n 
           
   
   

 

 


                                     Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozporządzenie Mi n i s t r a E d u k a c j i i N a u k i
z dnia 26 marca 2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie


  

 

 

Miś Uszatek pomaga !!!

  Nasze Przedszkole włączyło się w akcję pomocy w zdobywaniu najdroższego leku świata dla chorej Ani Orłowskiej.Piekliśmy ciasta, rozprowadzaliśmy płyty i w dalszym ciągu chcemy pomagać.Tym razem zbieramy grosiki dla Ani oraz nakrętki.
Przyjmiemy każda ilość nakrętek i groszy i wszystko przekażemy dla chorej dziewczynki.

 

                                         Serdecznie zapraszamy !!!
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Maj
 Rok szkolny  2020/2021

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

- Maj - Czerwiec

 

Uszatkowy Kącik Kodersów

 
  Zapraszam do ułożenia kolejnej porcji bajkowych puzzli. Czy uda Wam się dotrzeć do ostatniego zadania?
Czy znacie przedstawione postacie bajkowe? Czy wiecie skąd pochodzą?
 
Rozwiązanie tej zagadki będzie przedstawione w kolejnym zadaniu naszego Kącika.
 
Serdecznie zapraszam do zabawy 


 

Interaktywny kącik logopedyczny  Tym razem w Interaktywnym Kąciku Logopedycznym pojawiła się zabawa usprawniająca percepcję słuchową. Waszym zadaniem będzie rozpoznanie odgłosów zwierząt. Do dzieła!


 
Grupa "Zajączki" poznaje Czechy

 
  Dzieci poznały położenie Republiki Czeskiej na mapie Europy, nazwę stolicy oraz powitanie. Dzieci poznały również tradycyjne potrawy z Czech i wspólnie z paniami przygotowały  popularną potrawę "Smażony ser". Oglądały film dokumentalny o moście Karola oraz zbudowały z klocków most. Uczestniczyły w wirtualnym spacerze po Skalnym Mieście, wyrażały swoje odczucia i spostrzeżenia wykonując obrazek Skalnego Miasta. Dzieci oglądały prezentację multimedialną o niezwykłym tarasie spacerowym oraz film o Centrum Nauki iQlandia w Libercu. Dzięki wykonanym zadaniom, dzieci odsłoniły obrazek z bajką, która powstała w Czechach i tak poznały Krecika. Oglądały film animowany o przygodach Krecika, którego później ulepiły z plasteliny.


 

Kids & Sport - Litery - ul. Sprzymierzonych 

  "Litery" to kolejny scenariusz zajęć sportowych podczas , których dzieci nie tylko ćwiczyły ale również poznawały lub utrwalały litery. Alfabet, berek literek, znajdź parę czy sportowe literki to zabawy kształtujące koncentrację, wzmacniające mięśnie postawne oraz rozwijające szybkość reakcji
 


 

Kids&Sport - Litery - ul. Krzywoustego

 
  Kolejny scenariusz akcji zdrowo i sportowo zrealizowany :) Podczas zabaw: "Alfabet", "Berek literek", "Znajdź parę", "Sportowe literki", "Polowanie na literki" przedszkolaki rozwijały koncentrację uwagi i szybkość reakcji. Dzieci wzmacniały siłę mięśni, rozpoznawały litery, wzmacniały mięśnie postawne.


 

Kids&Sport - Pszczółki - ul. Krzywoustego 

  Tym razem nasze sale zamieniły się w łąkę. Podczas zabaw: "Nektar", "Złodzieje miodu - berek", "Pszczółki", "Plastry miodu", "Kwiatki" dzieci rozwijały koordynację ruchową, szczególnie w obszarze oko - ręka oraz podnosiły ogólną sprawność organizmu, w szczególności w zakresie skoczności.


  

Interaktywny Kącik Logopedyczny

 
  Drogie Dzieci, z okazji Waszego święta w Kąciku Logopedycznym pojawiła się Interaktywna Gra Planszowa. Przekonajmy się kto wykona prawidłowo wszystkie zadania i dotrze pierwszy do mety! Gotowi - do startu - START!!!
 


 

Księżniczka Żabcia szuka męża - przedstawienie w języku niemieckim - Grupa "Koguciki" 

 

 

  Dzieci z grupy "Koguciki" wystąpiły w przedstawieniu „Prinzessin Fröschi  sucht einen Mann” (princesin fryszi zucht ajnen man) – Księżniczka Żabcia szuka męża.W żabim królestwie doszło do wyjątkowego wydarzenia. Piękna królewna Żabcia szuka męża, więc król zaprosił chętne do poślubienia młodej panny zwierzęta, aby się zaprezentowały. Ale Żabcia, jak to zapewne wszystkie królewny, była bardzo kapryśna i żaden konkurent się jej nie spodobał. Aż nadeszła kolej na niepozorne zielone zwierzątko o imieniu Żabek. Jemu to właśnie udało się zdobyć rękę i serce królewny, gdy tylko zachwalił się jako dobry kucharz. I znowu sprawdziło się powiedzenie, że do serca najlepiej dociera się przez żołądek. Para królewska też była zadowolona z wyboru córeczki, więc król z radością zaprosił wszystkich na bal.

Bo wszystko dobre, co się dobrze kończy...


  

Uszatkowy Kącik Kodersów

 
  Tym razem mamy dla Was specjalne zadanie. Ciekawi jesteśmy czy odpowiecie na pytania zawarte w "Zagadkowych puzzlach".
 
            Życzymy miłej zabawy


 


 

Zwycięzcy konkursu kulinarno - fotograficznego Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska" 

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu kulinarno - fotograficznego. Efektem konkursu jest stworzona książka kucharska, która została zamieszczona na stronie internetowej Naszego Przedszkola.
 
Zapraszamy do fotorelacji z uroczystego wręczenia dyplomów i nagród.


 Kids&Sport - Zoo - ul. Krzywoustego

 
  Tym razem nasze przedszkolne sale zamieniły się w zoo. Podczas zabaw: "Berek wielbłąd", "Kangury", "Małpie wyścigi", "Polowanie na jaszczurki", "Kalambury zwierzęce" dzieci wzmacniały mięśnie nóg oraz obręczy barkowej, ćwiczyły siłę oraz skoczność, uczyły się kroku odstawno - dostawnego oraz czworakowania w tył. Dzieciom najbardziej podobało się odgadywanie naśladowanego zwierzątka przez każde dziecko, a później wspólnego naśladowania go przez całą grupę.
 


 

Dzień Mleka - Międzynarodowy Projekt Edukacyjny  ,,Pyszny sposób na nudę, czyli… przedszkolna książka kucharska” 

 

 

 

 

 

  Zrealizowaliśmy ostatnie zadanie projektu: ,,Dzień mleka", który przypada 25 maja. Wszystkie dzieci były ubrane tego dnia na biało. Jednym z zadań projektu była wizyta w gospodarstwie rolnym ukierunkowanym na produkcję mleka. Obecnie jesteśmy w stanie pandemii z powodu coronavirusa, zatem zaproszenie gospodarza do przedszkola czy odbycie takiej wizyty w gospodarstwie rolnym nie jest możliwe. W tej sytuacji przedszkolaki obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną pt: ,,Produkcja mleka i przetworów mlecznych". Dzieci wiedzą jak powstaje mleko oraz jak pozyskujemy produkty mleczne i dlaczego są tak ważne w naszej diecie: gdyż obfitują w wapno, witaminy i minerały potrzebne do rozwoju ich organizmów. Przedszkolaki wiedzą czym różnią się: jogurt, maślanka i kefir oraz jak wybrać dobry produkt. Odbyła się mała degustacja produktów mlecznych. Dzień zakończono zabawą - rysowaniem na mleku: przygotowano talerze z mlekiem i dzieci tworzyły własne inspiracje rozcieńczonymi, kolorowymi farbami i pipetą.


 


Dzień Mamy i Taty w budynku przy ulicy Krzywoustego

 
"Dziękuję Ci Mamo, że wstajesz rano i budzisz mnie swoim uśmiechem.
Dziękuję Ci Tato, że jesteś jak lato i lubisz się bawić i biegać".
Przyjmijcie od nas szczere życzenia,
100 lat w zdrowiu i marzeń spełnienia...
 
życzą dzieci z grupy: Przyjaciele Misia Uszatka, Misie, Misiaczki, Kaczuszki, Pajacyki, Motylki i Pieski.


 

Kids & Sport - Pszczółki - ul. Sprzymierzonych 

  "Pszczółki" to scenariusz opracowany nie tylko po to, aby rozwijać ogólną sprawność, ale również po to, aby uzmysłowić dzieciom jak ważną rolę pełnią pszczoły w życiu człowieka. Nektar, plastry miodu, kwiatki to zestaw ćwiczeń poprawiających ogólną sprawność, koordynację, siłę i skoczność. Jak dzieci wcielając się w rolę wesołych pszczółek świetnie się bawiły można zobaczyć na załączonych zdjęciach.
 
          Zapraszamy do galerii


 


Uszatkowy Kącik Kodersów

 
 Tym razem zapraszamy do ułożenia bajkowych puzzli. To właśnie tych przyjaciół Miś Uszatek szuka po Unii Europejskiej podczas realizacji naszego programu "Detektywistyczne podróże Misia Uszatka po Unii Europejskiej"
 
Ciekawe czy wiecie z jakiego kraju pochodzą te postacie bajkowe? Możecie napisać odpowiedzi na naszą pocztę uszatkowagaleria@o2.pl. Wkrótce nowe postacie i nowe zadanie. 


 

Jesteśmy Europejczykami - Grupa Zajączki  Grupa Zajączki przygotowała program artystyczny z okazji Święta Unii Europejskiej pt. "Jesteśmy Europejczykami". Dzieci śpiewały hymn Unii Europejskiej, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Zaprezentowały wybrane kraje europejskie w tańcu i piosence.Hiszpanię w tańcu torreadorów, Niemcy w piosenkach poznanych na zajęciach z języka niemieckiego, Francja to pokaz mody, dziewczynki były w swoim żywiole, ale nie tylko one, brawa dla Marcela, odważnego chłopca, który jako jedyny z chłopców wziął udział w pokazie. Żałujemy, że nie mogliśmy gościć rodziców na naszym występie, dzieci chętnie wystąpiły dla kolegów z Grupy Gromadka Misia Uszatka. Dziękujemy Pani Dyrektor za słowa uznania skierowane do dzieci, dzięki temu dzieci były bardzo z siebie dumne. Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do występu. 
 


 Dzień Mamy i Taty w budynku przy ul. Sprzymierzonych

 

  "Kochani Rodzice!
Dziś wielką wdzięczność czuję,
I z serca Wam dziękuję,
Za dane mi życie i wychowanie,
Za Wasze o mnie staranie.
Za trud, za pracę, za poświęcenie,
Noce nieprzespane i Wasze zmęczenie.
Za wszystko z serca dziękuję i serdecznie całuję!"


  Tym pięknym wierszem wszystkie dzieci z grup: Kotki, Króliczki, Zajączki, Pszczółki, Koguciki i Gromadka Misia Uszatka, pragną podziękować swoim rodzicom za trud i miłość, za wszystkie piękne chwile spędzone razem. Zapraszamy do fotogalerii oraz obejrzenia filmu

                       TUTAJ


 

Interaktywny Kącik Logopedyczny  Tym razem zapraszamy Was na urodziny Szymona i Czarka! Sprawdzimy co dostali w prezencie i będziemy utrwalać prawidłową wymowę głosek: "SZ" i "CZ" (zabawa interaktywna dla dzieci 5/6 letnich). Miłej zabawy!


 

Drodzy Rodzice 

 
  Nie ustajemy w pomocy dla Ani Orłowskiej chorej na SMA . W dalszym ciągu zbieramy nakrętki. Chcemy też włączyć się w zbiórkę darów na "Loterię fantową", która odbędzie się 30 maja o godz. 13 00 na Nabrzeżu w Gryfinie podczas Pikniku dla Ani. Zachęcamy do włączenia się do tej szlachetnej akcji oraz do udziału w Pikniku .
 
Wszystkie dary prosimy zostawiać u Pań  w swoich grupach. 
 
Z góry za wszystko, w imieniu Ani i jej rodziców pięknie dziękujemy.


 

Dzień Optymisty w budynku przy ul.Sprzymierzonych 

 

  W dniu 10 maja 2021 roku wszystkie optymistyczne przedszkola obchodziły Święto Optymizmu. Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków! To święto radosne, kolorowe, rozbrzmiewające dziecięcym śmiechem oraz okazja do zarażania wszystkich wokół optymizmem. Właśnie z tej okazji w naszym przedszkolu wywieszone zostały przed wejściem prace wykonane osobiście przez dzieci. W tym dniu przedszkolaki szukały tęczowych kamieni, tworzyły kolorowe opaski oraz wykonywały prace z optymistycznymi myślami, które wręczali na koniec dnia rodzicom. Każda z grup wykonała zdjęcie w kolorowych koszulkach przedstawiające jakąś czynność. Celem wspólnych dążeń było rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości oraz nauczenie, jak radzić sobie w różnych sytuacjach.


  

Interaktywny Kącik Logopedyczny

 
  Serdecznie zapraszamy do zabaw interaktywnych z Żabą Żanetą! Przekonajcie się co dla Was przygotowała! Czekają na Was zabawy logopedyczne i nie tylko! Sprawdźcie sami!


 

Podziękowanie 

 

 

  W imieniu rodziców Ani Orłowskiej, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować  za wszystkie dotychczasowe pieniądze, za każdy najmniejszy grosik, który wrzucaliście Państwo i dzieci do puszek dla Ani Orłowskiej. 
 
Czy to już koniec?
Niestety jeszcze nie udało się zebrać całej kwoty.
 
Czy zbieramy jeszcze pieniądze do puszek? 
Tak oczywiście, chcemy pomóc Ani i jej rodzicom w zebraniu tej ogromnej sumy.
 
Czy coś jeszcze można zrobić?
Tak można, jesteśmy otwarci na propozycje, jesteśmy w stałym kontakcie z babcią Ani oraz organizatorami licytacji, zbiórek, kiermaszy ciast i wszelakiego "jadła". 
 
Jeśli macie Państwo jakieś propozycje, jesteśmy gotowi do współpracy - dajcie znać paniom w swojej grupie lub przyjdźcie bezpośrednio do Pani Dyrektor.
 
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.


 

 

KidsSport - W stadninie - ul. Krzywoustego

 
  Dzieci bardzo lubią zwierzęta. Tym razem "zaopiekowaliśmy" się końmi. Podczas zabaw: "Skoki przez przeszkody", "Sprzątamy stajnię/boksy", "Karmimy konie", "Wyścigi zaprzęgów", "Podkowy" dzieci kształtowały ogólną sprawność organizmu, w szczególności w zakresie skoczności, ćwiczyły koordynację oraz siłę.
 


 

Become a scientist... - experiments and arts - Zostań naukowcem ... - eksperymenty i sztuka

 

  Nadszedł ten dzień -niestety to ostatni eksperyment. Grupa Zajączki na długo zapamięta te tygodnie.To co nam dorosłym wydawało się takie oczywiste, dla dzieci było wspaniałym doświadczeniem.  Eksperyment "Bąbelkowe kolory" bardzo się dzieciom podobał i jeszcze go urozmaiciliśmy dodając sody, tym samym znowu mieliśmy ....prawie wybuch wulkanu.Ostatnim zadaniem plastycznym było namalowanie majowej łąki. Tym razem jednak, dzieci nie malowały na kartkach, a na folii.To zupełnie inny sposób malowania, bo nie dość , ze maluje się stojąc, to jeszcze trzeba odpowiednio dobrać gęstość farby, by ta nie ściekała z powierzchni obrazu.Efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach
 


 

KidsSport - Łąka - ul. Krzywoustego

 
  Realizacja kolejnego scenariusza Akcji Zdrowo i Sportowo pozwoliła na kształtowanie koordynacji oko - ręka, orientacji w przestrzeni, a także podczas zabaw: "Bocian", "Motylki", "Pracowite mrówki", "Gąsienice", "Kwiatki" dzieci poznały podstawowe zasady gry w golfa.
 

 

Dzień Optymisty - w budynku przy ul. Krzywoustego 

  W poniedziałek - 10 maja - w Ogólnopolski Dzień Optymisty przywitała nas piękna pogoda, która od rana zapowiedziała, że to będzie cudowny dzień. Nasze Przedszkole zostało pięknie udekorowane balonami, kolorowymi girlandami, a przede wszystkim  optymistycznymi rysunkami Przedszkolaków. Ten dzień spędziliśmy na wielu aktywnych, radosnych zabawach w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Mieliśmy okazję odpocząć na specjalnie przygotowanej "optymistycznej ławeczce" w kolorach tęczy. Chcąc przekazać nasz optymistyczny nastrój, dzieci obdarowały swoich rodziców pięknymi laurkami zawierającymi optymistyczne myśli.


 
 

"2 MAJA - DZIEŃ FLAGI" - Grupa "Koguciki"

 
  Dzień flagi w grupie "Koguciki" rozpoczął się od omówienia symboli narodowych i zaśpiewania hymnu Polski. Dzieci miały za zadanie odczytać napis (flaga), podzielić wyraz na słaby, wyodrębnić głoskę w nagłosie, śródgłosie i wygłosie. Kolejnym etapem zadania było pokolorowanie flagi, pocięcie na części, a następnie naklejenie w odpowiedniej kolejności na kartkę.
 


 

Ukwiecanie Naszego Przedszkola - Grupa "Pieski" 

  Grupa "Pieski" przyłączyła się do akcji "Ukwiecanie Naszego Przedszkola". Dzieci z przyjemnością uczestniczyły w sadzeniu kwiatów na terenie przedszkola. Akcja była możliwa dzięki uprzejmości rodziców, którzy zakupili i  przynieśli piękne kwiaty. 


 


Realizacja zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska" – Grupa "Gromadka Misia Uszatka"

 
   Grupa ,,Gromadka Misia Uszatka" zrealizowała zadanie kwietniowe projektu: ,,Dzień marchewki". To święto jest doskonałą okazją do zabawy i miało zachęcić dzieci do chrupania tego zdrowego warzywa i częstszego spożywania go w najróżniejszych postaciach. Każdy ubrany na pomarańczowo, przeżył dzień radośnie biorąc udział w zabawach i turniejach "marchewkowych". Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – marchewkę z rolki papieru toaletowego. Wyświetlono prezentację multimedialną o korzyściach jedzenia tego warzywa. Zachęcono dzieci do spożywania warzyw. Starszaki samodzielnie wykonały surówkę z marchwi, miodu i jogurtu naturalnego. Na koniec była degustacja pysznej potrawy.


 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek” – Grupa "Kaczuszki"
 

 

  W ramach realizacji projektu dzieci podejmowały działania mające na celu ochronę środowiska. Głównym celem zajęć było zachęcanie do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający nas świat. Na macie z kolorowych klocków powstały pojemniki do segregacji. Dzieci rozpoznawały na ilustracjach materiały, z których wykonane były odpady, następnie segregowały je do odpowiednich pojemników. Przedszkolaki świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych.


  

Mały Polak - mały ekolog - Grupa "Zajączki"

 
  Grupa "Zajączki" zrealizowała zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek" - Mały Polak - mały ekolog:
 
1. Jakie działania może podjąć dziecko, by mieć wpływ na ochronę środowiska? - burza mózgów
2. Utrwalenie podstawowych zasad segregacji odpadów - działania praktyczne.
3. Wykonanie zabawek z surowców wtórnych - wystawa prac.
4. Wspólna zabawa zabawkami "ekoludkami".


 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Eko Ludek" - Ziemia - Grupa "Zajączki" 

  Grupa "Zajączki" zrealizowała kwietniowe zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek":
 
1. Obchody Dnia Ziemi - wsadzenie kwiatów w ogrodzie przedszkolnym.
2. Ziemia w kosmosie - praca plastyczna.
3. Jak troszczymy się o naszą Ziemię? - burza mózgów.
4. Wymarzona podróż przyjazna dla Ziemi - praca plastyczna.


 
 

Interaktywny Kącik Logopedyczny

 
   W Kąciku Interaktywnych Gier Logopedycznych pojawiła się zabawa wzbogacająca zasób słownictwa. Tym razem będziemy utrwalać nazwy warzyw i owoców oraz rozwijać umiejętność kategoryzacji. Serdecznie zapraszamy!


 

Become a scientist... - experiments and arts -Zostań naukowcem ..- eksperymenty i sztuka - międzynarodowy projekt etwenning 

  Dzieci z grupy  Zajączki wykonywały kolejne zadania, które zaproponowały grupy z Malty oraz Turcji. Był "wybuch wulkanu" oraz "tańcząca kukurydza". Sprawdzaliśmy również co się stanie gdy zostawimy przekrojone jabłka na talerzyku do następnego dnia, polane sokiem z cytryny i bez niej. Jabłka też wykorzystywaliśmy do pracy plastycznej "Jabłkowe stempelki" -powstały piękne bardzo kolorowe i oryginalne  prace. Niestety projekt się kończy zostały nam do wykonania tylko dwa zadania, było to bardzo ciekawe doświadczenie, tym bardziej, że na platformie erwinning mogliśmy podpatrywać jak inne grupy biorące udział w projekcie wykonują te same lub inne wybrane zadania.  Wkrótce relacja z ostatnich zadań oraz podsumowania projektu


  

Kids & Sport Łąka - ul. Sprzymierzonych

 
   Zajęcia wg tego scenariusza idealnie pasują do panującej pory roku,  chociaż za oknem wcale ani ciepło ani wiosennie nie było. Nie przeszkadza to oczywiście przedszkolakom świetnie się bawić i wcielać podczas zabawy w żabki,  motylki i inne robaczki, jednocześnie poznawać zasady mini golfa oraz kształtować koordynację oko ręka i orientację w przestrzeni.


 

Kids & Sport Minecraft - ul Sprzymierzonych
 

  Minecraft to gra komputerowa, ale podczas tych zajęć wcale przy komputerze dzieci nie siedziały -wręcz przeciwnie. Zabawa zaczęła się od rozmowy na temat zasad korzystania z komputera, o tym jak ważny jest ruch dla każdego człowieka i małego, i dużego. Scenariusz zajęc przygotowany przez autorów programu nawiązywała do popularnej gry. Berek Enderman, szczur, ściananie drzewa, zbieranie owoców oraz wykopywanie węgla to zabawy kształtujące wytrzymałość i kondycję oraz miały za zadanie  poprawę ogólnej sprawności fizycznej. Dzieciom zabawy bardzo się podobały.
 


  

Hymn Optymistycznych Przedszkoli

 
 10 maja 2021r., nasze przedszkole wraz z innymi Optymistycznymi Przedszkolami w całej Polsce, będzie obchodzić Dzień Optymisty. Dzień ten został ustalony na XI Zjeździe Optymistycznych Przedszkoli w Krakowie (marzec 2012). Z tej okazji grupa Pszczółki przygotowała swoją wersję Hymnu Optymistycznych Przedszkoli.
 


 

Grupa Kaczuszki poznaje Francję 


 

 

 

 

 

 

  W ramach realizacji Programu pt. „Detektywistyczne podróże Misia Uszatka po Unii Europejskiej” dzieci z grupy "Kaczuszki" uczestniczyły w wielu zabawach, podczas których zdobywały oraz utrwalały wiadomości dotyczące swojego kraju – Polski, oraz wylosowanego przez nas kraju Francji. Zabawy nasze rozpoczynały się od powitania w języku francuskim – bonjour – dzień dobry, salut – cześć. Dzieciom bardzo się to powitanie podobało. Chętnie brały udział w zabawie  „Tricolores!”, podczas której poznały nazwy trzech kolorów w języku francuskim.  Dużo zabaw w naszej grupie odbywało się na macie edukacyjnej MKJ, którą wykorzystywaliśmy na wiele sposobów. To na niej poznawaliśmy najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w naszym kraju  i w poznawanej przez nas Francji.  Układaliśmy flagę Polski, flagę Francji. Kolorowe klocki wykorzystywaliśmy do tworzenia morza, gór, lasów. Za pomocą strzałek i cyfr  zwiedzaliśmy Unię Europejską zaczynając od naszego przedszkola, poprzez naszą stolicę, a kończąc na Francji. Na macie powstał garnek, w którym umieściliśmy ilustracje z francuskimi potrawami, dzięki którym poznaliśmy kuchnię francuską. Obserwowaliśmy robota Ozobota, który z nami zwiedzał Francję. Dzieci poznały historię powstania francuskich perfum. Dowiedziały się, że Prima Aprilis jest to święto wywodzące się z Francji.  Przedszkolaki słuchały bajki, uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym oraz układały puzzle pt. „Czerwony Kapturek”. Dowiedziały się, że została ona stworzona przez francuskiego pisarza. Dzieci  rozwijały swoje umiejętności plastyczne poprzez kolorowanie, malowanie farbami, wyklejanie. W czasie wolnym budowały z klocków Pałac Kultury i Nauki oraz Wieżę Eiffla.  


 

Dzień Ziemi z robotem Ozobotem w grupie "Kaczuszki"

 
   O wpływie naszych działań na środowisko warto mówić już najmłodszym dzieciom. Ważne jest, żeby dzieci wiedziały co ma negatywny wpływ na przyrodę oraz co możemy zrobić, żeby o nią zadbać w codziennych, zwykłych sytuacjach. W ramach Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować” , dzieci z grupy "Kaczuszki" pokolorowały obrazki, które później za pomocą taśmy klejącej połączyliśmy w całość. I tak powstał plakat promujący Dzień Ziemi. Największą przyjemność sprawiło dzieciom kolorowanie trasy dla naszego małego robota, który poruszał się wokół naszej planety Ziemi. 


 

"Pajacyki"sadzą kwiaty wokół Przedszkola


   Dzieci, dzięki uprzejmości rodziców, przyniosły do Przedszkola dużo kolorowych kwiatów. Pewnego słonecznego dnia, podczas pobytu na świeżym powietrzu, dzieci posadziły kwiaty w przygotowanych grządkach. Teren wokół Przedszkola jest teraz bardzo kolorowy i wiosenny. 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5