Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


      


 


 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2018/2019

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
Maj - Czerwiec

 
  

Dzień Pluszowego Misia w budynku przy ul. Sprzymierzonych

    Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od ponad stu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy, są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. 25 listopada ta jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto. Z tej okazji dzieci w naszym przedszkolu przyniosły ze sobą swoje ukochane misie. Wszystkie grupy świętowały Dzień Pluszowego Misia. Były tańce, konkursy, prace plastyczne, bajki o misiach - wszystko to co "misiowe". To był wspaniały dzień. 


 

 

Dzień Pluszowego Misia w budynku przy ul. Krzywoustego

 
   25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona Przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu, jak co roku, święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta Misia Uszatka, który zaszczycił  nas swoją obecnością i przeczytał dzieciom bajkę.  Przedszkolaki chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach z udziałem Misia i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych Przytulankach. Z całą pewnością był to dla wszystkich wspaniały, wesoły i radosny dzień.
 


  

"Przyjaciele Misia Uszatka" świętują urodziny Igi

    23 listopada dzieci z grupy "Przyjaciele Misia Uszatka" świętowały urodziny swojej koleżanki Igi. Tradycyjnie nie zabrakło gromkiego "Sto lat", babeczek urodzinowych, życzeń i wspaniałej zabawy. Jubilatce życzymy wszystkiego najlepszego.


 

 

Gimnastyka korekcyjna w Grupie Króliczki 

 
   Dzieci z grupy Króliczki bardzo chętnie biorą udział w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Na tych zajęciach kształtujemy nawyk prawidłowej postawy ciała, wyrabiamy nawyk prawidłowego stawiania stóp w chodzie i w biegu, kształtujemy i zwiększamy wytrzymałość i siłę mięśniową.
 


  

Grupa Motylki na wycieczce do Teatru Lalek Pleciuga

    Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Bajka o szczęściu". Przekaz bajki był cenną lekcją dla dzieci, bajka wprowadza w świat wartości, uświadamia, że dobra materialne nie uszczęśliwią człowieka, gdy wokół niego nie ma przyjaciół i ważniejsza od nich jest przyjaźń. Bajka podobała się dzieciom, a przekaz był bezcenny.


 

 

Zawody w grupie PAJACYKI  

 
   W listopadzie obchodziliśmy 100 - lecie Niepodległej Polski. My z tej okazji, postanowiliśmy zrobić "Patriotyczne zawody". Ubrani w biało - czerwone barwy i podzieleni na dwa zespoły, wykonaliśmy kilka ćwiczeń. Oba zespoły zwyciężyły, więc radość była ogromna 🙂
 


  

    Zabawy badawcze w grupie PAJACYKI       

    Pewnego dnia postanowiliśmy sprawdzić co tonie, a co unosi się na wodzie. Pani przygotowała kilka rzeczy, które wkładaliśmy do miski z wodą. Następnie używaliśmy lupy do oglądania kart, widać było w dużym powiększeniu co jest przedstawione na obrazkach.


 

 

"Misie" poznają miasto Gdańsk

 

 
   Na początku listopada - w związku z zabawą krążącą po Naszym Przedszkolu - grupa Misie, dowiedziała się ciekawych informacji o Gdańsku. Przedszkolaki pomalowały farbami obrazki przedstawiające Morze Bałtyckie oraz pokolorowały Fontannę Neptuna. Wspólnie odśpiewaliśmy morską piosenkę, urządzając bal w głębinach morskich fal :)
 


 Przedszkole nr.2 Misia Uszatka w Gryfinie pomysłodawcą wyjątkowej uroczystości z okazji 100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę

    Dyrekcja, Nauczyciele oraz dzieci z naszego Przedszkola zaprosili wszystkie gryfińskie Przedszkola i młodsze klasy Szkół Podstawowych z Miasta i Gminy Gryfino na GRYFIŃSKIE BICIE REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ – na najwięcej osób jednocześnie śpiewających Hymn Polski.


                                                WIĘCEJ


 

 

100 - lecie Odzyskania Niepodległości - wyzwanie w programie Nr 3 
   Znam swój kraj - gra o Polsce - gra z wykorzystaniem ozobotów to trzecie ostatnie zadanie wyzwania, przeprowadzone zostały w grupie  Kotki i Zajączki. Zajączki do wspólnej zabawy zaprosiły dzieci z grupy Kotki, chcąc zachęcić  naszych młodszych kolegów do zabaw z ozobotem oraz pokazać umiejętności tego małego robota. Zapoznaliśmy ich z kodami i obrazkami do każdego kodu. Do zabawy pt "Znam swój kraj" podzieliliśmy się na dwa zespoły. Nasz Ozobot losował kategorię i numer pytania na specjalnych zakodowanych kartach pracy. Kotki i Zajączki kolejno losowały pytania i za każda prawidłową odpowiedź drużyna otrzymywała 1 pkt. Dzieci z obydwu drużyn wykazały się dużą wiedzą na temat naszego kraju. Gra zakończyła się remisem, zresztą nie o wynik a dobrą, wspólna zabawę przecież chodziło - to już były kolejne wspólne rozgrywki Zajączków i Kotków.
 


 
100 - lecie Odzyskania Niepodległości - wyzwanie w Programie - Nr 2

 
"Zakodowane flagi -Polska i jej sąsiedzi" oraz "Jak zmieniały się granice Polski? - zakodowana trasa z historią w tle" to tytuły scenariuszy, które mieliśmy wykonać w ramach wyzwania.
 
Grupa "Kotki" najpierw zapoznała się z barwami flag państw sąsiadujących z Polską, następnie z klocków MKJ ułożyła na macie flagę Polski, wokół której, dzieci układały flagi oraz nazwy państw. Grupa Króliczki z wyciętych liści ułożyła kontur Polski zaznaczając morze, rzekę Wisłę, góry oraz nasze miasto Gryfino, następnie wokół mapy ułożyły flagi Państw. Dzieci z Grupy Gromadka Misia Uszatka dodatkowo do swojej zabawy wykorzystały tablicę multimedialną a następnie zdobyte wiadomości przenosiły na matę układając flagi i nazwy sąsiadujących państw z odpowiedniej strony konturu Polski. Grupa "Zajączki " natomiast, miała za zadanie zakodować trasę ozobota w taki sposób, aby przejechał historyczna trasę. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że granice Polski nie zawsze wyglądały tak samo. 


 

 

100 - lecie Odzyskania Niepodległości - wyzwanie w programie Nr 1


 

  Nasze Przedszkole w ramach realizacji Innowacji oraz udziału w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować włącza się w różnorodne akcje , konkursy. 
 W Uszatkowym wyzwaniu Code Week oprócz certyfikatów otrzymaliśmy nagrodę - puzzle do ozobota. To fantastyczna pomoc dydaktyczna do nauki programowania i rozwijania logicznego myślenia.  Pierwszego ozobota wygraliśmy również w konkursie , teraz jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami już dwóch ozobotów i kompletów puzzli, jeden komplet wraz z dodatkowymi krążkami humanistycznymi na matę, zakupiła nam nasza Pani Dyrektor , ułatwiając nam, tym sposobem prace w większej ilości grup.Tym razem podjęliśmy 3- zadaniowe  wyzwanie na 100 -lecie Odzyskania Niepodległości.

Pierwsze zadanie polegało na  omówieniu najpierw co to znaczy być Polką , Polakiem co oznacza słowo patriota oraz jakie to wartości, którymi warto sie kierować w życiu. Temat z pozoru trudny , ale okazało się , ze dzieci świetnie sobie poradziły. Kiedy każde dziecko namalowało w serduszku,  to co kojarzyło mu się z Polską oraz wartościami położyliśmy je na macie i za pomocą kodu "pozbieraliśmy" je. W grupie Gromadka Uszatka pomagała nam tablica multimedialna, u Kogucików ułożyliśmy nasze serca w grupy i "napisaliśmy" kod który poprowadził nas przez wszystkie serca. Grupa Kotki pisała swój kod miedzy serduszkami. Grupa Zajączki zadanie wykonała przy  pomocy ozobota.  

Zajęcia te to dowód , ze można w różny sposób rozmawiać o patriotyzmie o Polsce i wcale nie musi to byc trudny temat dla dzieci w wieku przedszkolnym , trzeb a go tylko "podać " w atrakcyjny, dostosowany do wieku dzieci sposób. 

 


 


"Zajączki" z wizytą w bibliotece 

 
   Dnia 8 listopada 2018 r. dzieci z grupy Zajączki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Gryfinie.  Zajęcia biblioteczne prowadzone były  przez zaprzyjaźnionego z nami i zawsze chętnego do współpracy p. Mariusza Kiełtykę.  Tematem naszego spotkania było bardzo ważne święto jakim jest przypadające w tym roku  „100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”. Głównym celem  spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz szacunku dla Ojczyzny. Prowadzący spotkanie, odczytał dzieciom z encyklopedii  dostępnej w bibliotece czym jest patriotyzm i patriota. Dzieci obejrzały kilkuminutową bajkę pt. „Polak mały”.  Dowiedziały się, że patriota kocha swój kraj, czuje się dumny z tego, że jest Polakiem, szanuje symbole narodowe, a także  szanuje tradycje, dba o zieleń, oszczędza energię, segreguje śmieci. Na koniec zajęć dzieci własnoręcznie wykonały biało - czerwone serca będące symbolem patriotyzmu. Pan Mariusz obdarował dzieci  naklejkami „Mały Patriota”, które od razu przyczepiliśmy do ubrań, oraz zakładkami do książek, które zachęcać nas mają do odwiedzania biblioteki. My, dziękując za spotkanie i tak ważną i cenną  lekcję o patriotyzmie, wręczyliśmy p. Mariuszowi laurkę. 


 

 

Spotkanie z pielęgniarką w grupie Przyjaciele Misia Uszatka
 

 
   Dnia 20.11 do naszej grupy zawitała - Pani Halinka, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w naszym przedszkolu. Dzieci przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem oraz wielką uwagą słuchały co Pani Halinka ma im do powiedzenia. Pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy odpowiednio dbać o higienę osobistą, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody oraz jak właściwie się odżywiać. Dziękujemy bardzo za odwiedziny.
 


  

100- lecie odzyskania Niepodległości - Grupa Kaczuszki

 
   Głównym celem zabaw z okazji Narodowego Święta było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju, oczywiście dominowały barwy narodowe. Tydzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej grupie i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. 


 

 

"Gromadka Misia Uszatka" prezentuje miasto Szczecin
 

 
   Grupa Gromadka Misia Uszatka wzięła udział w grze przedszkolnej, w której zaprezentowała swoją wiedzę na temat miasta Szczecin. Dzieci pokazały znane miejsca takie jak Wały Chrobrego, Stocznia Szczecińska, Zamek Książąt Pomorskich i inne. Recytowały wiersz i zaśpiewały piosenkę. Całą prezentację obejrzały dzieci z grupy "Koguciki".
 


  

"Misie" pieką muffinki dyniowe...

 
   U nas zawsze dużo się dzieje... Najpierw wycinanie dyni, a teraz.... Pyszne, pachnące i łatwe do zrobienia muffinki dyniowe. Przedszkolaki z grupy Misie polecają wszystkim łasuchom :) 


 

 

"Pieski" z wizytą w Kinie "Gryf" 

 
   Dzieci z grupy Pieski miały okazję "zwiedzić" Kino „Gryf”. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca w kinie i jak to wszystko wygląda "od środka". To była świetna wyprawa.
 


  

Misie uczą się języka niemieckiego poprzez zabawę

 
   Dzieci z grupy Misie chętnie uczestniczą w zajęciach z języka niemieckiego, podczas których poznają nowe słówka i piosenki bawiąc się przy tym fantastycznie :)


 

 

Wyjazd do Pleciugi - Grupa „Kaczuszki”


 
   Dnia 8 listopada dzieci z grupy „ Kaczuszki”, pod opieką wychowawców uczestniczyły w wartościowej wycieczce do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się w miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt: „Bajka o szczęściu”. Mądra i pełna ciepła opowieść o tym, jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy zamiast przyjaźni wybiera przedmioty. W pięknej konwencji teatru marionetek wykorzystującej świetne tradycje teatru lalek, snuta jest opowieść o świecie nieprzemijających wartości. Jak większość bajek i ta kończy się szczęśliwie.
 


 

Misiaczki świętują urodziny Gabrysi i Lili

 
   Dnia 14 i 16 listopada Misiaczki świętowały urodziny swoich koleżanek – Gabrysi i Lili. Było gromkie sto lat, mnóstwo słodkości i wspólne biesiadowanie. Jubilatkom życzymy radości i uśmiechu na co dzień.


 

 

Pasowanie na przedszkolaka w grupie Misiaczki 

 
  7 listopada „Misiaczki” zostały oficjalnie prawdziwymi Przedszkolakami. W tym ważnym dniu naszym bohaterom towarzyszyli rodzice, Dyrekcja oraz  Miś Uszatek. Przedszkolaki, odświętnie ubrane, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Potem złożyły przyrzeczenie, a Pani Dyrektor ołówkiem, każdego z nich pasowała na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz rożki obfitości. Po części oficjalnej na małych artystów czekała niespodzianka od rodziców: piękny, piętrowy tort z Misiem Uszatkiem. Naszym Przedszkolakom gratulujemy i życzymy dużo radości, a rodzicom dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.
 


  

Pasowanie na przedszkolaka - Grupa Misie

 
   Grupa Misie od pierwszych dni w przedszkolu przygotowywała się do wielkiego wydarzenia... "Pasowania na Przedszkolaka". Aż w końcu 26 października, mogliśmy popisać się swoimi umiejętnościami. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i recytowaliśmy wiersze. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie, pomoc i wsparcie.  


 

 

Pasowanie na przedszkolaka w grupie Przyjaciele Misia Uszatka 
   ,,Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość dla naszych 3- latków. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą ,,czarodziejskiego ołówka" dokonała ,,Aktu pasowania". Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i prezent. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co bardzo dziękujemy. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.
 


  

Zajęcia patriotyczne w Grupie Przyjaciele Misia Uszatka

 
   Dzieci przygotowują się do Święta Niepodległości. Poznały barwy narodowe, uczą się hymnu oraz kodują na macie. 


 
 


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5