Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


      


 


 

  Aktualności Wrzesień
 Rok szkolny  2018/2019

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
Maj - Czerwiec

 

Teatrzyk "Kuchenne igraszki" 
   28 września do naszego Przedszkola przy ulicy Krzywoustego, przyjechał teatrzyk pt. "Kuchenne igraszki". Miał on na celu przekazanie dzieciom, aby zjadały wszystko co mamy na talerzu. Aktorzy wcielili się w Pana Marchewkę i Panią Pierożek, którzy w wesoły sposób przekazali cała historię tańcząc i śpiewając razem z dziećmi. Dzieci były zachwycone postaciami Pierożka i Pana Marchewki. Na twarzach naszych małych widzów, przez całe przedstawienie gościł szeroki uśmiech. Występ aktorów został zakończony gromkimi brawami!
 
 


 


Urodziny Kubusia w Grupie Misiaczki

 
   Każde dziecko marzy o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im to, kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. Tym razem swoje trzecie urodziny obchodził Kubuś. Wspólnie zaśpiewaliśmy słynne „Sto lat”, złożyliśmy życzenia urodzinowe i wręczyliśmy mały upominek. Oczywiście nie zabrakło również pysznego poczęstunku i wspaniałej zabawy.
 
 


 

 

Grupa Króliczki - Spotkanie z ratownikami


 
   Grupę "Króliczki"odwiedzili ratownicy medyczni. Uczyli, jak udzielić pierwszej przedmedycznej pomocy. Pokazali dzieciom, jak należy postępować w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy i jak taką pomoc wezwać. Dziękujemy za miło spędzony czas oraz za zdobytą wiedzę.


 

 


 

 

Masowe Biegi Przełajowe

 
   6 października 2018 roku, na stadionie miejskim, odbyły się 85 Gryfińskie Masowe Biegi Przełajowe. Już kolejny raz dzieci z naszego przedszkola brały aktywny udział w biegach przełajowych. Przy doskonałych do biegania warunkach atmosferycznych, dzieci toczyły boje o zwycięstwo. Uczestnicy biegów zostali uhonorowani medalami, z których byli bardzo dumni. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje za godne reprezentowanie naszego przedszkola, a rodzicom za poświęcony czas.
 

 


 

 

Jesień u "Pajacyków"


 

 
   W pierwsze dni jesieni pogoda była typowo jesienna, jednak my znaleźliśmy czas, aby wyjść do Parku Miejskiego, żeby zaobserwować jesienne zmiany w przyrodzie. Zbieraliśmy kasztany i kolorowe liście. Największą uciechą była chwila zabawy na placu w parku :) kolejnego dnia odbijaliśmy kształt liści na kartkę malując je farbą. 


 

 


 

 

Dzień przedszkolaka

 
   20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci z obu naszych budynków, spotkały się na przedszkolnym placu przy ulicy Krzywoustego i hucznie obchodziły swoje święto :) Przedszkolaków przywitały "siostry Pippi", które pokazały kilka wesołych tańców oraz wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Przedszkola. Wspólne tańce bardzo się wszystkim podobały, a na koniec każdy Przedszkolak dostał mały smakołyk :) Zapraszamy do galerii. 


 

 

Sukces Helenki - Grupa "Zajączki"

 
   W dniu 23 września Helenka Kowalewska z grupy "Zajączki", wzięła udział w biegu "W pogoni za Yeti". Bieg odbył się w Szczecinie, a organizatorem było Stowarzyszenie K2 Partners. Dzieci biegały po stoku narciarskim Szczecińskiej Gubałówki. Brawo dla Helenki!!!


 

 


  

Spacer "Króliczków" do parku

 
   Grupa "Króliczki" wybrała się na spacer do Parku Miejskiego w Gryfinie w celu zebrania darów jesieni. A w związku z tym, że bierzemy udział w fantastycznej akcji "Kasztanobranie", dzięki zaangażowaniu wszystkich dzieci, udało nam się zebrać trzy ogromne reklamówki kasztanów. Szyszki, żołędzie i liście ozdobiły nasz przedszkolny kącik przyrody.


 

 

"Gromadka Misia Uszatka" i "Koguciki" na wystawie pamiątek kolejnictwa 

 

 
   W Centrum Informacji Turystycznej obejrzeliśmy wystawę pamiątek związanych z kolejnictwem. Dzieci zobaczyły, jak wyglądały stare przedmioty związane z pracą kolejarza, makietę miasta z torami i pociągiem. 


 

 


 

 

Występy "Zajączków" na Nabrzeżu

 
   22 września z okazji obchodów w Gminie Gryfino 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, przedszkolaki z grupy "Zajączki" wystąpiły na Nabrzeżu, śpiewając na scenie piosenkę o Polsce i tańcząc dwa przepiękne tańce.


 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki
 

 

 
   To był dzień pełen kropek! Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w "kropki"- miały je na bluzkach, koszulkach i rajstopach. Inwencja twórcza bez granic - były kropki z kolorowego papieru, czy namalowane farbami. Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem "The Dot". Jej bohaterką jest mała Vasthi, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać pomysłowość dzieci i zachęcać ich do tworzenia. Po wysłuchaniu historii małej Vasthi, przedszkolaki brały aktywny udział w grach i zabawach, a grupowe galerie wzbogaciły się o kropkowe prace. W ramach programu Mistrzowie Kodowania Junior, starszaki z grupy "Zajączki' grały w grę planszową. Podzielone na grupy, rzucały kostką i kolorowały kółka na planszy Polski.
 
 


 Pożegnanie Lata - grupa Kaczuszki
 

 
   „Minęło szybko lato i już przyszła jesień, zbudził się o świcie niespokojny wrzesień”.

  Dzieci z grupy Kaczuszki wybrały się na spacer do Parku Miejskiego w Gryfinie, aby pożegnać lato, a zarazem poszukać zbliżającej się dużymi krokami Jesieni. Słoneczna, letnia pogoda zachęciła przedszkolaków do wesołych zabaw na świeżym powietrzu, jednak spostrzegawczość i umiejętności detektywistyczne dzieci, zaprowadziły wszystkich do wspaniałych skarbów- zobaczcie sami :)

 Zebraliśmy mnóstwo kolorowych liści, żołędzi, szyszek i nie tylko...

 Naszymi skarbami ozdobimy jesienne kąciki przyrody w sali :)


 

 

Jesteśmy bezpieczni - grupa Kaczuszki

 

 

   Dzieci z grupy Kaczuszki dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy, na drodze, na placu zabaw. Rozmawialiśmy o tym, po której stronie szosy chodzimy, do czego służą światła, jak wygląda przejście dla pieszych i dlaczego trzeba rozejrzeć się przed przejściem przez jezdnię. Poznaliśmy też numer alarmowy 112. Poprzez zabawy ruchowe oraz spacer do Parku Miejskiego w Gryfinie, dzieci w praktyczny sposób utrwaliły zdobytą wiedzę :)

 


 

 

Zabawy z Misiem Uszatkiem - grupa Misiaczki

 
   Dzieci podczas zabawy w kole, przekazywały sobie maskotkę Misia Uszatka i wypowiadały swoje imię. Chętne dzieci mogły przytulić się do maskotki. Następnie zadaniem dzieci, było pomalowanie misia z masy solnej brązową farbą. Dzieciom bardzo podobało się to zadanie. To wielka frajda robić coś samemu.


 

 

Motylki i Pajacyki na wycieczce

 

 
   11 września grupa Motylki i Pajacyki wybrały się do Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach. Wycieczka była pełna atrakcji. Widzieliśmy szereg rozmaitych zwierząt, między innymi Lemury, które były bardzo zainteresowane naszym przybyciem. Dużo zabawy zapewnił nam ogromny plac zabaw, na którym znajduje się statek piracki, poduchy dmuchane, kosmos, mnóstwo zjeżdżalni, boisko do piłki nożnej. Na obiad zjedliśmy pyszne kiełbaski upieczone na ogromnym grillu. Zapraszamy do fotorelacji.


 

 


 

 

Zajęcia matematyczne
w grupie Króliczki

 
   Dzieci z grupy Króliczki rozwijały na zajęciach umiejętność układania rytmów - wychwytywanie i kontynuowanie powtarzających się rytmów. 
 


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5