Polityka cookies 
 

 

 

 


 
Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym

Składanie deklaracji woli przyjęcia dziecka do Przedszkola im Misia Uszatka wGryfinie 
w dniach 16 - 24 kwiecień 2020 r. w budynku Przedszkola, ul. Krzywoustego 5.
 
Brak potwierdzenia woli we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w jednostce.

 

 

Uwaga !
Zadania do wykonania przez dzieci wspólnie z Rodzicami w domu

 


 
"Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Niemiecki i Polski jako język obcy"

KLAUZULA INFORMACYJNA
Z radością do Przedszkola               


Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


       


Komunikat Przewodniczącego Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z dnia 11 marca 2020 r.

w sprawie działań mających na celu zminimalizowanie ryzyka ewentualnego rozprzestrzenienia się koronawirusa !!!
 

Od 16 marca 2020 r. przedszkola i szkoły będą zamknięte.

 


Ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty, wydłużony zostaje termin składania wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej do dnia 27 marca 2020 r.

 

(aktualne Zarządzenie Burmistrza i harmonogram w zakładce dla rodziców)


 

  Aktualności Marzec
 Rok szkolny  2019/2020

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj
 Pierwszy Dzień Wiosny - Króliczki

 
   Pierwszy dzień wiosny w czasie kwarantanny to wyjątkowy dzień. Jak spędzić go radośnie bez konieczności wychodzenia z domu? Pierwszy dzień wiosny bez wychodzenia z domu nie musi być nudny. Oczywiście, fajniej byłoby powitać tę najpiękniejszą porę roku wspólnie w naszym przedszkolu, ale dzięki technologii cyfrowej dzieci mogły z nami podzielić się swoimi aktywnościami w domu. Każdy przedszkolak dobrze wie, że wiosna to czas sadzenia i siania, dlatego też mali ogrodnicy postanowili założyć własny ogródek. Powstały również wiosenne prace plastyczne z wykorzystaniem zasobów domowego kącika plastycznego. Poprzez takie działania dziecko zauważa zmiany zachodzące w przyrodzie o tej porze roku.

 


 

Dzień Kobiet przy ul. Sprzymierzonych
 

 

           Marzec pięknie się wystroił.
           W kole między dziećmi stoi.
             I gromadkę uśmiechniętą
            pyta jakie dzisiaj święto?
  Zapamiętaj sobie - dzisiaj jest Dzień   Kobiet!

8 marca 2020 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym dniu wszystkie kobiety z przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i kwiatki. Z tej okazji dzieci z grupy Króliczki i Kotki zaprezentowały krótkie przedstawienie pt. „Tango na Dzień Kobiet”. Na przedstawienie zostały zaproszone wszystkie panie oraz dzieci z grup 5-latków i 6-latków. Następnie chłopcy obdarowali upominkami dziewczynki i panie, składając życzenia z okazji Dnia Kobiet. Święto Kobiet, corocznie obchodzone w przedszkolu, to doskonała okazja do kształtowania u dzieci nawyku doceniania swoich najbliższych oraz obdarowywania ich upominkami.
 


  

Kosmiczna podróż Pajacyków

 
  "W układzie słonecznym wirują planety.
Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce.Różnią się kolorem,
 masą i rozmiarem.Lata lecą one stale, kręcą się wytrwale"
 

 


 

Dzień Dinozaura
 

 Mimo, iż dinozaury dawno wyginęły, to wciąż nie przestają nas fascynować. Postanowiliśmy przenieść się do czasów prehistorii.
 
" Dawno temu żył dinozaur, co roślinę wielką pożarł.
Długi ogon miał i szyję i zajadał zieleninę.
Był ogromny daje słowo, ponad drzewa sięgał głową.
Chodził wszędzie słonim krokiem, tak to było z Diplodokiem"


 


Dzieci uczą Rodziców - "Młody Ekolog"

 
    Jak dbać o środowisko? Jak segregować odpady? Co to jest smog? Czym jest ekologia? Lekcja "Młody ekolog" to fascynująca podróż do świata ekologii, która zachęciła dzieci do poszukania odpowiedzi na nurtujące je pytania.
 

 


 

Kids & Sport - Dinozaury - ul. Krzywoustego  Raz, dwa, trzy! dinozaurem jesteś ty! Tytuł zabaw "Dinozaury" od razu wywołał radość u dzieci. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach tj.   „Dino berek”, „Spacer dinozaurów”, „Jajo dinozaura”, „Wyścigi dinozaurów”, „Ogonek dinozaura”.  Przedszkolaki świetnie się bawiły naśladując sposób poruszania się i odgłosy dinozaurów. Na koniec dinozaury (dzieci) szykowały się do snu – zaczynając rozciąganie od skłonów, a kończąc na skrętach szukając swojego ogona. 
 

 


 Kids & Sport - Prawo - lewo - ul. Krzywoustego

 
    Prawo - lewo to ćwiczenia kształtujące poprawną postawę ciała, wzmacnianie mięśni brzucha i grzbietu, ćwiczenia oddechowe, czynne wydłużanie kręgosłupa oraz rozciąganie mięśni piersiowych.  Zabawy rozpoczęły się od przypomnienia, która strona jest lewa, która prawa.  „Samochody”, „Wąż”, „Kwiatki”, „Wycieraczki samochodowe”, „Podróże powietrzne to zabawy, w których prawa i lewa strona ciągle była utrwalana.

 

 

 

Kids & Sport - Pary - ul. Krzywoustego  Podczas zabaw pt. „Znajdź parę”, „Lustro”, „Podwójny tor przeszkód” dzieci pokazały, że potrafią ze sobą współpracować. Chętnie dobierały się parami, zmieniały pary, wykonywały ćwiczenia parami.  Na koniec wykonały ćwiczenia rozciągające, gimnastyczne i akrobatyczne oczywiście w parach.


  

Kids & Sport – Ciało człowieka  ul. Krzywoustego     

 
   Ciało człowieka to zestaw zabaw, podczas których dzieci utrwalały nazwy części ciała. Na rozgrzewkę, każde dziecko badało swój puls. Przedszkolaki dowiedziały się o roli serca w funkcjonowaniu organizmu i zmianie tempa jego bicia/pracy w spoczynku i podczas wysiłku fizycznego.  Po zabawach „Człowiek do człowieka”, „Części ciała”, „Parami”, "Gdzie jest…?" dzieci po raz drugi badały swój puls, aby sprawdzić czy to, czego się dowiedziały jest prawdą. 


 

Dzień Kobiet w budynku przy ul. Krzywoustego


   "Marzec wyjął grosik srebrny,
Teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,
Kupić bukiet na Dzień Kobiet"

... a w przedszkolu chłopcy złożyli piękne życzenia dla wszystkich Pań i dziewczynek! Dzieci spędziły ten wyjątkowy dzień na zabawach plastycznych i ruchowych oraz wykonując różne zadania przygotowane przez nauczycielki. Nie zabrakło też upominków dla dziewczynek i wspólnego poczęstunku dla całej grupy :)
 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5