyszny koktajl owocowy. Chętnie uczestniczyły w przygotowaniach, a potem z apetytem kosztowały. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, a panie podkreślały wartości odżywcze owocowego napoju.


 

Przedszkole z figur geometrycznych 

  Nasze przedszkolaki z grupy Pajacyki, miały za zadanie, stworzyć przedszkole za pomocą figur geometrycznych. Dzieci utrwalilyły nazwy figur, ćwiczyły koncentrację uwagi, a także pobudzały wyobraźnię podczas prac plastycznych. Prace są przepiękne i już nie możemy doczekać się kolejnych dzieł sztuki.


  

"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

 
  Tak właśnie w tym roku brzmi hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata”, w której nasze przedszkole wzięło udział. Dzieci bawiły się świetnie, promieniały i tryskały ze szczęścia, że mogą pomóc naszej matce "Ziemi". I do tego Was serdecznie zachęcamy, podejmujcie działania, dzięki którym nauczymy się nie zaśmiecać i niszczyć naszego środowiska.


 

Dzieci z grupy Pieski przygotowują sałatkę owocową

  Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą, że owoce to samo zdrowie. Dlatego też z początkiem jesieni dzieci wspólnie przygotowały owocową sałatkę, która pysznie smakuje oraz wzmocni odporność. Jednym słowem, było smaczne, zdrowo i wesoło !


  

Teatrzyk "Pierzaczki" w budynku przy ul. Krzywoustego

 
  Do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk. Głównymi bohaterami teatrzyku były kukiełki Pierzaczki. Dzieci ogladały teatrzyk z zaciekawieniem. Pierzaczki zaprosiły dzieci do tańca i śpiewu. 

 


 

Grupa Kaczuszki robi owocowy koktail! 

  Dzieci z grupy Kaczuszki w ubiegłym tygodniu dużo rozmawiały o owocach. Na koniec tygodnia każde dziecko przyniosło ulubione owoce, z których wspólnie z Panią stworzyły pyszny, naturalny koktail, bez cukru i innych zbędnych dodatków! Dzieci wiedzą, że owoce są źródłem witaminek dla chłopczyków i dziewczynek :-)


 

 


 


 


 


 
 


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5