Polityka cookies 
 

 

 
"Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Niemiecki i Polski jako język obcy"KLAUZULA INFORMACYJNA
Z radością do Przedszkola               


Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


       


 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2019/2020

 Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj

 

Zabawy Andrzejkowe w Naszym Przedszkolu 

 

  W piątek (29.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły ,,poznać swoją przyszłość'' - tą bliską ,,Co dostanę od Gwiazdora'' oraz tą daleką... ,,kim będę w przyszłości''. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości i integracji grupy.


 Dzień Pluszowego Misia i urodziny Misia Uszatka - ul. Krzywoustego

 
   "Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś." Uszatek w gronie swoich przyjaciół - Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka przeżywa najrozmaitsze przygody, ucząc przy okazji najmłodszych zasad dobrego wychowania, przyjaźni, tolerancji i uczciwości, czyli tego, co w życiu ważne. Dzieci z naszego przedszkola kochają swojego patrona, dlatego co roku pamiętają o jego urodzinach.
 

 


 

Dzień Pluszowego Misia i urodziny Misia Uszatka - ul. Sprzymierzonych 

  25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie z uwagi na nazwę naszego przedszkola. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach.


 Światowy Dzień Pluszowego Misia - ul. Krzywoustego

 

  25 listopada wszystkie dzieci obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym Przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi Misiami. Przedszkolaki opowiadały o swoich maskotkach, poznały historię Pluszowego Misia, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". To był bardzo piękny i pełen miłych przeżyć dzień!


 

Kids & Sport – Policjanci i złodzieje - ul. Krzywoustego 

 

  Zabawy z policjantami w roli głównej bardzo się dzieciom spodobały, a już szczególnie duże wrażenie zrobiły na chłopcach. Każdy choć na chwilę chciał wcielić się w rolę policjanta. Zadaniem naszych małych policjantów było między innymi bezpieczne dostarczenie skarbu do skarbca, patrolowanie miasta, wspinanie się po drabinie. Na sygnał „Zbiórka!”- policjanci sprawnie  ustawiali się w szeregu na linii. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia rozciągające w parach z wykorzystaniem piłek.


  

Kids & sport ul. Sprzymierzonych Andrzejki

 

  Andrzejki na sportowo - to jest to. Były więc "wróżby" sportowe czy  czarownica -berek, nie mogło tez zabraknąć wyścigu butów oraz czarodziejskiej kuli. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.


 

Kids & sport ul. Sprzymierzonych-  Dzień pluszowego Misia


   Oprócz wielu atrakcji przygotowanych na to wyjątkowe i bardzo lubiane przez dzieci święto grupa Zajączki realizowała jeszcze "zmisiowane" zabawy ruchowe. Był więc misiowy berek, marsz misiów, miś akrobata oraz miś siłacz. 


 


  

Kids & sport ul Sprzymierzonych- Moje miasto

 
   Dzieci z grup Zajączki , Koguciki i Kotki  wcielały się w role samochodów, tramwajów poruszających się po zaaranżowanym na dywanie na potrzeby zabawy mieście, ucząc się przy tym zasad ruchu drogowego oraz współpracy w grupie i odpowiedzialności za drugą osobę. Zabawa w zakupy również była okazją do kształtowania refleksu oraz orientacji w przestrzeni.

 


 

Kids &sport ul Sprzymierzonych -Policjanci i złodzieje


  Dzieci wcielając  się w role policjantów i złodziei  ćwiczyły zwinność , współpracę w grupie, koordynację wzrokowo - ruchową a także uczyły się podstaw piłki nożnej.


  

Kids&sport ul Sprzymierzonych Polska

 

  Czy o Polsce można rozmawiać ćwicząc? Okazuje sie , że tak , jak najbardziej, świetne scenariusze przygotowane przez Kids & Sport dowodzą , ze nawet na tak poważne tematy można rozmawiać bawiąc się i ćwicząc . Zajączki, Koguciki , Króliczki i Gromadka Misia Uszatka bawią sie na "Balu u Króla Sobieskiego" oraz podczas zabawy "Husaria", "Orzeł biały" czy "Kopernik"


 

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Przyjaciele Misia Uszatka 

 

  Dnia 15 listopada w naszej grupie odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Było  to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. W tak ważnym i uroczystym dniu odwiedził nas  Miś Uszatek, który słuchał jak dzieci i rodzice zdają egzamin oraz składają ślubowanie.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności. Chętnie śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Pani Dyrektor za pomocą dotknięcia każdego dziecka ołówkiem, dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka.  Miłym akcentem było wręczenie dyplomów, kolorowanek z Misiem Uszatkiem oraz wspólna fotografia. Na koniec dzieci z rodzicami zatańczyli „Tulinkowy taniec”, po którym odbył się słodki poczęstunek. 
 


 Dzień Życzliwości i Pozdrowień

 

„W życzliwych słowach światło się kryje. Rozświetla smutne i szare chwile.
Do serca wlewa wiele radości. Niechaj i w Twoim ona zagości.Czasami warto uśmiechnąć się tak… od
niechcenia,spontanicznie tak dla… duszy ukojenia.Dla miłego westchnienia… by oczy czyjeś darem Twym się śmiały
a usta uśmiechem na uśmiech odpowiadały…”

  Nasze przedszkolaki świętowały ten wyjątkowy dzień ucząc się okazywania szacunku i serdeczności. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest mówienie dobrych słów i pomaganie sobie nawzajem.


 

Dzień Praw Dziecka 

 

  Nasze Przedszkole wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci.
 


 Szachy w grupie Motylki

 

  Szachy to jest super sprawa.Lepsza niż komputer i zabawa.Głowa myśli i czas leci, szachy lubią wszystkie dzieci. Gdy masz dołek lub zły dzień rozłóż szachy  - odpręż się. 


 

"Szkoła pamięta" - udział Naszego Przedszkola w akcji MEN 

 W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta” nasze Przedszkole włączyło się w zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. Przedszkolaki  wraz z wychowawczyniami odwiedziły na cmentarzu groby, na których zapalono znicze oraz złożono kwiaty.


 

Teatrzyk "Pani Porządnicka" ul. Sprzymierzonych

 
  Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z agencji artystycznej Pana Krzysztofa Gajewskiego. W roli głównej tej niezwykłej opowieści wystąpili babcia Jadzia oraz wnuczek Piotruś. W czasie tego niezwykłego przedstawienia nie zabrakło śpiewu, tańca, śmiechu i wspólnych zabaw. Przedszkolakom bardzo spodobała się historia babci Jadzi i wnuczka Piotrusia, a jej szczęśliwe zakończenie wywołało wiele uśmiechu i zadowolenia.


 

Matematyka u "Zajączków" 

"Wiewióreczka mała orzechy zbierała"... dzieci z grupy Zajączki uważnie wysłuchały opowieści matematycznej, po której zabrały się do pracy. Każde dziecko samodzielnie wycięło wiewiórkę i zapasy dla niej. Utrwalaliśmy przeliczanie liczebnikami porządkowymi i głównymi, ćwiczyliśmy precyzję wycinania. Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności matematycznych i logicznego myślenia.
 

 


 


 

Zdrowa piramida żywienia Pajacyków

 
  "Zdrowa piramida, dzisiaj nam się przyda". Realizując tematy o zdrowiu, Pajacyki postanowiły pogłębić wiedzę na temat zdrowego odżywiania i stworzyły Piramidę Żywienia. Dzieci podczas "burzy mózgów" zastanawiały się co trzeba robić i co należy jeść by żyć zdrowo. Dzięki wspólnej pracy, powstała piramida pełna wiedzy.


 

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh''


 

  Nasze Przedszkole realizuje Ogólnopolski Program ,,Akademia Aquafresh'', w związku którym dzieci poznają zasady dbania o higienę jamy ustnej, ale również dbania o zdrowy styl życia. Celem programu jest budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeb i nawyków dbania o swoje uzębienie, w konsekwencji zmniejszenia problemu jakim jest próchnica. Dzieci uczestniczą w zajęciach edukacyjnych poprzez zabawę, gdzie poznają postacie programu, uczą się tego jak prawidłowo szczotkować
ząbki i dbać o higienę jamy ustnej.
 


 
 

Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy "Misie"

 
  7 listopada był ważnym dniem dla dzieci. W tym dniu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci zatańczyły, zaśpiewały i powiedziały wiersze. Po występie p. Dyrektor Jolanta Krzak pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Przedszkolaki otrzymały dyplomy. Po uroczystości na dzieci i rodziców czekał słodki poczęstunek. 


 

Kids & Sport – Polska - ul. Krzywoustego 

  „Berek Biało – Czerwony” był rozgrzewką  oraz wstępem do zabaw pt. „Bal u króla Sobieskiego”, „Kopernik”, „Husaria”, „Orzeł Biały”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach rozwijających sprawność ogólną, siłę i szybkość. Największą atrakcją okazały się  makarony z gąbki oraz piłka na sznurku.


 


 

"Motylki" na wycieczce

 
  Dzieci z grupy Motylki wybrały się do Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Przecławiu na zajęcia pt. ,,Woda w naszym życiu". Dowiedziały się czym jest woda i jaką pełni rolę. Uczestniczyły w ciekawych doświadczeniach i eksperymentach. Były zamykane w bańkach mydlanych. Dzieci wróciły zachwycone z wycieczki.


 

Kids & Sport – Moje miasto - ul. Krzywoustego


 
Zabawy „Miejski berek”, „Tramwaj”, „Zakupy”, „Most”, „Samochody” poprzedzone były rozmową na temat zasad ruchu drogowego i obiektów, jakie można spotkać w mieście. Dzieci podczas zabaw poprawiały orientację przestrzenną i koordynację wzrokowo – ruchową, wzmacniały sprawność ogólną i siłę mięśni.


 Święto Niepodległości

 
  08.11.2019 r. godz. 11.11 "Jeszcze Polska nie zginęła..."
 
Cała społeczność przedszkolna uroczyście zaśpiewała 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji #szkoładohymnu, upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości. Bardzo wzruszającą historię Naszego kraju, za pomocą piosenek i wierszy, przedstawiły dzieci z grupy "Kotki". Wspaniali, mali patrioci zatańczyli także Poloneza. Całą uroczystość zakończył muzyczny występ "Pajacyków".

 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5