Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 

 

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2020/2021

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

 - Maj - Czerwiec

Dzień Dyni - ul.Krzywoustego

 

  W piątek 30 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Dyni". Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. W tym dniu dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem. Dzień Dyni dla naszych przedszkolaków był bardzo wyjątkowy, było dużo zabaw z dynią w roli głównej. Na koniec dnia powstały wystawy pomalowanych przez dzieci dyni.


 


 Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa - zadania październikowe

 

  Realizując projekt ogólnopolski, w każdym miesiącu mamy do wykonania różne zadania. W październiku wysłaliśmy kartkę z pozdrowieniami dla Koziołka Matołka oraz przygotowaliśmy plakaty zachęcające do odwiedzin w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim grupom za zaangażowanie w realizację projektu.
 


 


 

Dzień Dyni - Grupa Pszczółki

 

  ZAGADKA: „Dumna z powodu złocistego brzuszka,
pyszni się na zagonku w Twoim warzywniku.Z niej niegdyś wyczarowano dla Kopciuszka,
złotą karetę ciągniętą przez konika.” (Dynia)

Z okazji Dnia Dyni, dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które starannie wypełniły za pomocą różnych faktur. Ćwicząc pracę w zespole, dzieci układy puzzle. Dzień obfitował w wiele rozmów na temat możliwości wykorzystania dyni w życiu codziennym.


 
 

Sadzenie drzewek w ogrodzie przedszkolnym - Grupa "Kotki" i "Króliczki"

 
  W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek" grupa Kotki i Króliczki wykonała zadanie październikowe i posadziła kilka drzewek w ogródku przedszkolnym. Były to drzewka iglaste i liściaste. Dzieci poznały przy okazji budowę drzewa oraz mogły same spróbować swoich sił podczas pracy przy sadzeniu.


 

Święto Dyni w Grupie "Gromadka Misia Uszatka"

  Jesienią, kiedy to z polskich pól zbiera się dynie, w kalendarium możemy znaleźć nietypowe święto – Święto Dyni. Nasza grupa przygotowała się do tego święta: dzieci były ubrane na pomarańczowo, a rodzice wykazali się kreatywnością i część dzieci miało specjalnie przygotowane ,,dyniowe stroje". Rozpoczęliśmy od obejrzenia dyń, które przyniosły dzieci. I w ten sposób poznaliśmy, jak wiele jest gatunków dyń, różnią się: kształtem, kolorem i wielkością. To było zaskakujące.Następnie obejrzeliśmy bajkę edukacyjną o dyni i już wiemy, jak wiele pysznych rzeczy możemy zrobić z dyni: ciasto dyniowe, zupę dyniową, babeczki, placuszki... można tu w nieskończoność wymieniać. A że dynia jest bardzo zdrowym warzywem to polecamy wypróbować.
Pani rozkroiła jedną z dyń i mogliśmy dokładnie zobaczyć co się kryje w środku, ale także spróbować jej pestek i miąższu. Były też zabawy z dynią.
Na koniec dzieci pełne pomysłów stworzyły ze swoich dyń "Stworki dyniowe". I tu pokazały swą niekończącą się fantazję. Wszyscy bawili się z ogromną przyjemnością i wielką radością.

 


 

Dzień Dyni - Grupa "Pieski"

 
  30.10. 2020r. w grupie "Pieski" obchodziliśmy Dzień Dyni. Dzieci miały na sobie ubrania w kolorze pomarańczowym lub z jego akcentem. Starszaki wykonały według własnego pomysłu malowanie na dyni za pomocą farb i elementów dekoracyjnych. 


 

Dzień Dyni - Grupa "Zajączki"

  Dzień Dyni w "Zajączkach" rozpoczął się zajęciami z kodowania, które przeprowadziła Pani Wicedyrektor Agnieszka Mucha. Dynie posłużyły do rozwijania umiejętności różnicowania wielkości. Dzieci układały dynie według kodu "od największej do najmniejszej". Wzdłuż ułożonych dyni, dzieci ułożyły z puzzli tor dla ozobotów. Z ogromnym zainteresowaniem i radością śledziły ozoboty w ruchu po torze z zakodowanymi przez siebie funkcjami. Dynie posłużyły również do innych zajęć. Dzieci utrwalały liczby porządkowe, układały z dyń figury geometryczne, głoskowały i czytały wyraz "dynia". Uwieńczeniem zajęć było malowanie dyń według własnych pomysłów oraz malowanie "dyniowych stworków".


 
Przetwory na zimowe wieczory - Grupa "Koguciki"

 
  Grupa "Koguciki" zrealizowała październikowe zadanie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska". Tym razem "robiliśmy" przetwory na zimowe wieczory. Na podstawie ilustracji omawialiśmy, co znajduje się w spiżarni. Dzieci opowiadały jakie przetwory przygotowuje się w ich domach. Braliśmy czynny udział w zabawie orientacyjno - porządkowej „Słoiki na półkach” – ustawienie w szeregu. „Zrobiliśmy" zapasy na zimę z warzyw i owoców. Malowaliśmy je farbą i odciskaliśmy na kartce. Nasze przetwory powędrowały do przedszkolnej spiżarni, czyli naszej szatni.


 

Dzień  Dyni - Grupa "Koguciki" 

  30 października dzieci z grupy "Koguciki" obchodziły "Dzień Dyni". Tego dnia uczestniczyliśmy w wielu zabawach związanych z dynią oraz kolorem pomarańczowym m.in. turlanie dyni pomiędzy pachołkami, rzucanie do celu, "co dynia ma w środku?", malowanie dyni oraz układanie obrazka dyni i napisu z pociętych elementów, dyniowa fotobudka. W naszej sali pojawiły się "dyniowe" dekoracje. Na koniec zabaw zjedliśmy pyszne, dyniowe babeczki.


 
 

Dyniowa wystawa decupage - Grupa "Koguciki"

 
  Dzieci z grupy "Koguciki" wykonały kolorowe dynie techniką decupage. Była to praca wieloetapowa. Najpierw dynie pomalowaliśmy na biało farbą akrylową, odczekaliśmy aż wyschnie i w kolejnych dniach wycinaliśmy wzory, które przyklejaliśmy na dynię. Na efekty trzeba było troszkę poczekać, bo przyklejone elementy również musiały bardzo dobrze wyschnąć. Dzięki temu, że jesteśmy bardzo cierpliwi, nasza praca zakończyła się sukcesem. Nasz przedszkolny korytarz zamienił się w dyniową krainę. Efekty naszej pracy prezentujemy w galerii.


 

Jesienne zabawy na świeżym powietrzu - Grupa "Koguciki" 

  Pobyt dzieci na świeżym powietrzu, jest nierozłącznym zadaniem wychowawczym każdej placówki przedszkolnej. Dzieci z grupy "Koguciki" korzystają z uroków „Polskiej Złotej Jesieni” i wykorzystują materiał przyrodniczy do zabaw na placu przedszkolnym. Dzieciom najbardziej podobało się jak liście wirowały nad ich głowami. Przedszkolaki zbierały jesienne liście, które zgromadziliśmy w kąciku przyrody, układaliśmy z nich kompozycje oraz robiliśmy bukiety, które zabraliśmy do domu. Takie zadania kształcą i rozwijają twórczość dzieci.


 
Kids & sport - Wiejska Zagroda - ul. Sprzymierzonych

 
  Czy lekkoatletykę można uprawiać w wiejskiej zagrodzie? Nie jesteśmy pewni,  ale na pewno wiemy, że w naszym Przedszkolu dzieci poznają nowe pojęcia związane z lekkoatletyką, realizując scenariusz pt "Wiejska zagroda". Podczas zabawy "Bieg owiec" dzieci musiały pokonać przeszkody, poprawiając tym samym wydolność, skoczność oraz wzmacniając mięśnie nóg. Podczas "Jajecznej  sztafety" dzieci ćwiczyły koordynację oko - ręka oraz orientację w przestrzeni, szybkość i refleks. Do "Prosiaczkowych zawodów błotnych " wcale nie potrzeba było błota tylko materac po którym dzieci miały za zadanie się turlać, oraz wskakiwać na niego,  wzmacniając mięśnie nóg oraz skoczność i siłę.
 
Zabawy przyniosły dużo radości, przy tym poprawiając ogólną sprawność fizyczną.


 

Kids&Sport - Wiejska zagroda - ul. Krzywoustego

  Kolejny scenariusz Akcji Zdrowo i Sportowo zrealizowany :) Propozycje zabaw ruchowych miały na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej, wzmacnianie mięśni nóg, pracę nad koncentracją i refleksem. Dzieci poznały nowe pojęcia związane z lekkoatletyką, takie jak sztafeta, bieg z przeszkodami czy skok w dal. Przedszkolakom najbardziej spodobała się zabawa ruchowa pt. "Krowa" :)


 
 

Motylki grają w szachy

 
  Po przypomnieniu dzieciom wszystkich zasad gry w szachy, czas na małą partyjkę. Dzięki zdobytej wiedzy, dzieci chętnie grają i rywalizują między sobą. Nad umiejętnościami młodych graczy, oprócz instruktorek Pani Asi i Pani Hani czuwała również Pani Dyrektor.


 

Ukwiecanie Parku Miejskiego w Gryfinie – gr. Króliczki


  Dnia 26 października, br. przedszkolaki wzięły udział w akcji „Sprzątania Świata”. Podsumowaniem działań proekologicznych było sadzenie cebulek krokusów w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz w Gryfinie.
 
Najpierw przedszkolaki próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie „dlaczego warto dbać o środowisko i w jaki sposób to czynić?” Następnie wysłuchały uważnie instrukcji sadzenia cebulek kwiatowych do ziemi. Po krótkim wprowadzeniu, dzieci  z wielkim zaangażowaniem i radością zabrały się do wykonywania czynności ogrodniczych.
 
Teraz cierpliwie będą wypatrywać wiosny, by móc razem z rodziną i mieszkańcami miasta podziwiać "krokusowe dywany" w naszym parku.


 
 

Kids Sport - Warzywa - ul. Sprzymierzonych

 
  Ziemniaki, groszek, pomidor to zabawy podczas których dzieci wzmacniały mięśnie, kształtowały orientację w przestrzeni, ćwiczyły skoczność oraz wzmacniały mięśnie posturalne i mięśnie nóg.  


 

Kids&Sport - Warzywa - ul. Krzywoustego


  Kolejny scenariusz w ramach Akcji „Zdrowo i Sportowo” zrealizowano w grupie „Kaczuszki”, "Motylki" oraz "Pieski". Tym razem zajęcia ogólnorozwojowe swoją treścią nawiązywały do... warzyw. Oprócz ruchu i ćwiczeń pozytywnie wpływających na rozwój mięśni, balans ciała i szybkość, nie zabrakło najważniejszego - uśmiechu. Dzieci miały też okazję współpracować w drużynie i integrować się ze sobą.


  

Poznajemy Parki Narodowe i Rezerwaty Przyrody - Grupa "Gromadka Misia Uszatka"

 
  Grupa "Gromadka Misia Uszatka" wykonała zadanie październikowe - Parki Narodowe i Rezerwaty Przyrody Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek". Dzieci zapoznały się z formami ochrony przyrody oraz zasadami zachowania w Parkach Narodowych oraz Rezerwatach Przyrody. Poznały charakterystykę ich funkcjonowania.


 

Wielka zbiórka makulatury w Naszym Przedszkolu

  Nasze Przedszkole wzięło udział w wielkiej zbiórce makulatury. Jej celem było zachęcenie dzieci i rodziców do selektywnego zbierania surowców wtórnych oraz dbanie o środowisko naturalne. Na pochwałę zasługuje postawa wielu rodziców, którzy aktywnie włączyli się w akcję, wspomagali najmłodszych i przynosili do przedszkola ciężkie paczki makulatury. Za pozyskane środki Urząd Miasta i Gminy Gryfino zakupi krokusy, które nasze Przedszkolaki posadzą w Parku Miejskim. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję, dzieciom, rodzicom, a także nauczycielom.


 
 

Kąciki przyrody - realizacja zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek"

 
  W roku szkolnym 2020/2021 Nasze Przedszkole przystąpiło do realizacji zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek". Jednym z zadań projektu było założenie kącików przyrody w sali oraz dostosowanie ich do pory roku. W salach grupy "Koguciki", "Kotki", "Kaczuszki", "Króliczki" powstały piękne kąciki przyrody, które są zgodne z aktualną porą roku - jesienią.
 


 

Warzywne grzybki - Grupa "Pieski"

  Jesień to doskonały czas na grzyby, choć jak pokazały dzieci z grupy Pieski, piękne grzyby mogą powstać również z warzyw.


 

Grupa Motylki poznaje Danię

 
  W ramach realizowanego programu ,,Detektywistyczne podróże Misia Uszatka po Unii Europejskiej" grupa Motylki poznała Danię. Podczas zajęć poznaliśmy legendy na temat tego kraju, zabytki oraz to, z czego słynie Dania, a dzieci je uwielbiają, to... klocki Lego. 
Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z odgadywaniem zagadek i  rozpoznawaniem baśni, znanego na całym świecie, duńskiego bajkopisarza H. Ch. Andersena. Mieliśmy okazję obejrzeć jedną z baśni Andersena pt. ,,Brzydkie kaczątko". Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną odwzorowując głównego bohatera baśni oraz budowały różne konstrukcje z klocków Lego. Przedszkolaki nie tylko wzbogaciły wiedzę na temat tego kraju, ale również świetnie się bawili.
 


 

Code Week 2020 - dzień 10 

  

  To juz ostatni dzień działań w ramach Code Week 2020, które w naszym Przedszkolu trwało 4 tygodnie.
To był fantastyczny czas zabawy, nauki logicznego myślenia, współpracy, rozwijania kreatywności, to tez spojrzenie na naukę kodowania jak na inny sposób opisywania , poznawania rzeczywistości. To był również czas poznania nowych sposobów komunikowania się oraz zawarcia nowych znajomości. Mamy nadzieje , że znajomość ta będzie trwała nadal i jeszcze nie jeden raz będziemy mogli się spotkać wirtualnie a jak pozwoli nam czas pandemii może również spotkać się na żywo.
W tym ostatnim dniu naprawdę dużo się działo w salach naszego Przedszkola w obydwu budynkach.
Na ulicy Krzywoustego Misiaczki układały drogę (kodowały trasę) dla bohaterów opowiadania, Pajacyki tworzyły trasę do kotka, a Pieski od kotka do myszki, Motylki grały w  grę "Zakodowana matematyka", Kaczuszkom tak spodobały się zadania , że najpierw ułożyły Misia Uszatka wg kodu, następnie bawiły się symetrią, a następnie jeszcze dzieci samodzielnie układały sobie słoneczko.  
Na ulicy Sprzymierzonych w grupach Pszczółki, Zajączki, Kotki,  Koguciki , Gromadka Misia Uszatka powstawały napisy Code Week, a ponadto Gromadka Misia Uszatka znowu grała w statki online , tym razem z grupą Króliczki. Króliczki jeszcze w tym dniu poszły do parku posadzić krokusy, po drodze również wykonywały "kodowane zadanie". Dzieci miały dokładnie zapamiętać każdy ruch podczas przejścia przez ulicę, aby po przyjściu do przedszkola ułożyć algorytm tej czynności.  Po południu Króliczki jeszcze po południu grały w Zakodowaną matematyczną grę . 
Czy kończymy już kodowanie w naszym Przedszkolu ? Absolutnie nie . Czas ten zaostrzył nam apetyt na takie zajęcia jeszcze bardziej. Trzeba tutaj przypomnieć, że dzieci w naszym Przedszkolu programują, kodują juz od 2015 roku, kiedy to jako jedno z 18 Przedszkoli z całej Polski zostaliśmy uczestnikami Ogólnopolskiego Programu Mistrzowie Kodowania Junior i od tego czasu trwają zajęcia w grupach wykorzystując nowoczesne technologie oraz tak przyjazną dla najmłodszych dzieci matę edukacyjną.
 
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej.


 
Code Week 2020 - dzień 9

 
  Dziewiątego dnia Motylki "przygotowywały" przetwory na zimę, na macie ułożyły słoik a następnie "wkładały" do niego gruszki wg ustalonej kolejności.  Kaczuszki natomiast najpierw układały kolorowe rytmy a następnie układały algorytm przechodzenia przez jezdnię. Z zadaniem dzieci świetnie sobie poradziły i zgodnie z ułożonym kodem przez stworzoną na macie jezdnię przechodziły. Króliczki ułożyły uśmiechnięta buźkę z klocków, Pajacyki natomiast grały na instrumentach zgodnie z ułożoną sekwencją kolorowych obrazków. Gromadka Misia Uszatka tym razem w aplikacji scretch junior tworzyła animacje własnoręcznie narysowanych słów oraz baloników. Ileż radości było, kiedy napis pulsował i znikał a baloniki podskakiwały.  


 

Code Week 2020 - dzień 8

  Ósmego dnia Kaczuszki najpierw układały klocki wg wzoru, czyli jedno dziecko układało budowle następnie ktoś inny miał za zadanie ułożyć taka samą budowlę. Kolejną rzeczą, było układanie parasola z klocków wg podanego wzoru. Według wzoru lub kodu również układały Pieski, Króliczki oraz Motylki. Motylki poznały dzięki układance bohatera popularnej aplikacji kotka Scretcha, Pieski ułożyły strzałkę a Króliczkom z układanki "wyszło" drzewo. Już nie na macie a na tablecie Gromadka Misia Uszatka poznała aplikacje Scretch Junior. Zadaniem dzieci było stworzenie animacji podczas której, postać poruszy się oraz coś powie. Animacja wyszła świetnie a dużą radość przyniósł dzieciom fakt, że postać miała ich twarze, dzięki wbudowanej funkcji w aplikacji oraz mówiła ich głosem.


 


Code Week 2020 - dzień 7

 
  Siódmego dnia grupy troszkę "szalały " z kubeczkami. Kaczuszki oraz Gromadka Misia Uszatka układały wg podanego kodu wyraz "Code oraz kwiatuszki, ponadto Gromadka bawiła się osią symetrii. Natomiast 3 - latki Misiaczki poznawały niezwykłe przygody Biedronki, Żuczka i Ślimaka oraz liczyły i segregowały patyczki.
 


 

Code Week 2020 - dzień 6

  W szóstym  dniu Misiaczki bawiły się z nowymi bohaterami, utrwalały znaczenie strzałek oraz wyznaczały nimi drogę do wybranego przyjaciela. Kaczuszki natomiast wyznaczały trasę przejścia miedzy literami w taki sposób aby "odczytać" wyraz Code Week. 


 
 

Ludziki z warzyw i owoców - Gromadka Misia Uszatka

 
  Grupa ,,Gromadka Misia Uszatka" wykazała się  pomysłowością i kreatywnością  i stworzyliśmy ludziki z warzyw i owoców. Wszystkie prace zaprezentowane były w naszej grupie i stały się ozdobą sali. Ujawniło się wiele talentów. Z warzyw i owoców wyczarowaliśmy  kukiełki, zwierzątka i inne stworki.  Wszystkim bardzo spodobały się takie twórcze zajęcia. Każde dziecko zabrało swoje dzieło do domu.
 


 

Zdrowa i niezdrowa żywność - Grupa Gromadka Misia Uszatka 

  W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska", grupa Gromadka Misia Uszatka wspólnie stworzyła tablicę żywności zdrowej i niezdrowej. Nauczyliśmy się robić pyszny koktajl. Wiemy już, co jest najzdrowsze dla naszych brzuszków i obiecujemy o nie dbać :)


 
Code Week - dzień 5

 
  W piątym dniu Misiaczki grupowały Wiewiórki, Zajączki układały napis Code Week z kubeczków wg podanego kodu, Motylki i Pieski również układały obrazek wg kodu, Kaczuszki natomiast poznały Kotka duszka- bohatera aplikacji Scracht Junior i układały scenę z kolorowych klocków wg podanej instrukcji. Grupa Gromadka Misia Uszatka poznała aplikację Light boot i przenosiła jej zadania na matę.
 
Przed nami jeszcze jeden tydzień Code Weekowych zadań, zapraszamy do oglądania relacji.
 


 

Code Week - dzień 4  Czwartego dnia zadania wykonywało 6 grup. Kaczuszki "wędrowały" zbierając litery Code  Week, Misiaczki, Pajacyki oraz Pieski, układały emotki na macie wg podanego kodu. Natomiast grupa Gromadka Misia Uszatka zaprosiła do gry zaprzyjaźniona grupę Pszczółki  z Niepublicznego Przedszkola "Tuptuś" ze Szczecina do rozgrywki online w statki. Grupa Pszczółki wyzwanie przyjęła i w czwartkowy poranek rozpoczęła się bitwa. Emocje były niesamowite, co chwila z jednej i z drugiej strony ekranu rozlegały się okrzyki radości z zatopionego statku. Wygrała grupa Pszczółki, lecz Gromadka zupełnie nie czuje się przegrana, ponieważ dzieci świetnie się bawiły. Już umówiliśmy się na następne spotkanie. 
 


 

Code Week - dzień 3

 
  Działo się sporo trzeciego dnia w naszym Przedszkolu. Gromadka Misia Uszatka poznawała aplikację Schretch Junior, Kaczuszki układały trasę z aplikacji Light boot, Motylki układały z kubeczków drzewo wg podanego kodu, Misiaczki liczyły na macie owoce oraz dary jesieni a Misie układały wieże z kubeczków a także skakały i naśladowały zwierzęta również wg podanego kodu. 


 

Code Week - dzień 2

  W drugim dniu Gromadka Misia Uszatka i Kaczuszki  układali trasę dla ozobotów wg wzoru, a Kaczuszki jeszcze ułożyły trasę wokół pięknej makiety . Poza tym Gromadka ułożyła liczbowe sudoku, Misiaczki układały algorytm nakrywania do stołu, Misie uczyły się reakcji na podany kod, a Króliczki poznały nasze ozoboty i ich pierwsze możliwości.


 

Code Week - dzień 1

 
  Przez kolejne dwa tygodnie w Naszym Przedszkolu będzie trwało święto kodowania, programowania. W poszczególnych grupach dzieci będą wykonywały różne zadania, dostosowane do ich możliwości. Działania te będą zapisane na platformie CodeWeek.org, tym samym staniemy się częścią częścią ogromnej społeczności pasjonatów oraz ambasadorów tego świetnego wydarzenia. Pierwszego dnia Gromadka Misia Uszatka I Kaczuszki bawiły się w wędrującego misia - czyli śledzenie wzrokiem misia którego pani "poruszała" tylko za pomocą komend (w prawo, w lewo, do góry, na dół), Poza tym Kaczuszki układały sudoku, Misiaczki uczyły się kolorów i reakcji na odpowiedni znak, a Gromadka układała znak strzałki wg podanych koordynatów.


 

Kids Sport - Jesień - ul. Krzywoustego  "Jesień" - to zestaw ćwiczeń doskonalących ogólną sprawność ruchową, wzmacniających mięśnie obręczy barkowej, poprawiające koordynację, kształtujące szybkość i gibkość. Dzieci podczas ćwiczeń "Zbieramy owoce" - piłki, wzmacniały mięśnie obręczy barkowej. Bawiły się przy zabawie "Grzybki", "Dynie", "Spadające kasztany", "Zamiatamy liście" wykorzustując m.in. małe i duże piłki, balony, basenowe "makarony", skakanki, pachołki.


 
 

Kids Sport - W Parku - ul. Krzywoustego

 
  Realizacja  scenariusza pt. "W parku" wpłynęła m.in. na rozwój sprawności ruchowej dzieci, zwinności, szybkości oraz koordynacji "oko - ręka". W zajęciach "Wiewiórki do dziupli", "Między alejkami", "Dzięcioł", "Slalom między drzewami" dzieci sprawnie wykonywały ćwiczenia, świetnie wcieliły się w rolę dzięcioła, sprawnie pokonały slalom.
 

 


 

Kids Sport - Sad - ul. Krzywoustego 

  Kolejny scenariusz Akcji Zdrowo i Sportowo zrealizowany :) Tym razem "udaliśmy" się do sadu. Oczywiście nie do prawdziwego, ale "przedszkolnego" :) Zrealizowaliśmy zajęcia, w których "Zbieraliśmy owoce", "Po drabinie, po jabłka", "Śliwki", "Gruszki", "Dynie" - zajęcia urozmaicił nam sprzęt sportowy, m.in. drabinka koordynacyjna, pachołki, piłki oraz koła hula - hop.


 
 

 

Realizacja zadań I modułu "Kreatywność" Innowacji pedagogicznej "Emocja" - Grupa "Koguciki"

 
  Realizację I modułu rozpoczęliśmy od umieszczenia na tablicy plakatu informacyjnego o udziale w Innowacji pedagogicznej "Emocja", wspierającej rozwój społeczny i emocjonalny dzieci. Aby spełnić wymagania modułu I, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kropki, z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy bajkę o dziewczynce Vashti "The Dot". Wykonaliśmy własne projekty kropek, które wykorzystaliśmy jako dekorację naszej szatni. Nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w PJM. Projektowaliśmy własne kropki, a potem je ożywialiśmy. Stworzyliśmy kreatywny portret Vashti oraz kreatywne kropki, na których narysowaliśmy co to jest patriotyzm. Bawiliśmy się chustą i kolorowymi piłkami. W naszej sali powstał kącik emocji, a w nim umieściliśmy słoiki radości, złości i spokoju. Naszą kreatywność zaprezentowaliśmy w naszej przedszkolnej szatni.
Za realizację modułu I otrzymaliśmy dyplom z gratulacjami.
Czekamy na zadania modułu II  "Wyobraźnia" :)


 

Jesienne Biegi Przełajowe 2020 

  Już kolejny raz Nasze Przedszkolaki brały udział w biegach przełajowych. Celem imprezy była promocja oraz popularyzacja zdrowego stylu życia. Składamy wszystkim uczestnikom serdeczne gratulacje za godne reprezentowanie Naszego Przedszkola. 


 
Bezpieczeństwo na drodze - Sygnalizator świetlny - Grupa Koguciki

 
  Grupa Koguciki zrealizowała cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci utrwalały zasady ruchu drogowego. W oparciu o tablicę demonstracyjną "Na skrzyżowaniu", utrwalały jak poprawnie należy przechodzić przez jezdnię, a tym samym doskonaliliśmy prawą i lewą stronę ciała. Dzieci poznały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy, utrwalały numery alarmowe. Ponadto wykonały sygnalizator świetlny z rolki po papierze toaletowym oraz nakrętek, który wykorzystaliśmy podczas zajęć utrwalających zasady ruchu drogowego.


 

Zdrowo i sportowo -Sad - ul. Sprzymierzonych  "Po drabinie po jabłka", "Śliwki", "Gruszki", oraz "Dynie" to zestaw ćwiczeń podczas których dzieci  doskonaliły sprawność ogólną, wzmacniając mięśnie obręczy barkowej, ramion oraz dłoni,  poprawiały koordynację oraz współpracę w grupie. Ważna oczywiście tu była również dobra zabawa - o tym, że dzieci ćwicząc,  świetnie się bawiły, świadczą załączone zdjęcia.
 
         Zapraszamy do galerii.


 
 

 

 

Poznanie zawodu kucharza - Grupa Koguciki

 
 W roku szkolnym 2020/2021 grupa Koguciki oraz Gromadka Misia Uszatka przystąpiły do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska". Główne cele projektu to:
 
- poznanie i utrwalenie zasad zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania;
- poznanie i propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania;
- zachęcanie do wdrażania prawidłowych nawyków żywieniowych;
- zachęcanie do pomocy rodzicom w pracach kulinarnych;
- poznanie zawodu kucharza;
- utrwalenie nawyków spożywania owoców, warzyw i nabiału;
- ograniczenie spożywania słodyczy;
- dostrzeganie potrzeby estetyki spożywania pokarmów.
 
Zadania projektu są zgodne z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego, a także wpisują się Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.
We wrześniu Grupa Koguciki zrealizowała pierwsze zadanie - zapoznanie z zawodem kucharza. Wyjaśniliśmy sobie pojęcia książka kucharska, przepis, a także oglądaliśmy książki kucharskie. Podczas tych zajęć była okazja do rozmowy na temat ulubionych potraw dzieci. Poznaliśmy także przyrządy, które wykorzystuje się w kuchni, m.in. miski, deski do krojenia, chochle itp. Dzieci wiedzą, kto to jest kucharz i jakich narzędzi używa w swojej pracy.


 

Jesień w parku - Grupa Koguciki

  Dzieci zapoznały się z budową drzewa: korzeń, pień, konary i gałęzie, korona, liście oraz kolorystyką liści jesienią. Wykonały pracę plastyczną wykorzystując farby i naturalne liście jako "pieczątki". Do pięknych jesiennych drzewek dołączyły wiewiórki i jeże, do których użyto kolorowego papieru, farb i rolek po papierze toaletowym. Przepiękne prace dzieci ozdobiły nasz przedszkolny korytarz.


 

Cała Polska Programuje -podsumowanie

 
  U nas w Przedszkolu  Code Week rozpoczął się juz dwa tygodnie temu od uczestnictwa w konkursie - wyzwaniu "Cała Polska Programuje". Ambasadorzy tego wydarzenia zaliczyli już te inicjatywę do święta programowania. Aby móc wziąć udział w konkursie trzeba było wykonać 5 zadań z dziesięciu zaproponowanych przez organizatora konkursu. Można oczywiście było wykonać więcej :). Grupa Gromadka Misia Uszatka wykonała 13 zadań. Zadania wykonywały również grupy Pszczółki, Kotki, Kaczuszki oraz Misiaczki. Nasze działania zostały docenione, a ponieważ w konkursie wzięło udział mnóstwo placówek, setki nauczycieli oraz rodziców - czujemy się bardzo wyróżnieni. Nasze Przedszkole otrzymało mini matę do kodowania wraz z krążkami i kubeczkami. To już kolejna nagroda i wyróżnienie dla naszej placówki, tym bardziej się cieszymy. Teraz oczekujemy na przesyłkę . Ale to nie koniec naszych działań grupa Gromadka Misia Uszatka bierze udział również w innym Code Weekowym wyzwaniu - "1000 pierwszych inicjatyw online". Zgłosiliśmy udział  w "Miedzygrupowej grze w statki przez internet". Wyniki poznamy dopiero pod koniec października. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji. 
 


 

Autorskie spotkanie z Panią Elizą Piotrowską - Grupa Zajączki oraz Gromadka Misia Uszatka


  W piątek dzieci z grupy Gromadka Misia Uszatka oraz Zajączki, miały wielką przyjemność porozmawiać z pisarką Panią Elizą Piotrowską, autorką książek takich jak ”Tupcio Chrupcio” i „Ciocia Jadzia”. Spotkanie zorganizował pan Mariusz Kiełtyka, na co dzień pracujący w Bibliotece Publicznej w Gryfinie. Pani Eliza opowiedziała dzieciom o początkach swojej przygody z pisarstwem, a następnie zaprezentowała serię humorystycznych książek o Cioci Jadzi i jej małej bratanicy. Dzieci chętnie zadawały pytania, a także dzieliły się znajomością przygód np. „Tupcia Chrupcia”. Na koniec spotkania Gromadka Misia Uszatka wręczyła pisarce i panu Mariuszowi pamiątkową figurkę Misia Uszatka z podziękowaniami za wprowadzenie w świat czytelnictwa, natomiast Zajączki otrzymały autografy do zakupionych książek „Ciocia Jadzia”.


 
 

 

„Idź Ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa” Projekt Ogólnopolski

 
  „We wrześniu nasze przedszkole rozpoczęło realizację ogólnopolskiego projektu pt. „Idź Ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”. Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych, poczucia przynależności narodowej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie. Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego, a także wpisuje się Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 - Działania wychowawcze: Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

We wrześniu dzieci zapoznały się z autorami książek o Koziołku Matołku, a także wspólnie z wychowawcami stworzyły w sali kącik przyjaciół Koziołka Matołka.Idź Ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa” Projekt Ogólnopolski


 

„Be Activ Europejski Tydzień Sportu” - Gromadka Misia Uszatka   W dniach od 23.09-30.09.2020r. przedszkolaki z grupy Gromadka Misia Uszatka, aktywnie realizowały zadania sportowe wykonując ćwiczenia gimnastyczne. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest aktywność fizyczna. Chętnie podejmowały próby np. skakania na skakance czy też wykonania pompek. Wszyscy doskonale się bawili, a do tego promowali aktywny tryb życia.
 

 


 
 

Kids & Sport - Jesień w parku - ul. Sprzymierzonych

 
  Jesień w parku to połączenie dwóch aktywności. Podczas ćwiczeń dzieci doskonaliły sprawność ogólną, wzmacniały mięśnie obręczy barkowej, poprawiały koordynację, kształtowały szybkość i gibkość. 
 


 

"Kreatywny przedszkolak" - Jesienna makieta grupy "Koguciki" 

  Celem tego zadania było uwrażliwienie na piękno i poszanowanie otaczającej nas przyrody, wzmacnianie więzi rodzinnych, a także zachęcenie do wspólnego wypoczynku na łonie natury. Zadaniem dzieci i rodziców było wykonanie ludzików lub zwierzątek z kasztanów, żołędzi itp., a następnie wykonanie w przedszkolu makiety z różnorodnego materiału przyrodniczego np. mech, liście drzew, jarzębina, kasztany, żołędzie, szyszki. Nasze dzieło cieszy oczy rodziców w przedszkolnym korytarzu.


 
Dzień Edukacji Narodowej

 
  "Dziś Dzień Edukacji Narodowej, nasi pracownicy święto mają. Przedszkolaki więc gorąco, wiele życzeń im składają" - tak wierszem rozpoczęły występ dzieci z grupy "Koguciki". W tym roku święto inne niż zwykle... Bez udziału publiczności, bez braw, bez życzeń twarzą w twarz. Mimo tego, że wirus nie dał nam możliwości występu z udziałem publiczności, Nasze Przedszkolaki pamiętały o wszystkich osobach pracujących w Naszym Przedszkolu i wystąpiły przed... kamerą. To nasz debiut 🙂
Wszystkim pracownikom oświaty życzymy zdrowia, radości, spełnienia marzeń osobistych i zawodowych, aby każdy dzień był pełen szczęścia i zadowolenia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu

      Film do obejrzenie TUTAJ
 


 

Drzewo w czterech porach roku - Grupa "Koguciki" 

  Dzieci z grupy "Koguciki" w ramach zajęć przyrodniczych, utrwalały poznane wiadomości i umiejętności oraz poszerzyły je o nowe treści. Na podstawie ilustracji, obserwowały i nazywały zmiany zachodzące w przyrodzie w czterech porach roku. Poznały budowę drzewa, nazywały poszczególne jego części. Wyrażały swoje spostrzeżenia w formie plastycznej i technicznej, tworząc przestrzenne drzewko w czterech porach roku.


  

Sowy ze słoików - Grupa "Koguciki"

 
  Dzieci z grupy "Koguciki" w ramach zajęć kreatywnych, wykonały sowy ze słoików. Imponujący materiał przyrodniczy posłużył nam nie tylko do wykonania pracy, ale także wzbogacił nasz kącik przyrody. Do wykonania uroczych sówek, oprócz słoika, potrzebny był materiał przyrodniczy, który wcześniej posłużył nam do zajęć matematycznych. Dzieci przeliczały kasztany, żołędzie i szyszki oraz tworzyły zbiory. Dzięki tym zadaniom rozwijaliśmy nie tylko umiejętności matematyczne, ale również współpracę w grupie.


 

Jesienne spotkanie z jeżem - Ziemniaczane jeżyki w grupie "Koguciki" 

   Nasze ziemniaczane jeżyki powstawały w trzech etapach. Na początku tworzyliśmy jesienny krajobraz z liści w różnorodnych, jesiennych kolorach. Później dzieci dowiedziały się, że z ziemniaków można wyczarować "kłującego" zwierza. Naklejaliśmy oczka na ziemniaki, nadając im jeżowego charakteru. Oczka były różnorodne, dzięki temu mogliśmy pobawić się w nazywanie emocji. Na koniec wbijaliśmy makaron, tworząc grzbiet pokryty ostrymi kolcami.


 

Jesienna Makieta - Grupa "Motylki"

 
  Grupa Motylki realizując program "Kreatywny Przedszkolak" wykonała jesienną makietę, do której wykorzystaliśmy dary jesieni oraz wykonane przez dzieci kasztanowe ludziki.  Dzieci wzbogaciły wiedzę przyrodniczą na temat zmian zachodzących jesienią w świecie roślin. Tworzenie jesiennej makiety sprawiło dzieciom wiele radości i zabawy. 
 

 


 

Jesienna makieta - Grupa "Kaczuszki"
  Dzieci wraz z rodzicami w ramach Projektu Edukacyjnego "Kreatywny Przedszkolak", zrobiły w domu przeróżne postacie z kasztanów i żołędzi, a następnie przyniosły do przedszkola. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Do przedszkola zawitały nie tylko ludziki, ale i zwierzątka oraz stworki, nie tylko z kasztanów, ale i łupin, nitek, plasteliny czy kolorowych pinezek. I tak powstało wspólne dzieło w sali zabaw grupy "Kaczuszki"- przepiękna dekoracja- "Jesienna makieta".
 

 


 

 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5