Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA


Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie


  


 


 
 

Miś Uszatek pomaga !!!

Nasze Przedszkole włączyło się w akcję pomocy w zdobywaniu najdroższego leku świata dla chorej Ani.Piekliśmy już ciasto na kiermasz a teraz przygotowaliśmy płynące z malutkich serc świąteczne piosenki, śpiewane przez dzieci ze wszystkich grup.Płyta oraz inne świąteczne niespodzianki będą czekać w naszym Przedszkolu od 17 grudnia 2020 r....
                                           Serdecznie zapraszamy !!!

  

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 

 

  Aktualności Grudzień
 Rok szkolny  2020/2021

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

 - Maj - CzerwiecPasowanie na Przedszkolaka - Grupa "Misiaczki"

 
  8 grudnia miało miejsce wspaniałe wydarzenie w grupie Misiaczków - Pasowanie na Przedszkolaka. Dla najmłodszych było to niezwykłe przeżycie, tym bardziej, że to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolaków.  Dzieci spisały się na medal! Przeszły krótki egzamin na Przedszkolaka, zostały pasowane przez Panią Dyrektor, a na koniec pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały wiersz. Brawo Misiaczki, brawo nasze Przedszkolaki!


 

Kids & Sport - Pogoda - ul Sprzymierzonych 

  Każda pogoda i każdy czas jest dobry ,aby ruszać się , bawić i ćwiczyć . Scenariusze przygotowane przez autorów programu Kids & Sport świetnie się wpisują w całokształt zajęć w naszym Przedszkolu. Dzieci świetnie się bawią, a przy tym rozwijają sprawność ogólną i wydolność organizmu.


 

Kids & Sport - Zimowe zabawy - ul. Sprzymierzonych

 
  Zimowe zabawy w sali ? Oczywiście -  w naszym Przedszkolu to możliwe. Chociaż to grudzień i za oknem nie widać było ani jednego płatka śniegu dzieci w salach bawiły się fantastycznie. Na rozgrzewkę była budowa bałwana, a następnie "zamrożony berek" , "kula śnieżna" , "zimowy tor przeszkód", "jazda na sankach", odśnieżanie i na zakończenie bardzo ważne ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. 


 

Rośliny pod ochroną - realizacja zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek - Grupa "Pszczółki"  Dzieci z grupy "Pszczółki" w związku z realizacją Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek", w grudniu zapoznały się z gatunkami roślin chronionych na terenie naszego kraju. Poznały rośliny występujące w naszym regionie na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Odry i wykonały prace plastyczne przedstawiające lilie wodne.


 

Kids&Sport - Pogoda - piłka ręczna - ul. Krzywoustego

 
  Przedszkolaki wiedzą, jak ogromną rolę odgrywa ruch w ich życiu, dlatego bardzo chętnie brały udział w zabawach ruchowych kolejnego scenariusza KidsSport. W zabawach: "Wiatr", "Pogoda", "Śnieżne kule", "Mróz", "Burza", "Słońce" wzmacniały siłę mięśni obręczy barkowej, uczyły się rzucać do celu, kontrolowały siłę rzutu i lot piłki.


 

Obiad wigilijny w budynku przy ul. Krzywoustego  Świąteczny Bożonarodzeniowy obiad w naszym Przedszkolu to już tradycja. Na stole królował czerwony barszcz i ryba. Dzieci ze smakiem zajadały te pyszne dania ugotowane przez panie kucharki, które włożyły całe serce w ich przygotowanie.


 
 

Wigilijny obiad - w budynku przy ul. Sprzymierzonych

 
  Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną do Wigilii. Przedszkole to też jedna wielka rodzina, dlatego też 18 grudnia zorganizowaliśmy grupowe Wigilie, złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem, wspólnie kolędowaliśmy przy choince, aż przyszedł czas na uroczysty obiad. Jak tradycja nakazuje, potrawy również były wigilijne, czerwony barszcz oraz ryba po grecku. Tego dnia panował prawdziwie ciepły i radosny nastrój.


 

Mikołajkowe Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Przyjaciół Misia Uszatka  Ten dzień zapadnie w pamięci dzieci z grupy Przyjaciół Misia Uszatka na długo. Nie dosyć, że odwiedził nas długo wyczekiwany gość, na którego wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem, to jeszcze sypnął śnieżynkami i w ten sposób pasował dzieci na Przedszkolaków. Wielka byla radość, kiedy obdarował Przedszkolaki wspaniałymi prezentami. Dziękujemy Mikołajowi i obiecujemy, że będziemy grzecznie czekać na kolejne spotkanie za rok...


 
 

Aniołkowe Granie w Naszym Przedszkolu

 
  "Aniołkowe Granie" w Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie w tym roku wygląda zupełnie inaczej niż do tego przywykliśmy. Niestety obostrzenia w związku z epidemią nie pozwalają nam na tradycyjny koncert, ale i tak nie zapominamy o Naszych Przyjaciołach z Domu Dziecka w Chojnie. Mała iskierka dobroci, a rozpaliła serca naszych Rodziców i dzieci.
"Co z serca płynie, do serca trafia,  nie zbłądzi nawet ciemną nocą - znajdzie, zamieszka, iskrę rozpali i wróci potem z pomocą." Dziękujemy serdecznie wszystkim za wsparcie i dary


 

Nakrywamy świąteczny stół - Grupa "Koguciki"

  W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska”, grupa Koguciki poznała zasady panujące przy stole podczas posiłku, nauczyliśmy się prawidłowo rozmieszczać sztućce i wiemy jak należy siedzieć przy stole.


 
Eko eksperymenty - Powietrze - zajęcia praktyczne mające na celu rozbudzenie ciekawości świata oraz wyciąganie wniosków z obserwowanych doświadczeń - Grupa "Króliczki"

 
  W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Eko Ludek", dzieci z grupy “Króliczki” brały udział w eksperymentach:
 
- Magiczny balonik - do butelki 1,5 l wlewaliśmy wodę, wsypaliśmy do niej proszek do pieczenia i kwasek cytrynowy, lekko potrząsaliśmy, aby wszystko się rozpuściło. Nałożyliśmy na butelkę balonik i czekaliśmy aż się nadmucha. Eksperyment się udał :)
 
- Łuk wiatru - ustawiliśmy płonącą świeczkę za szklaną butelką i dmuchaliśmy ze wszystkich sił. Płomień świecy zgasł. Okazało się, że butelka wcale nie chroni płomienia przed zgaśnięciem. Strumień powietrza dzieli się, napotykając przeszkodę i obie jego części opływają wypukłość szkła i spotykają się za nią z niemal tą samą siłą. Powstaje wówczas wir powietrzny, który gasi płomień. Ten eksperyment dzieci wykonywały z ogromną ciekawością.


 

Kids&Sport - Pomocnicy Świętego Mikołaja - ul. Krzywoustego


  Tym razem dzieci wcieliły się w renifery z zaprzęgu Świętego Mikołaja, Elfy, które ładowały prezenty do sań Świętego Mikołaja oraz wrzucały prezenty do komina, a także "ozdabiały" choinkę. Poprzez ćwiczenia, dzieci wzmacniały siłę mięśni rąk, kształtowały koordynację oko-ręka oraz pracowały nad umiejętnościami związanymi z balansem ciała i równowagą.


 

 

Grupa Pieski - Eko potrawa

 
  Realizacja zadania grudniowego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego " Eko Ludek", dała dzieciom wiele radości. Wykonaliśmy Eko potrawę. Dzieci z grupy Pieski z entuzjazmem zabrały się do realizacji zadania, przygotowując sałatkę owocową. Frajda niesamowita, dzieci same przyrządziły sałatkę i zjadły ją ze smakiem.


 

"Pszczółki" przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia


 

  Dzieci z grupy "Pszczółki", w grudniu przygotowywały ozdobne choinki do powieszenia w swoich domach, uczestniczyły w zajęciach z religii, na których Pani Czesia opowiadała o Bożym Narodzeniu oraz spędzały wolny czas tworząc piękne prace plastyczne o tematyce świątecznej, m.in. dużą choinkę i Święte Mikołaje ze swoich rączek :)


 
Kids Sport -Pomocnicy Świętego Mikołaja - ul Sprzymierzonych

 
  Czy Mikołaj potrzebuje pomocników? Oczywiście, że tak, bo jakby sobie poradził z tymi wszystkimi prezentami .Żeby jednak zostać pomocnikiem, trzeba na pewno być sprawnym i zdrowym , dbać o swoją tężyznę fizyczną. Do roli pomocników przygotowywały się dzieci podczas wesołych zabaw i ćwiczeń,  nie wiadomo przecież czy czasem Mikołaj nie poprosi o pomoc. Dzieci "ubierały" więc choinkę, ćwiczyły ładowanie prezentów do sań oraz wrzuty prezentów do komina, tym samym  wzmacniały poszczególne partie ciała oraz kształtowały celność, skoczność i zwinności, poprawiając ogólną sprawność fizyczną.


 

Kreatywne prace "Gromadki Misia Uszatka"

  Grupa Gromadka Misia Uszatka ma już świąteczny nastrój w sali. Choinka, a pod nią prezenty, pierniczki i aniołki. Cudowny czas oczekiwania do Świąt Bożego Narodzenia.


 


Kids&Sport - Andrzejki - ul. Krzywoustego

 
   Andrzejki to nie tylko lanie wosku, równie fajne były andrzejki spędzone na sportowo. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach: "Czarownica berek", "Wróżby sportowe", "Wyścig butów", "Czarodziejska kula", "Czarownice i czarodzieje na miotłach". Dzieci świetnie się bawiły, rozwijając przy tym gibkość całego ciała, wzmacniając siłę mięśni oraz rozwijały koncentrację i uwagę.


 

Mikołajki w budynku przy ul. Sprzymierzonych
 

 

  7 grudnia Panie i Dzieci przeniosły się w ,,bajkowy świat”, ponieważ wszyscy ubrani byli wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od kilku dni w Przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście Śwętego Mikołaja! Dowiedziały się, że mieszka on w mroźnej krainie- Laponii, leżącej na północy Europy. Postanowiły więc zadbać o wyjątkowego gościa przygotowując w "Kąciku Relaksu" wygodny fotel i  ulubiony poczęstunek (ciasteczka i ciepłe mleczko) oraz słodziutką marchewkę dla Reniferów. W poniedziałek - 7 grudnia - wydarzyło się coś niezwykłego! W "Kąciku Relaksu", nie było ciasteczek, mleka i marchewki, a na stoliku leżała koperta zaadresowana do Przedszkolaków! Dzieci domyśliły się, iż podczas ich nieobecności, Przedszkole odwiedził Śwęty Mikołaj. Uradowane, razem z Panią rozszyfrowały zawartość koperty. W liście, miły gość, podziękował dzieciom za troskę i pyszny poczęstunek, jednak z uwagi na pracowitą noc, nie mógł dłużej zostać. Na koniec Święty Mikołaj zwrócił się do dzieci z prośbą o pomoc, w odszukaniu karteczek z zadaniami, które zgubił w pośpiechu. Przedszkolaki bez problemu odszukały "mikołajowe" zadania i zdecydowały się pomóc w ich  rozwiązaniu. Jak widać na zdjęciach, zagadki plastyczne, matematyczne, ruchowe oraz wokalne nie sprawiły żadnej trudności Małym Pomocnikom!  GRATULUJEMY! Na zakończenie Śnieżynki - Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor - obdarowały dzieci prezentami i podziękowały za wspaniałą zabawę. Przez cały dzień na twarzach dzieci malowała się wielka radość. Świętemu Mikołajowi i Śnieżynkom bardzo dziękujemy.
 
          Do zobaczenia za rok!


 

Mikołajki w budynku przy ul. Krzywoustego

 
   Jak co roku o tej porze, 6 grudnia nasze Przedszkole odwiedził Mikołaj. Na każdej grupie zostawił dużo prezentów. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze Mikołajowi. Przedszkolaki bawiły się w zaprzęgi z reniferami i dzwoniły dzwoneczkami. Było dużo zabawy i niespodzianek. 


 

Grupa "Kotki" - realizacja grudniowego zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek

  Grupa "Kotki" zrealizowała zadanie grudniowe - Hałas - jak wpływa na nas i środowisko. Hałas jest nieodzowną częścią naszego życia,  dlatego w ramach Projektu Edukacyjnego Eko Ludek grupa "Kotki" poznała źródła jego powstawania oraz sposoby jego redukcji. Dzieci wiedzą jak hałas wpływa na środowisko i na nas samych oraz jak ograniczać go w pewnych kwestiach.


 

Eko potrawa - sałatka owocowa - Grupa "Kotki"

 
   Dzieci uwielbiają przekąski, zwłaszcza te słodkie i kolorowe. Dlatego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek, grupa "Kotki" przygotowała eko potrawę, czyli sałatkę owocową. Wystarczy wziąć kilka ulubionych owoców, pokroić je w równe cząstki, wymieszać i dosłodzić lekko miodem. Było dużo zabawy, śmiechu i było baaaaardzo smacznie.


 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Eko Ludek - Grupa "Pszczółki"


  Grupa "Pszczółki" zrealizowała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek - przedstawienie miejsc na terenie swojego miasta/okolicy, w których można spędzić czas obcując z naturą lub miejsc, które realizują zadania związane z ochroną przyrody. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, dzieci nie mogły zobaczyć tych miejsc, o których mowa w zadaniu. W związku z tym oglądały te miejsca na zdjęciach i rozmawiały o nich. Niektóre z dzieci znały te miejsca ze spacerów z rodzicami, a niektóre nie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zdjęcia z takich miejsc jak: Krzywy Las w Nowym Czarnowie, Międzyodrze, Kolorowy Zakątek - Ogród Sensoryczny, Park Miejski im. Stanisławy Siarkiewicz, Górkę Miłości. Dzieci zapoznały się z nazwami tych miejsc, wiedzą po co są takie miejsca i dlaczego ważnym zadaniem jest ochrona przyrody przez człowieka.


  

Eko potrawa w postaci soku owocowo - warzywnego - realizacja zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek - Grupa "Misiaczki"

 
   Grupa „Misiaczki” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek wykonała zadanie listopadowe, przygotowując eko potrawę w postaci soku owocowo - warzywnego. Dzieci przyniosły ze swoich ogródków jabłko, marchew oraz czerwonego buraczka. Produkty zostały dokładnie umyte i pokrojone, a następnie przeciśnięte przez sokowirówkę. Dzieci bardzo uważnie obserwowały pracę, którą wykonywała Pani i ustaliły, że najładniejszy kolor ma sok z buraka, potem z marchewki i na końcu z jabłka. Wyciśnięty świeży sok dzieci otrzymały na drugie śniadanie. I jakież było zdziwienie, gdy okazało się, że dzieciom najbardziej smakował sok jabłkowy, gdzie kolor nie wyglądał zachęcająco, a najmniej sok z marchewki i buraczka gdzie kolorystycznie te soki były najładniejsze.


 

Kids & sport ul. Sprzymierzonych Andrzejki
 

  Andrzejki na sportowo - to jest to. Były więc "wróżby" sportowe czy czarownica -berek, nie mogło tez zabraknąć wyścigu butów oraz czarodziejskiej kuli. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.

 
Święto Pluszowego Misia - ul. Sprzymierzonych

 
             "Mój miś jest pluszowy
               od łapek do głowy.
               Para uszu z pluszu
              i brzuszek brązowy.
 
             Czasem rozmawiamy,
              czasem się bawimy.
                Ja i miś pluszowy 
               bardzo się lubimy".
 
  Co roku w tym dniu, dzieci przynosiły swoje ukochane pluszowe misie, niestety przez pandemię w tym roku było to niemożliwe. Jednak dzięki kreatywności naszych nauczycielek, ten dzień upłynął dzieciom na wesołej i twórczej zabawie.
 
Dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia, która miała miejsce w USA. Śpiewały piosenki o misiach, tańczyły, układały misiowe puzzle, rozwiązywały zagadki o misiach i wykonywały prześliczne prace plastyczne, np. malowały misia farbami za pomocą plastikowych widelców. 


 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5