Polityka cookies 
 

 

 


 


                
 

Elektroniczna rekrutacja uzupełniająca do
gryfińskich przedszkoli 
na rok szkolny 2019/2010 odbywa się w dniach 20.05 -24.05 2019r.
 

                                   do godz. 16 00

Adres dla kandydata
www.gryfino.przedszkola.vnabor.pl

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gryfino

 

    WNIOSEK O PRZYJĘCIE KANDYDATA DO PRZEDSZKOLA

 

 

 

 

 

 

 
 Nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Gryfino Harmonogram rekrutacji i wyniki rekrutacji

 
KLAUZULA INFORMACYJNA

Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


      


 


 

  Aktualności Marzec
 Rok szkolny  2018/2019

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
Maj - Czerwiec


 

Powitanie Wiosny


 

 

 

  Dzień 21 marca w Naszym Przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. W kolorowym pochodzie szły dzieci trzymając w dłoni kwiatowe gaiki, kwitnące gałęzie, barwne kwiaty z bibuły itp. Na przodzie pochodu "szła" słomiana, ustrojona kukła, zwana: marzanną. Dzieci żegnały marzannę radosnymi okrzykami i oklaskami. Kiedy usłyszały, że marzanny nikt nie spali i nie utopi lecz zabiorą ją ptaki do zimnego kraju, dzieciom jakby zrobiło się lżej i weselej, bowiem ten magiczny zwyczaj, choć trochę jak z bajki, wydawał się dla nich zbyt smutny. Kiedy przedszkolaki odetchnęły z ulgą, udały się na radosny spacer po mieście. Z kwiatami i stroikami w rękach szukały pierwszych oznak nowej pory roku.

Mimo, że wiosna jeszcze „ostrożnie” rozgląda się po okolicy, mali tropiciele z przedszkola już ją znaleźli!


 
 

Wizyta Pani pielęgniarki w grupie Pieski

 
   Pani pielęgniarka przygotowała specjalnie dla dzieci zajęcia, podczas których zapoznała dzieci z wykonywanym przez siebie zawodem. Dzieci poznały różne rodzaje strzykawek, termometrów, zapoznały się ze stetoskopem, ciśnieniomierzem. Bardzo dziękujmy Pani Halince - naszej pielęgniarce za bardzo ciekawe zajęcia.


 

Poznajemy miasto Lublin - Grupa Przyjaciele Misia Uszatka 


  W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna Nasza Polska Cała", dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka poznawały miasto Lublin. Swoją wiedzę i umiejętności zaprezentowały podczas występu dla swoich kolegów i koleżanek z grupy Kaczuszki oraz Misie. Poznaliśmy herb Lublina. Były wiersze, piosenki i tańce,a także wspólnie odwiedziliśmy ważne miejsca w Lublinie takie jak: Zamek Królewski, Bramę Krakowską.


 
Tydzień z technologią 

 
 W ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim programie Uczymy dzieci programować oraz realizacji innowacji, w czterech grupach realizowaliśmy wyzwanie " Tydzień z technologią". Do wykonania były 3 zadania, które na potrzeby naszych grup były modyfikowane i uzupełnione nowymi pomysłami. Grupa Króliczki, Koguciki, Zajączki oraz Gromadka Misia Uszatka uczestniczyli w łączeniu online z Panią Wiosną, następnie w grupie Koguciki, Gromadka Misia Uszatka poznawaliśmy nowe aplikacje, a dodatkowo w Pszczółkach układalismy domino z kodami qr, które trzeba odczytać.  Z Pszczółkami byliśmy w parku szukać oznak wiosny oraz małych żyjątek a następnie dzieci prezentowały swoje najlepsze zdjecie. W Gromadce Misia Uszatka i w Pszczołkach poznawaliśmy nowa technologią. Koguciki poza tym grały w grę planszową z zadaniami, które dotyczyły odczytywania kodów qr, puzzli Ar  oraz układania wieży z kubeczków i oczywiście zadań ruchowych. To był intensywny i pełen niespodzianek tydzień. 
 
              Zapraszamy do galerii 


 

Sadzenie kwiatków "Pajacyki" 


  Dzieci z grupy "Pajacyki" przyniosły do przedszkola kwiatki, które posadziliśmy w doniczkach i w ogródku przedszkolnym. Od teraz parapety naszej sali ozdobione są pięknymi, własnoręcznie posadzonymi kwiatkami


  

"Przyjaciele Misia Uszatka" odwiedzają KOJEC w Gryfinie 

 
   W czwartek, 20 marca, przedszkolaki z grupy Przyjaciele Misia Uszatka odwiedziły ,, Kojec dla zwierząt" w Gryfinie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. Wizyta w kojcu i kontakt z pupilami okazały się niesamowitym przeżyciem, rozwijaniem wrażliwości i miłości do zwierząt. Przedszkolaki przekazały dla opiekuna zwierząt zebraną wcześniej karmę.


 

Urodziny Nikoli - Grupa Pieski


  Nikola obchodzi urodziny, więc w grupie Pieski wielkie święto. Nie zabrakło  życzeń, wspólnych zabaw oraz słodkiego poczęstunku. Jeszcze raz, wszystkiego najlepszego Nikolka!  


 Światowy Dzień Wody- grupa Kaczuszki

 
   22 marca w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek), muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Co pływa w wodzie, a co tonie? Jak powstają chmury?, z wykorzystaniem gorącej wody i szblonów papierowych.  Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym ich świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!


 

Kolorowe serca - grupa Zajączki


  Zajączki wiedzą jak ważna jest umiejętność współpracy w zespole. Dzieci sprawnie dobrały się w pary i wylosowały kolor kubeczków, z których każda para układała serce na macie. 


  

Kosmiczne zabawy "Zajączków"

 
   Zajączki, wykorzystując kolorowe kubeczki stworzyły na macie Układ Słoneczny, a za pomocą aplikacji z naszym ulubionym kotkiem Duszkiem powstały kosmiczne obrazy na tabletach. 


 

"Pajacyki" poznają zawód pielęgniarki      


 

  Dzieci z grupy "Pajacyki" odwiedziła Pani Halinka, pielęgniarka z naszego Przedszkola. Dzieci zapoznały się z przyborami, które używają pielęgniarki na co dzień w swojej pracy, mogły również  aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Bardzo dziękujemy Pani Halince, za poświęcony czas i ciekawe zajęcia .


  

Zajączki czekają na wiosnę

 
   Ostatni spacer zachęcił nas do kolejnej zabawy. Będąc w parku obserwowaliśmy rosnące tam przebiśniegi, a to znak, że przyroda budzi się do życia, pojawiają się pierwsze kwiaty i promyki słońca. Po powrocie do przedszkola rozłożyliśmy matę, przygotowaliśmy odpowiednie kolory klocków i na podstawie podawanych przez panią koordynatów ułożyliśmy przebiśniega. 


 

Dzień Kobiet - grupa Kaczuszki
  Z okazji Dnia Kobiet w grupie Kaczuszki odbyła się uroczystość. Wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, a następnie wręczyli piękne prezenty i kwiaty. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Chłopcy poznali kilka zasad Savoir-vivru, m.in. (w jaki sposób poprosić damę do tańca?, zasady zachowania się przy stole w obecności damy). Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym dniu. Dziękujemy Radzie Rodziców grupy Kaczuszki za zorganizowanie i zapakowanie upominków oraz pachnące kwiaty z bibuły, a Rodzicom Hani za słodki poczęstunek :)


 "Misiaczki" - spotkanie z policjantkami

 
   22marca w grupie Misiaczki gościliśmy panie policjantki z Komisariatu Policji w Gryfinie, Panią asp. Joannę Chojniak i Panią mł. asp.Ewę Atroszko. Tematem spotkania była "Przemoc rówieśnicza" w ramach projektu "Bezpieczny Przedszkolak". Panie wytłumaczyły jak należy zachowywać się w kontaktach z rówieśnikami oraz czego nie wolno robić. Dzieci wysłuchały pouczającej bajki i dostały pyszne upominki od gości. Nie zabrakło wspólnego tańca i śpiewu. Na koniec spotkania "Misiaczki" wręczyły Paniom Policjantkom laurkę i słodkie prezenty w podziękowaniu za pouczające spotkanie. Dziękujmy Pani Joannie i Pani Ewie za wizytę.  


 

Urodziny Oliwki z grupy Przyjaciele Misia Uszatka 

  14 marca grupa "Przyjaciół" obchodziła urodziny Oliwki. Koledzy i koleżanki zaśpiewali jubilatce gromkie ,,STO LAT" i złożyli życzenia. Nie zabrakło fajnej zabawy i słodkiego poczęstunku. Spełnienia marzeń Oliwko!!! 


  

Wiosna w grupie Przyjaciele Misia Uszatka 

 
   Co trzeba zrobić, aby z cebuli wyrósł szczypiorek a z fasoli roślinka? Dzieci już to wszystko wiedzą, teraz czekają  i obserwują swój ogródek na parapecie. 


 

Hodowla szczypiorku - Grupa "Pajacyki" 

  Przedszkolaki z grupy "Pajacyki" postanowiły hodować szczypiorek w swojej sali. W przyniesione z domu słoiczki wlaliśmy wodę i włożyliśmy cebulkę. Dzieci wiedzą, że aby roślina urosła potrzeba nasion, wody i słońca. Dlatego właśnie nasze cebulki położyliśmy na parapecie, teraz pozostało nam obserwować jak rośnie nasz szczypiorek


 


Misiaczki sądzą cebulkę
 

 
   W grupie Misiaczki przedszkolaki spróbowały swoich sił w sadzeniu cebulki. Każde z dzieci przyniosło cebulę i doniczkę. Dzieci postępowały według wskazówek nauczyciela. Najpierw wsypały ziemię do doniczek, następnie zasadziły cebulę i podlały wodą. Wszystkie cebule postawiliśmy na parapecie, aby mógł wyrosnąć szczypiorek. Dzieci wykonały zadanie wzorowo i jak zwykle świetnie się bawiły! 


 

Motylki w Pleciudze 

  Kolejny już raz byliśmy w teatrze lalek, tym razem na spektaklu "Czerwony Kapturek". Atrakcyjne lalki, prowadzone przez aktorów na oczach widzów, nadają przedstawieniu dowcipny charakter i podkreślają dystans wobec baśniowej fantastyki. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, dobrze znaną baśń zobaczyły w nowej odsłonie.
 


  

Dzień Kobiet w Motylkach
 

 
   Chłopcy z grupy Motylki pamiętali o swoich koleżankach i Paniach w Dniu Kobiet. Były kwiaty, życzenia i uściski. Dziewczynki dostały zestaw do herbatki i kasę sklepową ze środków grupowych. Był to bardzo miły dzień. Odwdzięczymy się chłopcom w Dniu Chłopaka.


 

Wizyta misia Klemensa w grupie „Pieski”  Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest zachęcanie już najmłodszych dzieci do zainteresowania się książkami. „Mały miś w świecie wielkiej literatury” to projekt, którego głównym celem jest właśnie rozwijanie czytelnictwa. W ostatnim czasie dzieci z grupy „Pieski” odwiedził jeden z takich misiów - Miś Klemens, który wraz z nauczycielką przybliżył dzieciom wiersze J. Brzechwy. Na pamiatkę wizyty były wspólne zdjęcia z misiem oraz "wpisy" dzieci do dzienniczka misia Klemensa, z którym podróżuje on po przedszkolach w całej Polsce.


  

Dzień Kobiet w wykonaniu starszaków z grupy Gromadka Misia Uszatka

 
  8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni :) Starszaki z grupy Gromadka Misia Uszatka przygotowały na tę okazję występy artystyczne. Były tańce, piosenki, wierszyki i piękne życzenia.


 


 


 


 
 


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5