Polityka cookies 
 

 

 
"Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Niemiecki i Polski jako język obcy"KLAUZULA INFORMACYJNA
Z radością do Przedszkola               


Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


       


 

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2019/2020

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj
 

Kids & Sport – Nasza Ziemia - ul. Krzywoustego

 
   Podczas zabaw pt. „Sadzimy drzewa”, „Toksyczne odpady”, „Dookoła świata”, „Recykling”, „Eko joga” dzieci rozwijały nie tylko sprawność ruchową, ale także świadomość ekologiczną i wrażliwość związaną z poczuciem odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.


 

Smaczny i zdrowy koktajl owocowy!


  Z myślą o witaminkach "Misiaczki" przygotowały zdrowe koktajle owocowe. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione owoce. Na początku każdy opisał swój owoc wykorzystując wiedzę zdobytą na poprzednich zajęciach. Następnie owoce zostały posegregowane i policzone. Dzieci bezbłędnie określiły, których owoców jest najwięcej, najmniej i tyle samo. Przed  przystąpieniem  do pracy przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu – blenderem. Pod nadzorem pań dzieci  wrzucały owoce  do blendera i mogły patrzeć jak powstaje koktajl. Na koniec wszystkich czekała degustacja. Koktajle były pyszne!


 


 

Kids&sport - Sad - ul Sprzymierzonych

 
   Ruch to zdrowie i dobra zabawa, takie hasło przyświeca za każdym razem zajęciom z programu Kids & sport, nawiązują przy tym do aktualnych tematów, warunków czy  pory roku.
Sad   to  zajęcia, które  miały na celu doskonalenie sprawności ogólnej,  wzmacnianie mięśni obręczy barkowej, ramion oraz  poprawę koordynacji i współpracy w grupie. 


 

Kids&sport - jesień -ul. Sprzymierzonych


  Czy zamiatanie liści, zbieranie grzybów czy dyni może być ćwiczeniem spostrzegawczości, refleksu czy wzmacnianiem mięśni ramion? - oczywiście, ze może . Własnie podczas ćwiczeń z tematu jesień dzieci podczas zabaw ruchowych doskonaliły ogólną sprawność, poprawiając koordynację oraz  kształtowały szybkość i gibkość, świetnie się przy tym bawiąc.


 


 

Kids&sport - Nasza ziemia - ul. Sprzymierzonych

 
  Scenariusz zajęć pt "Nasza ziemia" to zestaw ćwiczeń doskonalących sprawność ogólną oraz kształtujące orientację przestrzenną,  poprawiające koordynację, współpracę w grupie i kształtujące  gibkość. To także przypomnienie poprzez zabawę jak ważne w życiu człowieka jest dbanie o środowisko, o naszą ziemię.


 

Kids&sport - Wiejska zagroda-ul Sprzymierzonych


  “Krowa”, “Bieg owiec”, “Jajeczna sztafeta”, Prosiaczkowe zawody błotne” to propozycje zabaw ruchowych mających na celu  poprawę ogólnej sprawności fizycznej, wzmacnianie mięśni nóg, pracę nad koncentracją i refleksem.To także poznanie nowych pojęć związanych z lekkoatletyką, takich jak sztafeta, bieg z przeszkodami czy skok w dal. 


 

 

Koguciki w Klubie Nauczyciela

 
  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej "Koguciki" wystąpiły z programem artystycznym w Klubie Nauczyciela dla zaproszonych gości. Dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki, za co goście odwdzięczyli się słodką niespodzianką.


 

Dzień Edukacji Narodowej - ul. Sprzymierzonych


  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy Koguciki przygotowały piękny występ artystyczny. Były tańce, piosenki i życzenia. Oprócz dzieci na scenie wystąpili również pracownicy Naszego Przedszkola, którzy w ramach trwającego Code Week-2019 zaprezentowali " Zakodowany taniec". 


 

 

Kids & Sport – Sad - ul. Krzywoustego

 
  Przedszkolaki doskonale wiedzą, jakie owoce i warzywa można znaleźć w jesiennym sadzie. Podczas zabaw ruchowych tj. „Zbieramy owoce”, „Po drabinie po jabłka”, „Śliwki”, „Gruszki”, „Dynie” dzieci wzmacniały sprawność ogólną,  siłę mięśni obręczy barkowej oraz uczyły się współpracy w grupie, oczywiście świetnie się przy tym bawiąc. 


 

Kids & Sport – Jesień - ul. Krzywoustego 

  Jesień to kolejny zestaw ćwiczeń doskonalących sprawność ogólną dzieci. Przedszkolaki podczas zabaw zbierały owoce, zamiatały liście, łapały kasztany, zbierały grzyby oraz dynie.  


 
 

Motylki uczą się szachów

 
  Dzieci już wiedzą, że na szachownicy Król jest najważniejszy, pozostałe figurki i pionki są po to, aby chronić Króla przed atakiem przeciwnika.


 

Czary Mary – Azotowy Pokaz
  Misiaczki i Pajacyki  miały okazję uczestniczyć w zabawach badawczych z ciekłym azotem. Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem efektownych  doświadczeń. Powstawało dużo "dymu" i wybuchów. Dzieci zobaczyły, że każda rzecz zanurzona na dłużej w ciekłym azocie, staje się jednocześnie krucha i twarda. Z balona pod wpływem ciekłego azotu powstał kawałek szeleszczącej folii. Winogron, jajko, parówka oraz banan stały się twarde jak kamień. Każdy uczestnik mógł zamienić się na chwilę w smoka i wypuścić nosem kłąb dymu po zjedzeniu niezwykłego chrupka. To był dzień niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy w fascynującym świecie nauki.


 
Misiaczki w  Teatrze Lalek

 
  Poprzez wycieczkę dzieci miały okazję rozwinąć wiedzę o teatrze, poznać różne sposoby interpretacji dzieła literackiego, a przede wszystkim poznać specyfikę pracy aktorskiej.
Przedszkolaki nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.


 

Kaczuszki poznają Bibliotekę!
 

  Dzieci z grupy Kaczuszki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Gryfinie. Poznały tam zasady korzystania z wypożyczalni i uczestniczyły w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez Pana Mariusza. Zachęcamy rodziców do częstych wizyt w Bibliotece! Można tam miło spędzić czas z dzieckiem, a także urozmaicić chwile spędzane wspólnie w domku.


 


Jesienne spacery Kaczuszek

 
  Zgodnie z tematem przerabianych zajęć, przedszkolaki zapoznały się z zawodem listonosza i pracą na poczcie. Korzystając z dobrej pogody wybraliśmy się na spacer w celu wysłania wspólnie napisanego listu. Dzieci uważnie obserwowały jak ich koleżanka wrzuca list do skrzynki pocztowej :) Następnie udaliśmy się na gryfiński Cmentarz, gdzie Pani zapaliła znicz i opowiedziała dzieciom o zbliżającym się święcie Wszystkich Świętych.


 

Pajacyki korzystają z uroków jesieni


  Jesień to pora roku, która raczy nas pięknem kolorów i widoków. Tegoroczna jest wyjątkowo ciepła, dlatego zachęciła ,,Pajacyki'' do zabawy.  Czas na podwórku spędzamy w radosnym nastroju i świetnej zabawie.


 


 

Spotkanie Pajacyków ze strażakami

 
  Dzieci z grupy Pajacyki, po prawidłowo wykonanych ćwiczeniach ewakuacyjnych, miały możliwość spotkania ze strażakami. Każdy przedszkolak mógł usiąść za kierownicą wozu strażackiego. To było niezwykłe przeżycie.


 

Koguciki i Zajączki zwiedzają podziemne trasy Szczecina

   Koguciki i Zajączki zwiedzały podziemne trasy Szczecina urządzone w schronach: przeciwlotniczym i przeciwatomowym w rejonie Dworca Głównego. Dodatkową atrakcją była podróż pociągiem.
 

 


 


Wyjazd Pajacyków do Pleciugi

 
  Dzieci z grupy Pajacyki wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalek Pleciuga na spektakl pt.: "Karmelek". Była to pełna humoru i ciepła opowieść o poszukiwaniu własnego talentu oraz o sile przyjaźni, która sprawia, że dzięki niej każdy może poczuć się wyjątkowy.


 

Zimowe zapasy Pajacyków
 

  Pajacyki postanowiły przygotować się do zimy. Do zadań dzieci należało wypełnienie słoika zdrowymi smakołykami za pomocą pieczątek z ziemniaka. Drugą czynnością było przygotowanie suszonych jabłek. Dzieci spisały się doskonale.


 

Koguciki robią sałatkę owocową

 
  Koguciki pamiętają jak ważne są witaminy. Na drugie śniadanie samodzielnie zrobiły sałatkę owocową. Było zdrowo i pysznie!!!


 

#Code Week 2019 - kodowanie w Tuptusiu
  To była kolejna okazja do dzielenia się radością programowania. Do Niepublicznego Przedszkola Tuptuś w Szczecinie pojechała wicedyrektor Agnieszka Mucha - koordynator wszystkich działań związanych ze świętowaniem Code Week w Naszej placówce. 
 
  Zajęcia odbyły się w trzech grupach: Misie , Delfinki i Motylki. Dzieci pierwszy raz miały do czynienia z matą i programowaniem, ale świetnie radziły sobie z zadaniami. Na zakończenie wszystkie grupy i Panie zgodnie stwierdziły , że te zajęcia to świetna sprawa i będą chciały na pewno bliżej zapoznać się z idea programowania i maja nadzieje na ponowne spotkanie-tym razem w naszym Przedszkolu.


 


 

#Code Week 2019 - warsztaty nauczycieli

 
  Europejski Tydzień Kodowania to również okazja do dzielenia się radością kodowania z innymi. 
 
  W Naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty dla nauczycieli którzy chcieli rozpocząć przygodę z kodowaniem z Przedszkola nr 4 im Pszczółki Mai oraz nowych nauczycieli z naszej placówki. Kolejne warsztaty juz w listopadzie, będziemy zgłebiac tajniki kodowania i wykonywać coraz trudniejsze zadania.


 

#Code Week 2019 Pszczółki i Króliczki 

  Pszczółki nie tylko rozpoczęły Tydzień Kodowania w naszym Przedszkolu, ale zrealizowały jeszcze dwa zadania: Zakodowana gimnastyka oraz Zakodowane bajki i baśnie. Zadania sprawiły dzieciom dużo satysfakcji i świetnej zabawy. Króliczki również bawiły sie świetnie przy Zakodowanej gimnastyce.


 


#Code Week 2019 - Zajączki, Koguciki

 
  W grupie Zajączki i Koguciki zagościły ozoboty , dzieci miały za zadanie zaplanować im trasę wg własnego pomysłu, dodatkowo Zajączki tworzyły animacje z literami C- jak Code i W- jak Week w aplikacji scretch oraz układały obrazek na macie i kartce  wg wzoru.


 

Code Week 2019 - Pieski i Pajacyki,
 Motylki i Kaczuszki

  Pieski i Motylki oraz Kaczuszki w czasie trwanie Tygodnia Kodowania  poznawały historię Code Weeku oraz układały obrazek wg instrukcji, a grupa Pajacyki wykonywała zadanie -Zakodowana gimnastyka. 


  

#Code Week 2019 - grupa Gromadka Misia Uszatka 

 
  W czasie trwania Code Week dzieci poznały historie tego wydarzenia oraz układały na macie obrazek  z klocków wg instrukcji,  Brały udział również w webinarze z Anią Świć i Rafałem Mitkowskim- organizatorami konkursu - wyzwania Codee Week w Polsce, podczas którego wykonywaliśmy różne zadania.  W Dzień Edukacji Narodowej odczytywaliśmy na wirtualnej macie ukryty kod - rozwiązaniem było ułożenie hasła i odczytanie go. Dużą radość sprawiły dzieciom zadania:Zakodowana orkiestra, czyli granie wg kodu, oraz zakodowana gimnastyka.


 

#Code week 2019 -grupa Przyjaciele Misia Uszatka
 

 W budynku na ul Krzywoustego Code Week 2019 rozpoczęła grupa Przyjaciele Misia Uszatka.
 
W ciągu dwóch tygodni Grupa zrealizowała mnóstwo zadań, na miarę swoich możliwości. Układali, rytmy, dopasowywali kolorowe kubki, układali kolorowy kod, grali w bystre oczko, układali sudoku, wykonywali ćwiczenia i zadania wg kodu, budowali wież z kolorowych kubków oraz układali je zgodnie z zakodowanymi warunkami itd To był bardzo intensywny czas, wszystkie aktywności dzieciom bardzo się podobały, i świetnie sobie radziły. Przed nimi kolejne zadania z programu Uczymy dzieci programowac a na razie wszyscy czekamy na wyniki konkursu.
 


 


Kids & Sport – Owoce ul. Krzywoustego

 
  Owoce to ćwiczenia wzmacniające i rozciągające  mięśnie stóp. Dzieci tego dnia brały udział w wielu „owocowych” zabawach, jednak „Berek – banan” spodobał się dzieciom najbardziej. Podczas tej zabawy dzieci zamieniały się w banana, którego należało odczarować – uwolnić. Po odczarowaniu dziecko ponownie włączało się do zabawy.


 

Kids & Sport – Kolory ul. Krzywoustego 

  Celem kolorowych zajęć było poznawanie i utrwalanie kolorów, wzmacnianie mięśni grzbietu i brzucha oraz kształtowanie poprawnej postawy ciała. Dzieci brały udział w kolorowych wyścigach, łowiły kolorowe rybki, bawiły się w kolorowego pająka oraz piłka parzy. Podczas wszystkich zabaw było bardzo kolorowo i wesoło. 


 


Kids & Sport – W przedszkolu ul. Krzywoustego

 
   „Schody”, „Kuchnia”, „Plac zabaw”, „Szatnia”, „Łazienka” – to zestaw zabaw, których głównym celem było doskonalenie sprawności ogólnej, balansu ciała, zdolności manualnych. Podczas zabaw dzieci wykazały się szybkością, wytrzymałością i refleksem.
 

 


 

Kids & Sport – Witaj w grupie ul. Krzywoustego  Dzieci z grup młodszych w budynku przy ulicy Krzywoustego świetnie  bawiły się realizując pierwszy scenariusz  Ogólnopolskiego Programu Kids & Sport. Dzieci integrowały się podczas zabaw tj. „Powitanie”, „Jeżyk”, „Chmurki”, „Wiewiórki”. Na koniec przedszkolaki wykonały pociąg, w którym każde dziecko choć na chwilę zostało lokomotywą, która prowadziła cały pociąg przez tory wykonane ze skakanek i szarf.
 

 


 


 

 

Motylki w odwiedzinach w bibliotece

 
  12 października grupa Motylki wybrała się w odwiedziny do Biblioteki Miejskiej. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Pan bibliotekarz w przystępny sposób opowiadał o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci miały okazję obejrzenia teatrzyku, który przygotował dla nas Pan bibliotekarz, wykorzystując przy tym teatrzyk Kamishibai. Na koniec wizyty każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki, dzieci były zachwycone.


 

Pajacyki w Pleciudze 

  W październiku dzieci z grupy Pajacyki wybrały się do Pleciugi na spektakl pt. "Karmelek". Było to przedstawienie pełne humoru i ciepła o poszukiwaniu własnego talentu oraz o sile przyjaźni, ktora sprawia, że dzięki niej każdy może poczuć się wyjątkowy. 


 


Zajączki i Króliczki w  Pleciudze

 
  Dzieci z grupy Zajączki oraz Króliczki odwiedziły Teatr Lalek Pleciuga i miały przyjemność oglądać spektakl pt. "Karmelek". Dzieci były zachwycone i długo po powrocie do przedszkola rozmawiały o przedstawieniu.


 

#Code Week 2019 (5-20 października 2019 r.)

  Za nami dwa tygodnie intensywnej pracy związanej z ideą świętowania Europejskiego Tygodnia Kodowania, trwającego dwa tygodnie.
Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.
Kodowanie pozwala rozwijać kompetencje XXI wieku, takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową. W sumie zrealizowaliśmy 35 wydarzeń w Naszym Przedszkolu oraz trzy w zaprzyjaźnionym Niepublicznym Przedszkolu Tuptuś w Szczecinie. Wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Edusense, na wyniki tego konkursu czekamy. 
Zapraszamy do obejrzenia relacji ze wszystkich wydarzeń w poszczególnych grupach.
Tu relacja z rozpoczęcia Codee Week 2019 w Naszym Przedszkolu w grupie Pszczółki podczas "Nocowania w Przedszkolu"


 


Motylki pieką chleb

 
  16 października obchodzimy Dzień Chleba, aby uczcić te święto grupa Motylki wraz z paniami upiekła chleb. Dzieci poznały etapy powstawania chleba i chętnie uczestniczyły w procesie jego wykonywania. Kiedy chleb był już gotowy odbyła się wspólna degustacja. Chleb bardzo wszystkim smakował.


 

Przedstawienie w "Klubie na górce"


 

  Gromadka Misia Uszatka i Zajączki skorzystały z zaproszenia "Klubu na górce" na występ teatru muzycznego "Decha". Nawet deszcz nam nie przeszkodził ze skorzystania z zaproszenia. Tytuł spektaklu to "Elektromgławica beatboxu". Spektakl bardzo rozbawił dzieci, w humorystyczny sposób miały możliwość poszerzenia wiedzy o zjawiskach w kosmosie oraz spróbowania sztuki beatboxu, co było również intensywnym ćwiczeniem logopedycznym.
 


 
Programowanie w grupie "Misiaczki"

 
  W dwóch tygodniach trwania tygodnia z kodowaniem, grupa Misiaczki cztero- i trzylatków podjęła zadanie z kodowaniem Code Week. Tematem była zakodowana gimnastyka, uczymy dzieci programować. Dzieci miały za zadanie sterować obiektem na kratownicy w komendach ,, w górę ",,w dół",, w prawo" i ,, w lewo". Dzieci sterowały Code Weekiem lub w innej wersji pluszową kulą. W trudniejszej wersji pokazywały zakodowane hasła, które były rozłożone na planszy i podczas wędrówki kuli napotykały na jakieś zadanie, które dzieci rozszyfrowując znak musiały pokazać co przedstawia. Wszyscy chętnie brali udział i była świetna zabawa. 


 

Pierwsza lekcja szachowa w Motylkach  Pierwsza lekcja szachowa w Motylkach ,,Szachy to życie"- Robert Fischer. Szachy w Polsce pojawiły się prawdopodobnie w XII wieku, a popularność zyskały w XVI w. Gra ta posiada wiele wartości wychowawczych. Ma pozytywny wpływ zarówno na charakter jak i na umysł wychowanków. Uczy myśleć obiektywnie i nie lekceważyć przeciwnika. Na pierwszej lekcji dzieci zapoznały się z szachownicą i pionkami.


 


"Pajacyki" mają specjalnych gości

 
  Grupa,, Pajacyki'' gościła Pana Piotra Kawkę ze Straży Miejskiej oraz Panią Joannę Chojniak z Policji. Wizyta dotyczyła bezpieczeństwa dzieci na przejściach dla pieszych i drogach w ramach projektu ,,Bezpieczny przedszkolak''. Dzieci wysłuchały pouczenia jak zachować się bezpiecznie na drodze. Wiedzą już jak ważne są odblaski na ich ubiorze. Nie zabrakło wspólnej zabawy i piosenek. Dziękujmy bardzo. 


 

Dzień Edukacji Narodowej przy ul. Krzywoustego

 

  14 października w Naszym Przedszkolu przy ul Krzywoustego 5 odbyła się wyjątkowa uroczystość dla wszystkich pracowników z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wierszach, tańcach i piosenkach swoją wdzięczność za trud codziennej pracy przedstawiła grupa "Pieski".W związku z trwającym właśnie Code Week - 2019 zadanie do wykonania mieli również pracownicy Naszego Przedszkola uczestniczący w uroczystości. W rytm muzyki wykonywali ćwiczenia, które widzieli na pokazywanych obrazkach. "Zakodowany taniec" wyszedł wszystkim wspaniale, w nagrodę każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.
Zapraszamy do galerii


 


Jesienny Piknik Integracyjny

 
  Tegoroczny Piknik Integracyjny był wyjątkowy. Największą atrakcją były występy Naszych Przedszkolaków. Były tańce, piosenki, wierszyki... mnóstwo ciekawych gier, zabaw m.in. rysowanie kredą, kręgle, kodowanie na macie, dmuchane zamki, malowanie buziek i wiele innych. Na wszystkich czekała ciepła grochówka, kiełbaski z grilla i pyszne ciasta upieczone przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Zapraszamy do galerii.

 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5