Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 


      


 


 

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2018/2019

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
Maj - Czerwiec

 
 

 

Dzień Dyni” - grupy  z budynku przy ul. Krzywoustego 5 
   Pod koniec października, wszystkie grupy przy ul. Krzywoustego wspólnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni. Jednak największe zainteresowanie wzbudziło wnętrze dorodnego warzywa. Dyniowe zmagania zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.
 


 

 

Dzień Dyni” - grupy  z budynku przy ul. Sprzymierzonych 5

 
   31 października, wszystkie grupy przy ul. Sprzymierzonych świętowały "Dzień Dyni". Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie. Dyniowe dekoracje, lampiony, smakołyki – to wszystko pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim pozwoliło na wspaniałą wspólną zabawę, w którą zaangażowane były dzieci, jak również rodzice, którym serdecznie dziękujemy za przyniesienie pięknych dyń do dekoracji sali oraz przygotowanie słodkiego poczęstunku.


 

 

„Piękna nasza Polska cała”- Gryfino - Grupa Pieski 

 
   W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, dzieci z grupy Pieski prezentowały swoją wiedzę na temat miasta Gryfino. Dzieci pięknie zaprezentowały się przed zaproszoną na tę okazję, grupą „Pajacyki”, śpiewając piosenki oraz odpowiadając na zagadki związane z naszym miastem.
 


  

Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa - Króliczki

 
   Dzieci z grupy Króliczki doskonale wiedzą, jak ważny dla zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu. W związku z tym, wybraliśmy się do Parku Miejskiego i tam, wszyscy razem z naszymi Paniami, wykonywaliśmy proste ćwiczenia gimnastyczne tj.: podskoki, skłony, skoki obunóż. Na koniec naszej wyprawy świetnie bawiliśmy się podrzucając jesienne liście do góry. Ale to była super zabawa :):):) Z pewnością tam wrócimy...


 

 

Wycieczka "Króliczków" i "Kogucików" na największą wystawę klocków LEGO


 

 
   15 października dzieci z grupy Króliczki i Koguciki wyruszyły na wycieczkę na największą wystawę klocków LEGO do Netto Arena w Szczecinie. Wystawa łączyła zabawę i edukację. Eksponaty prezentowały postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne - zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Na wystawie znajdowały się interaktywne roboty oraz wiele innych makiet, które dzieci mogły samodzielnie uruchamiać. Strefa zabaw klockami pozwalała dzieciom na stworzenie własnych budowli. Wycieczka się udała, zabawa była znakomita, a wrażenia pozostaną na długi, długi czas w pamięci naszych milusińskich. Było SUPER.
 


  

Wycieczka na wystawę LEGO - Grupa Zajączki i Gromadka Misia Uszatka

 
   Dzieci z grup Gromadka Misia Uszatka i Zajączki pojechały na wycieczkę do Szczecina obejrzeć wystawę klocków Lego. Oglądanie niesamowitych, wielkich i małych budowli złożonych z milionów klocków sprawiło dzieciom wiele radości. Szczególne zainteresowanie wzbudziły eksponaty interaktywne. Na terenie wystawy wydzielona została strefa zabawy, w której dzieci mogły bawić się i rozwijać swoją wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność.


 

 

Wizyta Straży Miejskiej w Grupie "Misie" 

 
   18 października grupa Misie uczestniczyła w warsztatach, na które zostały zaproszone Panie ze Straży Miejskiej oraz Policji. Uczyliśmy się do czego służy sygnalizacja świetlna oraz jak poprawnie i bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Dzieci w tym czasie świetnie się bawiły, ponieważ mieliśmy do dyspozycji zabawki edukacyjne przyniesione przez naszych gości. Na zakończenie spotkania dzieci w nagrodę otrzymały odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze. Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i mile spędzony czas!
 


  

Wycieczka do kojca - Grupa Pieski i Pajacyki

 
   5 października grupa Pieski i Pajacyki wybrała się na wycieczkę do kojca. Wraz z Paniami zanieśliśmy pokarm dla piesków i kotków z okazji Światowego Dnia Zwierząt.


 

 

Dzień Chleba - Grupa Misie

 
   16 października obchodziliśmy Dzień Chleba. Z tej okazji dzieci z grupy "Misie" dowiedziały się co jest potrzebne do jego stworzenia. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w produkcji - wąchały i próbowały składniki. Na zakończenie każde dziecko mogło spróbować wspólnie wykonany wypiek. Drodzy Rodzice, zachęcamy do wspólnego przygotowywania posiłków, pieczenia i eksperymentowania, bo czas wspólnie spędzony w kuchni daje dzieciom wiele radości. 
 


 Wizyta Strażaków w Naszym Przedszkolu

 
   1 października strażacy z Wydziału Ratownictwa Technicznego Dolna Odra odwiedzili dzieci w obu budynkach naszego przedszkola. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Utrwalono numery alarmowe: numer telefonu do Straży Pożarnej - 998, Pogotowia Ratunkowego - 999, Policji - 997 oraz numer alarmowy - 112. Wytłumaczono dzieciom jak ich używać w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt, który jest na wyposażeniu w samochodzie. Chętne przedszkolaki mogły wejść do środka oraz przymierzyć hełm. Wizyta strażaków wywołała wiele uśmiechu na twarzach dzieci. Serdecznie dziękujemy strażakom za odwiedziny!


 

 

Piknik Rodzinny 
   Na początku października w naszym Przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny, podczas którego Przedszkolaki wraz ze swoimi najbliższymi bawili się wspaniale w wesołej atmosferze. Od rana do placówki podążali rodzice z dziećmi niosąc własnoręczne wypieki. Różne stoiska z atrakcjami dla dzieci, przygotowane przez nauczycielki przedszkola, wyrastały na placu zabaw jak grzyby po deszczu. Piknik rozpoczął się od śpiewu piosenki i tańca przygotowanego przez Radę Pedagogiczną naszego przedszkola. Niepowtarzalną atrakcją pikniku był występ naszego przedszkolnego Teatru Rodziców z przedstawieniem "Królewna Śnieżka". Były również dmuchane zamki, na których dzieci mogły się bawić do woli 🙂 Podczas pikniku zostały wręczone nagrody przez Panie Dyrektor za konkurs "Pokaz mody patriotycznej". Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu.
 


  

Zabawy „Piesków” z językiem niemieckim

 
   Dzieci z grupy „Pieski”, podczas zabawy w czary, w bardzo przyjemny sposób uczą się języka niemieckiego.


 

 

Motylki na wystawie klocków Lego 

 
   Dzieci z zainteresowaniem oglądały wspaniałe budowle z klocków, mogły też same budować w kąciku zabaw. W drodze do autokaru zatrzymaliśmy się na placu zabaw. Dzieci zadowolone wracały do przedszkola.
 


 

Wystawa Lego - Grupa Kaczuszki

 
  17 października 2018 r. dzieci z grupy Kaczuszki  wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się do Szczecina na wystawę budowli z klocków LEGO. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wystawa budowli z klocków Lego dostarczyła niesamowitych wrażeń. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Największe zainteresowanie wzbudził TITANIC w skali 1:25, z 500.000 elementów lego. Na zdjęciach uwieczniliśmy nasze dziedzictwo narodowe, m.in. Pałac Kultury w Warszawie, sławnego odkrywcę - astronoma Mikołaja Kopernika oraz wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Dużą frajdą był kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Przedszkolaki miały okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość, ćwiczyły umiejętności manualne i integrowały się z innymi uczestnikami zabawy. Po wystawie wybraliśmy się na pobliski plac zabaw, wykorzystując dobrodziejstwo jesiennej, słonecznej pogody. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją wychowawczą. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji.


 

 

Przyjaciele Misia Uszatka - spotkanie ze Strażą Miejską 
   17 października w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej i Policji: Panią Alicję oraz Panią Joannę. W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy trzylatków. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika i policjanta. Głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od funkcjonariuszek edukacyjne kolorowanki oraz elementy odblaskowe. Bardzo dziękujemy Pani Alicji i Pani Asi za wizytę w naszym przedszkolu.
 


 
 

Króliczki z wizytą na poczcie

 
   18 października dzieci z grupy Króliczki, z okazji Dnia Poczty Polskiej wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego, aby przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych oraz zapoznać się z pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Zobaczyły drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dzieci dowiedziały się, jak przebiega ich sortowanie (ekspedycja), stemplowanie oraz gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.


 

 

Jesienny List - „ DZIEŃ POCZTY” Grupa Kaczuszki


 
   19 października br. dzieci z grupy Kaczuszki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Gryfinie. Wizyta ta poprzedzona była czwartkowymi zajęciami, na których dzieci przygotowały jesienne kartki dla Rodziców. Wspólnie omówiliśmy poszczególne miejsca na kopercie (imię i nazwisko, adres, znaczek oraz zawartość koperty). Przedszkolaki samodzielnie wykonały widokówkę, włożyły ją do koperty i przykleiły znaczek. W czasie wycieczki  dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Przedszkolaki mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą jaką przybija się na każdym liście i każdej kartce. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Na koniec wycieczki dzieci wrzuciły swoje listy do skrzynki pocztowej.
 


 


 

Wizyta Straży Miejskiej w grupie Misiaczki

 
  17 października naszą grupę odwiedziła Straż Miejska. Dzieci miały możliwość poznać obowiązki i zadania funkcjonariuszy. Była to dla nich wielka frajda. Nasi goście przepytali dzieci ze znajomości znaków drogowych. Okazało się, że większość znaków dzieci dobrze znają i wiedzą, jak należy się do nich stosować. Dużą atrakcją dla naszych przedszkolaków była przygotowana przez naszych gości ulica z pasami i sygnalizacją świetlną, a także gąbkowe samochody, wśród których był również samochód straży miejskiej. Dzieci świetnie się bawiły, zmieniając się rolami – raz były kierowcami, innym razem przechodniami. Nad całością tych wszystkich „drogowych sytuacji” czuwali funkcjonariusze, którzy odpowiednio reagowali i pouczali czy to „kierowców”, czy też „pieszych”. Na zakończenie dzieci otrzymały od funkcjonariuszy kolorowe odblaski, z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Gratulujemy naszym strażnikom miejskim super inicjatywy dla przedszkolaków, którzy nie tylko dobrze się bawili, ale także uczyli.


 

 

Dary Jesieni w grupie Misiaczki

 
   Przedszkolaki bardzo chętnie tej jesieni odwiedzały pobliskie tereny leśne, aby zbierać kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę i nimi wzbogacać przedszkolny kącik. Celem kącika jest pogłębianie wiedzy i zainteresowań dzieci związanych z przyrodą oraz uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata. Zebrane owoce drzew wykorzystujemy również w trakcie zajęć np. jako liczmany, czy materiał plastyczny. Dzieci wspominały, jak po powrocie z przedszkola spacerowały ze swoimi rodzicami po parkach i zbierały kolorowe dary jesieni, które później przynosiły do przedszkola. Dziękujemy rodzicom za angażowanie się i współorganizowanie kącików przyrodniczych.
 


 


 

Urodziny w grupie Misiaczki

 
  19 października swoje trzecie urodziny ze swoją grupą świętowała Tosia. Jak zawsze dzieci zaśpiewały głośne „Sto lat” oraz złożyły Tosi życzenia urodzinowe. Oczywiście i tym razem nie zabrakło pysznego poczęstunku, za który dziękujemy rodzicom.


 

 

Występy wokalno - taneczne - Grupa "Koguciki" 
   Stowarzyszenie Amazonek "Ewa" w Gryfinie zorganizowało kolejny marsz życia. To już 10. edycja wydarzenia zorganizowana w naszym mieście. Październik to miesiąc walki z nowotworem piersi. Akcja stowarzyszenia ma na celu propagowanie profilaktyki zdrowotnej oraz poszerzenie naszej wiedzy dotyczącej choroby. Grupa "Koguciki" z naszego przedszkola uczestniczyła w marszu życia, a na zakończenie przedszkolaki uświetniły ten szczytny cel pokazami wokalno - tanecznymi. Źródło zdjęć - profil Miasta i Gminy Gryfino.
 


 


 

Jesień w parku i w lesie- Kaczuszki

 
  W tym tygodniu dzieci dowiedziały się jak wygląda jesień w parku i w lesie. Poszerzyły wiadomości o jesiennych darach natury. Kasztany, żołędzie i orzechy wykorzystaliśmy do zajęć na macie „ kodowanie na dywanie- dary jesieni”. Dzieci za pomocą czarodziejskiej maszyny przeliczały dary jesieni ( kasztany, żołędzie, orzechy).
W ostatnim dniu przedszkolaki dały upust swojej wyobraźni, tworząc przepiękne stworki, ludziki, zwierzątka i inne nietuzinkowe prace.


 

 

Dary Jesieni w grupie Kaczuszki


 
   Tematem tygodnia były dary jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki na ich temat i segregowały na kategorie: owoce, warzywa, grzyby, owoce drzew leśnych. Ćwiczyły rozróżnianie i nazywanie owoców, warzyw, wąchały je i smakowały. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z narzędzi kuchennych. Nauczyły się zasad higieny i kolejności wykonywania czynności podczas przygotowywania owocowej sałatki. Uwieńczeniem wspólnych, kuchennych zmagań była degustacja – mniam, mniam :). W ostatnim dniu owocowo- warzywnym przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć teatrzyk z wykorzystaniem sylwet warzyw do wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie” oraz niepowtarzalną okazję wcielić się w rolę aktorów, manipulując sylwetami warzyw :)
 


  

Urodziny Marysi w Grupie "Przyjaciele Misia Uszatka"

 
   Dnia 15.10. 2018 roku w grupie Przyjaciół Misia Uszatka odbyła się pierwsza impreza urodzinowa. Jubilatką była Marysia, której dzieci zaśpiewały sto lat, złożyły życzenia, wręczyły laurkę, a później wspólnie wszystkie dzieci zjadły słodkości przyniesione przez jubilatkę. Marysiu życzymy Ci wszystkiego co najpiękniejsze!


 

 

Warzywny teatrzyk 

 
   Dzieci z grupy Przyjaciele Misia Uszatka obejrzały teatrzyk pt. "Na straganie". Autorami były dzieci z grupy "Kaczuszki". Rekwizyty ze świeżych warzyw były zabawne, a później bardzo smaczne.
 


 

Uszatkowe wyzwanie Code Week z Uczymy Dzieci Programować

 
   Dzień 5 to czas podsumowania naszych działań, sprawdzenie czy dzieciom się te działania podobały i co zapamiętały z przebiegu całego Code Week - u. Powstały piękne prace, dzieci z wielka ochotą opowiadały co robiły i co się im podobało. To był czas zabawy, ale też czas intensywnej nauki i upowszechniania programowania - chociaż,  tak naprawdę nie wiedziały jak ważnych rzeczy się uczą: współpracy, czekania na swoją kolej, integracji, rozwijania logicznego i algorytmicznego myślenia. Za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania Przedszkole oraz nauczycielki otrzymały certyfikaty.
 


 

 

Uszatkowe wyzwanie Code Week z Uczymy Dzieci Programować  

 
   W 4 dniu naszego wyzwania mieliśmy za zadanie wykonać makietę naszego miasta i zaznaczyć na niej najważniejsze miejsca . Mistrzowska mata jest świetnym narzędziem do wykonania tego zadania, Zajączki i Kotki wykonały makiety na dwa rożne sposoby .
 


 

 

Uszatkowe wyzwanie Code Week z Uczymy Dzieci Programować 

 
   Dzień 3- w tym dniu mieliśmy za zadanie poznać nasze województwo, wcielić się w rolę przewodników i zakodować informacje o tym, co można ciekawego zwiedzić w naszym województwie. Zadanie oczywiście wykonywaliśmy na macie Mistrzów Kodowania oraz z ozobotem, dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem.


 

 

Uszatkowe wyzwanie Code Week z Uczymy Dzieci Programować 
 

 
  Dzień II -Szukamy algorytmów z Uczymy Dzieci Programować
W drugim dniu do wykonania były właściwie trzy zadania, pierwsze z nich to odtworzenie wzoru umieszczonego na kratownicy,  zakodowanie napisu Code Week i ułożenie skryptu przy pomocy strzałek kierunkowych oraz zakodowanie ozobota w taki sposób , aby przejechał od pierwszej litery do ostatniej . Zadanie realizowane w grupach Kotki, Zajączki, Pszczółki oraz Gromadka Misia Uszatka i Koguciki.
 


 

 

Uszatkowe wyzwanie Code Week z Uczymy Dzieci Programować - dzień 6

 
 W drugim tygodniu naszego wyzwania realizujemy zadania z Uczymy Dzieci Programować.Nasze Przedszkole bierze udział w konkursie ogłoszonym przez Edusense Sp. z o.o oraz Kodowanie na Dywanie Anna Świć.Pierwszy dzień -to poznanie historii Code Week i wykonanie tańca robotów. Zadania realizowane są w różnych grupach - taniec wykonały Zajączki oraz połączone grupy Pszczółki oraz Kotki
 

 

 

Uszatkowe Code Weekowe wyzwanie- dzień V 
   To naprawdę było wyjątkowe wyzwanie - dwie grupy Zajączki i Kotki grały w statki, niby nic .....ale my łączyliśmy się za pomocą komunikatora. Obie grupy były w swoich salach. Dzieci same układały statki na macie i z ogromnymi emocjami próbowały zgadnąć, gdzie przeciwnik ułożył swoje statki. Gra trwała do trzech "zatopionych" statków. Kto wygrał?- to nie ważne, ważna była świetna zabawa i nauka zarazem


 

 


 

 

Uszatkowe Code Weekowe wyzwanie- dzień IV

 
   Wykrywanie na podstawie informacji, czyli odczytywanie kodu i wykonywanie czynności - to kolejne Uszatkowe zadanie, które wykonywały Zajączki.Jestem robotem zbieram zabawki - to drugie zadanie ,które Zajączki wykonywały. Za pomocą instrukcji słownych dzieci poruszały się tak aby przesunąć się z linii startu do mety (klocek, zielony-czerwony), w określony sposób, tak aby po drodze zebrać zabawki i ominąć przeszkodę.
 


 

 

Uszatkowe Code Weekowe wyzwanie- dzień III 
   Zajączki i Kotki układają algorytm dnia. Wyzwanie tylko z nazwy wydaję sie trudne, jednak dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem- dowiedziały się, że algorytm to nic innego jak ułożenie po kolei czynności, które wykonujemy codziennie po obudzeniu się


 

 


 

 

Uszatkowe Code Weekowe wyzwanie- dzień II

 
   Kolejne zadania naszego wyzwania to zakodowanie trasy dla ozobota, tak aby przejechał koło wszystkich sal Naszego Przedszkola - to zadanie realizowały Zajączki, natomiast Kotki bawiły się w twestera na macie oraz realizowały scenariusz Oto ja- czyli poznawanie ulubionych kolorów w grupie oraz określenie ile osób dany kolor lubi-mata jest idealnym narzędziem do graficznego przedstawienia wyników.


 

 

Uszatkowe Code Weekowe wyzwanie- dzień I 

 
  Nasze Przedszkole podjęło wyzwanie, które "rzucił" Minister Cyfryzacji Marek Zagórski - przystąpiliśmy do wielkiego świętowania nauki programowania. W ramach tego wyzwania przez dwa tygodnie, codziennie w różnych grupach dzieci wykonują wylosowane zadania zawarte w kopertach, które pojawiły się w holu naszego Przedszkola. 
 
 Wyzwanie rozpoczęło się właściwie juz na pikniku,  podczas  którego można było pobawić się na macie, układając według kodu rysunek. W rezultacie powstał budynek Naszego Przedszkola na ul Sprzymierzonych z grupami umieszczonymi na odpowiednim pietrze. To zadanie powtórzyliśmy I dnia naszego wyzwania. 
 

 


 

Owocowo - znaczy zdrowo! - Grupa Misiaczki

 
   Misiaczki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Z myślą o witaminkach, postanowiły zrobić wraz ze swoimi paniami koktajle owocowo - jogurtowe. Aby jednak sprostać takiemu wyzwaniu, dzieci zapoznały się z wyglądem, budową i działaniem blendera. Pod nadzorem pań dzieci  wrzucały owoce  do blendera i mogły patrzeć jak powstaje koktajl. Na koniec Misiaczki zaprosiły Panią Dyrektor na wspólną degustację. Koktajle były pyszne. Była to prawdziwa ,,bomba witaminowa''. Uśmiech na twarzach dzieci gościł przez cały proces przyrządzania koktajli, a jeszcze szerzej uśmiechnięte buzie pojawiły się po wypiciu pysznych, a jednocześnie zdrowych napojów. Zachęcamy rodziców do wspólnego wykonania ich w domu i życzymy smacznego!


 

 

Kącik patriotyczny w grupie Misiaczki 

 
   Nasze przedszkole bierze udział w projekcie “Piękna nasza Polska cała”. Dlatego z tej okazji w grupie Misiaczki powstał kącik patriotyczny. Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.


 

 


 

 

Urodziny Karinki w Grupie Misiaczki

 
   Dnia 05.10.2018 roku w grupie Misiaczki odbyła się kolejna impreza urodzinowa. Tym razem jubilatką była Karinka. Tradycyjnie nie zabrakło słodkości, prezentu, głośnego „sto lat” oraz wspaniałej zabawy! 
 


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5