Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA


Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie 

Adres dla kandydata :

www.gryfino.przedszkola.vnabor.pl

Prosimy o skopiowanie adresu strony i wklejenie w swojej przeglądarce internetowej
Wniosek o przyjęcie do przedszkola 

 

 

 

Miś Uszatek pomaga !!!

  Nasze Przedszkole włączyło się w akcję pomocy w zdobywaniu najdroższego leku świata dla chorej Ani Orłowskiej.Piekliśmy ciasta, rozprowadzaliśmy płyty i w dalszym ciągu chcemy pomagać.Tym razem zbieramy grosiki dla Ani oraz nakrętki.
Przyjmiemy każda ilość nakrętek i groszy i wszystko przekażemy dla chorej dziewczynki.

 

                                         Serdecznie zapraszamy !!!
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2020/2021

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

 - Maj - Czerwiec 

Kids&Sport - Jedzenie - ul. Krzywoustego

 
   Kolejnym tematem zabaw ruchowych było "Jedzenie". Dzieci wykonywały ćwiczenia kształtujące poprawną postawę ciała, uczyły się celować,ćwiczyły koordynację ręka - oko. Poprzez zabawy tj. "Pizza berek", "Naleśniki", "Gotujemy kluski", "Pulpet", "Owocowy ninja", "Zabierz bekon" dzieci rozwijały szybkość reakcji, wzmacniały siłę ramion, ćwiczyły balans ciała, doskonaliły koordynację wzrokowo - ruchową.


 

Eko moda -Grupa "Misie" 

  W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek" grupa "Misie" zrealizowała zadanie - przygotowanie pokazu mody ekologicznej z wykorzystaniem materiałów odpadowych. W grupie "Misie" odbył się pokaz eko mody, podczas którego dzieci zaprezentowały ekokreacje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. "Misie" dowiedziały się w jaki sposób należy segregować odpady oraz co oznacza słowo recykling.


 Segregacja śmieci - Grupa "Misiaczki"

 
   Grupa „Misiaczki” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek" wykonała kosze na segregację śmieci. Dzieci najpierw poznały wiadomości o segregacji i utrwalały kolory poszczególnych frakcji. Następnie kolorowały małe kosze, którymi oznaczono pojemniki grupowe. Dzieci segregując śmieci, mówiły z jakiego jest materiału i do pojemnika w jakim kolorze powinien trafić. Grupa „Misiaczki” bardzo dobrze wywiązała się ze swoich zadań. Przedszkolaki uważnie słuchały, dużo się nauczyły i na pewno będą prawidłowo segregować śmieci w swoich domach.


 

Dzień Dinozaura w grupie "Gromadka Misia Uszatka"Dinozaury miały siłę
Jedne groźne, inne miłe
Choć minęło milion lat
Dobrze znam ich cały świat
Pterodonka narysuje
Dinozaura Dzień świętuję.

 


  

Grupa "Pieski" poznaje Hiszpanię

 
   W ramach Programu własnego "Detektywistyczne podróże Misia Uszatka po Unii Europejskiej"  dzieci z grupy "Pieski" miały okazję poznać jedno z europejskich krajów - Hiszpanię. Dzieci poznały flagę, położenie geograficzne oraz stolicę Hiszpanii. Dowiedziały się ciekawostek na jej temat, poznały tradycje, a także miały okazję posłuchać muzyki z tamtego rejonu. 


 

Realizacja zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Eko Ludek" - Grupa "Motylki" 

  W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek", dzieci z grupy ,,Motylki" wykonały pojemniki do segregacji odpadów. Dzieci poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać śmieci po ich segregacji.


  

Realizacja zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek"- wykonanie pojemników do segregacji odpadów - Grupa "Pieski"

 
   W związku z realizacją Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek", dzieci z grupy "Pieski" zapoznały się ze znaczeniem pojęć tj. segregacja śmieci, recykling oraz poznały zasady właściwej segregacji śmieci. Dzieci wykonały także pojemniki, które posłużą do segregacji odpadów w naszej sali.


 

Segregacja odpadów- recykling - Grupa "Zajączki"


  Grupa "Zajączki" zrealizowała kolejne zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek". Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji zasad segregacji odpadów przy tablicy demonstracyjnej. Następnie przeszliśmy do praktycznej segregacji odpadów do odpowiednich pojemników. Omówiliśmy zagadnienia recyklingu. Wykonaliśmy grzechotki z wykorzystaniem plastikowych butelek. Wykorzystaliśmy wykonane grzechotki jako akompaniament do piosenki.


  

Eksperyment z hodowlą kryształków - Gromadka Misia Uszatka

 

W "Gromadce Misia Uszatka" lubimy eksperymentować. Tym razem wykonaliśmy doświadczenie z solą. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowaniach. Na efekt musieliśmy trochę poczekać, ale było warto. Zapraszamy do galerii.
 


 


 

Dzień Kota w grupie "Gromadka Misia Uszatka"„Dzisiaj Dzień Kotaa
Więc kotki w modzie
Te goszczą u mnie
Od niedawna co dzień.
Jeden na rolce
Drugi plecionka
Nie może zabraknąć
Głowy, łap, ogonka.
Wyczyniają harce
Co raz od nowa
Dwa malutkie kotki
Zabawa gotowa”
(Agata Dziechciarczyk)
 


  

Czy powietrze jest nam potrzebne?

 
 Odpowiedzi na to pytanie szukały dzieci z grupy "Gromadka Misia Uszatka"
 

Powietrze – to to, czym oddychamy

To szum wiatru, którego słuchamy

Powietrze to nasz oddech życia

Potrzebny do serca bicia

Przez wiatr powietrze mieszane

Zdrowe lub zatruwane

By było dla nas bezpieczne
 

Musimy dbać o powietrze”
 (Agata Dziechciarczyk)


 

Walentynki w grupie "Misie"


 

  W piątek 12 lutego grupa "Misie" świętowała Walentynki. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane do przedszkola w kolorze czerwonym. Poznały symbole Walentynek i walentynkowe zabawy. Wykonały laurki i serduszka dla swoich rodziców. Zapraszamy do galerii.


  

Bal Karnawałowy - ul. Krzywoustego

 
   We wtorek, 9 lutego w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki, biedronki, motylki, kotki, piraci, a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do naszego przedszkola. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach, na twarzach wszystkich malował się uśmiech. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Następny bal już za rok!!!


 

Dzień Kota - grupa "Pszczółki"

  17 lutego świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Kota. Tego dnia w sali pojawiło się dużo mruczących, wąsatych kotków :) Dzieci wspaniale przygotowały się do tego dnia, przychodząc z różnymi kocimi akcesoriami. Kolorowały, wycinały i malowały kredą tworząc piękne prace plastyczne, oczywiście o kociej tematyce...


 


Walentynki w grupie "Pszczółki"

 
  Obchodziliśmy Dzień Zakochanych  ubrani w cudowny kolor miłości. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne pt. "drzewo miłości" oraz własnoręcznie wykonaliśmy kartki walentynkowe dla swoich najbliższych. Później dzieci z pomocą Pani przygotowały pyszne babeczki, aby jeszcze bardziej osłodzić ten miły dzień!


 

Dzień Kota w grupie "Kotki"


 

  Dnia 17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kota. Celebrowanie tego święta odbyło się przede wszystkim w grupie Kotki. Dzieci dzielnie wykonywały zadania, które im stawiano zgodnie ze świętem i przy tym świetnie się bawiły. Było malowanie buziek, zabawy z włóczką, tworzenie własnego kotka i picie mleka. 


 

 


 

Realizacja zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek"

 
   W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek", dzieci z grupy "Kaczuszki", zapoznały się z chronionymi gatunkami roślin rosnących w Parku Krajobrazowym "Doliny Dolnej Odry" i w Polsce. W czasie zajęć na macie edukacyjnej, przybliżyły wiedzę z zakresu ochrony roślin, wyglądu i nazw roślin pod ochroną, a jednocześnie utrwalały nazwy kolorów i zakres cyfr od 1 do 6. W sali grupy "Kaczuszki" powstała gazetka na temat "Rośliny pod ochroną", a w szatni dla rodziców piękna wystawa prac plastycznych dzieci, które kolorowały krokusy i lilie wodne.


 

Zakodowany "Tłusty czwartek" w grupie Króliczki 

 

  Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy "pączek wyszedł" - w tej zabawie ważna jest orientacja w przestrzenie , spostrzegawczość oraz szybka reakcja na umówiony znak. Dzieci za pomocą wzroku śledziły wirtualne ruchy pączka, a gdy ten napotykał inne pączki  trzeba było odpowiednio głosem zareagować na nie - oj to tylko z pozoru łatwa zabawa, zapytajcie państwo swoje dzieci. W drugiej części naszych zajęć zajmowaliśmy się kodowaniem trasy dla ozobotów. 
 
Aby ozobot prawidłowo przejechał trasę (prawidłowo czyli zgodnie z naszymi założeniami),  spełnione musza być odpowiednie warunki. Po pierwsze trasa musi być pokolorowana bardzo dokładnie, kolor czarny musi być zawsze przy kodach. Kody muszą mieć odpowiednią kolejność , tak aby jadący ozobot  odczytał prawidłowo polecenie. Jeśli są spełnione te warunki, to możemy się spodziewać , że nasz robot przejedzie trasę zgodnie z naszymi założeniami. Czasami jednak tak nie jest - ma na to również wpływ kolor flamastra oraz odpowiednie naładowanie robota, czasami nawet nie wiemy co - ale to przecież "tylko" robot. 
 
Podczas zajęć ważne są jeszcze dwie rzeczy - współpraca i cierpliwość. Efekty skończonej pracy wszystkim bardzo się podobały, ozoboty ruszyły po zakodowanych talerzykach ku słomce do napoju, uśmiechy zadowolenia malowały się na buziach naszych przedszkolaków.


 

Kids & Sport Walentynki - ul. Sprzymierzonych

 
   Walentynki na sportowo to jest to. W poszczególnych grupach oprócz walentynkowych zabaw plastycznych dzieci rozwijały swoją tężyznę fizyczna poprzez zabawy ruchowe. "Miłosny wyścig", :Zdrowe i mądre serca" czy "Berek amor", to tyłu aktywności ściśle związane ze świętem zakochanych. Podczas zabaw dzieci nie tylko kształtowały szybkość i refleks, ale również rozmawiały o zdrowym odżywianiu, które decyduje między innymi o pracy naszego serca. 


 

Walentynki - Grupa "Pieski"


  Walentynki to dobra okazja do okazywania sobie uczuć oraz nazywania ich. Ten dzień upłynął nam pod znakiem przyjaźni oraz radości z przebywania ze sobą. Wspólne zabawy, rozmowy oraz tworzenie walentynkowych serc wywołały u dzieci mnóstwo uśmiechu i pozytywnych emocji.


 

 

Dzień Pizzy - Grupa Koguciki

 
   Dzień Pizzy zaczęliśmy od ułożenia napisu z rozsypanych liter. Starszaki spisały się na medal i pokazały, że ułożenie takiego napisu to bardzo łatwe zadanie. Kolejnym zadaniem tego dnia było ułożenie ze swoich ciał pizzy. To zadanie pokazało, że grupa potrafi pięknie ze sobą współpracować. Następnie plastelina poszła w ruch i powstały pizze o jakich każdy smakosz może tylko pomarzyć. Zwieńczeniem zajęć były zabawy konstrukcyjne. Współpraca w grupach była bardzo zgodna i dzięki temu powstały kolorowe pizze z klocków.


 

Kids&Sport - Walentynki - ul. Krzywoustego


  Podczas walentynkowych zabaw: "Pary", "Wyślij Kartkę Walentynkową", "Miłosny wyścig", "Zdrowe i mądre serce", "Berek Amor" dzieci kształtowały koordynację, szybkość reakcji oraz orientację przestrzenną. Rzucały do celu, rywalizowały ze sobą, ćwiczyły refleks, wytrzymałość, współpracę w grupie.


 

  

Kids&Sport - Karnawał - ul. Krzywoustego

 
   Podczas zabaw "Taniec z balonami", "Muzyczna zamiana", "Prezentacja strojów", "Wyścigi", "Piłeczkowe confetti" dzieci rozwijały ogólną sprawność i wydolność organizmu, poznały pojęcie rytmu i różnorodność muzyki, doskonaliły współpracę w grupie i w parach, ćwiczyły koordynację i balans ciała.

 


 

Grupa ,,Motylki "obchodzi Walentynki
  15 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Grupa "Motylki " tego dnia ubrała się na czerwono i tym samym zapoczątkowała ten dzień we wspaniałe i miłe wrażenia. Z tej okazji udekorowaliśmy również salę i gazetkę czerwonymi serduszkami oraz walentynkami, a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. W tym dniu dzieci wspólnie bawiły się m.in. przy piosence "Mam chusteczkę haftowaną", przyozdabiały walentynkowe serduszka. Nie zabrakło również słodkiego upominku. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach.


 


Kids&Sport - Bakterie i wirusy - ul. Krzywoustego

 
   Realizacja kolejnego scenariusza Akcji Zdrowo i Sportowo dała dzieciom możliwość doskonalenia sprawności ogólnej z akcentem na skoczność, dzieci podczas ćwiczeń: "Berek wirus", "Tarcza ochronna", " Walka z wirusami", "Atak bakterii" kształtowały orientację przestrzenną, wzmacniały mięśnie ramion i obręczy barkowej, rozwijały szybkość reakcji i zwinność.  


 

Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki - Grupa "Koguciki"


 

  15 lutego w grupie "Koguciki" odbyły się walentynkowe zabawy ruchowe i zajęcia plastyczne. Dzieci owijały włóczką wycięte serce z kartonu, dzięki tym zajęciom rozwijały sprawność manualną rąk i koordynację wzrokowo - ruchową. Z bibuły układały kształt serca, a w zabawie ruchowej miały za zadanie na sygnał dźwiękowy odnaleźć parę tworząc całe serce. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną przy wykorzystaniu farb akwarelowych i słomki, dzięki której rozwijały aparat mowy.


 

 


 

Walentynki w grupie "Kaczuszki"

 
   Dzień ten był prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni w naszej grupie. "Kaczuszki" tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w wielu zabawach. Układały czerwone serce na macie, wycinały z czerwonego papieru serca, które pięknie ozdobiły, szukały serc ukrytych w sali.  


 

Tłusty czwartek z robotem Ozobotem w grupie "Kaczuszki"  Wyznaczanie trasy dla Ozobota, który poruszał się po własnoręcznie zakodowanym talerzu, wypełnionym wcześniej pokolorowanymi pączkami, wywołał u dzieci mnóstwo radości. Przedszkolaki z wielkimi uśmiechami na twarzach obserwowały jak robot porusza się po swoich i kolegów talerzach. 


  

Zimowe zabawy w grupie "Kaczuszki"

 
   Dzieci wspólnie utworzyły i opowiedziały historyjkę powstania bałwana. W zabawie użyły klocków ruchu tj. start, stop, strzałki i cyfry. Kolejną zabawą było utworzenie historyjki w zespołach. "Kaczuszki" świetnie poradziły sobie z zadaniem. 


 

Pory roku - Grupa "Kaczuszki"  Mata edukacyjna MKJ, klocki ruchu i kolorowe kubeczki - jak się okazało - to świetny sposób na naukę pór roku. "Kaczuszki" z wielkim zaangażowaniem brały udział w zabawach.


 

 

 

 

Zabawy z kolorowymi kubeczkami w grupie "Kaczuszki"

 
   Kaczuszki wiedzą, że kolorowe kubeczki możemy wykorzystywać na wiele sposobów. Tym razem, dobierając odpowiednie kolory dzieci tworzyły na małych matach pory roku.  


 

"Kaczuszki" programują  Kaczuszki zrealizowały pierwsze zadanie z kolejnej edycji Programu Uczymy Dzieci Programować pt. „Kuchcikowo”. Przedszkolaki „nakrywały stół” zgodnie z instrukcją słowną nauczycielki.

 

 

 

 

Realizacja zadań modułu III "Moc słów" Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Emocja" - Grupa Koguciki

 
   Dzieci z grupy "Koguciki" z ogromną radością uczestniczyły w zaproponowanych zabawach w module III "Moc słów". Realizację scenariusza rozpoczęliśmy od określenia swojego samopoczucia przed rozpoczęciem zajęć. Wysłuchaliśmy "Bajki o ciepłym i puchatym", a worek dobrych słów "obudził" w nas kreatywność, a nawet poczuliśmy się tak, jakbyśmy byli w chmurach. Mnóstwo przyjemności sprawiła nam zimowa relaksacja. Każdy z nas potrafił powiedzieć koleżance i koledze miłe słowo, nasza Pani również. Odegraliśmy scenki z użyciem trzech magicznych słów: "proszę, dziękuję, przepraszam". Na koniec zajęć stworzyliśmy "Medale wdzięczności". Nasza sala stała się Krainą Życzliwości i chcemy, żeby było tak zawsze. Po zajęciach dzieliliśmy się swoimi wrażeniami i doszliśmy do wniosku, że słowa mają ogromną moc.


 

Bal karnawałowy - ul. Sprzymierzonych  Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykle radosny i długo wyczekiwany dzień. W naszym przedszkolu odbył się 10 lutego. Wyjątkowo, w tym roku dzieci bawiły się w swoich salach. Rozpoznać dzieci było naprawdę trudno, bowiem tego dnia w przedszkolu zjawiły się księżniczki, wróżki, rycerze, piraci, indianie, policjanci, Batmani, koty i wiele innych postaci. W każdej sali było jeszcze bardziej kolorowo niż zwykle. Piękne dekoracje, balony, serpentyny i wesoła muzyka zachęcały do pląsów i zabawy. Bal, to także okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć indywidualnych i grupowych, w bajkowej scenerii. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele przeżyć i radości.


 

 

  

Realizacja zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek – "Segregacja odpadów - Recykling" w grupie Gromadka Misia Uszatka

 
  W dniach 8-9 luty w grupie Gromadka Misia Uszatka odbyły się zajęcia z ekologii. Głównym celem było zachęcanie do segregowania śmieci oraz recyklingu. Dzieci obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną o segregacji odpadów i ich znaczeniu dla środowiska. Zainteresowani młodzi ekolodzy świetnie współpracowali i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyli w zabawach ekologicznych. Zaprezentowano dzieciom kolorowe kosze znajdujące się przy budynku przedszkolnym, wskazując na ich zadanie w zależności od koloru. Dzieci rozpoznawały materiały, z których wykonane były odpady, a następnie segregowały je do odpowiednich pojemników. Podział frakcji na papier, szkło czy tworzywa sztuczne był dla nich oczywisty: kosz żółty – plastik i metal, kosz zielony – szkło, kosz niebieski – papier, kosz brązowy – bioodpady.
Dzieci dobrane w zespoły wykonały plakaty pt.; ,,Jestem eko". Segregowały do odpowiednich worków na odpady surowce z różnych materiałów. Przedszkolaki wykonały wspólnie w sali pojemniki do segregacji odpadów z kartonów i kolorowego papieru.
,,Co możemy zrobić z odpadami?" - zapoznano dzieci z symbolem recyklingu, który oznacza ponowne przetwarzanie odpadów.
,,Od szkła się pali" - przeprowadzono doświadczenie z lupą. Dzieci zaobserwowały, że lupa jest soczewką skupiającą promienie słoneczne, które mogą spowodować pożar.
Stworzono ,,Kodeks Ekologa" – wspólnie ustalono zasady, których należy przestrzegać, by chronić Ziemię.
Nauczyliśmy się eko - piosenki Zozi pt.: ,,Świat w naszych rękach".


 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Pyszny sposób na nudę, czyli… przedszkolna książka kucharska” - Tłusty Czwartek - wykonanie "pączkowej" pracy plastycznej
   Zrealizowaliśmy kolejne zadanie projektu - “Tłusty czwartek” - wykonanie “pączkowej” pracy plastycznej.
"Ostatki" - ostatni dzień karnawału,a przede wszystkim Tłusty Czwartek, to najweselej obchodzony dzień w karnawale. Poznaliśmy 10 ciekawostek o ,,pączku", obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt.:,,Historia tradycji tłustego czwartku w Polsce". Wykonaliśmy ,,pączkową" pracę plastyczną. Na koniec była pyszna uczta - degustacja pączków.


 

 

 

 

Znaczenie i zanieczyszczenia wody - realizacja zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek - Grupa "Motylki"

 
  Dzieci z grupy "Motylki" w związku z realizacją Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek", zapoznały się ze znaczeniem wody i jej zanieczyszczeniami. Dowiedziały się skąd bierze się woda w kranie, jak można ją oszczędzać i zapobiegać jej zanieczyszczeniu.


 

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

    Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!
 
Dzięki waszej hojności udało nam się zebrać 3171,47 zł na rzecz 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
 
  Serdecznie dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i Wasze wspaniałe serca.


 

 

#Dzieci Uczą Rodziców- „Wirtualny Świat”

 

  To już druga edycja Ogólnopolskiego Programu #Dzieci Uczą Rodziców. W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o możliwościach i zagrożeniach jakie niesie za sobą korzystanie z internetu. Dzieci oglądając prezentację multimedialną dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z internetu, jakie są niebezpieczeństwa w sieci. Zrozumiały jak ważne jest unikanie kontaktu z nieznajomymi, ale również dlaczego warto korzystać z internetu pod okiem dorosłych.
 

 
 


 

Dzień Kreatywny
 

  Dzieci z Gromadki Misia Uszatka postanowiły pobudzić swoją wyobraźnię. W związku z tym nauczycielki grupy zorganizowały dzień bez zabawek przedszkolnych. Przedszkolaki wykorzystały dostępne materiały do wykonania niesamowitych, kreatywnych dzieł sztuki. Była to doskonała okazja do poznania - za pomocą dotyku - różnych faktur. To był bardzo emocjonujący dzień, który na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.


 

 

 

 

Dzień bezpiecznego internetu w Gromadce Misia Uszatka

 
  Czy dzieci potrafią w sposób bezpieczny, właściwy korzystać z nowoczesnych technologii? Będą potrafiły oczywiście jeśli my, dorośli pokażemy im w jaki sposób z dobrodziejstwa internetu we właściwy sposób korzystać, oraz wskażemy jakie aplikacje, gry i zabawy odpowiednie dla ich wieku. W Przedszkolu nie dajemy zgody na strzelanie do siebie , na budowanie broni- niby tylko z klocków , na celowanie do siebie i agresję. Jeśli korzystamy z aplikacji to są tylko aplikacje dostosowane do wieku dzieci. 
Dzień bezpiecznego internetu był okazją do zadania pytania: w jakie gry grają dzieci w domu, czy te gry są odpowiednie dla nich? O odpowiedź poproście państwo swoje dzieci. 
Naszym zadaniem jest wskazywać , rozmawiać i mieć nadzieje , że dzieci i rodzice skorzystają z naszych wskazówek.
Na zajęciach oglądaliśmy świetny film z serii "Owce w sieci" oraz rozmawialiśmy o bezpiecznym i niebezpiecznym  korzystaniu z nowoczesnych technologii. Na koniec tworzenie kodu -drogi do bezpiecznych zachowań.
 


 

Grosiki dla Ani     Drodzy Rodzice -Kochane Dzieci
W imieniu Ani i jej Rodziców chcielibyśmy podziękować za okazywane serce i przekazywane pieniążki, nakrętki. Pierwsza partia nakrętek juz pojechała do skupu a już spakowane są następne. Jesteśmy również pod wrażeniem jak szybko zapełniają się kolejne puszki. Jak na razie na konto Ani,  tylko ze zbiórki grosików wpłaciliśmy w sumie
                  1144,54 zł.
To po prostu niesamowite, jak wielkie są Państwa serca i serduszka Dzieci. 
 
Akcja jeszcze się nie kończy. Zbieramy dalej grosiki, nakrętki (tylko plastikowe).
Mamy nadzieje ,że nasze wspólne działania przybliżą chociaż troszkę, moment zakończenia zbiórki tej ogromnej kwoty. 
 
JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY


 

Kids & Sport -Bakterie i wirusy - ul. Sprzymierzonych

 
  Berek wirus, tarcza ochronna, walka z wirusami, atak bakterii - to nie najazd wirusów i bakterii na nasze Przedszkole, tylko tytuły zabaw ruchowych.  Poprzez rózne aktywności dzieci doskonaliły sprawność ogólną z akcentem na skoczność, kształtowały orientację przestrzenną, wzmacniając mięśnie ramion i obręczy barkowej oraz  rozwijały szybkości reakcji.
 
 


 

Międzyprzedszkolny "Quiz wiedzy o Polsce"  W ramach realizacji Projektu "Piękna nasza Polska cała" odbył się międzyprzedszkolny Quiz wiedzy o Polsce.Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu geografii , sławnych Polaków, polskiej muzyki a nawet przysłów i tradycji polskich.Grupa Kotki dzięki połączeniu on-line zmierzyła się z zaprzyjaźnionymi przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola "Tuptuś" w Szczecinie. Zabawa zakończyła się fantastycznym remisem!
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5