Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 

 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2020/2021

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

 - Maj - Czerwiec

Kids &Sport ul. Sprzymierzonych Policjanci i złodzieje II

 
   Podczas kolejnych zajęć dzieci znowu wcielały się w role Policjantów i złodziei -tym razem "patrolowały miasto", ćwiczyły zbiórkę oraz bawiły się w łapanie złodzieja. Zabawy te miały za zadanie  wzmacniać mięśnie postawne, sprawność ogólną, balans ciała, siłę, szybkość i koordynację oraz sprawiać dzieciom radość i satysfakcje z wykonanych ćwiczeń. 


 

Kids &sport ul Sprzymierzonych -Policjanci i złodzieje
 

   Dzieci wcielając się w role policjantów i złodziei ćwiczyły zwinność , współpracę w grupie, koordynację wzrokowo - ruchową a także uczyły się podstaw piłki nożnej.


 
Święto Pluszowego Misia - ul. Sprzymierzonych

 
             "Mój miś jest pluszowy
               od łapek do głowy.
               Para uszu z pluszu
              i brzuszek brązowy.
 
             Czasem rozmawiamy,
              czasem się bawimy.
                Ja i miś pluszowy 
               bardzo się lubimy".
 
  Co roku w tym dniu, dzieci przynosiły swoje ukochane pluszowe misie, niestety przez pandemię w tym roku było to niemożliwe. Jednak dzięki kreatywności naszych nauczycielek, ten dzień upłynął dzieciom na wesołej i twórczej zabawie.
 
Dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia, która miała miejsce w USA. Śpiewały piosenki o misiach, tańczyły, układały misiowe puzzle, rozwiązywały zagadki o misiach i wykonywały prześliczne prace plastyczne, np. malowały misia farbami za pomocą plastikowych widelców. 


 

Święto Misia Uszatka - ul. Krzywoustego
    "Na dobranoc - dobry wieczór,
      Miś pluszowy śpiewa Wam.
       Mówią o mnie Miś Uszatek,
        bo klapnięte uszko mam.
 
    Jestem sobie mały miś, gruby miś,
    znam się z dziećmi nie od dziś.
  Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
    znam się z dziećmi nie od dziś!"
 
  26 listopada kolejny dzień bawiliśmy się z okazji święta  misia, tym razem wyjątkowego misia dla naszego przedszkola! Miś Uszatek obchodził swoje urodziny! Nasz przyjaciel odwiedził każdą grupę, aby pobawić się z dziećmi. Przedszkolaki chętnie zatańczyły z Uszatkiem oraz złożyły życzenia.  Ten radosny dzień dzieci uwieńczyły pracą plastyczną.


 
Dzień Pluszowego Misia - ul. Krzywoustego

 
Miś na smutki i radości,
Miś, gdy coś cię bardzo złości,
Miś, gdy czasem jest Ci źle,
Miś, gdy gorzej czujesz się.
Miś dla małych i dla dużych,
Miś w przedszkolu i w podróży,
Miś, co leży pod poduszką,
Miś, co ma klapnięte uszko,
Miś Puchatek, Miś Uszatek,
Miś z futerka, z pluszu, z łatek…
Dziś DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA,
więc go mocno utul dzisiaj!
 
Dnia 25 listopada w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznały historię powstania  zabawki w formie pluszowego misia. Dzieci tańczyły, śpiewały piosenki oraz wykonały prace plastyczne.
 
Ten dzień wywołał u przedszkolaków wiele radości, bo to właśnie pluszowy miś jest najwierniejszym przyjacielem dzieci.


 

Kids&Sport - Policjanci i złodzieje 2 - ul. Krzywoustego 

  W tym tygodniu realizowaliśmy scenariusz zajęć pt. "Policjanci i złodzieje 2". Podczas zabaw: "Patrolujemy miasto", "Zbiórka", "Pogoń", "Złap złodzieja", "Napad na bank" wzmacnialiśmy siłę mięśni nóg i rąk, ćwiczyliśmy koordynację wzrokowo - ruchową oraz utrwalaliśmy ustawianie się w szeregu.


 


Dzień Praw Dziecka - 20 listopada - ul. Sprzymierzonych

 

     Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

"Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni,
Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los odmienić,
Stworzyli dla Was mądre prawa.
Więc je na co dzień i od święta
Spróbujcie dobrze zapamiętać:"

To fragment wiersza M. Brykczyńskiego, który dzieci recytowały 20 listopada w Przedszkolu.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z wybranymi prawami dziecka oraz rozwijanie umiejętności określania własnych uczuć i emocji i dostrzeganie ich u innych. 


 

Narodowe Święto Niepodległości


 
Filmik do obejrzenia
TUTAJ

      „...Jesteśmy Polką i Polakiem,
     dziewczynką fajną i chłopakiem.
         Kochamy Polskę z całych sił,
   chcemy byś również kochał ją i Ty…”

Po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy Nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości.
Ten wyjątkowy dzień poprzedziły tygodniowe zajęcia o Polsce, których celem było zainteresowanie dzieci historią własnej ojczyzny oraz uświadomienie, że są Polakami i mieszkają w Polsce. Przedszkolaki poznały również zabytki charakterystyczne dla wybranych polskich miast.102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się. Dlatego w tym roku, zamiast tradycyjnego świętowania, postanowiliśmy zorganizować spotkanie wirtualne. Do tego celu wykorzystaliśmy urządzenia cyfrowe oraz komunikatory społeczne. Dokładnie o 11.11 ”widząc się" wzajemnie na ekranach urządzeń cyfrowych, z dumą przyjęliśmy właściwą postawę „na baczność” i odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego". Na koniec starszaki z grupy "Króliczki" wystąpiły z programem artystycznym „Dziękuję Polsko!”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Nie zabrakło również tańca. Dla dzieci i pedagogów było to nowe doświadczenie, jednak nie przeszkodziło w uczczeniu tak ważnego dla Polski święta. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci i przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.


 

Kids&Sport - Policjanci i złodzieje - ul. Krzywoustego

 
  Tym razem bawiliśmy się w policjantów i złodziei. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach, a w szczególności chłopcy. Każdy z nich chciał wcielić się w rolę policjanta. Podczas zabaw "Berek - Policjant", "Ucieczka gangstera", "Skarb", "Pościg" dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo - ruchową, uczyły się kopać i zatrzymać piłkę, wzmacniały siłę mięśni postawnych i mięśni nóg oraz uczyły się podstaw piłki nożnej.  


 

Konkurs - Bohaterowie Miasta w czasie pandemii koronawirusa

  W ramach projektu z zakresu ,,Funduszu Małych Projektów Interreg VA pn. Transgraniczna ochrona mieszkańców - ograniczenie rozwoju pandemii Covid-19" nasze przedszkole wzięło udział w konkursie pn. ,, Bohaterowie Miasta w czasie pandemii koronawirusa".  Poprzez zabawę przedszkolaki zwiększyły swoją wiedzę na ten temat oraz wykazały się wielką kreatywnością podczas wykonywanej pracy plastycznej.


 


"Dzień Buraka" - Grupa Gromadka Misia Uszatka

 
  Tym razem królem dnia był burak czerwony w ramach zadania listopadowego - Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska". Grupa Gromadka Misia Uszatka dowiedziała się, że burak jest bardzo zdrowy, zawiera witaminy i mikroelementy tak ważne nam do życia. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o buraku. Wzięły udział w licznych konkurencjach i zabawach z burakiem. Na koniec wykonano piękne prace plastyczne.


 

Kids Sport -Polska ul. Sprzymierzonych


  "Polska" to kolejny zestaw ćwiczeń ogólnorozwojowych dla dzieci. "Biało czerwony berek", "Bal u Króla Sobieskiego", "Kopernik", "Husaria" oraz "Orzeł biały" to zabawy podczas , których dzieci wzmacniały siłę mięśni postawnych i mięśni nóg oraz rąk, ćwiczyły koordynacje wzrokowo-ruchową,  podnosząc tym samym ogólną sprawność i wydolność organizmu. 


 

Kids&Sport - Polska- ul. Krzywoustego

 
  Tym razem ćwiczyliśmy koordynację wzrokowo - ruchową, ogólną sprawność i wydolność organizmu oraz wzmacnialiśmy siłę mięśni postawnych i mięśni nóg oraz rąk. Dzieci brały czynny udział w zabawie: "Berek Biało - Czerwony", "Bal u Króla Sobieskiego", "Kopernik", "Husaria", "Orzeł Biały". Aktywność, uśmiech i zadowolenie podczas zabaw świadczyły o tym, że dzieciom bardzo spodobały się zabawy, dzięki którym mogły rozwijać swoją sprawność ruchową.


 

"Gromadka Misia Uszatka" korzysta z uroków jesieni

 

  Podczas ładnej pogody chętnie bawimy się w ogrodzie przedszkolnym. Biegamy, wspinamy się, skaczemy, gramy w piłkę. Zawsze jest aktywnie i wesoło


 


Gramy w szachy - "Motylki"

 
  Wykorzystując nowe akcesoria szachowe, które otrzymaliśmy do kształtowania swoich umiejętności gry w szachy, grupa Motylki kolejny raz sprawdza swoją wiedzę w tej dziedzinie. Dobra zabawa to jest to, co dzieci lubią najbardziej.


 

Zapasy na zimę w "Gromadce Misia Uszatka"

 

  Przygotowując się do nadejścia zimy, dzieci postanowiły wzbogacić wiedzę na temat gromadzenia zapasów na zimę. Poznaliśmy sposoby kiszenia kapusty (dawne metody i teraźniejsze) i nauczyliśmy się piosenki pt. „Kiszenie kapusty”. Dzieci obejrzały przygody Misia Uszatka, który również szykował zapasy. Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne.


 

Zabawy literami w "Gromadce Misia Uszatka"

 
  Nasze przedszkolaki chętnie zdobywają wiedzę wykorzystując różne metody. W Metodzie Dobrego Startu, poznając literki, uczymy się nowych piosenek i kreślimy wzór litery po różnych fakturach. W czasie wolnym utrwalamy poznane literki tworząc z nich sylaby. Doskonale się bawimy i chętnie się uczymy.


 

Kreatywność "Pszczółek"

 

  Omawiając tematy o Polsce i Gryfinie, dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne, które pięknie zdobiły tablicę w szatni. Wykorzystując Metodę Dobrego Startu, dzieci nauczyły się piosenki o Tatrach, którą śpiewały jednocześnie kreśląc wzór gór na kartce.
 


 


 
 

 

Realizacja zadań II modułu "Wyobraźnia" Innowacji pedagogicznej "Emocja" - Grupa "Koguciki"

 

   Realizację II modułu rozpoczęliśmy od umieszczenia na tablicy plakatu informacyjnego o udziale w Innowacji pedagogicznej "Emocja", wspierającej rozwój społeczny i emocjonalny dzieci. Aby spełnić wymagania modułu II, zrealizowaliśmy zadania ze scenariusza oraz dwa zadania dodatkowe. Zajęcia rozpoczęliśmy od określenia swojego samopoczucia, słuchaliśmy opowiadania o "Żółtym baloniku", śpiewaliśmy piosenkę. Każde dziecko stworzyło swój balonik marzeń, doklejając gotowe elementy - oczy, łapki, nos, wąsy, to, co podpowiada wyobraźnia. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie "Czarodziejski balonik", która polegała na tym, aby przekazywać sobie balon tak, jakby był ciężki, gorący, kujący, pachnący kwiatami. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy film "Czarownica na miotle". Zabawa "Magiczne pudełko" wszystkim dzieciom bardzo się spodobała, pomimo tego, iż pudełko było puste. Każde dziecko zgadywało, co może się tam znajdować, a "były" tam różne rzeczy: koniki, dyplom, lalki, nagrody, piesek, ozdoby, kask i ochraniacze, lalka Elsa, lalka LOL - tak zadziałała wyobraźnia. Każde dziecko miało swoje przemyślenia na temat tego, co znajduje się w pudełku. Uczestniczyliśmy w zabawie "Kodowanie z wyobraźnią" - wszyscy odkodowaliśmy żółty balonik. Na koniec zajęć określaliśmy swoje samopoczucie na "Termometrze uczuć". Wykonaliśmy prace konkursowe na portret Wyobraźni, przygotowaliśmy plakat zachęcający innych do marzenia.

  Za realizację modułu II otrzymaliśmy dyplom z gratulacjami.

  Czekamy na zadania modułu III  "Moc Słów" :)


 

Zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska "Kojec" w Gryfinie
 

  W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. W naszym przedszkolu chcieliśmy, by dzieci uczyły się odpowiedzialności, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. W tym celu, w naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla Schroniska "Kojec" w Gryfinie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków z rodzicami odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk. Miłość, przyjaźń, dobro i życzliwość w stosunku do zwierząt, to bardzo cenne wartości w życiu człowieka, szczególnie u przedszkolaków, u których system wartości wciąż się kształtuje.
 


 

Interpretacja obrazu Vincenta van Gogha "Słoneczniki " - Grupa "Pieski"

 
  Podczas poznawania twórczości holenderskiego malarza Vincenta van Gogha, dzieci z grupy "Pieski" wykonały własną, kreatywną pracę wzorowaną na obrazie "Słoneczniki".


        Zapraszamy do fotogalerii!


 

Kids&Sport - Polskie Krajobrazy - ul. Krzywoustego

 

  Kolejny zrealizowany scenariusz Akcji Zdrowo i Sportowo - Polskie Krajobrazy. Celem zajęć było wzmacnianie mięśni, rozwijanie sprawności ogólnej, ćwiczenie balansu ciała, siły, szybkości. Dzieci "były" na: Mazurach, Nad Morzem Bałtyckim, Na szlaku - Tatry, na Wiśle, w Puszczy Białowieskiej, a to wszystko przy użyciu pachołków, piłek, drabinki koordynacyjnej, makaronów z gąbki, hula hop, woreczków gimnastycznych. Zadziałała wyobraźnia, a zajęcia ruchowe pozwoliły nam "zwiedzić" Polskę w jeden dzień :)


 

 

Kids Sport -Polskie krajobrazy - ul. Sprzymierzonych

 
  Listopad jest miesiącem rozmowy o Polsce,  jej tradycjach, historii, to także czas rozmowy o urokach naszego państwa. Świetnie w te tematy wpisuje się program Kids Sport.  Mazury, Nad Morzem Bałtyckim, Na szlaku - Tatry i Wisła to scenariusze, ćwiczeń wzmacniających mięśnie postawne, sprawność ogólną i balans ciała. Podczas zabaw wykorzystywane są różne pomoce dydaktyczne, które pomagają wykonywać ćwiczenia oraz uatrakcyjniają zajęcia. Jak świetnie dzieci się bawią widać na załączonych zdjęciach. 
 


 


 

 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5