n 
           
   
   

 

 


                                     Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozporządzenie Mi n i s t r a E d u k a c j i i N a u k i
z dnia 26 marca 2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie  
 

 

 

Miś Uszatek pomaga !!!

  Nasze Przedszkole włączyło się w akcję pomocy w zdobywaniu najdroższego leku świata dla chorej Ani Orłowskiej.Piekliśmy ciasta, rozprowadzaliśmy płyty i w dalszym ciągu chcemy pomagać.Tym razem zbieramy grosiki dla Ani oraz nakrętki.
Przyjmiemy każda ilość nakrętek i groszy i wszystko przekażemy dla chorej dziewczynki.

 

                                         Serdecznie zapraszamy !!!
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Kwiecień
 Rok szkolny  2020/2021

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

- Maj - Czerwiec
 

Memory z flagami

 
  Kolejna propozycja do naszego kącika Kodersów jest związana ze zbliżającym się Świętem Unii Europejskiej. 
 
  Flagi wybrane zostały wcale nie przypadkowo. To właśnie te państwa w tym roku szkolnym dzieci "odwiedzają" podczas realizacji programu "Detektywistyczne podróże Misia Uszatka po Unii Europejskiej".
 
Zapraszamy do zabawy.

 


 

Interaktywny kącik logopedyczny  Serdecznie zapraszamy do udziału w interaktywnej zabawie logopedycznej z okazji Dnia Strażaka. Tym razem wraz z naszymi ogniowymi bohaterami będziemy usprawniać buzię i język, a także gasić pożary! Strażacy potrzebują Waszej pomocy! Do dzieła!


 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Eko Ludek" - Grupa "Kaczuszki" - Zielony kącik w sali

 
W ramach projektu, w grupie "Kaczuszki" powstał "Zielony kącik". Dzięki bezpośredniej obserwacji, dzieci miały możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Pielęgnowały i obserwowały rozwój kwitnięcia hiacynta. W zielonym kąciku same posadziły cebulki szczypiorku i nasiona rzeżuchy i kopru. Codziennie podlewały swoje uprawy i doglądały wzrostu roślinek. Przedszkolaki nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły zrobić kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem. Aż przyszedł ten dzień i dzieci z apetytem zjadły kanapki na śniadanie z zieleniną. Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ekologii, ale też inspiracja na prace plastyczne. Przedszkolaki wykonały plakat o ochronie Ziemi, kolorowały malowanki hiacynta i wzrostu tulipana od cebulki do kwiata. Dzieci z grupy "Kaczuszki" są przyjaciółmi naszej planety Ziemi. Rozumieją znaczenie ochrony środowiska i przyrody, wiedzą, że wszyscy musimy dbać o nią, żeby było przyjemnie na niej żyć.


 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Eko Ludek" - Grupa "Koguciki" - Realizacja zadania: "Nasza zielona grządka - stworzenie grządek w ogrodzie przedszkolnym"  W tym roku szkolnym ukwiecanie przedszkola na zewnątrz połączyliśmy z obchodami Dnia Ziemi oraz realizacją zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek". Dzieci zadbały o wygląd przedszkolnego ogródka, przynosząc dzięki uprzejmości rodziców kwiaty, które wspólnie posadziliśmy. Dzięki tej akcji dzieci dowiedziały się jak wygląda sadzenie kwiatów i jakie przyrządy są do tego potrzebne: szpadel, rękawiczki, konewka z wodą. Starszaki nie tylko wzbogaciły swoją wiedzę i poszerzyły przyrodnicze doświadczenia, ale również  wychodząc z przedszkola dumnie pokazywały rodzicom i dziadkom efekty swojej pracy.
 


 


 

Dzień Ziemi w grupie ,,Gromadka Misia Uszatka"  Z okazji Światowego Dnia Ziemi - 22 kwietnia - w grupie Gromadka Misia Uszatka odbyły się zajęcia promowania ochronę przyrody i życia w zgodzie z naturą. Promując proekologiczne postawy wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę - razem - zasadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym przyniesione przez dzieci kwiaty. 


  

Kids&Sport - Minecraft - ul. Krzywoustego

 
   Minecraft to bardzo popularna gra komputerowa dla dzieci. To ogromny plac budowy pozwalający puścić wodzę fantazji wirtualnym budowniczym, którzy chcą i potrafią stworzyć niesamowite rzeczy z kwadratowych klocków. W naszym przedszkolu postanowiliśmy "stworzyć" ten świat podczas zajęć ruchowych. Dzieci wcielały się w rolę bohaterów popularnej gry komputerowej podczas zabaw: "Berek Enderman", "Szczur", "Ścinanie drewna", "Zbieranie owoców", "Wykopywanie węgla". Do ćwiczeń wykorzystaliśmy różnorodne przedmioty m.in. woreczki, makarony z gąbki, małe piłki, ławeczkę gimnastyczną.

 


 

Kids&Sport - Nasza Ziemia - ul. Krzywoustego 

  Dbanie o Ziemię to nie tylko rozmowy na ten temat, to nie tylko sadzenie roślin. Dbałość o Ziemię możemy również wyrazić poprzez aktywność fizyczną. Nasze Przedszkolaki podczas zabaw "Sadzimy drzewa", "Toksyczne odpady", "Dookoła świata", "Recykling", "Eko joga" uczyły się współpracy w grupie, kształtowały orientację przestrzenną i koordynację wzrokowo - ruchową.


 
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny " Eko Ludek" - Zielony kącik w sali - Grupa "Koguciki"

 
   Dzieci z grupy "Koguciki" wykonały kwietniowe zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek". Przeprowadzone zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z kolejnymi czynnościami wykonywanymi podczas sadzenia i siania roślin. Dzieci zdobyły wiedzę na temat czynników niezbędnych do wzrostu roślin. Zostały zasiane następujące rośliny: buraki, sałata, fasola, rzodkiewka i rzeżucha. Wykonaliśmy eksperyment, który miał na celu pokazać czy nasionko fasoli wykiełkuje szybciej w wodzie, czy w ziemi. Zajęcia miały na celu rozbudzić w dzieciach ciekawość przyrody i rozwijać umiejętności korzystania z bogactw ziemi.


 

Zielony kącik w sali - Grupa "Pieski" 

  W związku z realizacją Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek" dzieci z grupy "Pieski" przygotowały w swojej sali "Zielony Kącik". Wiosenna aura pozwoliła na zrealizowanie zadania na placu przedszkolnym. Dzieci chętnie uczestniczyły w sadzeniu ziół i warzyw, poznając przy tym odmienną strukturę nasion i ich zapach. Teraz czekamy na zebranie plonów i degustację.  


  

Zielony kącik w sali - Grupa "Motylki"

 
   W grupie ,,Motylki" w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Eko Ludek" powstał zielony kącik, mając na celu poznanie otaczającego nas świata oraz rozbudzenie ciekawości przyrodniczej przedszkolaków. Dzieci same sadziły cebulki, aby później mieć możliwość poznania cyklu rozwoju roślin i prowadzenia obserwacji przyrodniczych.


 

Mały Polak - mały ekolog - Grupa "Pajacyki"
 

  Dzieci z grupy "Pajacyki" w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko - Ludek" zrealizowały zadanie kwietniowe "Mały Polak - mały ekolog". "Pajacyki" nauczyły się jak dbać o naszą  Ziemię. Dowiedziały się jakie są elektrownie ekologiczne, jak segregować śmieci oraz jak powstaje papier. W tym dniu również obchodziliśmy Dzień Ziemi.


  

Zielony kącik w sali, przygotowanie uprawy w sali przedszkolnej w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek" - Grupa "Pajacyki"

 
   Dzieci założyły kącik upraw w swojej sali. Siały rzeżuchę, bazylię, kiełki rzodkiewki i szczypiorek. Codziennie dbały i obserwowały jak rośliny rosną. Sprawiło to dzieciom dużo radości. 


 

Wiosenne działania dzieci z grupy "Pszczółki"


  W ostatnim czasie przedszkolaki z grupy "Pszczółki" wykonały na zajęciach wiosenne makiety, a dzięki uprzejmości i hojności swoich rodziców, upiększyły ogród przedszkolny sadząc wiosenne kwiaty.
Następnie z okazji nadchodzących obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja dzieci wykonały piękne prace plastyczne.


  

Mali ogrodnicy sadzą kwiaty - Grupa "Kaczuszki"

 
   W ramach akcji "Ukwiecamy Nasze Przedszkole", dzieci z grupy "Kaczuszki" sadziły kwiaty, które przyniosły z domu na rabatkach koło przedszkola. Teren wokół przedszkola wygląda teraz pięknie.


 

Upiększamy nasze Przedszkole - Grupa ,,Motylki"


   Grupa Motylki przyłączyła się do akcji ,,Upiększamy nasze Przedszkole", w której wzięli udział także rodzice. Rodzice zakupili piękne kwiatki, a dzieci posadziły je na rabatkach wokół przedszkola. Pomysł upiększenia w ten sposób terenu przedszkola bardzo spodobał się dzieciom, które z przyjemnością pomagały Paniom sadzić kwiaty. Była to wspaniała lekcja przyrody, a przy okazji teren wokół naszego Przedszkola wygląda pięknie, kolorowo.


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5