Polityka cookies 
 

 

 
KLAUZULA INFORMACYJNA

Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


      


 

 
Uwaga rodzice!
 
Harmonogram czynności oraz kryteriów branych pod uwagę
w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych  w szkołach podstawowych i
klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych
   przez Gminę Gryfino        
w zakładce dla Rodziców.

 


 

  Aktualności Styczeń
 Rok szkolny  2018/2019

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
Maj - Czerwiec

 

Dzień Babci i Dziadka w budynku przy ul. Sprzymierzonych 


 

  Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci przygotowały dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami.
 

 


 


Dzień Babci i Dziadka w budynku przy ul. Krzywoustego

 
   W naszym Przedszkolu przy ul. Krzywoustego, w styczniu i w lutym we wszystkich grupach odbyły się wspaniałe uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka!Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za liczne przybycie oraz życzymy dużo zdrowia i nieustającej pociechy z wnucząt.
 


 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 


 

  Jak co roku nasze przedszkole bierze udział w zbiórce pieniędzy na WOŚP. W piątek, 11 stycznia przed finałem, tej właściwie już światowej imprezy, w grupach pojawiają się ciasteczka, serduszka, pierniczki, a nawet ,,loteria fantowa", które każdy dostaje w zamian za wrzucony ,,grosik". Akcja cieszy się zawsze dużą popularnością, za co bardzo serdecznie dziękujemy. W tym roku udało nam się uzbierać
 1126. 70 zł, 26 euro i 61 koron.
 
Wszystkim biorącym udział w naszej akcji serdecznie dziękujemy. 


 


Grupa Zajączki dla Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka 

 
   26 stycznia przedszkolaki z grupy Zajączki wystąpiły w Klubie Osiedlowym "Regalica" na Górnym Tarasie z okazji Dnia Babci i Dziadka . Były tańce, piosenki i wierszyki o babci i dziadku. Po występach dzieci wręczyły Seniorom drobne upominki- niebieskie mydełka w kształcie serca. Miłym akcentem na zakończenie było wspólne grupowe zdjęcie - Seniorzy i przedszkolaki.


 

Nietypowy seans bajkowy :) gr. Kaczuszki KINO PRZEDSZKOLE   W środę wybraliśmy się do kina Gryf na edukacyjny seans bajkowy. Wizyta w kinie należała do nietypowych, a dla dzieci była miłym zaskoczeniem, ponieważ oprócz bajek, dzieci uczestniczyły w zajęciach SPORT TO ZDROWIE, TAKŻE ZIMOWĄ PORĄ w formie zabawy edukacyjnej, tj. zabawy ruchowe, quizy, zagadki, itp. Wśród przedszkolaków duże zainteresowanie wzbudził prezentowany przez prowadzącego sprzęt do uprawiania sportów zimowych. Tematyka zajęć była powiązana z treścią prezentowanych filmów animowanych ( zima, sporty zimowe, bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie). Upowszechnianie aktywności fizycznej w połączeniu ze zdrowym żywieniem i higieną jest warunkiem zachowania i wzmocnienia zdrowia, dlatego też w trosce o właściwy rozwój naszych wychowanków, a także dbając o kształtowanie u nich prawidłowych postaw i nawyków prozdrowotnych, nasze przedszkole uczestniczy w programie Edukacja Medialna i Społeczna KINO PRZEDSZKOLAK. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Po lekcji kinowej na twarzach dzieci widniała radość i uśmiech, a w pamięci pozostaną niesamowite wspomnienia.


 


 

Wystawa - gr. Kaczuszki 

 
   Przedszkolaki z grupy Kaczuszki wybrały się na wycieczkę do Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na wystawę „ Z FOTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT”. Autorami i modelami zdjęć są beneficjenci projektu, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Gryfinie, którzy pod okiem terapeutów podczas przeprowadzonych warsztatów wykonali zdjęcia. Ekspozycję wypełniały fotografie z wędrówek po naszym mieście i okolicach. Przedszkolaki z zainteresowaniem i radością obejrzały wystawę, gdyż rozpoznawały miejsca często przez nich samych odwiedzane.


 

Grupę "Przyjaciół Misia Uszatka" odwiedza Kucharz, Pan Wiktor 


 

   Do naszego przedszkola zawitał Pan Wiktor. Strój naszego gościa uświadomił dzieciom, że jest kucharzem. Podczas spotkania dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy kucharza. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć strój kucharza, miały również okazję obejrzeć narzędzia, które potrzebne są kucharzowi w kuchni. Po części teoretycznej dzieci miały okazję pomóc kucharzowi w przygotowaniu pierników. Przedszkolaki zapoznały się ze składnikami potrzebnymi do pierników, które sami wykonali. Kulinarne spotkanie zakończyło się wspólnym smakowaniem pierników.


 


Misiaczki poznały zawód pielęgniarki   

 
   Pani pielęgniarka w trakcie przygotowanych przez nią zajęć, zapoznała dzieci z jej zawodem. Dzieci poznały różne rodzaje strzykawek i opatrunków. Zapoznały się ze stetoskopem i ciśnieniomierzem, a nawet ważyły lalkę. Dziękujmy Pani Halince - naszej pielęgniarce za wspaniałe przedstawienie swojego zawodu.


 

Urodziny Jakuba w grupie Przyjaciele Misia Uszatka

 

   Kubuś kończy 4 lata. Wspólnie z kolegami i koleżankami z grupy świętuje ten uroczysty dzień w przedszkolu. 
      Kubusiu życzymy Ci 100 lat! 


 Urodziny Kacpra w grupie Przyjaciele Misia Uszatka

 
   Kacper kończy 4 lata, więc w grupie Przyjaciele Misia Uszatka wielkie święto. Kacperku żyj 100 lat! 


 

Urodziny w grupie Przyjaciele Misia Uszatka 

 

   Przyjaciele Misia Uszatka znów świętują.  Uwielbiamy świętować urodziny! Tym razem Bartuś skończył 3 lata i z tej okazji przyniósł do przedszkola słodki poczęstunek. Oczywiście wcześniej wspólnie zaśpiewaliśmy małemu jubilatowi uroczyste ,, Sto lat!" i złożyliśmy życzenia. Jeszcze raz życzymy Bartusiowi wszystkiego najlepszego!  


 
Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę - Grupa Kaczuszki 

 
W tym tygodniu rozmawialiśmy o przygotowaniach zwierząt do zimy i sposobach, by pomóc im ją przetrwać. Dowiedzieliśmy się jakie pożywienie jest dla nich właściwe i w jaki sposób je dokarmiać. Wiemy również, jak bezpiecznie postępować wobec dzikich zwierząt ( nie podchodzić i nie przytulać obcych zwierząt). Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na potrzeby dokarmiania zwierząt i ptaków zimą.
 

 


 

Kasztanobranie 2018

 

   Pod koniec września nasze przedszkole wzięło udział w akcji ,,Kasztanobranie 2018". Akcja trwała do listopada i wspólnymi siłami uzbieraliśmy prawie tonę kasztanów. Za uzbierane kasztany otrzymaliśmy dyplom i pieniążki, które przeznaczyliśmy na sprzęt do ćwiczeń. Dzieci chętnie korzystają z zakupionego sprzętu. Dziękujemy wszystkim za tak wielkie zaangażowanie: rodzicom, dziadkom, a zwłaszcza dzieciom, którzy bardzo chętnie zbierali kasztany.


 

Urodziny w grupie Misiaczki

 
   Każde dziecko marzy, aby swoje urodziny świętować wśród przyjaciół. Tym razem Hania i Janek obchodzili swoje trzecie urodziny. Wszyscy zaśpiewaliśmy "Sto lat!" i złożyliśmy życzenia oraz wręczyliśmy małe upominki. Uroczystość uświetniono wspólnymi zabawami. Rodzice Hani i Janka przygotowali słodkie poczęstunki, za które dziękujemy. Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego! 


 

Zima, zima, zima... - Grupa "Pajacyki"   


   Pierwszy śnieg tej zimy, doczekaliśmy się :) Dzieci szczęśliwe, próbowały lepić duże kule śniegowe. Nie obyło się oczywiście bez bitwy na śnieżki. Uśmiechy nie znikały nam z twarzy :) 


  

Urodziny Filipka z grupy Przyjaciele Misia Uszatka

 
   Nowy rok zaczęliśmy od urodzin Filipka, które odbyły się 3 stycznia. Były życzenia, tradycyjne ,,Sto lat", poczęstunek oraz świetna zabawa. Wszystkiego najwspanialszego Filipku. 


 


 


 
 


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5