Polityka cookies 
 

 

 
"Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Niemiecki i Polski jako język obcy"KLAUZULA INFORMACYJNA
Z radością do Przedszkola               


Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


       


 

  Aktualności Styczeń
 Rok szkolny  2019/2020

 Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj
 

Wyjście na wystawę do CIT - Grupa Pieski

  Dnia 30.01.2020r. Grupa Pieski wybrała się na gryfińskie nabrzeże w celu obejrzenia wystawy malarskiej Pani Bieniek, która miała miejsce w CIT Gryfino. 
 

 


 

Grupa Pieski w Endorfinie

 

  Grupa Pieski wybrała się 6.02.2020r. do Klubu Endorfina na wspólną zabawę. W czasie pobytu dzieci tańczyły, skakały na trampolinach, brały udział w konkursach oraz licznych zabawach. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy i poczęstunek. 


 

"Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski jako język obcy." 

  Dzieci z grupy Pajacyki, aktywnie biorą udział w projekcie pt. "Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski jako język obcy. " Projekt realizuje Gmina Gryfino. Przedszkolaki spotykając się na zajęciach z języka niemieckiego śpiewają piosenki, wzbogacają słownictwo, a także pracują przy laptopach.


  

Dzieci uczą rodziców "Bezpieczne ferie"

 

  Nasze przedszkole bierze udział w projekcie "Dzieci uczą rodziców". W związku ze zbliżającymi się feriami, panie nauczycielki, w każdej grupie przedszkolnej przeprowadziły zajęcia dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii. Dzieci otrzymały kolorowanki, które zabrały do domu, aby przekazać wiedzę rodzicom.


 

O bezpieczeństwie z uczniami klasy policyjnej 

  Tuż przed feriami, nasze przedszkolaki z grupy Pajacyki i Pieski, miały okazję spotkać się z uczniami klasy policyjnej, którzy w ciekawy sposób opowiadali dzieciom co należy robić, aby dbać o swoje bezpieczeństwo. Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Uliczni detektywi". Goście, w podziękowaniu za przybycie, otrzymali pamiątkowego Misia Uszatka z masy solnej. Dziękujemy za ciekawą lekcję edukacyjną.


  

Mroźna Kraina Pajacyków

 

  Jak stworzyć pingwina? Na to pytanie starały się odpowiedzieć dzieci z grupy Pajacyki. Dzieci miały wiele ciekawych pomysłów, lecz tym razem, wykonaliśmy pingwina metodą origami płaskie z koła. Dzieci musiały się skoncentrować, aby prawidłowo wykonać zadanie. Efektem końcowym było stworzenie mroźnej krainy, w której mieszka pingwin. 


 

Motylki w Endorfinie 

  Dzieci z grupy Motylki wybrały się do klubu sportowego Endorfina Fit&Dance. Atrakcji było mnóstwo. Zabawy muzyczno-ruchowe, sportowe i taneczne. Był też kolorowy stolik z łakociami, malowanie twarzy, kolorowe baloniki. To były wspaniale dwie godziny spędzone na intensywnych zajęciach.


  

Kids & sport - Dni tygodnia -ul. Sprzymierzonych

 

  Dni tygodnia to zestaw zajęć podczas których dzieci wzmacniały mięśnie postawne, koordynację, sprawność ogólną i szybkość. 7 dni tygodnia , liczymy dni, wyścigi oraz na swoim miejscu to świetne zabawy ruchowe, które w zabawny sposób przypominały ile dni ma tydzień,  jak nazywają się poszczególne dni tygodnia i w jakiej kolejności po sobie występują.


 

Kids & Sport - Czas - ul Sprzymierzonych 

  Czas - to cykl ćwiczeń podczas których dzieci rozwijały sprawność ogólną, zwinność, gibkość oraz koncentrację i uwagę. Dzieci przeniosły się w świat czasu, poprzez zabawy poznały sekundę, minutę oraz godzinę.


  

Kubusiowi Przyjaciele Natury nr 2

 

  W styczniu dzieci z Naszego Przedszkola w ramach programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" dowiedziały się m.in. co to znaczy dbanie o aktywność fizyczną, dlaczego warto się ruszać i jakie są formy ruchu oraz dyscypliny sportu.


 

Motylki poznają zwierzęta egzotyczne 

  Korzystając z pięknej dekoracji, która była wykonana na bal karnawałowy, zagłębiliśmy wiedzę w tematyce ,,zwierzęta egzotyczne". Dzieci z zainteresowaniem poznawały zwierzęta i miejsce ich zamieszkania. Wspólnie wykonaliśmy makietę ZOO ze zwierzętami, które zostały wykonane przez dzieci, świetnie się przy tym bawiąc.


  

Motylki grają w szachy

 

Gramy w szachy.
To  całkiem fajna gra.
Jest plansza w kratkę, 
Są różne wojska dwa. 
 

  Motylki próbują rozgrywać pierwsze partie gry. Brawo! Brawo!


 

Kids & Sport - Czas - ul. Krzywoustego 

  Na rozgrzewkę dzieci brały udział w zabawie pt. Pan Tik - Tak, która pokazała nam jak poruszają się wskazówki zegara. Z cyfr od 1 do 12 symbolizujących godziny powstał na dywanie zegar.  Dzieci za pomocą rąk i nóg, jako wskazówek zegara wskazywały określoną godzinę. 


  

Kids & Sport - Dni tygodnia - ul. Krzywoustego

 

  Pierwszy jest poniedziałek, więc przebiegnij się kawałek. Drugi w kolejności wtorek, wędruj w koło jak kaczorek. Trzecia środa, przysiad, podskok, to metoda, która wszystkim zdrowia doda. Czwarty czwartek czeka i przed berkiem wciąż ucieka.Już jest piątek i wyścigi tygrysiątek.Tu sobota i niedziela, wszyscy ćwiczą skoki. 


 

Kreatywne bałwanki Pajacyków 

  Zajęcia plastyczne są koniecznym i nieodzownym czynnikiem wszechstronnego rozwoju dziecka. Dzieci podczas takich zajęć pobudzają wyobraźnię, rozwijają kreatywność, ale przede wszystkim doskonale bawią się. Tym razem Pajacyki samodzielnie wykonały bałwanki z rolek po papierze. Gratulujemy pięknych prac.


  

"Misiaczki" na wystawie prac malarskich w Centrum Informacji Turystycznej

 
   Grupa Misiaczków w piątkowy dzień wybrała się do Centrum Informacji Turystycznej na gryfińskim nabrzeżu, gdzie trwa wystawa prac malarskich Pani Marianny Bieniek. Dzieci oglądały ekspozycje z zainteresowaniem i ciekawością. Obrazy były niezwykle barwne, kolorowe i łatwe w odbiorze dla nich. Na koniec wręczyliśmy małe upominki w podziękowaniu za zaproszenie. 
 


 

Warsztaty z bursztynem w grupie Motylki

  13 stycznia grupa Motylki uczestniczyła w warsztatach "bursztynowych". Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje bursztyn i gdzie można go znaleźć. Przedszkolaki poznały do czego wykorzystywany jest ten piękny, szlachetny kamień. Uczyły się także, jak można rozróżnić bursztyn od kamienia. A na koniec dzieci wykonały piękne, bursztynowe serduszka. 


  

Bal Karnawałowy przy ul. Krzywoustego

 
       "W karnawale same bale.
      Na zabawę przyszła pora, 
     Dzieci tańczą rock and rolla.
     Wszyscy bawią się wspaniale, 
      Jak to zwykle w karnawale."
 
  Oto krótki opis balu w pięknej dżungli. Dzikie zwierzęta przyglądały się rozbawionym dzieciom i nie mogły nadziwić się ich radosnym zabawom. A dzieci w swoich przebraniach wyglądały dostojnie i wspaniale. Bal był bardzo udany. 

 

 

Klaun Czaruś, Kropka i Przyjaciele Misia Uszatka 

  15 stycznia grupę 3- latków odwiedzili goście - Klaun Czaruś i jego przyjaciółka Kropka. Zaprezentowali oni dzieciom mnóstwo śmiesznych i ciekawych sztuczek. Dzieci miały okazję zobaczyć także jak wygląda monocykl, a Klaun Czaruś zaprezentował, jak się na nim jeździ. Przedszkolaki bawiły się wspaniale i były zachwycone występem, a na koniec otrzymały w prezencie od Klauna i Kropki wspaniałe balonowe zwierzątka, samochodziki lub inne postacie.


 Kubusiowi Przyjaciele natury

 
   Nasze Przedszkole przystąpiło do programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Jest to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś, w którym co roku bierze udział 60% przedszkoli z całej Polski. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 4 miliony dzieci.Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.
Każde dziecko otrzymało Kartę Sprawności "Kubusiowego Przyjaciela Natury", a raz w miesiącu wykonują zadania zgodne z przygotowanymi scenariuszami zajęć. Za nami zajęcia "Dbam o rośliny i zwierzęta - nawet te najmniejsze!". Przedszkolaki dowiedziały się co to jest natura, jak zostać „Kubusiowym Przyjacielem Natury”, jak dbać o rośliny oraz jaką rolę pełnią zwierzęta w przyrodzie, nawet te najmniejsze.
 


 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w budynku przy ul. Krzywoustego 

  Po raz kolejny w naszym Przedszkolu graliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każda z grup podjęła się zbierania datków do puszek poprzez sprzedaż pierniczków, ciastek czy balonów. Był to specjalny "orkiestrowy" dzień dla Przedszkolaków. Dziękujemy wszystkim Przedszkolakom i Rodzicom za każdy grosz, który wpadł do puszki.


 

 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5