Polityka cookies 
 

 

 

 
"Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Niemiecki i Polski jako język obcy"KLAUZULA INFORMACYJNA
Z radością do Przedszkola               


Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


       


 

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2019/2020

 Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj

Dzień Babci i Dziadka w budynku przy ul. Sprzymierzonych W naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. Dzieci w pięknych strojach recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec uroczystości przedszkolaki wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


 "Kubusiowi Przyjaciele Natury cz.3"

 
    W lutym przedszkolaki zostały zapoznane z tematem: "Dbam o siebie i jem warzywa i owoce". Dzieci dowiedziały się jak dbać o siebie, jak skomponować pełnowartościowy posiłek, dlaczego ważne są warzywa i owoce oraz co szczególnego ma w sobie marchewka! 

 


 

Kaczuszki i Motylki
razem spędzają czas 

 Dzieci z grupy Kaczuszki razem z dziećmi z grupy Motylki spędziły miło czas w ramach integracji. Podczas wspólnej wyprawy na gryfińskie nabrzeże w Centrum Informacji Turystycznej, oglądaliśmy wystawę zdjęć Anny Grebieniow pt. "Antarktyczna dzicz". Po powrocie odbyły się zajęcia umuzykalniające, podczas których dzieci zapoznały się z instrumentami i zagrały w rytm znanych dziecięcych przebojów.


  

Tłusty Czwartek w grupie Przyjaciele Misia Uszatka

 
    Tłusty Czwartek - tak jak nakazuje tradycja, każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu, ale oprócz tego na dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka czekała niespodzianka. Dzięki uprzejmości mamy Oliwiera, przedszkolaki zajadały się pysznymi, czekoladowymi lizakami w kształcie Misia. Wszystkim ta niespodzianka sprawiła mnóstwo radości.

 


 

Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki
 

  "Na walentynki zamiast wyznania
Serdeczne podziękowania
za wspólną radość z codzienności
za każdy dzień pełen miłości
za to, że jesteś i dobrze nam z Tobą
jesteś wspaniałą osobą!"


 

Dzień Babci i Dziadka w budynku przy ul. Krzywoustego

 
    W styczniu i lutym 2020r. w naszym przedszkolu przy ul. Krzywoustego w grupach: Misie, Misiaczki, Pieski, Pajacyki,Motylki, Przyjaciele Misia Uszatka i Kaczuszki, odbyły się występy dzieci dla ukochanych Dziadków i Babć. Życzenia w postaci wierszy, tańców i piosenek bardzo wzruszyły naszych gości, a samodzielnie wykonane prezenty cieszyły oko. Zapraszamy do galerii..
 

 


 

,, Pajacyki i Pieski '' świętują Tłusty Czwartek  Wedle tradycji - ostatni czwartek karnawału to,, Zapusty''. W ten dzień pozwalamy sobie na małe,, co nieco' ''.
Tego dnia grupy,, Pajacyki '' i ,, Pieski'' świętowały wspólnie. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do poznania tradycji i zwyczajów "Tłustego Czwartku''. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Dzieci rozkoszowały się pysznymi pączkami z dżemem i lukrem.  


  

Przyjaciele Misia Uszatka dokarmiają ptaki 

 
    Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają, aby ptasia stołówka nie była pusta. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki. Przyjaciele Misia Uszatka systematycznie uzupełniają zapasy w karmniku, który znajduje się w ogrodzie przedszkolnym. Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za pomoc. 

 

 

 

"Przyjaciele Misia Uszatka" budują karmnik na macie edukacyjnej  

  Przedszkolaki wykorzystując kolorowe klocki stworzyły karmnik na macie edukacyjnej. Każde dziecko dołożyło choć jeden klocek i tak powstała nasza ptasia stołówka. Nie mogło zabraknąć ziaren, które dzieci wysypały na dnie karmnika. Następnie umieszczały w nich ptaki. Każde dziecko miało przed sobą również mały karmnik, w którym zgodnie z opowiadaniem umieszczały odpowiednią ilość ptaków. 


  

Kids & Sport – Kosmos 2 ul.        Krzywoustego           

 
   Celem drugiej części kosmicznych zabaw było rozwijanie sprawności ogólnej dziecka, zwinności oraz umiejętności rzutnych. Dzieci – astronauci tym razem przemierzali galaktykę, budowały kosmiczną bazę i zbierały do niej zapasy. Na sygnał prowadzącego celowali i rzucali piłeczkami w określone miejsce. 


 

Kids & Sport – Kosmos ul. Krzywoustego


 

   Kosmos to zestaw zabaw, podczas których dzieci wzmacniały siłę mięśni oraz rozwijały koncentrację. Przygotowując się do podróży kosmicznej - dzieci – astronauci założyli hełmy kosmiczne i skafandry. Tak przygotowani astronauci weszli do rakiety i szykując się do startu  odliczali 10,9,8,7 ….. . Przedszkolaki skakały nad kraterami, rzucały do celu oraz wykonywały kosmiczne ćwiczenia. Po kosmicznych zabawach dzieci – astronauci bezpiecznie powrócili na ziemię, zdjęły hełmy i skafandry. 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5