Polityka cookies 
 

 

  
 

Rekrutacja elektroniczna do gryfińskich przedszkoli

na rok szkolny 2019/2020  rozpocznie się 04.03.2019 r.

Adres dla kandydata
www.gryfino.przedszkola.vnabor.pl

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gryfino

 

    WNIOSEK O PRZYJĘCIE KANDYDATA DO PRZEDSZKOLA

 

 

 

 

 

 

 
 Nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Gryfino Harmonogram rekrutacji i wyniki rekrutacji

 
KLAUZULA INFORMACYJNA

Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


      


 

 
Uwaga rodzice!
 
Harmonogram czynności oraz kryteriów branych pod uwagę
w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych  w szkołach podstawowych i
klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych
   przez Gminę Gryfino        
w zakładce dla Rodziców.

 


 

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2018/2019

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
Maj - Czerwiec

 

  

Walentynki w grupie Misiaczki 

 
  Z okazji Walentynek dzieci w grupie Misiaczki uczestniczyły w zabawach walentynkowych. Zajęcia w tym dniu odzwierciedlały takie wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość przebywania ze sobą :)


 

Tłusty Czwartek w grupie Misiaczki 

 

   Jak tradycja nakazuje w "tłusty czwartek" nie można nie jeść pączków. Tak też było w naszym przedszkolu. Misiaczki poznały tradycje i obrzędy z tym związane. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Wybór był naprawdę trudny, gdyż nasi kochani rodzice również przynieśli słodkości własnej roboty. Za smaczne pączki i oponki serdecznie dziękujemy :)) 
 

 


 „Dzień Pizzy”- grupa Kaczuszki
 

 
  Dzieci z grupy Kaczuszki  wybrały się na wycieczkę do Pizzerii  „Na Deptaku”. Grupa czterolatków w ramach wycieczki zapoznała się z pracą w pizzerii oraz zobaczyła jak robi się prawdziwą pizzę. Przedszkolaki zapoznały się z całym procesem robienia pizzy od wyrobienia ciasta po włożenie przygotowanej pizzy do pieca. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła „latająca pizza” nad głową Pani wyrabiającej ciasto. Na zakończenie  mogliśmy skonsumować przygotowaną  pizzę. Swoją wiedzę i doświadczenie utrwaliliśmy  wykonując  pracę plastyczną „ Papierowa pizza” oraz podczas zabaw ruchowych „my też potrafimy kręcić  ciastem”.  Serdeczne podziękowania dla właściciela Pizzerii  „Na Deptaku” w Gryfinie za zorganizowanie  dla  Przedszkolaków  warsztatów kulinarnych „ Jak powstaje pizza?”. Dziękujemy za kreatywne podejście do przekazywanej wiedzy. Dzieci były szczęśliwe  mogąc zdobywać nowe doświadczenia. 


 

Warsztaty stomatologiczne w grupie Misiaczki 


 

  W grupie Misiaczki gościliśmy Panią Natalię, która poprowadziła warsztaty stomatologiczne. Dzieci poznały świat dentysty. Zapoznały się z podstawowymi narzędziami stomatologicznymi. Nawet samodzielnie wykonały plomby. Nauczyły się prawidłowej techniki szczotkowania na modelach. Na koniec otrzymały upominki. Wszyscy byli zachwyceni. 


  

Urodziny Neli  - Przyjaciele Misia Uszatka 
 

 
   Nela z grupy Przyjaciele Misia Uszatka skończyła 4 lata. Wspólnie z innymi dziećmi świętowała ten ważny w jej życiu dzień. Nela żyj 100 lat!!


 

WALENTYNKI 

  W dniu 14 lutego w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI. Tego dnia dzieci kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie. Dzieci wykonały walentynkowe kartki, które wręczały swojej Walentynce. Nie zabrakło również wesołych zabaw z emblematami w kształcie serca.


 Bal Karnawałowy w budynku przy ul. Krzywoustego
 

 
   Długo wyczekiwany przez dzieci bal maskowy mamy za sobą. Dzieci mogły pokazać się w swoich bajkowych kreacjach. Wymienić wszystkich nie sposób, kostiumy były różnorodne i bajecznie kolorowe. Wśród dziewczynek dominowały oczywiście księżniczki, motylki, pszczółki i wiele innych bajkowych postaci. Chłopcy również prezentowali się w różnorodnych kostiumach, byli policjanci, strażacy, rycerze oraz wielu super-bohaterów. Zabawa była bardzo udana, muzyka jaką lubią dzieci, tańce, konkursy, wspaniała atmosfera. Zapraszamy na foto-relację.


 

Poznajemy Zakopane - Grupa Pajacyki  

  W ramach Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, dzieci z grupy „Pajacyki” poznały miasto Zakopane. Zdobytą widzą na temat miasta podzieliły się z dziećmi z grupy „Pieski”. Dzieci zaprezentowały ciekawostki dotyczące Zakopanego oraz zatańczyły góralski taniec. Na zakończenie odbył się konkurs,  w którym  wszystkie dzieci zdobyły słodkości.
 


  

Przedstawienie "Balonik Lolek "
 

 
   W naszym Przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Balonik Lolek”. Dzieci śledziły perypetie rodzinki baloników: Taty Bum Buma, Mamy Helci, Córeczki Lotki, Synka Lolka, i najmłodszej córeczki Lolitki.  Przez cały czas dzieci aktywnie uczestniczyły  w przedstawieniu - rozmawiały z balonikami, tańczyły, skakały, odbijały baloniki.  Udział w przedstawieniu był dla dzieci ciekawym przeżyciem i wywołał uśmiech na ich twarzach.


 

"Króliczki " w zakładzie fryzjerskim 

  Dzieci z naszej grupy wybrały się z wizytą do pobliskiego salonu fryzjerskiego. Miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Dzieci obserwowały i zadawały mnóstwo pytań. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy paniom fryzjerkom za bardzo serdeczne i miłe spotkanie.
 

 


 


Króliczki w ogrodzie sensorycznym 

 
"Kolorowy zakątek" to nowoczesny ogród sensoryczny, atrakcja turystyczna w naszym mieście. Ogród sensoryczny jest ogrodem, który czytamy za pomocą zmysłów. Całość podzielona jest na kilka stref, odpowiadającym oddziaływaniu na poszczególne zmysły: ogród zapachu – z podwyższonymi rabatami wypełnionymi kwiatami, bylinami i krzewami, ogród dźwięku – główną atrakcją są bębenki i cymbałki, ogród dotyku – z roślinami o różnej fakturze, wielkości i grubości liści, ścieżka sensoryczna – z różnymi rodzajami nawierzchni jak piasek, żwir, deski, kamień polny, pieńki drzew, pobudzająca zarówno zmysł dotyku jak i dźwięku.
 
Oprócz ogrodów tematycznych jest tam niewielka altana oraz bajkowy kącik dla najmłodszych, z nosorożcem opowiadającym bajki. Wszystko utrzymane w przyjemnej dla oczu barwnej scenerii, nawiązującej do tęczy. " Króliczki " były zachwycone. Wrócimy tu wiosną, kiedy wszystko będzie pięknie kwitło. 


 

"Misie" poznają zawody - Pielęgniarka. 

  W ostatnim czasie "Misie" odwiedziła Pani Pielęgniarka. Dzieci uważnie słuchały i były zainteresowane przedmiotami, które nasz gość przyniósł ze sobą, żeby jak najlepiej przedstawić dzieciom zawód pielęgniarki. Dziękujemy Pani Halince za poświęcony nam czas :) 
 

 


 Dzień Kota” grupa Kaczuszki

 
   Koty bajkowe, koty bezdomne, koty domowe, koty dzikie, dachowce oraz pomoc kotom i ich prawidłowe żywienie to główne tematy obchodów "Dnia Kota" w naszej grupie. Wszystkie dzieci w tym dniu upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, miały namalowane kocie uszy i wąsy. Kociaki- Przedszkolaki uczestniczyły w „kocich zabawach” muzyczno- ruchowych i konkursach. Naśladowały zachowanie kotów, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki o najsłynniejszym kocie na świecie - Kocie w butach. Następnie rozwiązały zagadkę składającą się z puzzli 6- elementowych. Zabawa „Rozbrykany kotek” utrwaliła u dzieci umiejętność określenia położenia przedmiotu w przestrzeni ( na- pudełku, pod- pudełkiem, za- pudełkiem, obok- pudełka) . Na zakończenie każde dziecko narysowało bohatera dzisiejszych zajęć- kota, odwołując się do swojej wyobraźni.
  Fantastyczne prace !!! Brawo!!!


 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - grupa Kaczuszki  21 lutego br.  obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Miał on na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty, troskę o jego  rozwój i trwanie. W tym dniu dzieci dowiedziały się czym jest język ojczysty, dlaczego należy używać go w sposób poprawny oraz jak można wzbogacić swoje słownictwo. Dzieci uczestniczyły w zabawie „ Znam swoje imię” odimienną metodą czytania dr I. Majchrzak. Następnie wspólnie analizowaliśmy literaturę dziecięcą napisaną przez rodzimych pisarzy. Odwzorowywanie znaków graficznych A i O na dywanie i tablicy rzep sprawiło dzieciom wiele radości. Rozmawialiśmy na temat stosowania zwrotów grzecznościowych, które ułatwiają wzajemne kontakty. W celu utrwalania umiejętności klasyfikacji przedmiotu wg jednej cechy pomogła przedszkolakom zabawa matematyczna z wykorzystaniem znaku graficznego A i O. Na koniec każde dziecko doskonaliło koordynację oko-ręka wyklejając z plasteliny A i O.


  

Koguciki poznają miasto Łódź 
 

 
   W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, dzieci z grupy Koguciki poznawały miasto Łódź. Swoją wiedzę i umiejętności zaprezentowały podczas występu dla grupy Gromadka Misia Uszatka. Były wiersze, piosenki, wspólnie "odwiedziliśmy" ważne miejsca w Łodzi, zwiedziliśmy Łódzki Szlak Bajkowy, a na koniec odbył się pokaz mody.


 

Portrety naszych Dziadków - zabawa Zajączków z Ozobotem  Dzieci narysowały portrety swoich Dziadków w ramce, którą później ozdobiły. Wstawiły kody w taki sposób, żeby po połączeniu wszystkich portretów w jeden długi portretowy łańcuch, robot Ozobot przejechał od pierwszego portretu do ostatniego. Dzięki prawidłowo wprowadzonych kodów, udało nam się osiągnąć zamierzony cel.   
 

 


 Warsztaty stomatologiczne w grupie Przyjaciele Misia Uszatka
 

 
   11 lutego gościła w naszym przedszkolu Pani Natalia - higienistka stomatologiczna, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty na temat poprawnego mycia ząbków oraz tłumaczyła dzieciom, jakie mogą być skutki nie dbania o higienę jamy ustnej. Następnie dzieci miały okazję do samodzielnego leczenia ząbków na odlewach gipsowych oraz do mycia zębów pod okiem Pani Natalii.


 

Przyjaciele Misia Uszatka odwiedzają salon fryzjerski


  13 lutego przedszkolaki z grupy Przyjaciele Misia Uszatka wybrały się z wizytą do pobliskiego salonu fryzjerskiego, należącego do Pani Anny Rędziak, mamy Oliwki uczęszczającej do naszego przedszkola. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Dzieci obserwowały i zadawały mnóstwo pytań. Każdy mógł sam spróbować podciąć maszynką włosy na modelce. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy Pani Ani za bardzo serdeczne i miłe spotkanie.
 

 

 


Urodziny w grupie Misiaczki 

 
   Misiaczki swiętowały urodziny Patryka. Każde dziecko marzy w tym dniu o imprezie urodzinowej i tak też się stało w naszej grupie. Dzieci zaśpiewały Patrykowi "100lat", złożyły życzenia, a następnie bawiły się i tańczyły. Na zakończenie Patryk zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek. Patryku życzymy Ci wszystkiego najlepszego!! 


 

Która jest godzina? - zabawy Zajaczków 

  Wykorzystując klocki z cyframi oraz kolorowe kartki, starszaki utworzyły na dywanie zegar. Wskazane dziecko  wchodziło do środka zegara i mówiło "która jest godzina?" po czym kładło się na środku zegara, a nogi i ręce wyznaczały czas. Zadaniem dzieci było odczytanie, którą godzinę wskazuje nasz zegar.


 Zajączki poznają literę S

 
   Dzieci poznając literę S wyszukiwały w sali i układały na macie przedmioty rozpoczynające się tą właśnie głoską. Starszaki rysowały S palcem w powietrzu, na dywanie, na plecach kolegi. Następnie każdy otrzymał kartę pracy z literą, na której tworzył trasę dla ozobota. Każdy zakodawał swoją literę wg własnego pomysłu oraz wybrał trasę i zadania,  które musiał pokonać ozobot.  
 


 

Zajączki utrwalają pory roku i miesiące
  Dzieci odliczając do czterech sprawnie podzieliły się na cztery zespoły i podzieliły matę kolorowymi klockami na cztery części. Każdy kolor wyznaczał jedną porę roku: wiosna – klocki zielone, lato – klocki żółte, jesień – klocki pomarańczowe, zima – klocki niebieskie. Następnie dzieci otrzymały kartki z nazwami miesięcy oraz puste kółka, na których należało narysować coś związanego z danym miesiącem, wyciąć koło i ułożyć na odpowiednim miesiącu. Pomysłów było tak dużo, że w szybkim tempie nasza mata zapełniła się kolorowymi obrazkami.


 


Przyjaciele Misia Uszatka w Ogrodzie sensorycznym 

 
   Przyjaciele Uszatka wybrały się na pieszą wycieczkę do nowego ogrodu sensorycznego. Pogoda była jak wiosną, słonecznie i miło. Dzieci wróciły zmęczene ale zadowolone z takiej wędrówki. 
 
 


 

Dokarmianie ptaków -
Przyjaciele Misia Uszatka 

  Dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka od rana przynosiły różne rodzaje ziaren dla ptaków. Podczas spaceru do parku wyszukiwały karmników i wsypywały do nich karmę. Dzieci nie zapomniały też o karmnikach w ogrodzie przedszkola.


 


 


 
 


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5